Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Curiosity »

Przede wszystkim nie ten temat. Odpowiedziałem Ci na właściwym forum KLIK
A poza tym, oznaczaj spojler!

Spojler chyba kwiecień:
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kudlacz135 »

Zadałem pytanie odnośnie zakończenia gry z grudniowym spoilerem, które pozwolę sobie podlinkować tutaj bo nie wiem jak dużo osób przegląda wątek z zasadami i ma już pandemię za sobą: LINK
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kamron6 »

Po pół roku w końcu skończyliśmy: 12 zwycięstw i tylko 1 grudniowa porażka, ktoś nas przebije :D ?
(Poziom farta przekraczał niekiedy dopuszczalny limit, natomiast jeśli chodzi o zasady to graliśmy źle, ale tylko sobie utrudnialiśmy).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
chantelle
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2014, 22:55

Re: Pandemic Legacy

Post autor: chantelle »

Zaczynamy z ekipą grać w Legacy. Jestem trochę zła, że zmarnowaliśmy jeden wieczór bo wyciągneliśmy tylko 1 kartę zamiast wszystkich dotyczących miesiąca więc styczeń trochę bez sensu graliśmy... ehh
Mam nadzieję, że następne rozgrywki będą żwawsze :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

kamron6 pisze:Po pół roku w końcu skończyliśmy: 12 zwycięstw i tylko 1 grudniowa porażka, ktoś nas przebije :D ?
(Poziom farta przekraczał niekiedy dopuszczalny limit, natomiast jeśli chodzi o zasady to graliśmy źle, ale tylko sobie utrudnialiśmy).
Zero porażek ;) w 2 osoby, niemal całą grę specjalistą ds kwar i sanitariuszem. Zero zgonów, zero miast na 2 ostatnich poziomach. Happy ending i te sprawy hehe
Zasady raczej bez błędów (raz źle na niekorzyść) no i spory fart w kilku miejscach.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ChlastBatem »

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wielu graczy nawet nie wie, że gra niepoprawnie, z błędami bo interpretują w zły sposób mało dokładne zasady lub pomijają wiele rzeczy. Dlaczego to ma miejsce? Dlatego, że nie da się przeczytać instrukcji parę razy porządnie przed grą. Dodatkowo różne recenzje czy filmiki w necie nie zdradzają jak się gra bo wiadomo spoilery. Nie ma po prostu porównania.
FAQu na temat gry jest bardzo obszerne co potwierdza problem zamotania zasad.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Rafal_Kruczek »

pan_satyros pisze:
kamron6 pisze:Po pół roku w końcu skończyliśmy: 12 zwycięstw i tylko 1 grudniowa porażka, ktoś nas przebije :D ?
(Poziom farta przekraczał niekiedy dopuszczalny limit, natomiast jeśli chodzi o zasady to graliśmy źle, ale tylko sobie utrudnialiśmy).
Zero porażek ;) w 2 osoby, niemal całą grę specjalistą ds kwar i sanitariuszem. Zero zgonów, zero miast na 2 ostatnich poziomach. Happy ending i te sprawy hehe
Zasady raczej bez błędów (raz źle na niekorzyść) no i spory fart w kilku miejscach.
Coś mi tutaj sie nie zgadza...
DUZY SPOILER
Spoiler:
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kamron6 »

Dokładnie to samo pomyślałem, może to po prostu skrót myślowy
Spoiler:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

kamron6 pisze:Dokładnie to samo pomyślałem, może to po prostu skrót myślowy
Spoiler:
Tak to skrót. Miałem na myśli, że nie zginęła nam postać którą graliśmy
Spoiler:
btw
Spoiler:
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: tomiz123 »

Czy ma ktoś reset kita po polsku ? Na bgg tylko angielska wersja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

tomiz123 pisze:Czy ma ktoś reset kita po polsku ? Na bgg tylko angielska wersja
ResetKit? O_O
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: tomiz123 »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: AkitaInu »

Ale to fanmade, nic oficjalnego ;-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

Zastanawia mnie po co ludzie to tworzą, to nie fizyczne elementy są "problemem", a wiedza nabywana w trakcie gry.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:
Zastanawia mnie po co ludzie to tworzą, to nie fizyczne elementy są "problemem", a wiedza nabywana w trakcie gry.
A to resetuje legacy czy po prostu "przywraca" pandemica do stanu "zwykłego" pandemica?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: espresso »

