Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Yanek »

Błysk pisze:A kiedy "planowo" ma to dotrzeć do nas?
Pod koniec 2017. :lol:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Ja słyszałem, że dotrze jak się znajdą Atlanci i Atlantyda się wynurzy z odmętów oceanu :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: mauserem »

misioooo pisze:Ja słyszałem, że dotrze jak się znajdą Atlanci i Atlantyda się wynurzy z odmętów oceanu :twisted:
Misioooo, chopie!
daj mu płynąć spokojnie, ma jeszcze Southampton po drodze a i to pewnie nie tylko...
Za tydzień się zobaczy gdzie będzie.

A przy okazji - wykrakałeś - u mnie Scythe dzisiaj już w paczkomacie czeka :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

mauserem pisze:A przy okazji - wykrakałeś - u mnie Scythe dzisiaj już w paczkomacie czeka :)
Moje w oddziale inpostu, wieczorem pewnie do paczkoszmatu mojego trafi. Chciałem wcześniej odebrać w InPoście, ale coś nie odbierają telefonu non stop :( Cóż, będzie około godziny 18tej :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

mauserem pisze:
A przy okazji - wykrakałeś - u mnie Scythe dzisiaj już w paczkomacie czeka :)

to byłem ja, nie chwaląc się ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

A ktoś jest pewien, że ten znaczek na mapie to na pewno kontenerowiec a nie zdalnie sterowana motorówka z transponderem udająca kontenerowiec, bo wydawcy wstyd sie przyznać, że jednak trzeci świat nie dostanie swoich wersji. Ktoś w ogóle widział ten statek ;)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: mauserem »

rastula pisze:
mauserem pisze:
A przy okazji - wykrakałeś - u mnie Scythe dzisiaj już w paczkomacie czeka :)

to byłem ja, nie chwaląc się ;)
uderz kosą w stół a na pochyłym drzewie wrona zakracze... :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

karawanken pisze:A ktoś jest pewien, że ten znaczek na mapie to na pewno kontenerowiec a nie zdalnie sterowana motorówka z transponderem udająca kontenerowiec, bo wydawcy wstyd sie przyznać, że jednak trzeci świat nie dostanie swoich wersji. Ktoś w ogóle widział ten statek ;)
To jest dron morski z transponderem, nawet nie motorówka :) Też jakoś nie będę mega zdziwiony jak się okaże, że statek zawinie do portu w Europie i powiedzą "sorry, Mare Nostrum is not on this ship... our fault, we will update you soon where is non-english version..."
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Dostępne od ręki, w Polsce :evil:
Mare Nostrum
Asyncron coś się miga i nie określa, czy na statku jest polska wersja Mare Nostrum - pewnie jak statek zawinie do Euriopy to przeproszą i napiszą, że gier nie ma... "Ale mamy rękę na pulsie, powiadomimy was jak tylko będziemy coś wiedzieć"... Tracę cierpliwość. Phalanxy, ozy - możecie potwierdzić, że na pewno nasze gry już płyną i we wrześniu zagramy?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Nam mówił, że płynie, zatem jesteśmy dobrej myśli.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

ozy pisze:Nam mówił, że płynie, zatem jesteśmy dobrej myśli.
Tylko co płynie? Statek czy gry? 8)
Statek wg planu za dwa dni ma przybić do Antwerpii. Obecnie siedzi w porcie w UK.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

misioooo pisze:
ozy pisze:Nam mówił, że płynie, zatem jesteśmy dobrej myśli.
Tylko co płynie? Statek czy gry? 8)
Statek wg planu za dwa dni ma przybić do Antwerpii. Obecnie siedzi w porcie w UK.

misooooo , pograj lepiej w scythe :P, przecież termin dostawy MNE już dawno jest znany "będzie jak będzie" - po co bić pianę?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

rastula pisze:
misioooo pisze:
ozy pisze:Nam mówił, że płynie, zatem jesteśmy dobrej myśli.
Tylko co płynie? Statek czy gry? 8)
Statek wg planu za dwa dni ma przybić do Antwerpii. Obecnie siedzi w porcie w UK.

misooooo , pograj lepiej w scythe :P, przecież termin dostawy MNE już dawno jest znany "będzie jak będzie" - po co bić pianę?
Nie wiem, ale jakoś pomimo niewielkiej obsuwy w stosunku do drugiej, mega wyczekiwanej przeze mnie gry (High Frontier) to na Mare mam wq*w... A raczej na Uwego i jego bandę olewatorsko traktującą wszystkich nie-amerykanów. Niektórzy zasługują na transport lotniczy, mega drogi. A inni - "będzie jak będzie"...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

rastula pisze:misooooo , pograj lepiej w scythe :P, przecież termin dostawy MNE już dawno jest znany "będzie jak będzie" - po co bić pianę?
Rastula, mi tu misiooooo podbija stale wątek i generuje buzz na grę, a Ty go upominasz? My tu już na syndrom sztokholmski liczymy, że wkrótce zaczniecie dziękować za to opóźnienie, że tak długo mogliście delektować się oczekiwaniem na grę... ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Sorry za dubla, ale właśnie Olivier potwierdził, że gry lądują 18go. Potem jadą do Francji, tam są dzielone na poszczególne krajowe 'paczki' i rozsyłane do partnerów. Rzeczy Academy Games są już w Niemczech, odbierzemy je osobnym transportem.

