Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Raczej nie... Na pytania na twarzoksiążce też nie odpowiadają. Totalnie olewają temat chyba...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:Raczej nie... Na pytania na twarzoksiążce też nie odpowiadają. Totalnie olewają temat chyba...
Śmiem nazywać się nad wyraz cierpliwą osobą... Jednocześnie muszę przyznać, że ci państwo zaczynają tę cechę likwidować. Krótko - zaczyna mnie to wkur#iać. Co z takimi palantami zrobić? Jakbym spotkał jednego z drugim... Już nie chodzi o brak jakichkolwiek oznak profesjonalizmu ale o najzwyklejsze w świecie wchujalecenie i okazywanie totalnego braku szacunku dla ludzi, którzy tym debilom okazali zaufanie i było nie było dają im zarobić na chleb! Ufff
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

No cóż... Dobrze, że w sobotę nie graliśmy i wygraliśmy z Francją :) Wtedy by pewnie Mare Nostrum do Polski nie dotarło jeszcze dłuuugo...
Swoją drogą śmieszni są... Ongiś na twarzoksiążce mi napisali ładnie, że Phalanx się zajmuje wydaniem PL (czyli spuścili mnie na drzewo)...
Teraz, znaczy się w piątek i dzisiaj) ich pytałem nieco inaczej - "Od Phalanxa mam informację, którą dostali od was. Jak się nazywa statek?" - więc na phalanxa nie mogli zwalić, bo już u nich byłem po informację ;P I od piątku milczą...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bdjl »

Nie ma co ukrywać, jedyna nadzieja w Phalanxach, że wywrą jakąś większą presję na wydawcy. Wydaje mi się, że jako ich partner biznesowy mają większą siłę przebicia niż pojedynczy gracz, który zapewne zostanie zbyty jakimś autoresponderem. Całą kampanię KS sygnowało Academy Games jeśli się nie mylę, więc może warto do nich uderzyć? Napisać im jak czują się gracze w PL.

Swoją drogą mam nadzieję, że to będzie ostatnia współpraca Phalanx z tym wydawcą. Bo o ile teraz jestem w stanie zrozumieć i wybaczyć im wszystko to kolejnej współpracy z Asyncronem, a tym samym podpisaniem się pod tą żenadą nic nie usprawiedliwi.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Jak się nazywa statek?
1. Titanic
2. Ghost ship
3. Black Pearl
4. ..............

Można wpisywać ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

detrytusek pisze: 1. Titanic
2. Ghost ship
3. Black Pearl
4. ..............
Można wpisywać ;)
Jak dla mnie ewidentnie Neptun z Rejsu. Tyle absurdów tylko na Neptunie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Asyncron na FB mówi, że gra we francuskiej wersji językowej będzie dostępna w sierpniu...ale kto by tam im wierzył..
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lubel »

Wszyscy się nie mogą doczekać, a ja się nie mogę zdecydować czy ją kupić. Chyba jestem dziwny? ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Lubel to poczekasz jeszcze... Pewnie nie prędzej niż początek września...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lubel »

misioooo pisze:Lubel to poczekasz jeszcze... Pewnie nie prędzej niż początek września...
całe szczęście, może doczekam się recenzji w tym czasie i łatwiej będzie podjąć decyzję.

P.S. To nie ja opóźniam statek jakby coś ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Ja grałem na Gratislavi we Wrocławiu. Jest moc - bardzo przyjemna gra, nie za długa, nie za krótka. Trzeba bacznie oponentów pilnować, bo zwycięstwo może pojawić się nagle i "niespodziewanie" ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Proszę mi tu jakiejś dziwnej radosnej atmosfery nie wprowadzać w tym wątku :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Szaweł pisze:Proszę mi tu jakiejś dziwnej radosnej atmosfery nie wprowadzać w tym wątku :twisted:
To ja jednak wprowadzę. ;)

LUDWIGSHAFEN EXPRESS (http://www.marinetraffic.com/pl/ais/det ... EN_EXPRESS) leaves China the 11th of July. It will reach Antwerpen the 11th of August. To na nim mają popłynąć nasze gry. Z Antwerpii do Polski blisko. Trzymajcie kciuki.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Czyli wrzesień u nas... Całe szczęście, że to do Francji nie płynie ;)
Ozy, stawiasz pivo przy odbiorze (być może po wielopak się pofatygujemy osobiście do Was)... Jakaś kara musi być za zły dobór partnerów, heh :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Czyli tylko 11 miesięcy opóźnienia? Czy rok? :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Błysk pisze:Czyli tylko 11 miesięcy opóźnienia? Czy rok? :)
Na grudzień miało być. Ale tak np. w porównaniu z 1939 to robią postępy. :/

Misiooo - zapraszamy po wielopak, będziemy czekać z wielopakiem. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: keldorn »

I wlasnie takie akcje jak ta skutecznie mnie zniechęciły do dalszej przygody z KS.
Nie dość ze maja gdzies informowanie co sie dzieje z daną gra to brak konkretnych informacji.

