Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

giker pisze: 2. Bosko! Będę mógł grać i w pracy z kolegami i z żoną 8)
Gdzie pracujesz? Też chcę grać w pracy :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Bary »

Szaweł pisze:
giker pisze: 2. Bosko! Będę mógł grać i w pracy z kolegami i z żoną 8)
Gdzie pracujesz? Też chcę grać w pracy :)
W Portalu. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Hmm, wyczytałem, że Rahdo puści recenzje gry. Świetnie :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
giker
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2016, 16:16
Lokalizacja: Dublin

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: giker »

Szaweł pisze:
giker pisze: 2. Bosko! Będę mógł grać i w pracy z kolegami i z żoną 8)
Gdzie pracujesz? Też chcę grać w pracy :)
Mamy team building lunche raz w tygodniu i wtedy gramy sobie w planszówki/karcianki ;) (okazało się, że mamy maniaka w teamie, który ma masę gier - sam dopiero wtedy się lekko zaraziłem ;) )


A co do:
RedImp pisze: 2. Tak w dwóch językach
Na KS do pytania
TinuZ pisze: TinuZ about 19 hours ago
Good! Now is just enough to add 5$ for the ADDitional language, right?
We still get English and Polish, right?
Wasza odpowiedź
RedImp pisze: @TinuZ
only one language
To jak to jest? :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

giker pisze: Mamy team building lunche raz w tygodniu i wtedy gramy sobie w planszówki/karcianki ;) (okazało się, że mamy maniaka w teamie, który ma masę gier - sam dopiero wtedy się lekko zaraziłem ;) )
Piękna sprawa. W moim HQ w UK mają relax room z TV, stołem bilardowym, rzutkami, etc. taki mini pubik... a my tu co najwyżej po cichaczu na BGA w K2 szybką partię ;)
giker pisze:Wasza odpowiedź
RedImp pisze: @TinuZ
only one language
To jak to jest? :)
Z tego co kojarzę będą 3 wersje:
1. PL/ENG
2. DE
3. FR

Biorąc pierwszą masz wersję dwujęzyczną, biorąc opcję 2 lub 3 masz komponenty wymienione na jeden konkretny język.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

Polski odbiorca może czuć sie mocno pokrzywdzony.

KS jest na bieżąco aktualizowane, a W.to można by rzec jest głęboko W.***ie

Miały być obie akcje aktualizowane równolegle a jest tylko KS...

Znowu PR-owo leżycie drodzy RedImpowie...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: crsunik »

Veto pisze:Polski odbiorca może czuć sie mocno pokrzywdzony.

KS jest na bieżąco aktualizowane, a W.to można by rzec jest głęboko W.***ie

Miały być obie akcje aktualizowane równolegle a jest tylko KS...

Znowu PR-owo leżycie drodzy RedImpowie...
Chodzi Ci o te trzy update, z których dwa zawierają treści, których tłumaczyć w sumie nie trzeba, a trzeci został dodany dopiero dzisiaj? Zaproponowali wspierającym poprzez Wspieram.to ten sam produkt co przez KS bez potrzeby oddzielnego odblokowywania SG kilkanaście złotych taniej i to jest zły PR?! oO
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

crsunik pisze:
Chodzi Ci o te trzy update, z których dwa zawierają treści, których tłumaczyć w sumie nie trzeba, a trzeci został dodany dopiero dzisiaj? Zaproponowali wspierającym poprzez Wspieram.to ten sam produkt co przez KS bez potrzeby oddzielnego odblokowywania SG kilkanaście złotych taniej i to jest zły PR?! oO
Też mi się wydaje że nie jest źle.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Trawus »

Szczerze? Redimp zrobił zajebista sprawę. Nigdy nic nie wsparlem przez ks, za to na wspieram to już mam kilka wsparc za sobą. Przy Martians mamy dzięki ks odblokowanie wiele celow. Przez ks ludzie wsparli juz na kwotę ponad 0,5mln złotych! Jak dużo to jest przy naszych 24tys? Oczywiście że fajnie by było jakby aktualizowane na bieżąco były obie kampanie ale szczerze? Mam to w nosie. Może że względu na znajomość angielskiego ale chyba przede wszystkim ze względu na to ze dostane grę wypasiona dzięki wydrukowi między narodowemu. Według mnie jakby wiekszosc autorów z Polski robiła tak samo kampanie, ja bym ich na pewno wspierał. Czasem brakuje mi takiej polityki (np. War of Mine)
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: zaba »

