Flick'em Up

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zefireq »

Aa, to źle zrozumiałem, sorki. Podejrzewam, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić tak samemu, nawet jeśli nie będzie takich scenariuszy ;) Chociaż na filmiku jest moment, w którym spotykają się 3 strony. A, i mógłby mi ktoś wytłumaczyć tak na oko jak może działać to chowanie? Coś niezbyt mogę to z filmu załapać.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Ja to rozumiem tak, że lasy są ponumerowane, i dodatkowo masz żetony tej jakby trawy, które w sekrecie przypisujesz swoim postaciom (indian). I jak chcesz się ujawnić to przekręcasz żeton żeby było widać że dany indianin jest we wskazanym lesie. Może będzie można się przenosić między lasami? W sensie pstrykniesz się do jednego lasu i jako akcję możesz przypisać w sekrecie żeton i pojawić się nagle w innym lesie? To by pasowało tematycznie do zasadzek :D
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zefireq »

Aaa, no chyba że tak. To rzeczywiście bardzo fajna opcja :D Mam wrażenie że ten dodatek sporo ciekawszych rzeczy wprowadza więcej, niż same konie i dziwna 'wyskocznia' do strzelania, która w sumie nie za bardzo wiem, jak ma być odbierana. Taki Winchester np to ma sens, bo ten jego tor rzeczywiście pokrywa się z chociażby dłuższą lufą, no ale wyskocznia..
Swoją drogą, jak to jest w końcu z tym 'pstrykaniem'? Gdzieś w paru miejscach już widziałem, że chodzi o pukanie krążków paznokciem, nie opierając ręki o stół, podczas gdy na zwiastunie dodatku Kanion ręka leży na blacie. Ktoś miał do czynienia z oryginalną wersją, wiecie czy zasady jakoś to konkretnie wyjaśniają?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Zefireq pisze:Aaa, no chyba że tak. To rzeczywiście bardzo fajna opcja :D Mam wrażenie że ten dodatek sporo ciekawszych rzeczy wprowadza więcej, niż same konie i dziwna 'wyskocznia' do strzelania, która w sumie nie za bardzo wiem, jak ma być odbierana. Taki Winchester np to ma sens, bo ten jego tor rzeczywiście pokrywa się z chociażby dłuższą lufą, no ale wyskocznia..
Swoją drogą, jak to jest w końcu z tym 'pstrykaniem'? Gdzieś w paru miejscach już widziałem, że chodzi o pukanie krążków paznokciem, nie opierając ręki o stół, podczas gdy na zwiastunie dodatku Kanion ręka leży na blacie. Ktoś miał do czynienia z oryginalną wersją, wiecie czy zasady jakoś to konkretnie wyjaśniają?
Rampa ma sens, to raczej nie symbolizuje konkretnego przedmiotu, tylko strzelanie w górę po prostu. Bo chodzi o zestrzelenie z konia innego rewolwerowca, a nie przewrócenie konia. To chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Jeśli chodzi o pstrykanie, to chodzi o to że nie można używać oporu kciuka, można przytknąć palec do stołu, żeby pstryknąć trochę mocniej czy celniej, pstrykać z lewej czy prawej etc. Tak długo jak nie używasz kciuka do dodania mocy i "pukasz" w kulę a nie prowadzisz ją palcem po stole chyba jest ok.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zefireq »

Nie no, to to że innej opcji zdjęcia rewolwerowców z koni nie ma, to rozumiem. Chodzi mi tylko o to, że inne rozwiązania były jakby.. zrozumiałe dla mnie pod względem klimatu po prostu ;) Choć dodatkowego funu rampie odebrać z pewnością nie mogę.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Mam pytanie do tych co mieli okazję testować plastik. Gdzieś widziałem, że beczki i siano jest puste w środku. Czy pstryknięte rykoszetem nie lata po całym stole?
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zefireq »

Sekator pisze:Mam pytanie do tych co mieli okazję testować plastik. Gdzieś widziałem, że beczki i siano jest puste w środku. Czy pstryknięte rykoszetem nie lata po całym stole?
Tak, są puste, i tak, niestety trochę latają. Choć nie miałem okazji testować wersji drewnianej, ale wagowo ponoć są bardzo zbliżone, więc taka dolegliwość pewnie jest w obu wersjach.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Flick'em Up

Post autor: crsunik »