Dodatkowo czas oczekiwania ponad rok od zakupu... bardzo słabo.

Wiele razy juz kupowalem i wspieralem na polskich portalach. Jak producent cos zawalil z terminem to chociaz bylo mu przykro lub głupio z tego powodu.

NIGDY WIECEJ KICKSTARTER'a!!!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: janekbossko »

Ale te zachowanie nie jest norma. Zdarza sie czasem. Czasem opoznienie sięga 2-4 miesiace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Z tego co obserwuję, to poślizgi ok 6 miesięcy to standard na KS (po prostu wydawcy celowo podają szybszy czas realizacji, aby ludzie nie rezygnowali ze wsparcia "bo trzeba rok czekać")...
Jednak niektóre kampanie są opóźnione o rok czy dwa... albo i trzy... Są też wyjątki - Stonemaier Games :) Scythe miało być w sierpniu, a już jest rozsyłane (do Polski ma dotrzeć 16 lipca około). Poprzednie ich kampanie też były na czas - choć czas podawali zwykle realny, bliżej "za rok będzie" niż "za 3 miesiące dostaniecie" ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

misioooo pisze:Z tego co obserwuję, to poślizgi ok 6 miesięcy to standard na KS (po prostu wydawcy celowo podają szybszy czas realizacji, aby ludzie nie rezygnowali ze wsparcia "bo trzeba rok czekać")...
Jednak niektóre kampanie są opóźnione o rok czy dwa... albo i trzy... Są też wyjątki - Stonemaier Games :) Scythe miało być w sierpniu, a już jest rozsyłane (do Polski ma dotrzeć 16 lipca około). Poprzednie ich kampanie też były na czas - choć czas podawali zwykle realny, bliżej "za rok będzie" niż "za 3 miesiące dostaniecie" ;)

Szkoda, że wuększość wydawców nie potrafi być uczciwa w stosunku do wspierających.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

Błysk pisze:
misioooo pisze:Z tego co obserwuję, to poślizgi ok 6 miesięcy to standard na KS (po prostu wydawcy celowo podają szybszy czas realizacji, aby ludzie nie rezygnowali ze wsparcia "bo trzeba rok czekać")...
Jednak niektóre kampanie są opóźnione o rok czy dwa... albo i trzy... Są też wyjątki - Stonemaier Games :) Scythe miało być w sierpniu, a już jest rozsyłane (do Polski ma dotrzeć 16 lipca około). Poprzednie ich kampanie też były na czas - choć czas podawali zwykle realny, bliżej "za rok będzie" niż "za 3 miesiące dostaniecie" ;)

Szkoda, że wuększość wydawców nie potrafi być uczciwa w stosunku do wspierających.
Wspierający nie chcą żeby być wobec nich uczciwym - ostatnio gdzieś tu przetoczyło się oburzenie, że "jak to teraz zbierają kasę, a gra dopiero w maju przyszłego roku?".
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Atamán »

ozy pisze:Na grudzień miało być.
Bez takich ściem proszę. Obiecywany był listopad 2015. :wink:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

rastula pisze:myślę że czas otworzyć zakłady - czy Scythe wyprzedzi Mare Nostrum?
(12.03.2016)

Rastula wypaplał ;P Za 3 tygodnie powinienem się cieszyć Scythe, a Mare Nostrum... Cóż - może tym razem uda się wypłynąć z portu do tego czasu ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Telenoweli ciąg dalszy :D
ozy pisze:LUDWIGSHAFEN EXPRESS (http://www.marinetraffic.com/pl/ais/det ... EN_EXPRESS) leaves China the 11th of July. It will reach Antwerpen the 11th of August.
VS.
dzisiejszy kickstarter update pisze:Spanish, Italian, Polish and German language games: The production is over. Shipment has been arranged. The container will leave the Chinese port on within the next two weeks(...)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: detrytusek »

czytajcie między wierszami
w drugiej wersji ani słowa, że płynie do Antwerpii :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