Orleans (Reiner Stockhausen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: slawas2001 »

to fan kity i upgrade kity były w sklepach IMHO słabo opisane, fan kit to był zestaw dla 5ciu graczy z drewnem (za 59 pln), a ugrade kit to zestaw dla 4 graczy z drewnem (53 pln) , do tego za 35 pln masz zestaw dla piątego gracza w tekturze i też z drewnem, niech mnie ktoś oprawi jeśli się mylę z tą tekturą ;)
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: rafaelus »

slawas2001 pisze:to fan kity i upgrade kity były w sklepach IMHO słabo opisane, fan kit to był zestaw dla 5ciu graczy z drewnem (za 59 pln), a ugrade kit to zestaw dla 4 graczy z drewnem (53 pln) , do tego za 35 pln masz zestaw dla piątego gracza w tekturze i też z drewnem, niech mnie ktoś oprawi jeśli się mylę z tą tekturą ;)
Oni z tym też strasznie mieszali, bo był Upgrade Kit (4 graczy) oraz Upgrade Kit all inclusive (5 graczy) z tego co pamiętam.
Do Fan Kitu (5 graczy, z planszetką i żetonami) dołączone były jeszcze 3 nowe budynki, notes oraz pocztówka z budynkiem winnicy.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: slawas2001 »

rafaelus pisze:
slawas2001 pisze:to fan kity i upgrade kity były w sklepach IMHO słabo opisane, fan kit to był zestaw dla 5ciu graczy z drewnem (za 59 pln), a ugrade kit to zestaw dla 4 graczy z drewnem (53 pln) , do tego za 35 pln masz zestaw dla piątego gracza w tekturze i też z drewnem, niech mnie ktoś oprawi jeśli się mylę z tą tekturą ;)
Oni z tym też strasznie mieszali, bo był Upgrade Kit (4 graczy) oraz Upgrade Kit all inclusive (5 graczy) z tego co pamiętam.
Do Fan Kitu (5 graczy, z planszetką i żetonami) dołączone były jeszcze 3 nowe budynki, notes oraz pocztówka z budynkiem winnicy.

ugrade kit all inclusive to był własnie fan kit ;)
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: rafaelus »

slawas2001 pisze:
rafaelus pisze:
slawas2001 pisze:to fan kity i upgrade kity były w sklepach IMHO słabo opisane, fan kit to był zestaw dla 5ciu graczy z drewnem (za 59 pln), a ugrade kit to zestaw dla 4 graczy z drewnem (53 pln) , do tego za 35 pln masz zestaw dla piątego gracza w tekturze i też z drewnem, niech mnie ktoś oprawi jeśli się mylę z tą tekturą ;)
Oni z tym też strasznie mieszali, bo był Upgrade Kit (4 graczy) oraz Upgrade Kit all inclusive (5 graczy) z tego co pamiętam.
Do Fan Kitu (5 graczy, z planszetką i żetonami) dołączone były jeszcze 3 nowe budynki, notes oraz pocztówka z budynkiem winnicy.

ugrade kit all inclusive to był własnie fan kit ;)
Niestety nie, nie było tam planszetki 5. gracza (pomijając już w zupełności dodatkowe budynki). Było za to drewna na 5 graczy:

http://www.dlp-games.de/orla-ans-upgrade-kit/a-240/ - zwykły Upgrade Kit

http://www.dlp-games.de/orla-ans-upgrad ... ive/a-239/ - Upgrade Kit all inclusive

http://www.dlp-games.de/orleans/fan-kit/a-230/ - fan Kit

Cenowo różnica ca. 10 Euro
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: slawas2001 »

rafaelus pisze:
slawas2001 pisze:

ugrade kit all inclusive to był własnie fan kit ;)

