(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

Filippos pisze:
W trakcie też poznałem dwie zasady, które nieco pokrzyżowały moją strategię, ale końcowy wynik nie był zły. Wygrał oczywiście brassolog Ragozd ok. 130 punktów, ja byłem drugi z wynikiem 112 ... ciach ... pod koniec tylko męczył mnie spory downtime.
O ile o jednej na pewno przypominalem przed gra, to niestety brassolog ze mnie kiepski bo z tymi kolejami od runkow zewnetrznych to zle gralismy. Mozna ciagnac kolej tylko z tego rynku do ktorego ja doprowadzilismy, a nie z dowolnego.
A downtime byl bo koncowka byla z kartami z ktorymi niewiele mozna bylo zrobic a przez to sporo mozna bylo myslec.

Czy w Brassie sa schematy, to za wczesni mi mowic, ale jesli nawet te chcematy zechce jednoczesnie realizowac 4 graczy, to - wlasnie robi sie jeszcze miodniej :)
Na razie potwierdziło się że dla 3 i 4 graczy są zupełnie inne style gry - w 3 mozna realizować strategię, w 4 juz nie zawsze i korzystanie z okazji jest obowiazkowe, tak jak niestwarzanie okazaji dla innych :)

Agricola - swietna zle zrobiona gra :) Nieczytelne karty (abstrachujac od niemieckiego) zwierzatka od drewna rozniace sie tylko kolorem ... czekam na polska wersje :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

ragozd pisze: O ile o jednej na pewno przypominalem przed gra, to niestety brassolog ze mnie kiepski bo z tymi kolejami od runkow zewnetrznych to zle gralismy. Mozna ciagnac kolej tylko z tego rynku do ktorego ja doprowadzilismy, a nie z dowolnego.
No to ładne rzeczy! Kara się należy :wink:
A na poważnie to z tego wniosek że miałem szansę powalczyć nawet o zwycięstwo bo w ostatnich dwóch ruchach chciałem dobudować tory w miejscu gdzie, (gdybyśmy grali zgodnie z zasadami) tylko ja mogłem je dobudować. A wybudowałeś je tam ty Radku przybywając swoją koleją z rynków zewnętrznych właśnie :wink: Czyli zyskałeś ok. 10 punktów które zgarnąłbym ja...
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Cin »

Sztefan pisze:"To może zagramy w karciankę za 3 Euro"
Swoją drogą to zabawne jaką siłę rażenia ma to stwierdzenie. W życiu bym się nie spodziewał, że gra pojawi się na stole dwa razy w ciągu wieczoru :)
Co do samej gry - wg mnie miła odskocznia i przerywnik, który ustawiłbym w okolicach Filou, Blefuj czy Coloretto.
A tak w ogóle to jednak kosztowała 5 euro.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

Filippos pisze: No to ładne rzeczy! Kara się należy :wink:
A na poważnie to z tego wniosek że miałem szansę powalczyć nawet o zwycięstwo bo w ostatnich dwóch ruchach chciałem dobudować tory w miejscu gdzie, (gdybyśmy grali zgodnie z zasadami) tylko ja mogłem je dobudować. A wybudowałeś je tam ty Radku przybywając swoją koleją z rynków zewnętrznych właśnie :wink: Czyli zyskałeś ok. 10 punktów które zgarnąłbym ja...
No nie do konca - bo w kolejach tam punktow bylo 6 - ale mialem kolejne 9+1 z huty, Czyli 6 dla Ciebie - 16 dla mnie + moje inne dwie akcje - ktore zrobilbym jako jedna super akcja dla huty. Tak wiec pi razy oko 6 mniej dla mnie 6 wiecej dla Ciebie :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Niestety w ten piątek znowu nie będę (chorobowe), zamiast tego pojawię się w sobotę, jeśli będą chętni. Ciągle zapraszam do Mare Nostrum, tym razem w tym wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 208#p82208
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Geko pisze:Niestety w ten piątek znowu nie będę (chorobowe), zamiast tego pojawię się w sobotę, jeśli będą chętni. Ciągle zapraszam do Mare Nostrum, tym razem w tym wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 208#p82208
Juz w poniedzialek wiesz, ze w piatek bedziesz chory, a w sobote ozdrowiejesz? Wez po starej znajomosci podrzuc jakies numery na lotto :-)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:
Geko pisze:Niestety w ten piątek znowu nie będę (chorobowe), zamiast tego pojawię się w sobotę, jeśli będą chętni. Ciągle zapraszam do Mare Nostrum, tym razem w tym wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 208#p82208
Juz w poniedzialek wiesz, ze w piatek bedziesz chory, a w sobote ozdrowiejesz? Wez po starej znajomosci podrzuc jakies numery na lotto :-)
Oj, Szymonie, spałeś na lekcjach dedukcji. Chorowanie zacząłem od zeszłego tygodnia (co można wyczytać w tym wątku). W piątek już zostałem w łóżku. Dziś dostałem zwolnienie do końca tygodnia. Dlatego postanowiłem, że w najbliższy piątek jeszcze nie wychodzę z domu i zamiast tego chętnie zagram w sobotę.