Resetuje Legacy. A ludzie to tworzą, że np. zagrać z inną grupą bez kupowania drugiego pudełka lub odsprzedać.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: tomiz123 »

espresso pisze:Resetuje Legacy. A ludzie to tworzą, że np. zagrać z inną grupą bez kupowania drugiego pudełka lub odsprzedać.
Dokładnie, zagrałem już raz kampanię, chciałbym pożyczyć grę znajomemu.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: palladinus »

Czy w tym reset packu nie ma żadnych spoilerów? Bo strach otwierać takie rzeczy w ciemno.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: detrytusek »

espresso pisze:Resetuje Legacy. A ludzie to tworzą, że np. zagrać z inną grupą bez kupowania drugiego pudełka lub odsprzedać.
Ale jak by to miało działać? Muszę od nowa wydrukować wszystkie naklejki? Z instrukcji ich bez uszkadzania papieru nie zedrę więc i instrukcję. Jeśli ktoś potargał kartę/opisał pisakiem bo tak mu kazali to teraz ma ją sobie zrobić sam?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: espresso »

palladinus pisze:Czy w tym reset packu nie ma żadnych spoilerów? Bo strach otwierać takie rzeczy w ciemno.
Są, w żadnym wypadku nie otwieraj. Reset musi zrobić osoba, która już grała.
detrytusek pisze: Ale jak by to miało działać? Muszę od nowa wydrukować wszystkie naklejki? Z instrukcji ich bez uszkadzania papieru nie zedrę więc i instrukcję. Jeśli ktoś potargał kartę/opisał pisakiem bo tak mu kazali to teraz ma ją sobie zrobić sam?
Nie możesz zniszczyć w czasie grania żadnej karty (popisać można, to nie ma aż takiego znaczenia). Drukuje się nowy set naklejek i ponownie pakuje komponenty w pudełeczka. Naklejki z planszy i kart można odkleić bez problemu. Trzeba też ponownie złożyć talię Legacy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: detrytusek »

espresso pisze: Nie możesz zniszczyć w czasie grania żadnej karty (popisać można, to nie ma aż takiego znaczenia). Drukuje się nowy set naklejek i ponownie pakuje komponenty w pudełeczka. Naklejki z planszy i kart można odkleić bez problemu. Trzeba też ponownie złożyć talię Legacy.
No a co z instrukcją? Rozumiem, że też nie mogę naklejać. Czyli kładziecie je w odpowiednich miejscach?
Jeśli chodzi o naklejki na karty to mają dość specyficzne kształty więc potem ręczne wycinanie?
Serio ktoś takie coś potem kupił???
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: espresso »

Instrukcji nie resetuje, zostaje taka ponaklejana. Ten reset kit nie jest idealny i w 100% nie przywraca pierwotnego stanu. Nie wiem kto kupi, mi by się nie chciało bawić w takie rzeczy, kiedy tyle lepszych gier czeka na półce :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: detrytusek »

espresso pisze:Instrukcji nie resetuje, zostaje taka ponaklejana. Ten reset kit nie jest idealny i w 100% nie przywraca pierwotnego stanu. Nie wiem kto kupi, mi by się nie chciało bawić w takie rzeczy, kiedy tyle lepszych gier czeka na półce :)
Właśnie do tego zmierzam :). Nie wyobrażam sobie kupić takiej pokitowanej wersji choćby nie wiem jak mało kosztowała (chyba, że dla komponentów).
Dodatkowo grając oszczędnie czyli nie targając, nie naklejając itp odbieracie sobie mnóstwo emocji. Emocji, które w tej grze są jej najlepszą cechą bo sama gra jest mocno przeciętna IMHO.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: espresso »

Ja się z tym w pełni zgadzam, ale jak widać są osoby, którym taka zresetowana wersja nie przeszkadza. Zresztą, w reset kicie autor nawet napisał, że jest przeznaczony głównie dla osób, które chciałyby spróbować alternatywnej strategii grając w Legacy ponownie - nie wiem, może są takie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

espresso pisze:Ja się z tym w pełni zgadzam, ale jak widać są osoby, którym taka zresetowana wersja nie przeszkadza. Zresztą, w reset kicie autor nawet napisał, że jest przeznaczony głównie dla osób, które chciałyby spróbować alternatywnej strategii grając w Legacy ponownie - nie wiem, może są takie.
Nie wyobrażam sobie grać w ten tytuł ponownie, kiedy istotnym elementem strategii są ujawniane w czasie gry informacje. Tego się nie da odzobaczyć. Nawet w innej ekipie - możliwe że nawet nieświadomie - psułbym tylko zabawę. Każda kolejna próba kastruje główny zamysł tej gry.
Kupujesz - grasz - odstawiasz/wyrzucasz.
ODPOWIEDZ