[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

Nasze spotkania faktycznie przeżywają renesans. Możemy już chyba spokojnie powiedzieć, że "Alibi" okazało się strzałem w dziesiątkę. Fajnie, że wiele osób praktycznie na stałe wpisało poniedziałek do swojego grafiku i regularnie się pojawiają :) Zastanawiam się w jaki sposób trafiły do nas te wszystkie nowe twarze.

El Grande to coś co anglosasi nazywają "an instant classic", dla mnie rewelacja, mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję zagrać, dodaję także do swojej listy życzeń. Fajny mechanizm, dobre tempo, fajna interakcja, zmieniająca się sytuacja na planszy, super wykonanie, słowem same plusy.

Wilkołaki i wieśniaki - b. fajna odmiana Mafii, gra w 17 osób to niezapomniane przeżycie, ale faktycznie chyba warto byłoby zastosować myk ze szkoły, czyli postawić przed sobą tabliczki z imionami ;)
Senaszel pisze:te koszulki sa brzydkie :evil:
ew ta z hiva jest najlepsza z nich wszystkich
ale niewiadomo ile X kupic bo nie ma zadnych wymiarow :|
eee tam, kwestia gustu, mi tam się podobają, szczególnie Your Place or Mine, Gamers Dad (lata 50 rządzą!), Puerto Rico i Reiner's hehe

Kmet pisze:
rokter pisze:... ale nie moglem zdecydować czy bardziej zależy mi na propagowaniu planszówek czy na integrowaniu naszego środowiska...
Sądząc po frekwencji na ostatnich spotkaniach chyba można przyjąć, że należałoby się skupić na integracji. Dalsza propaganda planszówek może doprowadzić do konieczności zmiany lokalu na (jeszcze) większy :).

Kmet
hehe, zgadzam się z przedmówcą
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

hamanu pisze:a mnie nie bylo...wiem ze teskniliscie, chociaz nikt sie publicznie nie przyzna :D
Publicznie moge przyznac, ze (jak widac na zdjeciach i co zreszta sam zauwazyles) bawilismy sie niezle i oznak tesknoty nie stwiedzilam ;)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

cannehal pisze:Witam
Brakuje mi na pewno znacznika indygo z Puerto Rico (nie wiem jak inne elementy).
Jestes pewien ze brakuje? W instrukcji jest blad. Znacznikow indygo powinno byc 11, a nie 12.
http://www.lacerta.pl/content/view/65/1/
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Faktycznie - muszę jeszcze raz policzyć. Zapomniałem o tym błędzie w druku. Muszę to sobie nanieść na instrukcję. To pewnie będzie to. Ale tak czy siak nie cofam tego co powiedziałem - wciąż musimy uważać na elementy w grach i dbać o same gry. :)

Dzięki za informacje, jak wrócę do domu to przeliczę, ale wygląda na to, że to o to chodzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pandura
Posty: 27
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:24
Lokalizacja: gdzieś w Poznaniu

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pandura »

Wszystkim Paniom życzę tego co najważniejsze.....


ślę pozdrowienia
gd
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

1. Przypuszczalnie będę w poniedziałek. Jeśli mam zabrać coś konkretnego, proszę o sygnał.

2. Chętnie zagram w Imperiala, colosseum i villę Palleti, jeśli będą dostępne.

3. W kwestiach porządkowych - widzę, że dyskusja przeniosła się częściowo do BGG, co wprowadza pewien chaos. A więc pytam wszystkich aktywnych uczestników GDZIE ROZMAWIAMY? Tu czy na bgg? Z jednej strony szkoda byłoby, aby wątek poznański na g-p wygasł, a z drugiej strony rozumiem, że fakt posiadania własnej gildii jest dla niektórych z nas ekscytujący w stopniu uzasadniającym prowadzenie dyskusji na BGG. Czekam na Wasze opinie.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Harun pisze:1. Przypuszczalnie będę w poniedziałek. Jeśli mam zabrać coś konkretnego, proszę o sygnał.
Ja poproszę Brassa. Czy Pandemic już dotarł?