Trawus pisze:Szczerze? Redimp zrobił zajebista sprawę. Nigdy nic nie wsparlem przez ks, za to na wspieram to już mam kilka wsparc za sobą. Przy Martians mamy dzięki ks odblokowanie wiele celow. Przez ks ludzie wsparli juz na kwotę ponad 0,5mln złotych! Jak dużo to jest przy naszych 24tys? Oczywiście że fajnie by było jakby aktualizowane na bieżąco były obie kampanie ale szczerze? Mam to w nosie. Może że względu na znajomość angielskiego ale chyba przede wszystkim ze względu na to ze dostane grę wypasiona dzięki wydrukowi między narodowemu. Według mnie jakby wiekszosc autorów z Polski robiła tak samo kampanie, ja bym ich na pewno wspierał. Czasem brakuje mi takiej polityki (np. War of Mine)
Zdecydowane moje +1
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

A ja widzę to tak:

Chcę dać znać znajomemu który też lubi gry planszowe, że moim zdaniem jest to projekt warty uwagi i polecam jego wspieranie.
Co muszę zrobić ?
Musze podać dwa linki - polski i angielski i powiedzieć :"Słuchaj - kupujesz na polskiej stronie, ale to co kupujesz jest opisane na angielskiej."

IMAO - taki sposób promocji odstraszy część odbiorców.
"Fanatyk" który zagrał już w tysiące różnych gier sobie poradzi, ale osoba zaczynająca przygodę z planszówkami, bądź taka która nie ma czas/ochoty na sprawdzanie kupowanego produktu na dwóch różnojęzycznych stronach - nie zdecyduje się na wsparcie.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: skolo »

uczmy sie języków. bedzie mniej problemów
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: rafaelus »

Każde z wydawnictw, które zbierają na gry na wspieram.to ma jakieś niedociągnięcia w swoich kampaniach. Wspieranie gier w Polsce dopiero się rozwija. Nie czepiałbym się szczegółów, bo zaraz najmniejszy błąd będzie dla wielu osób przekreslac kampanię.

Myślę, że jeżeli ktoś zaczyna przygodę z grami to nie będzie się interesować wsparciem i czekaniem na grę kilka miesięcy, tylko pójdzie do sklepu z planszówkami, gdzie ktoś będzie mógł mu doradzić i dostanie gotowy produkt do ręki albo zamówi go przez Internet. Dla początkujących to chyba najlepsze wyjście.

Nie oszukujmy się, w obecnych czasach angielski jest wszędzie, w reklamach, w pracy, w filmach i piosenkach. Obecny rozwój i metody pozwalają na jego szybka i skuteczna naukę. Rozumiem, że ktoś może nie chcieć, mieć trudności z jego nauką, ale tak niestety jest ze wszystkim.

Ja, podobnie jak moi przedmowcy, cieszę się, że za polskie złotówki dostanę produkt z SG z kickstartera. Zebranie takiej kwoty jak na KS byłoby w Polsce niemożliwe. Tym bardziej dziękuję wydawnictwu, że mogę wesprzeć tę grę w kampanii na wspieram.to :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: skolo »

@Rafaeuls: dokladnie. tyle kasy zebrane na polski projekt. piękna sprawa
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

rafaelus pisze:Ja, podobnie jak moi przedmowcy, cieszę się, że za polskie złotówki dostanę produkt z SG z kickstartera. Zebranie takiej kwoty jak na KS byłoby w Polsce niemożliwe. Tym bardziej dziękuję wydawnictwu, że mogę wesprzeć tę grę w kampanii na wspieram.to :)
Też uważam, że bez KS nie byłoby osiągniętych tylu SG.
Nie neguję tego, że uruchomienie kampanii na KS i W.to było B A R D Z O dobrym pomysłem.

Obiekcje mam TYLKO do nieaktualizowania strony W.to

skolo pisze:uczmy sie języków. bedzie mniej problemów
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają." Mikołaj Rej
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Wczoraj zaktualizowano większość spraw na wspieram.to
Aktualizacja elementów graficznych nie jest szybką sprawą, kiedy trzeba gasić pożary w komentarzach na KS. Ponad 2 tysiące wspierających tworzy spięcia między nimi a zwłaszcza, jeśli chodzi o indywidualne gusta. To pierwsza taka łączona akcja i sporo nas uczy. Na pewno po akcji przyjdzie czas na wyłapanie newralgicznych miejsc na przyszłość. Możecie mieć odczucie, że wspieram.to traktujemy, jako drugi priorytet, lecz dajemy z siebie ponad 100%. Większość aktualizacji, jakie publikujemy na KS jest odpowiedzią na pytania z komentarzy. Na wspieram.to zrobimy też w poniedziałek małe podsumowanie, aby sprawa była jasna.
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