Ze złych wieści - maty mają być wyprodukowane pod koniec września. No ale to i tak będzie wysyłane osobno, zatem nie wstrzyma nikomu odbioru gry.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

ozy pisze:Sorry za dubla, ale właśnie Olivier potwierdził, że gry lądują 18go. Potem jadą do Francji, tam są dzielone na poszczególne krajowe 'paczki' i rozsyłane do partnerów. Rzeczy Academy Games są już w Niemczech, odbierzemy je osobnym transportem.

Ze złych wieści - maty mają być wyprodukowane pod koniec września. No ale to i tak będzie wysyłane osobno, zatem nie wstrzyma nikomu odbioru gry.
zupełnie nie pamietam gdzie i jaką przesyłkę zamawiałem :). a ze do 5 09 będę na urlopie to gdzie mogę zmienić adres na firmę np.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

W angielskim wydaniu brakowało znaczników wojny, czy jakoś tak, czy polskie wydanie będzie je zawierało? Jeżeli nie, to jak to ma być później rozwiązane?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: crsunik »

A czy angielskie wersje, które dzielnie czekają na polskie też ich nie mają?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: TTR_1983 »

rastula pisze:
ozy pisze:Sorry za dubla, ale właśnie Olivier potwierdził, że gry lądują 18go. Potem jadą do Francji, tam są dzielone na poszczególne krajowe 'paczki' i rozsyłane do partnerów. Rzeczy Academy Games są już w Niemczech, odbierzemy je osobnym transportem.

Ze złych wieści - maty mają być wyprodukowane pod koniec września. No ale to i tak będzie wysyłane osobno, zatem nie wstrzyma nikomu odbioru gry.
zupełnie nie pamietam gdzie i jaką przesyłkę zamawiałem :). a ze do 5 09 będę na urlopie to gdzie mogę zmienić adres na firmę np.
Myślisz,ze do 5.09 się wyrobią ? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

TTR_1983 pisze:[
Myślisz,ze do 5.09 się wyrobią ? Nie sądzę.
Spoko, ja jadę na wakacje od 5.09 więc podtrzymuję pytanie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Ozy, a czy Academy Games przesłało w końcu listy wspierających z adresami do dystrybutorów?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

ozy pisze:Sorry za dubla, ale właśnie Olivier potwierdził, że gry lądują 18go. Potem jadą do Francji, tam są dzielone na poszczególne krajowe 'paczki' i rozsyłane do partnerów. Rzeczy Academy Games są już w Niemczech, odbierzemy je osobnym transportem.

20 będą odprawione i dojadą do Francji, Oni podzielą to w ciągu tygodnia i roześlą, ale zrobią to źle i będzie trzeba odesłać, jeszcze raz posegregują i jeszcze raz wyślą ale tym razem się pomylą i wyślą do pierwotnego nadawcy czyli do Chin... na wakacje zagramy :D
Taki żarcik ;)
ozy pisze:Ze złych wieści - maty mają być wyprodukowane pod koniec września. No ale to i tak będzie wysyłane osobno, zatem nie wstrzyma nikomu odbioru gry.
Jak to w końcu jest z tymi matami. Przecież mieli je wyprodukowane i widziałem na różniastych fotach, że ludzie już je prezentowali. Wiem, że wyprodukowali mniej niż powinni, wiem, że dodrukowują, ale czemu akurat znowu trafiło na nas jako ostatnich? Ja mam o tyle dobrze, że zaspałem z matą ale kumpel z Francji (żeby nie było, że się bratam z wrogiem spieszę donieść, że to Kanadyjczyk, nie Francuz) zakupił dwie i jakoś tak fajnie to ogarnął, że mata ma dojść do mnie może nawet w tym tygodniu... A może to ta z błędnego druku, bo coś tam było chyba nie tak wydrukowane, prawda?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Tak, otrzymaliśmy już listę wspierających oraz finalną listę przedmiotów jakie mamy Wam dostarczyć.

Maty - Asyncron drukuje własne, ponieważ te Academy Games sa za ciemne, ludzie na to narzekają. Zatem dostaniemy lepsze maty, ale niestety przyjdzie na nie jeszcze zaczekać.

Brakujące znaczniki wojny dodrukował Asyncron, otrzymamy wszystko od razu.

Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do adresu, proszę o kontakt poprzez http://www.phalanxgames.pl/kontakt/. Ale jeśli nic nie zmieniacie to nie ma potrzeby się kontaktować, lista adresowa wygląda na kompletną. W razie wątpliwości będziemy do Was pisać/telefonować, na pewno nie wyślemy paczki pod niepełny adres.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

ozy pisze:Brakujące znaczniki wojny dodrukował Asyncron, otrzymamy wszystko od razu.
O, a to dobra wiadomość, przyznam, że nie liczyłem na taką.
ozy pisze:Maty - Asyncron drukuje własne, ponieważ te Academy Games sa za ciemne, ludzie na to narzekają. Zatem dostaniemy lepsze maty, ale niestety przyjdzie na nie jeszcze zaczekać.
O, a to nie dobra wiadomość, też na taką nie liczyłem :D Mam nadzieję, że nie są aż tak ciemne.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Chevau-léger
Posty: 37
Rejestracja: 25 mar 2009, 19:05

Re: Mare Nostrum

Post autor: Chevau-léger »

Maty - Asyncron drukuje własne, ponieważ te Academy Games sa za ciemne, ludzie na to narzekają. Zatem dostaniemy lepsze maty, ale niestety przyjdzie na nie jeszcze zaczekać.
Ha, ha, ha... To przez rok opóźnienia nie można było ustalić odpowiedniego odcienia maty?
ODPOWIEDZ