Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Blood Rage

Post autor: Koshiash »

Z czego wynika, że solidna lub cienka plansza to wybór wydawnictwa dokonany już na wstępie. Tragedii nie ma, ale krytyka jest zasadna.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatosz »

Znaczy - dla mnie cienkie planszetki gracza to zdecydowanie lepszy wybór - trudniej potrącić, a to ma leżeć na stole i mieć na sobie znaczniki. Walhala to inna sprawa, ale to mogło być sensowniej rozwiązane tylko dodatkowym polem na planszy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: malekith_86 »

kwiatosz pisze:
bimberoman pisze:Hehe redukcja kosztów? Portal na jednym pudełku zarabia na czysto ze 100-120 złotówek. Pogrubienie tych paru kawałków papieru w chińskiej drukarni mogło kosztować ze 2 złote :)
Papieru nie pogrubia się doklejając warstwy - zrobienie tego na kartonie wymaga dorobienia wykrojnika, generalnie był ostatnio odcinek Dice Tower o tym i takie "pogrubienie planszetek" wiąże się z zaskakująco dużymi kosztami. Do tego dochodzi fakt, że jak to pakujesz to grubsze planszetki na wypraskach sprawiają, że na przykład gra przestaje się domykać - więc wymaga to grubszego pudełka, i tak to pociąga kolejne i kolejne koszty.

możesz dać linka do tego filmiku bo szukałem wśród ostatnich 20 najnowszych i nie natrafiłem na nic takiego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatosz »

To w podcastach było jednym z pytań od słuchaczy. Słuchałem tego w tym albo poprzednim tygodniu, więc będzie to najprawdopodobniej odcinek 462 albo 460.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: malekith_86 »

dzięki
teraz wiem gdzie szukać
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

TOMI pisze:Mnie natomiast zmartwiła wielkość i jakość kart. Tak małych, (wielkości pudełka zapałek) i wykonanych na tak cienkim papierze nigdy nie widziałem. Wielka szkoda szczególnie, że w tej grze to kartami operuje się najwięcej i stanowią one serce gry :(
Wiem że można kupić koszulki ale przy takiej cenie to nie powinno się już niczego dodatkowego kupować
Ha. Ja po raz pierwszy się z tym rozmiarem zetknąłem przy okazji Zombicide i też byłem obudzony. A teraz nie wyobrażam sobie, żeby miały być większe.
Zobacz- to są karty, które przede wszystkim magazynujesz na planszetce gracza. Zwiększenie rozmiaru kart pociągnęłoby ze sobą niemałe zwiększenie planszetek. A mi na stole ta gra na styk wchodzi : )

Co do grubości to się nie wypowiem bo ja z automatu koszulkuję karty (FFG).
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Naro »

Cześć.
Jutro wieczorem planuję pierwszą partię w BR :D Czy jest ktoś chętny do pomocy w chwili zwątpienia (coś jak w Milionerach - telefon do przyjaciela)??
Jeśli tak to proszę o pm z numerem telefonu.
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Blood Rage

Post autor: Wothan »

Naro pisze:Cześć.
Jutro wieczorem planuję pierwszą partię w BR :D Czy jest ktoś chętny do pomocy w chwili zwątpienia (coś jak w Milionerach - telefon do przyjaciela)??
Jeśli tak to proszę o pm z numerem telefonu.
Zasady gry są naprawdę proste i intuicyjne, przeczytaj ze dwa razy instrukcję, obejrzyj jakiś tutorial na YT i dacie radę. Przy pierwszej grze mieliśmy wątpliwości co do niektórych kart bo myśleliśmy, że są przegięte, ale ta gra po prostu taka jest.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Blood Rage

Post autor: shaigan »

Powiedzcie mi, czym się różni podstawka Blood Rage z kickstartera, od tej podstawki angielskiej dostępnej w sklepie? Kupiłem sobie wersję PL, więc mam angielską na zbyciu, ale nigdy jej nie otwierałem. To wersja z kickstartera, czy ona się czyms różni od tej dostępnej w sklepach?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Podstawka jako taka nie różni się niczym.
Do wersji z KS dołożono w osobnych opakowaniach kilka potworów, plastikowe znaczniki, dodatkowy klan itd. Plus Mistyków i Bogów. Natomiast zawartość pudeł z grą- identyczna.
Zresztą- pierwsze zdjęcie pokazuje zawartość edycji KS- http://shedwars.blogspot.com/2015/09/blood-rage.html
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: TOMI »