RedImp pisze:Na wspieram.to zrobimy też w poniedziałek małe podsumowanie, aby sprawa była jasna.
SUPER :)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Toudi »

Jak ktos jeszcze nie wsparl a sie zastanawia, to zapraszam, szukam 5ciu osob do zlozenka wspolnego zamowienia :)
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: toblakai »

Veto pisze:A ja widzę to tak:

Chcę dać znać znajomemu który też lubi gry planszowe, że moim zdaniem jest to projekt warty uwagi i polecam jego wspieranie.
Co muszę zrobić ?
Musze podać dwa linki - polski i angielski i powiedzieć :"Słuchaj - kupujesz na polskiej stronie, ale to co kupujesz jest opisane na angielskiej."

IMAO - taki sposób promocji odstraszy część odbiorców.
"Fanatyk" który zagrał już w tysiące różnych gier sobie poradzi, ale osoba zaczynająca przygodę z planszówkami, bądź taka która nie ma czas/ochoty na sprawdzanie kupowanego produktu na dwóch różnojęzycznych stronach - nie zdecyduje się na wsparcie.
I tak oto dożyłem czasów w których kliknięcie w dwa linki jest przeszkodą nie do pokonania a ludzie mają tak mało motywacji i chęci, że potrafi ich to zniechęcić do poznania czegoś co ich znajomy/znajomi polecają. Zalecam trochę więcej wiary w ludzi i ich możliwości - niedługo dojdziemy do punktu w którym cała kampania powinna być prezentowana jedynie w formie dwuminutowego filmiku z wybuchami bo inaczej nikt nie zainteresuje się ścianą tekstu z opisem komponentów ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: crsunik »

Przecież to co wchodzi w skład gry jest opisane na wspieram.to :F
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gambit »

Z niewielkimi problemami gra w końcu do mnie dotarła wczoraj. Pograłem już "chwilę" i przyznam, że jest dobrze. Przede mną jeszcze intensywne dwa dni ogrywania innych trybów i w środę powinna pojawić się recenzja. Przepraszam wszystkich, którzy czekają na mój materiał za obsuwę.
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

toblakai pisze:Zalecam trochę więcej wiary w ludzi i ich możliwości
Miałem tej wiary ogrom :)

Ale gdy po raz bodajże czwarty usłyszałem od znajomego grającego w planszówki: "Nie będę sprawdzał miliona linków do gry żeby ją wesprzeć!" - to stwierdziłem, że warto poruszyć tą kwestię na forum.
Dodam, ze owi znajomi grają w planszówki regularnie. Mieszkają w bardzo dużym wojewódzkim mieście a od czasu do czasu uczestniczą w spotkaniach planszówkowych w knajpach/klubach/MDKach. Więc nie można ich nazwać laikami w sprawach gier planszowych.
Mimo to - do wsparcia zniechęcił ich fakt potrzeby kontrolowania dwóch stron z akcjami.

To, że duża część tego forum nie ma problemu z ogarnięciem KS i W.to jednocześnie - cieczy mnie bardzo.
Ale trzeba pamiętać, że są też ludzie leniwi lub nieanglojęzyczni którzy być może też by wsparli ten projekt - ale tylko jeśli dostaną go podany "na tacy".
Ułatwiając im możliwość kupna moglibyśmy mieć szansę osiągnięcia większej ilości SG :)

Pierwszy krok ku szerszemu gronu odbiorców RedImpy zrobiły uruchamiając W.to jeszcze podczas kampanii na KS.
Teraz obserwuję lekką zadyszkę, ale mam nadzieję, że szybko ona przejdzie i w poniedziałek na W.to pojawi się komplet informacji - dzięki którym będe mógł wykonać kolejne podejście promujące do moich znajomych :D
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Eksperymentujemy z tyłem planszy i jesteśmy ciekawi co powiecie na takie lekkie retro?
Obrazek
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Zdecydowanie nie. Wygląda jakby ktoś przesadził z polaryzacją. IMO 'True colour of Mars' było dobrym pomysłem.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: tassman »

Szaweł pisze:Zdecydowanie nie. Wygląda jakby ktoś przesadził z polaryzacją. IMO 'True colour of Mars' było dobrym pomysłem.
+1
ODPOWIEDZ