Harun pisze: 2. Chętnie zagram w Imperiala, colosseum i villę Palleti, jeśli będą dostępne.
Bardzo miło mi to słyszeć. Imperial już się szykuje. Może skusisz się też na El Grande?
Harun pisze: 3. W kwestiach porządkowych - widzę, że dyskusja przeniosła się częściowo do BGG, co wprowadza pewien chaos. A więc pytam wszystkich aktywnych uczestników GDZIE ROZMAWIAMY? Tu czy na bgg? Z jednej strony szkoda byłoby, aby wątek poznański na g-p wygasł, a z drugiej strony rozumiem, że fakt posiadania własnej gildii jest dla niektórych z nas ekscytujący w stopniu uzasadniającym prowadzenie dyskusji na BGG. Czekam na Wasze opinie.
Z tego co zrozumiałem wątki na BGG miały być w założeniu zakładane po to, żeby nie zaśmiecać tego forum rzeczami, które być może nie wszystkich interesują. Z tych względów uważam, że potrzebne są oba fora. Podział, który się wykształcił, bardzo mi odpowiada. Na BGG pojawiają się raczej tematy związane z konkretnymi grami, które mają się pojawić, a na g-p toczy się ogólna dyskusja dotycząca spotkań w Alibi i wrażeń po każdym spotkaniu. Nie zauważyłem więc, żeby pojawienie się gildii na BGG w jakiś sposób obniżyło aktywność na tym forum.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Harun: czy moglbys przyniesc Mystery of the Abbey? Wprawdzie do 22 bede pewnie zajeta przez Age of Mythology ale byc moze potem znajda sie jeszcze chetni i czas by poznac tajemnice opactwa ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Czy ktoś z Poznania wybrał się na Pionek?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Jesli ktos pojechal top pewnie bylo ich niewielu.

Ale mam nadzieje ze na nastepny pionek sie zorganizujemy i przyjedziemy cala gromadą !
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Squirrel pisze:Harun: czy moglbys przyniesc Mystery of the Abbey?
Tak, ale:
1. Chętni na grę proszeni są o wydrukowanie karty postaci - do robienia notatek, (plik na BGG)
2. Chętni na grę proszeni są o zabranie długopisów.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Harun pisze: Tak, ale:
1. Chętni na grę proszeni są o wydrukowanie karty postaci - do robienia notatek, (plik na BGG)
2. Chętni na grę proszeni są o zabranie długopisów.
Dlugopis ok, jednak moje mozliwosci drukowania sa zerowe, czy ktos chcialby zarobic dobry uczynek na nowy tydzien?
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Squirrel pisze:
Harun pisze: Tak, ale:
1. Chętni na grę proszeni są o wydrukowanie karty postaci - do robienia notatek, (plik na BGG)
Dlugopis ok, jednak moje mozliwosci drukowania sa zerowe, czy ktos chcialby zarobic dobry uczynek na nowy tydzien?
Wydrukowalem 10 szt. na papierze z odzysku :), ale w czerni i bieli - nie powinno to jakos specjalnie przeszkadzac :)

A teraz przyznać się, kto był na Pionku a wiem, że ktoś był :twisted:
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

edrache pisze: Wydrukowalem 10 szt. na papierze z odzysku :), ale w czerni i bieli - nie powinno to jakos specjalnie przeszkadzac :)

A teraz przyznać się, kto był na Pionku a wiem, że ktoś był :twisted:
Dzie-ku-je-my!

Jak to? ktos byl i sie nie przyznal, ze jedzie zebym mogla sie z nim zabrac? Myslalam ze jest tak malo chetnych, ze tym razem rezygnujemy i zbieramy swoje sily na nastepny raz...
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Szybko, bo praca.

