Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Post autor: sadziu »

Witam
Chcę kupić swoją pierwszą grę planszową i padło na Eldritch Horror.
Gdzieś wyczytałem, że warto kupić razem z jakimś dodatkiem, który bardziej rozbuduje grę.
Uważacie, że warto?
Nie chciałbym na początek dodatku, w którym zamiast na podstawowej mapie będę grał na tej z dodatku.
Jeżeli już to chciałbym aby tam był dodatkowe karty lub rozszerzenie mapy.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Post autor: ArnhemHorror »

Czołem,

W takim razie idealnym dodatkiem dla ciebie będzie Zaginiona Wiedza (tudzież Forsaken Lore, jeśli posiadasz wersję angielską). Ten dodatek nie wnosi żadnych nowych mechanik do gry, a jedynie dodaje więcej tego, co już jest w podstawce: więcej kart przedwiecznych, artefaktów, zaklęć itp. Jak dla mnie obowiązkowy dodatek, który zwiększa regrywalność i sam posiadam tylko ten, ponieważ według mnie inne dodatki niepotrzebnie komplikują fajną grę (ale tu mogę się mylić, bo opierałem się tylko na opiniach z boardgamegeeka).
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Post autor: smalco »

Kupuj małe dodatki
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Post autor: Gosterq »

Zaginiona Wiedza jest nieosiągalna. Jakoś na jesieni ma być dodruk.
Także polecam małe dodatki, a akcja skupienia dodana w Tajemniczych Ruinach jest bardzo pomocna ;-)
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Post autor: sadziu »

Dzięki za informacje, czyli biorę podstawkę plus może jakiś mały dodatek i będę polował na Zaginiona Wiedza
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Post autor: krecilapka »

Kup podstawkę i nic więcej. Zagraj, zobacz czy Ci się w ogóle gra w takim stylu podoba.
Nie masz po co polować na Zakazaną Wiedzę póki co, bo nie jest do niczego Tobie potrzebna. Dodatki zaczynają być przydatne dla osób którym gra tak bardzo się spodobała, że grali parę razy i karty wydarzeń przestają ich zaskakiwać ponieważ je znają i się powtarzają. Gdy osiągniesz ten etap, pewnie będzie już w sklepach dodrukowana zakazana wiedza i sobie swój zestaw będziesz mógł rozbudować. Albo będziesz bogatszy o kasę którą wydałbyś na dodatki do gry która wydała Ci się meeeega nudna. Co nie jest niemożliwe. Nie warto kupować dodatków do gry w którą nie wiesz czy będziesz grał.

W dodatkach doszła przydatna akcja tzw. skupienia, której nie ma opisanej w podstawce. Po prostu możesz wtedy wziąć żeton umożliwiający przerzut jednej kości. Są do tego specjalne żetony, ale możesz je zastąpić czymkolwiek. Choćby żetonami plugastwa z podstawki.
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: Eldritch Horror jakie dodatki na początek? Warto?

Post autor: sadziu »

Dziękuję za wasze rady. Podstawkę już zamówiłem, a z dodatkiem faktycznie się wstrzymam.
ODPOWIEDZ