Co do numerów lotto, to takie mi przyszły do głowy: 8, 17, 24, 31, 33, 47. Kiedyś tak z głowy skreśliłem jeden kupon i trafiłem trójkę. Serio. Lepiej spróbuj :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

Geko pisze:Co do numerów lotto, to takie mi przyszły do głowy: 8, 17, 24, 31, 33, 47.
To ja zaproponuję Wam konkurs (nareszcie okaże się jak poważnie traktujecie warszawskie planszówkowanie :twisted: ): wymieńcie 6 gier, w których Geko osiągnął wyżej podane wyniki.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

mst napisał:
wymieńcie 6 gier, w których Geko osiągnął wyżej podane wyniki.
Możliwości jest dużo: 8 punktór to np. Osadnicy albo Eufrat i Tygrys, 47 - Puerto Rico.
Ja proponuję zagadkę nieco inną: w jakiej grze mozliwe (i prawdopodobne!) są te wszystkie wyniki. Dla ułatwienia dodam, że Geko w tę grę grał i nawet o niej pisał w wątku spotkań w klubie OKO
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

Pierwsza odpowiedź jaka przyszła mi do głowy to 6 nimmt! :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Miałbym ochotę w najbliższy piątek zagrać w Cubę. Czy ktoś planuje przynieść tę grę i by mnie przygarnął?
Poza tym chętnie spróbuję znowu swoich sił w Brassa.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Widzę Leszek, że mamy zbieżne plany. Chętnie poznam Brassa i znów zagram w Cubę.

Liczę także, że znajdzie sie dobra dusza, która przytarga ze sobą Tajemnicę Opactwa, Thebes lub Haste Bock?
Poza tym chciałbym zagrać w Colloseum. Na pionku grałem w folkowy prototyp Odkrywców. Po moim opisie kilka osób mówiło, że jest podobne do Colloseum i chciałbym to skonfrontować.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Valmont lub Ja_n prośba - czy któryś z was mógłby przynieśc Torresa? Tylko tym razem bez pakietu z Crokinolem :)

Sam w piątek biore Wysokie Napięcie i jakieś tam drobnostki typu Carcassonne, Fasolki itp.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Lim-Dul »

Ja też mam Torresa. Jak Don Simonowi lub ja_nowi nie będzie się chciało przynosić, to mogę wziąć. Chętnie zagram, bo gra mi się średnio podoba i chcę jej dać kolejną szansę przekonania mnie do siebie. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Mogę przynieść Torresa i Cubę. Niestety Crokinole też będzie, bo bazik będzie mi ją oddawał :).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Ja Torres nie mam.

Moge wziac Jenseit von Theben i Brass(jesli nikt inny nie wezmie).

No i zapewne Galaxy Truckera.

Bede ok 18.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

a ja się będę smakiem musiał obejść w ten piątek... na osłodę zostaje świeżutkie Notre Dame na półce.

Znowu wybiegam naprzód - planowane jest planszogranie w następny (Wielki) piątek? (szanse że przyszedłbym to pewnie tak 50/50 ale jestem ciekawy)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Mnie jutro nie będzie. Na przyszły piątek bym reflektował tylko że cała PW może nie ogarniać z powodu świąt.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

Jeszcze nie jest pewne na 100% czy się pojawię, ale jest duże prawdopodobieństwo. Jeżeli będę to ok. 17 i mam ze sobą gry, w które bawiłem się na Pionku. Zapraszam chętnych do:

Phoenicia - wcielamy się w plemiona fenickie, rozwijamy się technologicznie i zarządzamy zasobami ludzkimi kierując je do różnych specjalizacji (rolnictwo, myślistwo, górnictwo itp.). Rdzeń mechaniki - licytacja.

League of Six - kolejna fajna gra po Galaxy Trucker wydawnictwa Czech Games Edition. Wcielamy się w arystokratę, który zwiększa swoje wpływy przez jak najbardziej efektywne zbieranie podaktów.

The Thief of Baghdad - prosta gra, w której staramy się zdobyć jak największe skarby na okradaniu bagdackich pałaców.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

Pancho pisze:prosta gra, w której staramy się zdobyć jak największe skarby na okradaniu bagdackich pałaców.
To jeszcze, prawie 5 lat po upadku Husajna, jakieś skarby zostały w bagdadzkich pałacach? :shock:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

mst pisze:
Pancho pisze:prosta gra, w której staramy się zdobyć jak największe skarby na okradaniu bagdackich pałaców.
To jeszcze, prawie 5 lat po upadku Husajna, jakieś skarby zostały w bagdadzkich pałacach? :shock:
Widocznie nikogo nie skusiły do tej pory, obecne tam tekturowe żetony skrzyń :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Bede ok 18 do mniej wiecej 21:30. Dlatego wzialem tylko Galaxy Trucker i Brass.
Pancho pisze: League of Six - kolejna fajna gra po Galaxy Trucker wydawnictwa Czech Games Edition. Wcielamy się w arystokratę, który zwiększa swoje wpływy przez jak najbardziej efektywne zbieranie podaktów.
Jesli bedziesz i da rade poczekac z tym tytulem do 18 to ja poprosilbym o rezerwacje miejsca.

Mam silne postanowienie tym razem NIE grac w Crokinole :-). Chyba, ze jako wypelniacz czasu w oczekiwaniu na inna gre.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Polaros »

Zabralem R4tG i Twilight Struggle. Bardzo chętnie zagram w League of Six i Galaxy Truckera
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mefiug »

Ja moze kolo 19 wpadne na jakas szybka gierke Crokinole to chyba idealny pomysl :]
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

ja po 4godzinnych testach mojego crokinole-a w srode (17 partii) raczej dam pograc innym... no chyba ze akurat nie ;-D
ODPOWIEDZ