Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Proszę sobie prześledzić historię radzieckich podbojów kosmosu. ZSRR wysłał na Wenus w sumie 9 albo 10 sond, z czego dwie udanie wylądowały i w skrajnie nieprzyjaznych warunkach zdołały popracować na tyle długo*, żeby przesłać na Ziemię dane o Wenus. Ogólnie to Rosjanie mieli pecha z tymi sondami, bo co która wylądowała to np. zaplątała się w spadochron i nie dało się zrobić żadnych badań. A konkluzja jest taka, że skoro wysłali tam 10 sond, to musieli oczekiwać, że jest tam po co lecieć.

* godzinę-dwie (sic!).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Curiosity pisze:Proszę sobie prześledzić historię radzieckich podbojów kosmosu. ZSRR wysłał na Wenus w sumie 9 albo 10 sond, z czego dwie udanie wylądowały i w skrajnie nieprzyjaznych warunkach zdołały popracować na tyle długo*, żeby przesłać na Ziemię dane o Wenus. Ogólnie to Rosjanie mieli pecha z tymi sondami, bo co która wylądowała to np. zaplątała się w spadochron i nie dało się zrobić żadnych badań. A konkluzja jest taka, że skoro wysłali tam 10 sond, to musieli oczekiwać, że jest tam po co lecieć.

* godzinę-dwie (sic!).
I dlatego teraz mają tyle gazu u siebie. Tymi sondami nawieźli pewno. 8)

(tak wiem, ciśnienie ponad 90 razy wyższe niż u nas i temperatura ponad 400 stopni... warunki lądowania idealne :) Jak te ruskie sondy godzinę działały nie mam pojęcia...)
Pierwsze dane z sondy na wenus to rok 1967 dopiero - zatem w "połowie" rozgrywki Leaving Earth :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

misioooo pisze:To, o czym pewnie myślisz będzie w dodatku "Back to Earth"
Powinni kupić licencję na Star Treka. Mechanika jest idealna do tematu "Where no man has gone before".
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

Trochę offtopowo: NASA udostępniła wszystkie swoje badania za darmo http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/funder/nasa/ Idealny przerywanik pomiędzy planowaniem kolejnych lotów ;).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Pewnie i tak tekstów o znalezieniu życia na innej planecie tam nie udostępniają :) wiem, że takie jest na księżycach Jowisza. Byłem, znalazłem ;) czekam z niecierpliwością na wyniki pierwszych eksperymentów sondy Juno orbitującej wokół Jowisza. Tak blisko tej planety jak Juno jeszcze nikt nie był. Pierwsze eksperymenty mają być odpalone w drugiej połowie września jakoś.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Leaving Earth

Post autor: xbor »

Wprawdzie klimat kosmosu jakoś szczególnie mnie nie pociąga ale to poniekąd klimat zimnej wojny, mój ulubiony więc przy tych zachwytach jakie tu padają nie dało się oprzeć zamówieniu w planszomanii.
Mam pytanie, czy jest jakaś przystępniejsza wersja instrukcji niż te 70 stron, przeważnie gry z taką obszerną instrukcją sprzedaję zanim zdążę w nie zagrać a w tym wypadku chyba bym tego żałował.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Dwntn »

xbor pisze:Wprawdzie klimat kosmosu jakoś szczególnie mnie nie pociąga ale to poniekąd klimat zimnej wojny, mój ulubiony więc przy tych zachwytach jakie tu padają nie dało się oprzeć zamówieniu w planszomanii.
Mam pytanie, czy jest jakaś przystępniejsza wersja instrukcji niż te 70 stron, przeważnie gry z taką obszerną instrukcją sprzedaję zanim zdążę w nie zagrać a w tym wypadku chyba bym tego żałował.
Zasady mieszczą się na jednej stronie A5 w środku instrukcji całą resztę nazwałbym raczej wyjaśnieniem koncepcji gry. Zasady wyjaśnisz w 10 zdaniach :)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: Jiloo »

Zobacz gameplaye tam jest w zasadzie wszystko wyjaśnione.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

Przy czym instrukcje warto przeczytać w całości, żeby lepiej zrozumieć jak grać. Tekstu, paradoksalnie (duża czcionka, sporo ilustracji) nie ma tam wiele.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

Hmm czy ktos jest w stanie rozpisac trase na ceresa i z powrotem uwzgledniajac ze sonda juz jest na ceresie i nie uzywamy silnikow jonowych? :) bylbym wdzieczny :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

AkitaInu pisze:Hmm czy ktos jest w stanie rozpisac trase na ceresa i z powrotem uwzgledniajac ze sonda juz jest na ceresie i nie uzywamy silnikow jonowych? :) bylbym wdzieczny :)
Jestem przeciwny takim gotowym rozwiązaniom, ale ponieważ nikomu nie mogę tego zabronić, to proszę przynajmniej o podawanie takich gotowców oznaczonych jako SPOILER.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

Ok, mi bardziej chodzi o to czy dobrze licze i czy wszystko dobrze robie :) to w razie gdyby komus sie chxialo to poproszę na priv :)

Btw mam wrazenie ze misje gdzie trzeba probki np marsa przywiezc sa duzo trudniejsz niz czlowiek na marsie. 24 punkty vs 20, czy tylko mi sie tak wydaje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

