Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: the_ka »

LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

No, no, wygląda na to, że pociąg o nazwie LotR lcg nie zwalnia nawet na moment. Dobrze.

Orientuje się może ktoś, czy byłby szansa dogadać się z jakimś sklepem, żeby ściągnęli wersje angielską, którą to dałoby się "pokątnie" odkupić? Akurat w moim przypadku wycieczka 120+ km na event jest niezbyt zachęcającą opcją, ale taki zestawik chętnie bym łyknął.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

W zeszłym roku Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem rozegrano w ośmiu miejscach. Ciekawe, czy Galakta ponowi akcję w tym roku.
Sam odwiedziłem w Poznaniu dwa sklepy z pytaniem, czy coś takiego zorganizują. Chęć pomocy i współpracy była znikoma, w praktyce żadna. Musi sobie człowiek sam znaleźć czterech ludzi (min. dwóch) do drużyny, bo niewiele ponad zamówienie zestawu i udostępnienie miejsca te sklepy/miejsca do grania zaoferowały.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: the_ka »

tomb pisze:Musi sobie człowiek sam znaleźć czterech ludzi (min. dwóch) do drużyny
w ty zestawie wystarcza 3 osoby
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Rzeczywiście na wizualizacji są trzy kopie wszystkiego. Ale sam scenariusz (czy raczej jedna kopia scenariusza) jest dla 1-4 graczy. A mając trzy kopie, można zagrać w 12-tu. Możliwe, że po grze trzeba będzie rozegrać dodatkową bitwę o maty, tym razem w wersji pvp.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Krótkie pytanie w zakresie przechowywania kart itp.

Do tej pory koszulkowalem wszystkie karty (przeciwnosci,graczy, wypraw) i następnie karty przeciwności szły do drewnianego pudełka z przegródkami, zakupionego tutaj na forum, a pozostałe do dedykowanych segregatorów wyposażonych w koszulki a-4 3x3 od Ultra Pro.

Zważywszy jednak na fakt, że kart graczy używa się mniej/rzadziej bo po zbduowaniu talii, przez pewien czas prawie w ogóle tam nie zaglądam oraz na fakt, że porządne koszulki kosztują myślę czy do,segregatora nie wkładać kart bez koszulek, a koszulkować tylko te trafiające do talii, którą gram.

Co myślicie o tym? Ewentualnie jakie podejście sami macie?

Karty przeciwności dalej bym trzymał w koszulkach, bo różne scenariusze korzystają z różnych talii przeciwności i byloby to już zbyt uciążliwe :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Myślę, że jakbym miał tak często przekoszulkowywać karty, jak często zmieniam decki we władku, to bym grał w lotra raz na 2 lata.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ayaram pisze:Myślę, że jakbym miał tak często przekoszulkowywać karty, jak często zmieniam decki we władku, to bym grał w lotra raz na 2 lata.
Ok, kwestia zależna od zmienności decku :) i od częstotliwości grania w daną grę zapewne. Chętnie posłucham więcej opinii :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Ja również trzymam wszystko cały czas w koszulkach. Gdybym miał przekoszulkowywać karty przy każdym przebudowywaniu talii to bym sobie darował granie we Władcę :) Za dużo z tym zabawy by było.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Ja kiedyś koszulkowałem wszystkie karty graczy. Jednak za dużo się tego zrobiło się koszulkach nam tylko talię, którą gram.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

U mnie podobnie jak u poprzednika. Karty leza w segregatorze, a do koszulek (ffg z nazgulem) laduja tylko nasze talie. 2 minuty i jestesmy gotowi :)
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: hsiale »

Według informacji z forum Galakty w sierpniu mają być:
- Płomień Zachodu
- nowe zamówienia DnŻ w tym "na 90%" cały cykl Przebudzenie Angmaru

Jeśli okaże się to prawdą to będzie ładny postęp w wydawaniu polskiej wersji. Mam nadzieję że będzie też do zamówienia trochę Koszmarnych Talii, a super niespodzianką byłyby Ruiny Belegostu.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Czy ktoś w Rzeszowie jest zainteresowany tematem? http://galakta.pl/wladca-pierscieni-wyd ... ship-2016/
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: siekan »

Czy ktoś wie czy wydarzenie Fellowship musi byc organizowane przez sklep czy mogą być osoby prywatne?
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Lord_Venom »

Ktoś wie czy można gdzieś dostać przetłumaczony faq w wersji 1.7 ?
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Oficjalnie nikt go nie tłumaczył, choć minęło już sporo czasu. Prośby do Galakty też pozostały bez odzewu.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

3trolle wprowadził przedsprzedaż na nowy DNŻ. Dostaniemy cały nowy sezon oraz wagon koszmarnych talii.
siekan pisze:Czy ktoś wie czy wydarzenie Fellowship musi byc organizowane przez sklep czy mogą być osoby prywatne?
Prywatnie nie można tego zamówić (przynajmniej tak było w zeszłym roku). Idea jest taka, żeby wyjść z domu i spotkać innych graczy, zamówić przez lokalny sklep i zorganizować kilku klientów.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Jeśli będzie PL to bez wątpienia sklepy będą zbierały zamówienia i na pewno znajdziesz taki, który zamówiony zestaw Ci prześle i to jeszcze na czas ;-)

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Piaski Haradu doczekają się swojego sezonu. W zapowiedzi nowej paczki ciekawa karta Southern Refugee - raz, że nowe słowo kluczowe Harad, a dwa, że twórcy, po statkach w poprzednim cyklu, znowu popuszczają wodze fantazji. Oby tak dalej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Słoniki jako sprzymierzeńcy or RIOT :evil: :evil: :evil:
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Hmmm... Czyli w najnowszym cyklu udamy się z drużyną pierścienia na.... safari. :shock:
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

LordMongo pisze:Hmmm... Czyli w najnowszym cyklu udamy się z drużyną pierścienia na.... safari. :shock:
Główni bohaterowie to Staś i Nel a unikatowy sprzymierzeniec to Saba :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

LordMongo pisze:Hmmm... Czyli w najnowszym cyklu udamy się z drużyną pierścienia na.... safari. :shock:
Ja się na 99% tam nie wybiorę. Nie czuję klimatu WP w tym obszarze, ale doceniam to, że twórcy mają jakiekolwiek pomysły na kontynuowanie projektu. Czekam za to niecierpliwie na ostatnie dwie części Sagi WP!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Mnie tam za to ciekawi czy w tych okolicach żyły jakieś egzotyczne odmiany krasnoludów/elfów/hobbitów. Jacyś tolkienowscy znawcy w pobliżu?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Ayaram pisze:Mnie tam za to ciekawi czy w tych okolicach żyły jakieś egzotyczne odmiany krasnoludów/elfów/hobbitów. Jacyś tolkienowscy znawcy w pobliżu?
Mi się coś kojarzy, że był czwarty Istari, który był gdzieś daleko, daleko i nie wiem czy właśnie nie w tamtym rejonie.
ODPOWIEDZ