Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Tycjan pisze:Zagrałem i opisałem. Ogólnie: brać i grać :)
Link: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... karcianki/
Dzięki Tycjan za fajny i wyczerpujący temat tekst. No i za ocenę również dziękujemy :)
Zachęcamy do zdobywania swoich kopii Multiuniversum - idą wakacje, do plecaka fajnie się zmieścić, a my już pracujemy nad dodatkiem - będzie już niedługo :)
Turnavine

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Turnavine »

Tak jak ten do Dice Brewing? ; D
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Turnavine pisze:Tak jak ten do Dice Brewing? ; D
Ten do Multiuniversum już mechanicznie się dopina i zaczął się rysować :)
Do Dice Brewing mechanicznie już zapięty ale nieco utknął przez prace nad Piwnym Imperium 2.0
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Krionah »

Board&Dice pisze:
Krionah pisze:W poniedziałek miała wyjść reszta paczek. Dzisiaj jest wtorek - nadal brak informacji o wysłaniu gry...
Skontaktuj się proszę z nami wysyłając maila na irek@boardanddice.com
Zobaczymy co się wydarzyło.

Pozdrawiam,
Irek
Sprawa załatwiona, potwory z innych wymiarów ostro namieszały w naszej rzeczywistości :P
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Krionah pisze:
Board&Dice pisze:
Krionah pisze:W poniedziałek miała wyjść reszta paczek. Dzisiaj jest wtorek - nadal brak informacji o wysłaniu gry...
Skontaktuj się proszę z nami wysyłając maila na irek@boardanddice.com
Zobaczymy co się wydarzyło.

Pozdrawiam,
Irek
Sprawa załatwiona, potwory z innych wymiarów ostro namieszały w naszej rzeczywistości :P
To na pewno Filipa ulubione pająki :)
Dzięki za informacji i życzę samych przyjemnych rozgrywek - pokaż stworom gdzie ich miejsce :)

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: bukimi »

Wreszcie udało mi się zebrać skład do zagrania w Multiuniversum (zwykle na stole lądują gry na ok. 3 godzin rozgrywki).

Pierwsze wrażenia:
- Gra kończy się szybko, można powiedzieć że "w sam raz". Nie dłuży się.
- Wszystkim podobała się graficznie.
- Nawet przy wielu opcjach ruchów rozgrywka przy 3 graczach idzie płynnie.
- Wynik ilości zamkniętych portali u graczy: 5, 3 i 3. Bardzo ciężko zebrać komplet 5 różnych lub 3 takich samych. Trzeba przywiązywać większą wagę do tego jaki symbol ma zamykany przez nas portal.
- Stos kart odrzuconych układaliśmy (z racji dużej ilości miejsca) jako karty obok siebie, żeby można było je szybko podejrzeć przy dobieraniu. Z akcji "recykling" korzysta się bardzo często, więc ciągłe przeglądanie połowy talii byłoby męczące. Zastanawia mnie czy nie lepiej by było, gdyby ta akcja pozwalała dobrać kartę tylko spośród 3-5 ostatnich (pierwszych?) kart na stosie.
- Największą przewagę dawał transformator pozwalający zamieniać miejscami portale między transformatorami. Można przygotowywać narzędzia i bez chodzenia po świecie przenosić do siebie upatrzone portale i potem je zamykać. Albo usunąć komuś upatrzony portal "spod nóg" ;)
- Troszeczkę boli niezgodność kolorów narzędzi między kartami akcji, a portalami. Trzeba przyjrzeć się portalowi, żeby wiedzieć co jest potrzebne, bo kolory narzędzi są inne.
- Prawie nikt nie używał akcji "dobierz 2 karty" - zwykle każdy wolał zużyć karty z ręki i wówczas automatycznie dobrać karty do 3 na koniec tury (np. mając 1 kartę na ręce nie ma znaczenia, czy użyję akcji "dobierz 2 karty", zmienię ją w narzędzie, czy po prostu wymienię kartę na inną - i tak skończę z 3 nowymi kartami).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

bukimi pisze:Wreszcie udało mi się zebrać skład do zagrania w Multiuniversum (zwykle na stole lądują gry na ok. 3 godzin rozgrywki).

- Stos kart odrzuconych układaliśmy (z racji dużej ilości miejsca) jako karty obok siebie, żeby można było je szybko podejrzeć przy dobieraniu. Z akcji "recykling" korzysta się bardzo często, więc ciągłe przeglądanie połowy talii byłoby męczące. Zastanawia mnie czy nie lepiej by było, gdyby ta akcja pozwalała dobrać kartę tylko spośród 3-5 ostatnich (pierwszych?) kart na stosie.
- Największą przewagę dawał transformator pozwalający zamieniać miejscami portale między transformatorami. Można przygotowywać narzędzia i bez chodzenia po świecie przenosić do siebie upatrzone portale i potem je zamykać. Albo usunąć komuś upatrzony portal "spod nóg" ;)
- Troszeczkę boli niezgodność kolorów narzędzi między kartami akcji, a portalami. Trzeba przyjrzeć się portalowi, żeby wiedzieć co jest potrzebne, bo kolory narzędzi są inne.
- Prawie nikt nie używał akcji "dobierz 2 karty" - zwykle każdy wolał zużyć karty z ręki i wówczas automatycznie dobrać karty do 3 na koniec tury (np. mając 1 kartę na ręce nie ma znaczenia, czy użyję akcji "dobierz 2 karty", zmienię ją w narzędzie, czy po prostu wymienię kartę na inną - i tak skończę z 3 nowymi kartami).
Ad. 1 - powodowałoby to znaczne wydłużenie rozgrywki - takie opcje były testowane i wprowadzały kolejną zasadę, o której trzeba pamiętać, a czasem i pilnować innych graczy :)
Ad. 2 - zależy od grona w którym grasz - strategii jest tyle ile graczy i opcji na stole - ja osobiście rzadziej korzystam z tej opcji - mam inne ulubione akcje :)
Ad. 3 - Tła narzędzi na kartach akcji i portali są niemal takie same różnica to drobne odcienie, aby narzędzia były widoczne na innych tłach. Po to też poza kolorem jest symbol
Ad. 4 - jak w pkt 2 - zależy od grona w którym grasz - strategii jest tyle ile graczy i opcji na stole - ja osobiście często zagrywam - tylko trzeba to robić w odpowiednim momencie :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Muad'Dib »

