Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Dumbledore.
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Zdecydowanie nie mogę uchodzić za tolkienowskiego znawcę, ale według posiadanej przeze mnie wiedzy mistrz potraktował temat Haradu podobnie jak Rhun, czyli jest, ale niewiele o tym wiadomo. Południe Śródziemia zamieszkiwane jest przez ludzi, nie natrafiłem na informacje o innych rasach natywnych.
Oprócz trzech znanych czarodziejów (Gandalf, Saruman, Radagast) Tolkien wspomina jeszcze o dwóch, którzy powędrowali na wschód (do Rhun) i słuch o nich zaginął.

Pisząc to przyszedł mi pomysł na kolejny cykl - w poszukiwaniu niebieskich Istari. Ktoś ma tel. do FFG? :wink:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

c08mk pisze:
Ayaram pisze:Mnie tam za to ciekawi czy w tych okolicach żyły jakieś egzotyczne odmiany krasnoludów/elfów/hobbitów. Jacyś tolkienowscy znawcy w pobliżu?
Mi się coś kojarzy, że był czwarty Istari, który był gdzieś daleko, daleko i nie wiem czy właśnie nie w tamtym rejonie.
Niebiescy Istari polezli na wschód i ich wcielo.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Ktoś zauważył, że w angielskim DNŻ pojawił się Dark Riders i Treason of Saruman Nightmare Deck, a nie ma Road Darkens Nightmare? Dziwne :)
Ale Galakta niezły rzut zrobiła druku. Nie spodziewałem się, że w ogóle wrócą do koszmarnych talii.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

To może oznaczać, że rynek planszówek bardzo rośnie w Polsce i skoczyła im sprzedaż.
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Lord_Venom »

Może mi ktoś powiedzieć jak nazywa się karta nr 60 z dodatku Czatownik cyklu Dwarrowdelf? Dziwnym zbiegiem okoliczności w pudełku zabrakło właśnie tej karty, a może kilku jej sztuk (zależy czy powinna być jedna kopia czy więcej tej karty).
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

To karta Short Cut, po polsku 'Skrót'. Powinny być 3 kopie tej karty.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

Jestem pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o Galaktę. W sumie zostanie tylko do nadrobienia jeden cykl: Dream-chaser Cycle. Chyba, że coś pomyliłem. Musiało więcej osób zacząć kupować tę grę, bo przecież nie poświęcaliby tyle czasu, żeby przygotowywać polskie edycje dodatków- nawet w DNŻ.
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Amholen »

Mam dość dziwne pytanie. Co kupić w pierwszej kolejności w tym dnz? Mam 2 pierwsze cykle i 7 większych dodatków. Koszmarne jeszcze nie naruszyły mego portfela. Co później dostać będzie najtrudniej? Z góry dzięki za wszelkie porady.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Dnż kupuj na końcu. Dodatki w normalnym druku są bezcenne w wersji PL. A koszmarne talie to już na samym końcu :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

LordMongo pisze: Pisząc to przyszedł mi pomysł na kolejny cykl - w poszukiwaniu niebieskich Istari. Ktoś ma tel. do FFG? :wink:
Zważywszy na to, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że grę lada chwila już zamkną (Haradrim Cycle, ostatnia saga i do widzenia), to się nieco spóźniłeś niestety :)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Co masz na myśli mówiąc o tych znakach na niebie i ziemi? Jedyny potencjalny znak jaki widzę to zbliżające się zakończenie Sagi choć z drugiej strony można ją jeszcze długo rozbudowywać małymi rozszerzeniami ala Stary Las i Mgła na Kurhanach.

Nie to żebym się jakiś bardzo obraził bo materiału do grania mam do końca życia :D. Pytam z ciekawości.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

wojo pisze:Co masz na myśli mówiąc o tych znakach na niebie i ziemi?
Gdzieś czytałem, może nawet w tym temacie, że FFG w przyszłym roku traci licencję na Władcę Pierścieni.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Utrata licencji, zbliżający się koniec sagi, wydanie Arkham LCG. Po przejęciu przez Asmodee, LOTR przestaje być już oczkiem w głowie Petersena. Oczywiście, to mogą być tylko plotki, ale myślę, że dużo już tej grze nie zostało. Ot, takie przeczucie. Co nie znaczy, że trzeba z tego powodu płakać - contentu jest masa, a wszystko się kiedyś kończy.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Co roku ktoś wróży koniec i w końcu ktoś trafi, przecież nie będą wydawać w nieskończoność. U nas pierwszy wieszczył bodaj GameTroll (filmik z 21.012013).
Ja czytałem, że twórcy w czerwcu tego roku powiedzieli w wywiadzie, że mają zapas na dwa lata wprzód. Zobaczymy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

tomb pisze:Ja czytałem, że twórcy w czerwcu tego roku powiedzieli w wywiadzie, że mają zapas na dwa lata wprzód.
Jeżeli chodzi o content to w zasadzie mogą ciągnąć grę w nieskończoność. W końcu to jest fantasy, świat Tolkiena jest ogromny, a niewiadomych, które można wypełnić własnymi pomysłami jest dużo.
Bardziej "niepokoi" informacja o utracie licencji. Jeżeli jej nie odnowią to tytuł zostanie zamknięty.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

rattkin pisze:Po przejęciu przez Asmodee, LOTR przestaje być już oczkiem w głowie Petersena.
Akurat połączanie się z Asmodee sprawia że w zasadzie nie widzę szans aby FFG straciło licencję na LOTRa. Któż inny mógłby ich przelicytować? Wydaje mi się że bardziej prawdopodobne zakończenie LOTRa aby wypuścić jakąś nową grę karcianą w tym uniwersum. Co by nie mówić, świeża gra na pewno przyniesie większe zyski niż gra która ma już ponad 5 lat i bardzo wysoki próg wejścia. Może LOTR:LCG second edition?
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

wojo pisze:Co by nie mówić, świeża gra na pewno przyniesie większe zyski niż gra która ma już ponad 5 lat i bardzo wysoki próg wejścia.
Kupujesz podstawkę i grasz. Strasznie wysoki próg wejścia ;)
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Krige »

