SeaFall (Rob Daviau, JR Honeycutt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Krwawisz »

Sekator pisze:Ciekawe czy jest szansa ze ktos zmajstruje dzialajacy tryb na 2. Krwawisz, jako wtajemniczony, widzisz taka mozliwosc?
Generalnie widzę taką możliwość i to nawet na podstawowych zasadach - może z małą modyfikacją.

Problem polega raczej na tym, że jest to gra strategiczno-przygodowa gdzie mamy walczące ze sobą prowincje, sojusze itd. To troche tak jakby chcieć grać w 2 osoby w Grę o Tron ;-) Ale jak ktoś się uprze to da rade
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: SeaFall (4X)

Post autor: patrol007 »

Witam, czy są planowane kolejne artykuły na temat SeaFall? Z tego co zauważyłem to na stronie amerykańskiego wydawcy pojawiają się regularnie kolejne artykuły, w których autor gry przedstawia jej kolejne aspekty , natomiast na stronie Cube ostatnie informacje pochodzą z 1 czerwca czyli z przed 3 tygodni. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Krwawisz »

hej

troche mielismy przerwy ale kolejne artykuly pojawiaja sie i beda sie pojawiac.

Przypominam jednoczesnie ze macie ostatnie godziny na zakup Seafalla w przedsprzedażowej cenie!! http://sklep.cubecp.home.pl/pl/p/SeaFall/957
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Yanek »

Hmm.

Ze strony sklepu http://factorycube.pl/aktualnosc/czytaj ... techniczne
SeaFall - październik - w druku
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: crsunik »

chłopaki z Dice Tower dostali Seafall w swoje ręce: https://www.youtube.com/watch?v=8FrMhckPMrw
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: KrzysiekL »

crsunik pisze:chłopaki z Dice Tower dostali Seafall w swoje ręce: https://www.youtube.com/watch?v=8FrMhckPMrw
No to trochę emocje opadły... ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: crsunik »

A mi wręcz przeciwnie :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: SeaFall (4X)

Post autor: mauserem »

crsunik pisze:A mi wręcz przeciwnie :)
ja mam podobnie :) chcę to już mieeeeć!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Ardel12 »

Pierwsze wrażenia nie są zachwycające. Ja poczekam na recenzje z wrażeniami z całej kampanii.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Epyon »

Ja mam takie odczucie, że chłopaki sami jeszcze po prostu nie wiedzą, czy SeaFall im się podoba. Mi na pewno zapaliła się lampka ostrzegawcza...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: sqb1978 »

Bez przesady. Wyobraźcie sobie, że słuchacie o Pandemii Legacy bez spoilerów. Też by głowy nie urywało.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: kaszkiet »

sqb1978 pisze:Bez przesady. Wyobraźcie sobie, że słuchacie o Pandemii Legacy bez spoilerów. Też by głowy nie urywało.
To obejrzyj pierwszą relację Dice Tower z Pandemii bez spoilerów.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Ardel12 »

kaszkiet pisze:
sqb1978 pisze:Bez przesady. Wyobraźcie sobie, że słuchacie o Pandemii Legacy bez spoilerów. Też by głowy nie urywało.
To obejrzyj pierwszą relację Dice Tower z Pandemii bez spoilerów.
Dokładnie, nie chodzi o zdradzanie szczegółów fabuły, ale samą opinię na temat gry. Dla Seafall wrażenia raczej były mieszane/średnie.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: crsunik »

Z tego co zrozumiałem głównie z powodu tutoriala (prologu) wprowadzającego.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Ardel12 »

crsunik pisze:Z tego co zrozumiałem głównie z powodu tutoriala (prologu) wprowadzającego.
Tutorial był największym mankamentem, ale często wspominali, że pierwszy scenariusz to tylko zwykły worker placement. Najwidoczniej nie było w nim zwrotów akcji ani jakichkolwiek ciekawych nowinek by uprzyjemnić rozgrywkę (nie wspominali o niczym).

