Cry Havoc (G. Rodiek, M. Oracz, M. Walczak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: crsunik »

Błysk pisze:Z tego co wiem, to tylko w wersji od Portalu. Później te karty będą dostępne w sklepie wydawnictwa.
A skąd masz tą informację? Nigdzie nie mogę tego znaleźć
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Toudi »

crsunik pisze:
Błysk pisze:Z tego co wiem, to tylko w wersji od Portalu. Później te karty będą dostępne w sklepie wydawnictwa.
A skąd masz tą informację? Nigdzie nie mogę tego znaleźć
Dokladnie, a na ich stronie pisza ze kazda gra kupiona w przedsprzedazy a nie kazda gra kupiona u nich :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Cry Havoc

Post autor: mauserem »

dgd79 pisze:Nie siedzę długo w planszówkach, dlatego może ktoś wyjaśni o co chodzi z tą koniecznością czekania na 2 wydanie. Czy faktycznie są jakieś błędy w obecnym wydaniu czy też to raczej żart oparty na bazie wydawania wcześniejszych tytułów?
Żart?! Bosz uchowaj - złośliwość?! Nigdy w życiu!
Kolega po prostu może się już pochwalić tzw "doświadczeniem życiowym" ;)
Siwe, długie do pasa brody nam urosną to też będziemy dla młodych i głupich takie dobre rady mieli... :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Błysk »

Toudi pisze:
crsunik pisze:
Błysk pisze:Z tego co wiem, to tylko w wersji od Portalu. Później te karty będą dostępne w sklepie wydawnictwa.
A skąd masz tą informację? Nigdzie nie mogę tego znaleźć
Dokladnie, a na ich stronie pisza ze kazda gra kupiona w przedsprzedazy a nie kazda gra kupiona u nich :)

To wywiodłem pośrednio z tego, że podobnie było z Master Setem i Blood Rage- gdzie tylko preordery złożone w Portalu dawały bonus. Dodatkowo nie jestem pewien, ale coś mi majaczy, że na Plansówkach w Krakowie o tym słyszałem od Marcina (mogłem pomieszać imiona oczywiście, jeśli tak to przepraszam, za to piesek nazywał się Lotka...), a że było to w sobotę, to też info mogło mi się pomieszać. Co do drugiej części, że będą dostępne w sklepiku to pamiętam sformułowanie, którego sens był mniej więcej taki: "kup w przedsprzedaży, to dostaniesz 8 kart, które będą dostępne DUŻO później w sklepiku".

Sam zastanawiam się czy kupić u Portalu za miliony monet czy w sklepie. (Szkoda, że sklep, w którym mam nadzieję uzbierać zniżki jeszcze nie ma przedsprzedaży).
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

1. na WatchItPlayed prezentacja pierwszej tury z 2-osobowej rozgrywki

2. z informacji od jednego ze sklepów posiadającego Cry havoc w przedsprzedaży dodatkowe karty są tylko od Portalu :(
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kal-El83 »

Karty z czasem będą do kupienia w portalowym skepiku ;) (tak zazwyczaj było)
Ciężko oceniac po jednej rundzie ale nawet w tym fragmencie gry widać że się dzieje. Coraz bardziej frapuje mnie ten tytuł.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

Azazelek pisze:Karty z czasem będą do kupienia w portalowym skepiku ;) (tak zazwyczaj było)
chodziło mi o porównanie przedsprzedaży, trochę niejasno napisałem ;)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Muad'Dib »

W Portalu to zawsze tak wygląda. Płacisz więcej u nich i masz jakieś bonusy za free, lub mniej w sklepie a bonusy potem ewentualnie dokupujesz.

Mnie też ten tytuł interesuje, widziałem w grudniu prototyp ale kolidowało mi to z Mistrzostwami w Neuroshimę dlatego tylko popatrzyłem z boku. Jak słyszę "Oracz" to mam klapki na oczach i biorę wszystko ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ptf
Posty: 163
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 7 times

Re: Cry Havoc

Post autor: ptf »

Jako fan GoT i FS będę się przyglądał, ale się nie napalam. Zobaczymy jak gra się będzie spisywać po kilku m-cach obecności na rynku 8)
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Cry Havoc

Post autor: asiok »

Rocy7 pisze:Co ciekawe czas gry 90-120 minut odbiega troche od zapowiadanych 60, ale równoczesnie pozwala wierzyc, iz jednak bedzie pewna głębia ;)

Wczoraj rozgrywka na 3 osoby - z tłumaczeniem chyba niewiele ponad godzinę zeszło.

P.S. Tak - ten wpis jest głownie po to, żeby się pochwalić że już grałem :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: mauserem »

asiok pisze:
Rocy7 pisze:Co ciekawe czas gry 90-120 minut odbiega troche od zapowiadanych 60, ale równoczesnie pozwala wierzyc, iz jednak bedzie pewna głębia ;)

Wczoraj rozgrywka na 3 osoby - z tłumaczeniem chyba niewiele ponad godzinę zeszło.

