Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: RUNner »

Te rzucane żetony to istne kuriozum i bardzo słabe rozwiązanie moim zdaniem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Wallenstein »

U mnie żetony to tez lepsze rozwiązanie, szczególnie naprzemienne odpalanie wyników, co bardziej angażuje graczy niż poprzednie niekończące się turlanie kostkami.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Noah2
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 15:44

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Noah2 »

Mi żetony podchodzą lepiej od kostek - walka jest dzięki nim bardziej taktyczna i fajnie, że są zindywidualizowane dla poszczególnych postaci i przedmiotów. Mam niestety poważne obawy o ich stan po kilkudziesięciu rozgrywkach (nawet przy ostrożnym użytkowaniu). Co ciekawe FFG chyba czuje problem bo wydało jako osobny dodatek wypraskę z żetonami z podstawki.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Dwntn »

Problem żetonów można rozwiązać używając kapsułek numizmatycznych. Ja takie rozwiązanie zastosowałem w Forbidden Stars i jestem w pełni zadowolony. W runbound też się powinny sprawdzić, choć nie do końca wiem jak będzie się nimi rzucało (w FS po prostu kładzie się rozkazy na planszy).

Kapsułki można dostać w niskiej cenie na allegro.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: rattkin »

Żeby te żetony się starły, to byście musieli chyba z 50 razy w tę grę zagrać :)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Dellas »

Problem żetonów można rozwiązać używając kapsułek numizmatycznych. Ja takie rozwiązanie zastosowałem w Forbidden Stars i
Oooo. Właśnie grając u kumpla (który pożyczył od kumpla) podczas ostatniego Pionka właśnie w Forbidden Stars podpatrzyłem ten patent z kapslami na monety. Genialne. Od razu kupiłem do swojego Starcrafta.
Żeby te żetony się starły, to byście musieli chyba z 50 razy w tę grę zagrać
Niekoniecznie. Żetony w Starcrafcie już po kilku razach miały widoczne otarcia podobnie w Grze o Tron. Te żetony non stop mieli się w rękach.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Ja stosuje patent z klimatycznym kubkiem :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Wypróbowałem opcję z kapslami numizmatycznymi (wewnętrzna średnica 29,5 mm) i efekt bardzo fajny :) Kapsle się nie otwierają, wyniki równomierne, żetony się nie niszczą a do tego zaczęły mieć właściwy ciężar :) Jestem zadowolony :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Wallenstein »

Pstrykniesz jakąś fotkę?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Da się zrobić :) Wrzucę coś w najbliższym czasie :)
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 133
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: nightrunner »

Również skusilem się na kapsle numizmatyczne (pomysł zaczerpnięty z działu Zakazanych Gwiazd, gdzie jeden z forumowiczów wykorzystał je do "okapslowania" żetonów rozkazów). Kapsle kupiłem o średnicy wewnętrznej 29mm i pasują bardzo dobrze.
Żetonami rzuca się chyba nawet lepiej niż bez kapsli z uwagi na ich fajny ciężar.
Teraz zastanawiam się nad okapslowaniem rozkazów w Gry o Tron ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: c08mk »

Wallenstein pisze:Pstrykniesz jakąś fotkę?
Też bym poprosił o zdjęcie. Zastanawiam się nad okapslowaniem i ciekawi mnie jak to wygląda. Tak na sucho nie za bardzo mi się to niestety widzi.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Ostatnio zmieniony 29 lip 2016, 23:03 przez Maxxx76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 133
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: nightrunner »

To wrzucę może i swoje:

https://drive.google.com/open?id=0B5ozh ... 3YtRnEzY0k

https://drive.google.com/open?id=0B5ozh ... FZKZDA0OUk

Rzuca się bardzo przyjemnie, aczkolwiek warto mieć jakąś tackę do kości (z wystającymi rantami), bo czasem zdarzy się takiemu kapslowi poturlać dalej niźli zwykłemu, kartonowemu żetonowi :wink:
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: c08mk »

Dzięki : )
Całkim przyzwoicie to wygląda.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

I bardzo przyzwoicie się rzuca :-)
Obawiałem się, że kapsle będą się otwierać, ale póki co nigdy mi się to nie zdarzyło
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Skywarden »

Hmm. Czytając jak podchodzicie do swoich tekturowych krążków miałem całkiem spore obawy. Po trzech rozgrywkach nie zauważyłem żadnych oznak zmęczenia materiału w żetonach. Jeżeli się wkrótce pojawią, to w najgorszym wypadku będę musiał się w nie zaopatrzyć w okolicach kupna pierwszej fali dodatków.