Dodatkowo szata graficzna była także pod ostrzałem :) W sumie się zgadzam, że wygląda to po prostu buro.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: sqb1978 »

Całkiem sporo gier w wariancie/trybie/scenariuszu do zapoznania się wypada blado w porównaniu z pełnokrwistą rozgrywką: Descent, TTA, Dawn of the Zeds 3ed, Rycerze Pustkowi, Agricola :) Liczę, że tutaj będzie podobnie.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: elayeth »

Ardel12 pisze:
crsunik pisze:Z tego co zrozumiałem głównie z powodu tutoriala (prologu) wprowadzającego.
Tutorial był największym mankamentem, ale często wspominali, że pierwszy scenariusz to tylko zwykły worker placement. Najwidoczniej nie było w nim zwrotów akcji ani jakichkolwiek ciekawych nowinek by uprzyjemnić rozgrywkę (nie wspominali o niczym).

Dodatkowo szata graficzna była także pod ostrzałem :) W sumie się zgadzam, że wygląda to po prostu buro.
Mówili, że nie tylko tutorial, ale też pierwsza rozgrywka po nim wypadła blado. Zee mówił, że po tych dwóch rozgrywkach jest to gra na 5-6/10, jak setki innych euro. Tom podobnie, choć ocenił nieco lepiej. Mnie też ta recenzja zniechęciła, choć chcieliśmy z moim gronem w końcu zagrać w jakąś grę Legacy. Pandemica odpuściliśmy bo 2/3 składu nie lubi jego podstawowej wersji, łącznie z mną...
Natomiast wczoraj Tom mówił w jednym z filmów, że kolejne rozgrywki zmienią ich zdanie, zatem zakładam, że będzie lepiej. :) Czekamy na kolejny filmik o Seafall.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Gambit »

elayeth pisze:Mnie też ta recenzja zniechęciła, choć chcieliśmy z moim gronem w końcu zagrać w jakąś grę Legacy. Pandemica odpuściliśmy bo 2/3 składu nie lubi jego podstawowej wersji, łącznie z mną...
Ja też nie lubię podstawowego Pandemica, a wersja Legacy mnie zachwyciła. Moim zdaniem warto wypróbować Pandemic Legacy, jeśli jedynym argumentem na "nie", jest nielubienie podstawki :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: ChlastBatem »

Gambit pisze:
elayeth pisze:Mnie też ta recenzja zniechęciła, choć chcieliśmy z moim gronem w końcu zagrać w jakąś grę Legacy. Pandemica odpuściliśmy bo 2/3 składu nie lubi jego podstawowej wersji, łącznie z mną...
Ja też nie lubię podstawowego Pandemica, a wersja Legacy mnie zachwyciła. Moim zdaniem warto wypróbować Pandemic Legacy, jeśli jedynym argumentem na "nie", jest nielubienie podstawki :)
Z tym to byłbym ostrożny. My nie lubimy Pandemica i Legacy również nam się nie spodobało bo cały czas to był Pandemic tylko, że z dodatkowymi zasadami i twistami.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Gambit »

ChlastBatem pisze:
Gambit pisze:
elayeth pisze:Mnie też ta recenzja zniechęciła, choć chcieliśmy z moim gronem w końcu zagrać w jakąś grę Legacy. Pandemica odpuściliśmy bo 2/3 składu nie lubi jego podstawowej wersji, łącznie z mną...
Ja też nie lubię podstawowego Pandemica, a wersja Legacy mnie zachwyciła. Moim zdaniem warto wypróbować Pandemic Legacy, jeśli jedynym argumentem na "nie", jest nielubienie podstawki :)
Z tym to byłbym ostrożny. My nie lubimy Pandemica i Legacy również nam się nie spodobało bo cały czas to był Pandemic tylko, że z dodatkowymi zasadami i twistami.
Dlatego napisałem "Moim zdaniem warto wypróbować", a nie "musicie zagrać, będziecie zachwyceni" :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: elayeth »

Gambit pisze: Dlatego napisałem "Moim zdaniem warto wypróbować", a nie "musicie zagrać, będziecie zachwyceni" :)
No dobra, troche off-topic.... ale jednak skoro jest okazja to podpytam... bo waham się często w tym temacie.