AkitaInu pisze:Btw mam wrazenie ze misje gdzie trzeba probki np marsa przywiezc sa duzo trudniejsz niz czlowiek na marsie. 24 punkty vs 20, czy tylko mi sie tak wydaje
Zgadzam się w pełni. O ile jestem w stanie zabrać ze sobą więcej zasobów, to ja wolę nawet zostawić kosmonautę na tym Marsie do końca rozgrywki :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

Curiosity pisze:
AkitaInu pisze:Btw mam wrazenie ze misje gdzie trzeba probki np marsa przywiezc sa duzo trudniejsz niz czlowiek na marsie. 24 punkty vs 20, czy tylko mi sie tak wydaje
Zgadzam się w pełni. O ile jestem w stanie zabrać ze sobą więcej zasobów, to ja wolę nawet zostawić kosmonautę na tym Marsie do końca rozgrywki :)
Sokladnie, wczoraj jak gralismy to misje na marsa z czlowiekiem byly dwa razy lzejsze niz branie probek ceresa :) startowalem z masa 106 :/

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Toudi »

Kurcze, musze w koncu zagrac :)
Na razid udalo mi sie zrobic wypraske i zakoszulkowac karty, lacznie z lokacjami :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Dwntn »

AkitaInu pisze:Ok, mi bardziej chodzi o to czy dobrze licze i czy wszystko dobrze robie :) to w razie gdyby komus sie chxialo to poproszę na priv :)

Btw mam wrazenie ze misje gdzie trzeba probki np marsa przywiezc sa duzo trudniejsz niz czlowiek na marsie. 24 punkty vs 20, czy tylko mi sie tak wydaje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Andrzej,

Nie wiem czy kupiłeś od Razu z dodatkiem, ale są w nim astronauci-naukowcy, którzy automatycznie analizują próbki bez potrzeby wożenia ich z powrotem na Ziemię. Jeśli skombuja się wam misje założenia bazy i przywiezienia próbek z danej planety, można spokojnie zaliczyć obie misje za jednym razem wysyłając z astronautami naukowca.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

Mam dodatek ale na razie xhodzilo mi podstawke :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

startowalem z masa 106 :/
11 Saturnów i jakieś sojuzy / atlasy i po sprawie :) Rakieta wyglądała jak fasolka szparagowa w garnku hehe.

Nie da się rozpisać misji nie wiedząc jakie masz technologie. Wszędzie da się dolecieć na wiele różnych sposobów... I jeszcze czy chcesz później coś z danej misji wykorzystać do innej czy tylko jedna misja jest celem...

Na ceresa masz manewry 3,5,3 (1 rok) i ostatni. Albo 8,3 rok i na ceresa... Na ceresie chcesz lądować i z jaką masą startować? Jakie rakiety masz dostępne i jakich chcesz użyć? Mnóstwo zmiennych...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Leaving Earth

Post autor: uyco »

Druga partia za mną. Tym razem Wenus okazała się niedostępna, przez co spadła jedyna załogowa misja (najbardziej punktująca).
Pozostałe misje udało się wykonać (oprócz próbki z Phobosa) i zakończyć grę w ostatnim roku zwycięstwem. Trochę pokrzyżowała mi plany ta niedostępność Wenus, bo rozpocząłem już testy kapsuł, zatrudniłem kosmonautę i zorganizowałem zapasy - co nieco opóźniło przygotowanie misji bezzałogowych. W końcu użyłem też silników jonowych. No i obyło się bez testów technologii podtrzymania życia, cóż poczeka na następną rozgrywkę...

przy okazji obejrzałem film dokumentalny na Netflixie "The last man on the Moon" o Eugenie Cernanie i jego historii podboju kosmosu - bardzo dobry, polecam.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: orzeh »

A'propo plakatów, "udało" się wydrukować i wpakować do antyram:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Moje pudełko (po kliknięciu otworzy się duży rozmiar):

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcie z okładki "pożyczone" z BGG (przypadkiem zaszedłem do drukarni i trzeba było na szybko coś wybrać - w dobrej rozdzielczości).
Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, 22:32 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

Świetne! Pudełko nabyte, czy skonstruowane samodzielnie? Myślę, że właśnie w coś takiego pójdę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Hmm, to pudełko było oryginalnie od zestawu promocyjnego Samsunga Galaxy S7 EDGE. Przedstawiciele handlowi Samsunga rozwozili po salonach takie pudełka z promocyjnymi gadżetami do tego telefonu (smycze, słodycze, chyba jakieś kubki). Jest bardzo porządne, grubsze niż klasyczne pudełka od planszówek. Trzymam je w domu od kwietnia i wreszcie się przydało :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Leaving Earth

Post autor: uyco »

Piękne 8)
Mi się jakoś udało, nawet po zakoszulkowaniu w Arcane, upchnąć wszystko w 2 oryginalne pudła, ale ledwo się domykają.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Wybadałem kolejną porcję plakatów od NASA :)
KLIK
Szukają sporo osób z doświadczeniem technicznym... Może się uda, albo chociaż na farmera - ziemniaki będę hodował ;P

Co mnie zastanawia... "Credits: NASA/KSC"... Czyżby Kerbal Space Center?

I dla nadal niogarniających mechaniki w Leaving Earth drobna wskazówka:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, 13:25 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