Jak się mocno walnie to wszystko lata. Ale nie zauważyłem by nadmiernie latały. Przynajmniej nie drewniane.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Zefireq pisze:
Sekator pisze:Mam pytanie do tych co mieli okazję testować plastik. Gdzieś widziałem, że beczki i siano jest puste w środku. Czy pstryknięte rykoszetem nie lata po całym stole?
Tak, są puste, i tak, niestety trochę latają. Choć nie miałem okazji testować wersji drewnianej, ale wagowo ponoć są bardzo zbliżone, więc taka dolegliwość pewnie jest w obu wersjach.
Podobieństwo wagi się tyczy tylko pionów chyba, elementy krajobrazu nie ma siły żeby sama "skorupka" ważyła tyle co drewno. Cóż, już zamówiłem plastikową i tak, trzeba wspierać polskie wydania.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Flick'em Up

Post autor: misioooo »

Nawet nie wiesz jak lekka jest sosna... Dąb to tak, bylby ciężki, ale raczej sosenka czy świerk jest w wersji drewnianej.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Toudi »

Wachalem sie i wachalem i zdecydowalem sie jednak na drewno, drugi dodatek wydaje sie byc super a nie ma nigdzie zadnej zapowiedzi ani deklaracji ze bedzie wydany w wersji plastikowej :(
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Toudi pisze:Wachalem sie i wachalem i zdecydowalem sie jednak na drewno, drugi dodatek wydaje sie byc super a nie ma nigdzie zadnej zapowiedzi ani deklaracji ze bedzie wydany w wersji plastikowej :(
Spokojnie, już się zająłem spamowaniem FB, BGG, pod filmikami na youtubie, pisaniem maili do Z-mana, Lacerty I Precla z pytaniem, może się czegoś dowiemy :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Marx »

Kurde, a ja nawet nie wiem czy zamowiłem drewniane czy plastikowe elementy. Z czego się lepiej strzela i zabija?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Toudi »

Tez napisqlrm, ale bez odpowirdzi, a w rebelu jest teraz niezla cena, :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Toudi pisze:Tez napisqlrm, ale bez odpowirdzi, a w rebelu jest teraz niezla cena, :)
O dziwo :D, prawie się skusiłem.

W ogóle nie widać tego na filmie, ale na bgg są zdjęcia 2 dodatku, widać tam jak wygląda gatling. Wsadzamy 4 (wydaje mi się że inne niż zwyczajne) kule do podstawki podobnej do winchestera, i pstrykamy wszystkie naraz :D
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Flick'em Up

Post autor: crsunik »

Ano, z rabatem i kodem wychodzi całkiem przyzwoicie. Sam dwa dni temu zamówiłem dodatek w Rebelu :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Lubel »

Wypadałoby przetestować połączenie plastikowej podstawki z drewnianym dodatkiem, a potem z drugim dodatkiem.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: RunMan »

Lubel pisze:Wypadałoby przetestować połączenie plastikowej podstawki z drewnianym dodatkiem, a potem z drugim dodatkiem.
I to najlepiej wystandaryzowanym pstrykaczem i przymiarem liniowym, na powierzchni o znanym współczynniku tarcia :)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Toudi »

Czy ktoś z Was grał może w Flickem up i Catacombs i mógłby porównać te gry? :)

P.S. Otrzymałem odpowiedź od Zmana w sprawie plastikowych dodatków do Flick'em up, tak jak się było można spodziewać: "Jeżeli podstawka sprzeda się wystarczająco dobrze to będą dodatki".
michalw
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:58

Re: Flick'em Up

Post autor: michalw »

Grałem w Catacombs, a Flick'em Up powinienem mieć po weekendzie, mogę wtedy coś napisać. Jeśli szukasz czegoś, co pozwoli Ci teraz zdecydować, którą grę kupić, to Shut Up & Sit Down zrobili porównanie (a teraz mają nawet opcję wyszukiwania na stronie!) i według nich Catacombs jest znacznie cięższą i dłuższą grą, która może sprawić problemy początkującym z powodu pewnych nieintuicyjnych zasad (tu się zgodzę), podczas gdy Flick jest bardziej zbliżona do imprezówki i luźniejsza. Ostateczny werdykt był taki, że obie gry są wyśmienite i wybór jednej z nich to kwestia preferencji. Sami zresztą nie mogli się zgodzić, która lepsza.
Posiadam rabat w wysokości 3% do sklepu TropemGier.pl
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Toudi »

michalw pisze:Grałem w Catacombs, a Flick'em Up powinienem mieć po weekendzie, mogę wtedy coś napisać. Jeśli szukasz czegoś, co pozwoli Ci teraz zdecydować, którą grę kupić, to Shut Up & Sit Down zrobili porównanie (a teraz mają nawet opcję wyszukiwania na stronie!) i według nich Catacombs jest znacznie cięższą i dłuższą grą, która może sprawić problemy początkującym z powodu pewnych nieintuicyjnych zasad (tu się zgodzę), podczas gdy Flick jest bardziej zbliżona do imprezówki i luźniejsza. Ostateczny werdykt był taki, że obie gry są wyśmienite i wybór jednej z nich to kwestia preferencji. Sami zresztą nie mogli się zgodzić, która lepsza.
Dzieki :)
Ja flick mam miec dzisiaj, ale przez 3 dni jest jeszcze KS na Catacombs :)
michalw
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:58