Gambit - napisz proszę - dlaczego podobał Ci się Pandemic Legacy, skoro nie podszedł Pandemic zwyczajny?

Ja generalnie nie lubię suchych gier, w których walczysz z "falą" i w zasadzie nic poza tym... także np: Ghost Stories, Pandemic mi nie podeszły... bo są to IMO gry kooperacyjne bez rozbudowanej przygody, polegające na optymalizacji ruchów pod narastającą falę przeciwników... w przypadku Pandemica - chorób. Lubię z kolei Eldritcha (czy Battlestar'a)... ale dlatego, że pomimo narastającej tam presji czasu (i często ilości potworów) gra opiera się na przygodzie, ciekawych zdarzeniach, nowych i innych misjach do wykonania... Zatem... czy Legacy w zestawieniu z Pandemiciem sprawi, że gra jest bardziej różnorodna (niczym przywołany Eldritch) czy nadal jest to sucha optymalizacja ruchów pod jak najbardziej efektywne zdejmowanie sześcianików chorób? Jeśli to drugie to pozostaje nieprzekonany...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: SeaFall (4X)

Post autor: mauserem »

A ja w swoim naiwnym uporze pozostanę - już parę razy chłodne przyjęcie jakiegoś tytułu ze strony Vasela i Ski nie zmieniało faktu, że dla mnie gra była "bardzo bardzo".

Tym bardziej gra gdzie aspekt fabularny jest kluczem, a na samym początku powiedzieli, że nie spoilerują.
Wychodzi na to, że Sea Fall prolog (thnx @Sekator) i "pierwsza przygoda" nie są jeszcze fabularnym "trzęsieniem ziemi" od którego dopiero napięcie stopniowo rośnie. Jak to z paradygmatem fabuły - oni dopiero są na etapie ekspozycji. W dodatku grają w grę, która w przeciwieństwie do Pandemii nie była im mechanicznie znana.

Nie ma co bić piany, trzeba poczekać, to już niedługo i samemu się przekonać - nie spodziewam się wtopy - Rob Daviau to solidny projektant. A temat to kolejna sprawa - kupuję w ciemno.

Estetycznie jest ok - przecie to piraty! ma być lekki smrodek dżungli, przetrawionego rumu i zgnilizna w zęzie i zębach :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, 14:44 przez mauserem, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Gambit »

elayeth pisze:Gambit - napisz proszę - dlaczego podobał Ci się Pandemic Legacy, skoro nie podszedł Pandemic zwyczajny?
Odpowiedziałem Ci na PW, żeby nie śmiecić tutaj za bardzo :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: SeaFall (4X)

Post autor: Sekator »

mauserem pisze:A ja w swoim naiwnym uporze pozostanę - już parę razy chłodne przyjęcie jakiegoś tytułu ze strony Vasela i Ski nie zmieniało faktu, że dla mnie gra była "bardzo bardzo".

Tym bardziej gra gdzie aspekt fabularny jest kluczem, a na samym początku powiedzieli, że nie spoilerują.
Wychodzi na to, że Sea Fall epilog i "pierwsza przygoda" nie są jeszcze fabularnym "trzęsieniem ziemi" od którego dopiero napięcie stopniowo rośnie.
U mnie akurat na odwrot, kupowalem im na przekor i po 1 grze gra ladowala na forum w dziale sprzedam :D. Nawet sie ciesze, bo nie mam 3+ graczy do Seafalla, zalowalem bardzo, teraz zaluje mniej.

PS. Prolog, epilog to na koncu jest.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: SeaFall (4X)

Post autor: kaimada »

Undead Vikings są bardzo pozytywnie nastawieni po prologu i pierwszym scenariuszu.
Nie będzie tak źle ;).
ODPOWIEDZ