Czym więcej gram tym bardziej mi się podoba. Co ciekawe im więcej poznajemy karty i zagrywki tym bardziej gra robi się taktyczna i mózgożerna. Z gry euro robi się ( przynajmniej u nas ) coraz więcej kombinowania i składania punktów do zwycięstwa. Fajna gra. Polecam niezdecydowanym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Blood Rage

Post autor: tekknoboy »

Jestem po pierwszej partii. Teraz biorę się za instrukcje by zobaczyć gdzie dokładnie źle graliśmy :)
Gra jest dość prosta, ale jej prostota to.wielka zaletą!
Dziembson
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:24

Re: Blood Rage

Post autor: Dziembson »

Tak z ciekawosci widzial gdzies ktos moze do tego faqi po polsku???
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Już ktoś odpowiedział na to - nie ma faq po polsku póki co. Może Portal przetłumaczy.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Jak będę miał chwilkę czasu w tym tygodniu to postaram się coś tam przetłumaczyć z tego FAQ.
Ragnarok :twisted:
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

Dziś w cyklu "Uroki gier tłumaczonych":
Gniew Lokiego: Zyskaj 3 punkty Chwały za każdą figurkę powracającą z Walhalli.
No to gramy. Wracają figurki - moje i innych graczy - a ja za każdą figurkę dostaję punkty.
Loki's Wrath: Gain 3 glory for each figure you release from Valhalla.
Aha. Punkty są za własne figurki.

:roll:
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Nooo przy takiej interpretacji to grubo punktów można nawalić ;).
Ale faktycznie w języku polskim pewien margines interpretacji sporej jest. Ale żeby aż tak... Karta byłaby przegięta nawet na standardy BR.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

krecilapka pisze:Nooo przy takiej interpretacji to grubo punktów można nawalić ;).
Ale faktycznie w języku polskim pewien margines interpretacji sporej jest. Ale żeby aż tak... Karta byłaby przegięta nawet na standardy BR.
Coś mi nie pasowało już w trakcie gry, ale nie za bardzo miałem czas sprawdzić. W faq nic o karcie nie było, więc uznałem, że jej interpretacja jest prosta. Na dodatek kilka razy czytałem na forach, że treści w tej grze należy rozumieć dosłownie, a "przegięte" punktowanie jest standardem. Więc postanowiłem dłużej nie kombinować.

No cóż, w zasadzie te punkty zostały naliczone nielegalnie, ale przecież to znaczy, że zostały zdobyte w duchu Lokiego :twisted:
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

W sumie my graliśmy dobrze, bo z góry założyliśmy, że jak upgradujemy nasz klan to odnosi się to do naszych jednostek. :roll: Nawet nie zwróciłem uwagi na możliwość dwuznaczności karty.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Wziąłem się za tłumaczenie faq, szybko idzie już prawie połowa, ale jak widzę na końcu będzie warto dodać Polską klaryfikację zasad tłumaczenia ;).
Na razie 3 rzeczy namierzyłem. W pl Nie zapisano że można tylko 2 karty takich samych wypraw użyć, nieintuicyjny zapis na kartach wykonujących najazd za free i gniew lokiego. Ale jakby ktoś coś jeszcze coś odkrył co go meczylo to dawajcie znać :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Sorry za własny repost.
Sam znalazłem lepszego kwiatka w tłumaczeniu: Łaska Friggi: Jeśli wykonałeś udaną akcję plądrowania, zwiększ jedną ze statystyk swojego klanu o 1. Ale na na angielskiej karcie jest napisane, ...zwiększ INNĄ statystykę klanu o 1.
Tadam... To też dopiszę do polskiego FAQ ;).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

shaigan pisze:To wersja z kickstartera, czy ona się czyms różni od tej dostępnej w sklepach?
Wersja angielska niekoniecznie jest z KS.

KS od zwyklej wersji różni sie:
- 4 dodatkowe potwory (Wolfman, Mystic Troll, Mountain Giant i Fenrir)
- żetony 3d jako znaczniki graczy
- szamani w cenie podstawki
- bogowie w cenie podstawki
- 3 żetony 3d dla 1 gracza, ragnaroku i fazy tury
- Wildboar clan
Ostatnio zmieniony 05 lip 2016, 12:32 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Blood Rage

Post autor: Guduś »

dzięki bardzo za twoja pracę czekam na finalny efekt :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Wciąż się cieszę, że mam wersję angielską :) Patrząc na różne kwiatki oraz fakt, że tam naprawdę wiele tego angielskiego nie trzeba to za dużo tych "atrakcji" językowych :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

A ja wciąż się cieszę, że sprzedałem angielską wersję i mogę grać z ludźmi po polsku. Chociaż boli mnie bardzo np. Brak mistyków i 5 gracza.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