W sumie akcja dobierania dwóch kart jest chyba najbardziej sensowna na początku tury. Zostają 2 ruchy do zrobienia oraz 4 karty, z których można rzeźbić ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Muad'Dib pisze:W sumie akcja dobierania dwóch kart jest chyba najbardziej sensowna na początku tury. Zostają 2 ruchy do zrobienia oraz 4 karty, z których można rzeźbić ;)
Jak nie mam planu to właśnie tak rzeźbię - i czasami efekty są zaskakujące mnie jak i przeciwników :) Choć zdecydowanie wolę recycling - wiem, że dobiorę to co potrzebuję.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:Wystarczy jeden Pazdan by zamknąć ten portal...
Spoiler:
Kcemto! Kiedy? Za ile?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:
Board&Dice pisze:Wystarczy jeden Pazdan by zamknąć ten portal...
Spoiler:
Kcemto! Kiedy? Za ile?
W zapowiadanym dodatku ;)
mnemotechnikon
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2014, 22:46
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: mnemotechnikon »

Board&Dice pisze:W zapowiadanym dodatku ;)
A kiedy można się go spodziewać?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

mnemotechnikon pisze:
Board&Dice pisze:W zapowiadanym dodatku ;)
A kiedy można się go spodziewać?
Już w tym tygodniu pochwalimy się szczegółami.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: palladinus »

Zapraszam do recenzji na naszym blogu Ciekawe Gry:

Zagrałem w „Multiuniversum”
Turnavine

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Turnavine »

Ciekawa i obszerna, ale na przyszłość warto dać komuś do korekty bo momentami dziwnie sie czyta. ; )
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Board&Dice pisze:Jak trafić do naszego biura RPG Quest stajla :D final boss jest epicki.

lepiej późno niż wcale ;)

https://youtu.be/YG34WHVBt_k
Mi się udało zrobić ten quest bez walkthrough video :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

najwyższy czas poinformować, że kończymy pracę nad dodatkiem do Multiuniversum! Tym razem naukowcy w CERN chcieli sprawdzić czy Cthulhu rzeczywiście istnieje gdzieś w innej rzeczywistości...efekt tych poszukiwań był oczywisty...
W tym dodatku znajdziecie 20 nowych światów pełnych Cthulhu a do rozgrywki wprowadzony zostanie pewien twist mechaniczny. Szczegóły już wkrótce!

Obrazek
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: vcrproszek »

Board&Dice pisze:najwyższy czas poinformować, że kończymy pracę nad dodatkiem do Multiuniversum! Tym razem naukowcy w CERN chcieli sprawdzić czy Cthulhu rzeczywiście istnieje gdzieś w innej rzeczywistości...efekt tych poszukiwań był oczywisty...
Genialny mix i pomysł na dodatek ! :) Już się nie mogę doczekać
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Spoiler:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: akahoshi »

Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Wydawcom się poprzewracało w głowach z tym KS...
My żyjemy w Polsce, chcemy móc kupić w Polsce i za złotówki! Ekonomicznie zrozumiałe, że taki KS dotrze do wielokrotnie większej liczby kupujących, ale nie olewajmy naszego rodzimego rynku z tego powodu... Niech to będzie wspieram.to albo preorder jak było w przypadku Multiuniwersum. KS dla USA, a preorder w sklepiku BAD dla Polaków :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: akahoshi »

misioooo pisze:Wydawcom się poprzewracało w głowach z tym KS...
Mnie też dziwi taka polityka.
Tym bardziej, że B&D chwali się, że Multiuniversum to jest ich wielki hit. Ale na dodatek muszą zbierać kasę od graczy.
Dziwne...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

akahoshi pisze:
misioooo pisze:Wydawcom się poprzewracało w głowach z tym KS...
Mnie też dziwi taka polityka.
Tym bardziej, że B&D chwali się, że Multiuniversum to jest ich wielki hit. Ale na dodatek muszą zbierać kasę od graczy.
Dziwne...
Nie chodzi o zbieranie kasy przez wsparcie graczy. BAD to małe wydawnictwo i też chłopaki muszą zarobić na chleb i kolejne gry. Mi chodzi o to, że aby kupić wielki hit polskiego wydawnictwa muszę to robić na amerykańskim portalu w dolarach czy tam euro... No i muszę też po części sfinansować ów zagraniczny portal. Forma "zbiórki" Multiuniwersum mi bardzo odpowiadała - preorder w sklepiku BAD :) Bez żadnych portali wspieraczkowych etc. Poczekajmy, może Irek lub Filip napiszą o co chodzi... Albo zrobią jednak preorder w swoim sklepie dla rodaków :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