Też nie rozumiem o co chodzi z tym progiem wejścia. W instrukcji "jak krowie na rowie" jest wytłumaczone co się kiedy robi. Co zaś do specyficznych kart, bez problemu można znaleźć ich wytłumaczenie. Problemy zaczynają się później, kiedy tworzy się decki z różnych talii i dodatków.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

To samo chciałem napisać. LotR to nie jest gra turniejowa, że trzeba od razu wchodzić we wszystkie wydane dodatki, żeby złożyć konkurencyjną talię.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ayaram pisze:Kupujesz podstawkę i grasz. Strasznie wysoki próg wejścia ;)
Teoretycznie tak ale wystarczy przejrzeć posty tutaj i AH:LCG i zobaczyć wpisy osób, które od WP:LCG się odbiły i inne osoby które nie weszły bo jak zobaczyły ilość dodatków to odpuściły. Pamiętajcie, że ta gra zupełnie inaczej wygląda dla kogoś kto ją zna a zupełnie dla kogoś "nowego". Taka osoba nie wie czy będzie się dobrze bawić nie kupując dziesiątek dodatków i czy będzie można w ogóle z kimś pograć w tak "starą" grę.

My wiemy LOTR:LCG jest grą wyjątkową ale jest w jednym worze z grami LCG/CCG, w które nie łatwo wejść w dowolnym momencie.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

wojo pisze:Taka osoba nie wie czy będzie się dobrze bawić nie kupując dziesiątek dodatków
Czyli jest w takiej samej sytuacji jak osoba kupująca grę równo ze startem. Wystarczy popatrzeć na wpisy osób w temacie o AH: LCG.
czy będzie można w ogóle z kimś pograć w tak "starą" grę.
No ale w to się zdecydowanie najczęściej gra solo, lub z drugą połówką, więc znowu nie widzę tu problemu ;)

To jest przecież największa zaleta tego tytułu w porównaniu do reszty LCG. Możesz mieć na wszystko wyrąbane, bo to ty dyktujesz tempo, to ile chcesz dodatków, nie ogranicza cię meta, nie ogranicza cię power creep, nie ogranicza cię nic.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Ayaram pisze: No ale w to się zdecydowanie najczęściej gra solo, lub z drugą połówką, więc znowu nie widzę tu problemu ;)

To jest przecież największa zaleta tego tytułu w porównaniu do reszty LCG. Możesz mieć na wszystko wyrąbane, bo to ty dyktujesz tempo, to ile chcesz dodatków, nie ogranicza cię meta, nie ogranicza cię power creep, nie ogranicza cię nic.
Cytując klocki LEGO "Ogranicza cię tylko Twoja wyobraźnia." ;)
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ceville »

Ja tak trochę z innej beczki ale potrzebuję pomocy ;)

Jak ogarnąć karty w pudełku, jak to zorganizować? Jakieś przekładki czy coś? Zależy mi by nie wymagało to ode mnie umiejętności, gdyż mam dwie lewe ręce, no i żeby nie zajęło całego tygodnia. Teraz trzymam karty każdego koloru w woreczku strunowym ale od dawna już nie jest to wygodne. Marzy mi się podzielenie każdego koloru na 4 grupy(bohaterowie, sprzymierzeńcy, dodatki, wydarzenia) i umieszczenie w pudełku, stawiając dłuższą stroną na dnie. Do tego by się przydały jakieś przekładki czy coś.
Jak wy to rozwiązaliście, bo z pewnością jest tu wielu, którzy mają to już za sobą. Za wszelkie rady będę wdzięczny ;)
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

ceville pisze:Ja tak trochę z innej beczki ale potrzebuję pomocy ;)

Jak ogarnąć karty w pudełku, jak to zorganizować? Jakieś przekładki czy coś? Zależy mi by nie wymagało to ode mnie umiejętności, gdyż mam dwie lewe ręce, no i żeby nie zajęło całego tygodnia. Teraz trzymam karty każdego koloru w woreczku strunowym ale od dawna już nie jest to wygodne. Marzy mi się podzielenie każdego koloru na 4 grupy(bohaterowie, sprzymierzeńcy, dodatki, wydarzenia) i umieszczenie w pudełku, stawiając dłuższą stroną na dnie. Do tego by się przydały jakieś przekładki czy coś.
Jak wy to rozwiązaliście, bo z pewnością jest tu wielu, którzy mają to już za sobą. Za wszelkie rady będę wdzięczny ;)
Karty gracza trzymam w segregatorze z zakupionymi stronami do przetrzymywania kart - spokojnie wchodzą wszystkie kopie danej karty w koszulkach w jedną kieszonkę. Karty przeciwności natomiast trzymam w pudle od podstawki ze zmajstrowaną wypraska z tektury introligatorskiej - jeżeli nie czujesz się na siłach aby taką wykonać to są dostępne takie rozwiązania do zakupu.
ODPOWIEDZ