Re: Flick'em Up

Post autor: michalw »

Jeśli lubisz zręcznościówki albo dungeon crawlery (a najlepiej jedno i drugie), a czas rozgrywki i cena nie są przeszkodą, to polecam też Catacombs. Ja swoje Catacombs sprzedałem i kupuję Flick'em Up, bo jednak partie w tę pierwszą grę potrafią trwać po kilka godzin. Mam nadzieję, że Flick zapewni podobne emocje, ale w krótszym czasie.
Posiadam rabat w wysokości 3% do sklepu TropemGier.pl
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Flick'em Up

Post autor: kudlacz135 »

Grałem raz w catacombs i raz we Flicka drewnianego, ten drugi wydawał się ciekawszy, ale tak naprawdę najfajniejsze byłoby chyba coś pomiędzy tymi tytułami :)
Catacombs ma ogromną różnorodność dysków i naklejek, jest sześcian(!), to że w grze dodana jest zmienna plansza i ścianki to naprawdę nieoceniony atut, bo odpada nam uciążliwość z dopasowywaniem powierzchni albo latających komponentów, gra jest naprawdę przyjemna, ale jak dla mnie zbyt długa i zbyt przekombinowana. Niby dungeon crawler, ale to jednak ostatecznie "tylko" pstrykadło, niby masz różnego rodzaju strzelanie i szumne czary, ale ostatecznie pstrykasz innym kolorem dysku, także wszystko spoko, ale dla mnie lekki przerost wszystkiego w kontekście do tego co się dzieje.
Flick niestety nie ma planszy, ustawianie "ścian" jest pozorne, bo nie ma bata żeby coś nie wyleciało poza stół, zwłaszcza gdy emocje rosną i ktoś kolosalnie przeszacuje pstryknięcie xD Przez to, że tury są naprzemienne gra wydaje się dynamiczniejsza, w podstawowym wariancie emocje rosną szybciej, przez co wydaje się, że zabawa jest lepsza. Chociaż nie wyobrażam sobie grania w 10 osób jednak, myślę że 2, 4 to optimum, 3, 5-6 też by były bezproblemowe. Po grze we Flicka jest poczucie, że ma się ochotę na jeszcze (chociaż, pewnie można przez pół godziny pudłować xD), w Catacombs, po pierwszej rozgrzewce, jest drugi poziom, w którym dla nowych osób jest zabawa, ale kiedy gracze są już kontent, trzeba grać dalej i gra może dawać przesyt.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Flick'em Up

Post autor: rattkin »

Po otwarciu pudełka zirytowały mnie wtopy, mniejsze luk większe, wydania czy tez tłumaczenia.

- punch sheetow jest 5, ale jeden ma napis 2/6. Wiec 5 czy 6?
- opisy komponentow odwołują sie do kształtów i kolorów których w tej wersji nie uświadczysz (szary/czarny, ośmiokąt, itd.)
- składanie zegara na obrazku jest przy użyciu nieco innych komponentów niż dostarczone - trzeba wymyślić samemu. Są trzy podstawki pod wskazówkę, trzy wskazówki i dwa komplety śrubek zaciskających. Z tego co rozumiem, używa sie do montażu po jednym z każdego. To po jakie licho więcej? Wskazówka sie "zużywa", czy jak?

Do instrukcji siadam jutro, ale na razie jestem nomen omen, podminowany.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Rattkin, mówisz o wersji plastikowej pewnie?

W drewnianej też jest 3 strzałki do zegara (może jak się mocno dociśnie, i kręci wskazówką za czubek, to może się złamać?) i 2 komplety śrubek do mocowania. Oprócz tego jest "strzałka bez strzałki" czyli samo kółeczko, nie mam zielonego pojęcia po co. Składanie zegara to raczej łatwo ogarnąć i bez rysunku. Za to nie wiem kto przetłumaczył "tumbleweed" na "skrzynia". Rozumiem że mógł się zasugerować kolorem i przetłumaczyć że to jakaś słoma czy coś, ale skrzynia? To już nawet "krzak" bym zaakceptował bardziej :D Wydaje mi się że ta instrukcja była przetłumaczona zanim sfinalizowano produkcję, gdzieśtam po drodze zmieniono kolor kul z szarego (jak w oryginale) na czarny, a w instrukcji zostało. Dynamit to samo, w drewnie jest ośmiokątem.
ODPOWIEDZ