Dodalem do listy gier (a)libijskich kolekcję naszej koleżanki zza Odry - czyli Britty. Dla niewtajemniczonych to jest Britta: http://www.boardgamegeek.com/image/308060 (Britta to ta "normalna"). Tym samym "nasza" kolekcja powiększyła się o 118 tytułów (sic!) i zbliżyła się do magicznej pięćsetki :-).

Nie wszyscy może wiedzą, ale Britta to jedna z nielicznych osób na całym forum gier-planszowych.pl, która "zalicza" praktycznie wszystkie ważniejsze targi gier odbywające się w Niemczech (wozi tam również swoich studentów), a do tego zajmuje się grami zawodowo - jest doktorem lingwistyki na UAM i prowadzi zajęcia tego typu: http://www.kulturaihistoria.umcs.lublin.pl/archives/945

Britta udziala się także w poznańskim kole Polskiego Towarzystwa Badania Gier (http://ptbg.org.pl/forum/index.php?sid= ... bb93bcc9ba), a z tego co wiem, zaprojektowała również wraz ze swoim chłopakiem kilka gier, które złożyła już w paru wydawnictwach.

I co? Kopary opadły?

Bo mi tak :-)

p.s.

po niemiecku niestety nie umiem, ale w ramach mojego googlowego "śledztwa" znalazłem brittę również tutaj:

http://images.google.com/imgres?imgurl= ... 4%26sa%3DN

chyba jakaś nominacja w kategorii "debiuty" ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

rokter pisze:
I co? Kopary opadły?

Bo mi tak :-)

p.s.

po niemiecku niestety nie umiem, ale w ramach mojego googlowego "śledztwa" znalazłem brittę również tutaj:

http://images.google.com/imgres?imgurl= ... 4%26sa%3DN

chyba jakaś nominacja w kategorii "debiuty" ;-)
No ładnie. Teraz to już tylko czekać na wizyty
Reinera Knizii, Klausa Teuber, Wolfganga Kramera i podobnych ;) .
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Kmet pisze:
rokter pisze:
I co? Kopary opadły?

Bo mi tak :-)
No ładnie. Teraz to już tylko czekać na wizyty
Reinera Knizii, Klausa Teuber, Wolfganga Kramera i podobnych ;) .
a oni zapraszali nas na Pionka.. phi
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Swoją drogą zaczyna mi brakowac kolegów z Warszawy na naszym forum... Więc może wywołamy wilka z lasu, zapodając temat: DLACZEGO POZNAŃSKIE SPOTKANIA SĄ FAJNIEJSZE OD WARSZAWSKICH?

Dlatego:

- WARSZAWA: http://picasaweb.google.com/pancho2006/ ... 7302967762

- POZNAŃ: http://www.boardgamegeek.com/image/308055

:-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:Swoją drogą zaczyna mi brakowac kolegów z Warszawy na naszym forum... Więc może wywołamy wilka z lasu, zapodając temat: DLACZEGO POZNAŃSKIE SPOTKANIA SĄ FAJNIEJSZE OD WARSZAWSKICH?

Dlatego:

- WARSZAWA: http://picasaweb.google.com/pancho2006/ ... 7302967762

- POZNAŃ: http://www.boardgamegeek.com/image/308055

:-)
:D

na Pionku to pewnie siedzieli i zastanawiali się, co zrobić, żebyśmy byli zazdrośni, że nas tam nie ma, więc wymyślili:
aswiech pisze:Juz mowilem Ignacemu przy pozegnaniu, ale powtorze tu:
najlepszy Pionek na ktorym bylem - wszystko dograne, zalatwione, podane, poukladane.
(...)
Generalnie, jestem zachwycony, jak ludzie z Gliwic swietnie wyciagaja wnioski, przygotowuja te impreze coraz lepiej i strach sie bac przyszlych edycji imprezy. Okazuje sie, ze te pogloski o stadionie slaskim moga byc nieprzesadzone:)
bogas pisze:Było jak zwykle rewelacyjnie.
Korzeń pisze:Jeśli Trzewik chce przy siódemce zorganizować pionek jeszcze lepiej, będzie się musiał chłopak napocić. Ma trzy miechy, do dzieła!
i przyznam, że szło im całkiem nieźle. A potem Ty, rokter, wypaliłeś z Brittą i pewnie ich zatkało. Będą musieli się bardziej postarać przy następnej edycji :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

Wykorzystywanie wizerunkow niewinnych osob we wstydliwej kampanii oczerniajacej srodowisko warszawskie jest nie tylko zenujace, ale przy tym karalne.
Wstyd.