P.S. Tak - ten wpis jest głownie po to, żeby się pochwalić że już grałem :)
o żesz... grrrrr... <wielka_czerwona_emotka_ze_zgrzytającymi_zębami_nie_bardzo_smile>
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Błysk »

asiok pisze: Wczoraj rozgrywka na 3 osoby - z tłumaczeniem chyba niewiele ponad godzinę zeszło.

P.S. Tak - ten wpis jest głownie po to, żeby się pochwalić że już grałem :)
Rozpisz się! Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: kudlacz135 »

O właśnie, jak wrażenia? Jak rozgrywka na dwie osoby? Frakcje nie działają zbytnio na zasadzie papier, kamień, nożyce? Przyznam się, że grafika pudełka (zwłaszcza z boku) robi wrażenie, a po rozgrywce na Watch It Played, gdybym nie miał Blood Rage'a, to bym chętnie łyknął Cry Havoca :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Cry Havoc

Post autor: elayeth »

kudlacz135 pisze:O właśnie, jak wrażenia? Jak rozgrywka na dwie osoby? Frakcje nie działają zbytnio na zasadzie papier, kamień, nożyce? Przyznam się, że grafika pudełka (zwłaszcza z boku) robi wrażenie, a po rozgrywce na Watch It Played, gdybym nie miał Blood Rage'a, to bym chętnie łyknął Cry Havoca :)
Akurat większość ludzi narzeka na grafikę pudełka jako mocno odstającą od poziomu gry, mechaniki, jakości figurek czy przede wszystkim grafik w środku. I ja się akurat z nimi zgadzam. Moim zdaniem grafika pudelka jest wyjątkowo niezachęcająca i słaba. Do tego nie wiadomo do czego nawiązuje? Do jakiej rasy? Do tematyki, ale jak? Jest taka nijaka... Poza tym gra jest bardzo ... zachęcająca i ciesze się, że robi taką furorę. :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Gizmoo »

Nie interesowałem się wcześniej tym tytułem, ale obejrzałem recenzje Tomka V. i chyba znowu portfel będzie szczuplejszy. Mina Vasela mówi wszystko:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Błysk »

Mnie ta grafika na pudełku bardzo się podoba. Chyba jedna z najładniejszych jakie widziałem na pudełku.
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kal-El83 »

Mi też wpadła w oko. Jak dla mnie jedna z ładniejszych (jak nie najładniejsza) okładka "Portalowa".
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Bary »

True story! Okładka jest świetna! Gdyby plansza graczy miała choć w połowie tak dobrą grafikę to byłoby cudo.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Błysk »

Bary pisze:True story! Okładka jest świetna! Gdyby plansza graczy miała choć w połowie tak dobrą grafikę to byłoby cudo.
Widziałem na Pionku planszę prototypu (ale nie jestem pewien czy tą samą stronę) I była bardzo ładna i kolorowa, ale nieczytelna. Jak zobaczyłem tą w filmikach wersji finalnej to chciało mi się płakać- okropna, ale czytelna.
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kal-El83 »

Szczerze mówiąc, przed zamówieniem, hamuje mnie jedynie troska o regrywalnośc wariantu dwuosobowego. Jest tylko 8 kart taktyki. Zaczynamy z 4 i zaraz dobieramy kolejne 4. Czyl mielimy talie w ciągu jednej rundy (wiem że jest możliwość dobierania kart terenu).
Inne rzecy wpływające na zmienność rozgrywki to spcjalne zdolności i ... W zasadzie to tyle. Elementów rizkładsnych na planszy (trogów i eksploracji) nie liczę.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Cry Havoc

Post autor: karawanken »

A tak w ogóle jest znana jakaś dokładna data premiery?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: misioooo »

karawanken pisze:A tak w ogóle jest znana jakaś dokładna data premiery?
Coś słyszałem chyba o październiku tego roku (2016) :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kal-El83 »

Gdzieś mi śmignęło że 8 sierpnia (ale tyle materiałów glądałem/czytałem że nie pamiętam gdzie)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Cry Havoc

Post autor: karawanken »

misioooo pisze:
karawanken pisze:A tak w ogóle jest znana jakaś dokładna data premiery?
Coś słyszałem chyba o październiku tego roku (2016) :twisted:


A to przepadkiem nie dotyczy Mare Nostrum?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: misioooo »

karawanken pisze:
misioooo pisze:
karawanken pisze:A tak w ogóle jest znana jakaś dokładna data premiery?
Coś słyszałem chyba o październiku tego roku (2016) :twisted:
A to przepadkiem nie dotyczy Mare Nostrum?
Nie, mare to chyba na 2017 ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