Czekaj. Piszę na okrągło a przecież meritum jest gdzie indziej :). Dla mnie to jeden z najlepszych zakupów tego roku. Nie miałem do czynienia z drugą częścią i przede wszystkim obawiałem się zbyt długiego czasu rozgrywki. Wychodzi na to, że chyba bezpodstawnie. Na razie nie testowałem jeszcze wariantu w 4 graczy, niemniej w trójkę uwinęliśmy się w około 2,5 godziny - w tym trzy podejścia do Margatha (to nawet krócej niż w pierwszych dwóch podejściach do gry - ale wtedy mimo, że graliśmy w dwójkę - trzeba było sobie krok po kroku przyswoić zasady). Nie będę się rozpisywał o rozgrywce, gdyż przegrałem :).
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: c08mk »

Skywarden pisze:Hmm. Czytając jak podchodzicie do swoich tekturowych krążków miałem całkiem spore obawy. Po trzech rozgrywkach nie zauważyłem żadnych oznak zmęczenia materiału w żetonach.
Póki co zostaję jednak przy czarnym skórzanym kubku z runicznymi znakami. Na dłuższą metę, jeżeli rozszerzenia będą mieć dużo tych żetonów, kapsle ochronne to może być spory wydatek. I tak już na koszulki na karty idzie spora suma.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: uyco »

ja też korzystam z kubka, jak gracze nie będą miętolić tych żetonów w spoconych łapskach powinno być ok :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Kapsle sporym wydatkiem? 30 kapsli kosztuje 10,50 :-D
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Phate »

My z żoną też przetestowaliśmy wariant na dwie osoby. Powiem szczerze, że jesteśmy grą zachwyceni. Drugą edycję też mamy i bardzo często trafiała na stół a trzecia edycja odświeżyła całą mechanikę i wprowadziła wiele fajnych rozwiązań, których wcześniej brakowało.

Jest to póki co najlepszy wydatek tego roku.

Gra dzięki wprowadzeniu toru rund i aktów nie pozwala już bez sensu pałętać się po planszy i "koksić" postać. I akt pozwala się wczuć w klimat a od początku drugiego zaczyna się wyścig po głowę złoczyńcy.

Fajnym rozwiązaniem są pogłoski i żetony wiedzy, które trzeba zbierać aby w finałowej walce móc osłabić przeciwnika. To takie klimatyczne zbieranie informacji o słabych punktach przeciwnika :)

Wiadomo coś o wydaniu dodatków po polsku ?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: c08mk »

Phate pisze:... trzecia edycja odświeżyła całą mechanikę i wprowadziła wiele fajnych rozwiązań, których wcześniej brakowało.
Z tego co widzę, zapoznając się z kolejnymi tytułami FFG, to Runebound 3-cia Edycja jest kompilacją najlepszych rozwiązań mechanicznych z innych gier FFG. Przykładowo podział na akty, czy wykorzystanie symboli w walce jak w Descent, sprawdzanie cech jak w Runewars, lepsze wykorzystanie potencjału mechaniki z Runebound 2-ga Edycja. Pewnie jest jeszcze wiele rozwiązań zaczerpniętych z innych gier i wydaje mi się, że wszystkiego jest w sam raz przez co Runebound nie robi się mega skomplikowaną przeładowaną różnymi pomysłami grą.

Wcześniejsza edycja Runebound dobrze się przyjęła stąd raczej jestem pewien, że dodatki będą wychodzić (ze standardowym dla Galakty opóźnieniem).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Phate »

Też to zauważyłem. Wyprawy fabularne ze zdobywaniem żetonów wiedzy bardzo przypomina mi rozwiązywanie tajemnic przedwiecznych w Eldritch Horror.

Nie powiem jednak żebym czuł się z tym źle, te "zapożyczone" zasady bardzo dobrze wpasowały się w całą grę.
Najlepsze jest to, że nie trzeba skupiać się teraz tylko na walce z potworami ale "expić" postać na zadaniach związanych z wyprawą i przeszukiwaniem lub spotkaniami. Choć zastanawiam się czy postać, która nie walczy i nie rozwija sztuki walki ma szansę na koniec gry pokonać głównego Bossa ?
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: marcin8509 »

Phate pisze:Też to zauważyłem. Wyprawy fabularne ze zdobywaniem żetonów wiedzy bardzo przypomina mi rozwiązywanie tajemnic przedwiecznych w Eldritch Horror.

Nie powiem jednak żebym czuł się z tym źle, te "zapożyczone" zasady bardzo dobrze wpasowały się w całą grę.
Najlepsze jest to, że nie trzeba skupiać się teraz tylko na walce z potworami ale "expić" postać na zadaniach związanych z wyprawą i przeszukiwaniem lub spotkaniami. Choć zastanawiam się czy postać, która nie walczy i nie rozwija sztuki walki ma szansę na koniec gry pokonać głównego Bossa ?
Zagada bossa na śmierć :D

Ciekaw jestem tej 3 edycji, aż mnie świerzbi.
:), ach ta cenzura.
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Skywarden »

Jestem dopiero po czterech rozgrywkach. Tym niemniej muszę powiedzieć, że w ostatniej - dzisiejszej - wygrałem w III akcie. Margath był juz w połowie drogi. Nie skupiałem się na walce. Raczej trzymałem się wydarzeń. W mniejszym stopniu wypraw. Wygrałem mając 6 żetonów. Kluczem do zwycięstwa były jednak nie same dodatkowe żetony (lusterko, mały łuk i leśne odzienie), a zdolność sprawiająca, iż moje ataki nie mogły byc blokowane.
ODPOWIEDZ