Do tego zestawianie prawdziwych zdjec z fotomontazem jest jeszcze bardziej karygodne. Wszyscy wiedza, ze w Poznaniu nikt nie gra w gry planszowe, co udowadnia brak jakiejkolwiek osoby z tego miasta na Pionku.

Dosc z mitomanskimi paszkwilami niejakiego B!

;-P
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Wyjatkowo popieram prezesa.
Zdjecia z Wawki zrobily na mnie, szczerze mowiac, kiepskie wrazenie. Duzo zblizen gier, w tle jakies rury... Nigdy bym tych zdjec nie pokazal znajomym, probujac ich zachecic do przyjscia na spotkanie.
A u nas - ladne kobiety, piwo leje sie strumieniami, gry jakby na drugim planie - "first man, than board" (kto pierwszy zgadnie skad to - stawiam piwo, nie dotyczy roktera z racji wykonywanej pracy)...Pokazuje te zdjecia znajomym i mowie wpadnijcie. A oni: wow, to spotkania planszowkowe??Wyglada na to ze sie dobrze bawicie. Wpadniemy!!
Zeby nie byc niesprawiedliwym dodam, ze gdybysmy zamieszczali zdjecia z Barda, to tez bym raczej ich nie pokazywal.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pancho »

rokter pisze:Swoją drogą zaczyna mi brakowac kolegów z Warszawy na naszym forum... Więc może wywołamy wilka z lasu, zapodając temat: DLACZEGO POZNAŃSKIE SPOTKANIA SĄ FAJNIEJSZE OD WARSZAWSKICH?
Brakowało tylko szyldu Agresor nad głowami. Pięknie dobrane zdjęcia, szacun :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

szacun przede wszystkim dla squirrel - autorki zdjec
za zdjecia takie jak to:
http://www.boardgamegeek.com/image/308041
i to:
http://www.boardgamegeek.com/image/308060
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

don_simon pisze: Wszyscy wiedza, ze w Poznaniu nikt nie gra w gry planszowe, co udowadnia brak jakiejkolwiek osoby z tego miasta na Pionku.
Masz rację - w połowie.

Wszyscy wiedzą, że w Poznaniu gra się non-stop w gry planszowe w towarzystwie niezwykle atrakcyjnych partnerek, co udowadnia brak jakiejkolwiek osoby z tego miasta na Pionku. :-)
hamanu pisze: Wyjatkowo popieram prezesa.
Zdjecia z Wawki zrobily na mnie, szczerze mowiac, kiepskie wrazenie. Duzo zblizen gier, w tle jakies rury... Nigdy bym tych zdjec nie pokazal znajomym, probujac ich zachecic do przyjscia na spotkanie.
A u nas - ladne kobiety, piwo leje sie strumieniami...
Jedenaste: NIE DOBIJAJ ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

A ja myślę, że gra się miło i w Poznaniu i w Warszawie, i w innych miastach. Być może zamiast się licytować, koledzy (i koleżanki jeśli takie są) z Warszawy lub innych miast odwiedziliby nas w jakiś poniedziałek? Zapraszamy!

A co do poznańskości. Jest mi jako poznaniakowi z dziada pradziada wstyd, że na naszej stronie jest bałagan. Porządek - tego nam trzeba! :lol: Dlatego, skoro już mamy swoją gildię, ci z nas, którzy są w niej zapisani mogliby dodać do swoich profili gry, które posiadają. Może prezesie, dasz przykład?
ODPOWIEDZ