Niestety nie, nie było tam planszetki 5. gracza (pomijając już w zupełności dodatkowe budynki). Było za to drewna na 5 graczy:

http://www.dlp-games.de/orla-ans-upgrade-kit/a-240/ - zwykły Upgrade Kit

http://www.dlp-games.de/orla-ans-upgrad ... ive/a-239/ - Upgrade Kit all inclusive

http://www.dlp-games.de/orleans/fan-kit/a-230/ - fan Kit

Cenowo różnica ca. 10 Euro
no okej- powiedzmy że to są takie szczegóły ;) - ale takiej opcji na wspieram to nie widze więc nie mieszajmy już pozostałym :p
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: rafaelus »

slawas2001 pisze:
rafaelus pisze:
slawas2001 pisze:

ugrade kit all inclusive to był własnie fan kit ;)

Niestety nie, nie było tam planszetki 5. gracza (pomijając już w zupełności dodatkowe budynki). Było za to drewna na 5 graczy:

http://www.dlp-games.de/orla-ans-upgrade-kit/a-240/ - zwykły Upgrade Kit

http://www.dlp-games.de/orla-ans-upgrad ... ive/a-239/ - Upgrade Kit all inclusive

http://www.dlp-games.de/orleans/fan-kit/a-230/ - fan Kit

Cenowo różnica ca. 10 Euro
no okej- powiedzmy że to są takie szczegóły ;) - ale takiej opcji na wspieram to nie widze więc nie mieszajmy już pozostałym :p
Starałem się wyjaśnić, jak było w angielsko-niemieckiej wersji :) Na wspieram.to rzeczywiście co najmniej dwa dodatki się różnią, bo prawdę mówiąc Fan Kitu w postaci zagranicznej też nie ma (trzeba połączyć dwa dodatki :P), ale wszystko już wyjaśniło wydawnictwo w temacie z działu o finansowaniu społecznościowym.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Orleans

Post autor: Marx »

A ja skromnie pozwolę sobie wtrącić, że ruszyła zbiórka warszawskiego 24-paka (cena wychodzi 125zł za sztukę) http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=44736 ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: slawas2001 »

czyli jeszcze inaczej niż myślałem bo żeby zagrać w drewnie w 5 osób to trzeba kupić aż dwa dodatki :( :( :(
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Orleans

Post autor: ariser »

Dokładnie. Drewno jest tylko ekstrasem, więc nie ma co narzekać, tylko się cieszyć, że nie wciskają Ci nic siłę.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Yavi »

Bez drewna też da się grać :P
Na Planszówkach we dwoje recenzja Orleanu, która może komuś pomoże podjąć decyzję co do wspierania akcji (lub nie) :)
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

I jest nowy dodatek do Orleanu:) Handel i intryga.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Orleans

Post autor: Planszman »

To prawda że bez drewna też się da grać, ale jak luknę jaki wypas jest w Kawernie... 5 kilo drewna i kartonu!!!
Orleans po prostu wypada bladziutko. Meple tekturowe? A jak chcesz drewniane to se dopłać...? Oj bladziutko, bladziutko...
Zresztą sami zobaczcie na jakim wypasie jest nowe wydanie Puerto Rico, właściwie cena taka sama a jeszcze władowali dwa dodatki!!!
Meple z tektórki...ojojoj, ojojoj...słabiutko... oj słabiutko... ech...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Orleans

Post autor: misioooo »

Planszman pisze: Oj bladziutko, bladziutko...
Zresztą sami zobaczcie na jakim wypasie jest nowe wydanie Puerto Rico, właściwie cena taka sama a jeszcze władowali dwa dodatki!!!
Meple z tektórki...ojojoj, ojojoj...słabiutko... oj słabiutko... ech...
I dobrze, że jest wybór. Że gra droższa / tańsza... Nie waga czyni cenę gry. Lepiej bladziutko niż potem wydawca ma powiedzieć sory, nie wydajemy jednak ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Orleans

Post autor: Planszman »

Wciskanie kitu to nie wybór!!!
Ja tylko zwróciłem uwagę na to że można lepiej pewne rzeczy zrobić, a mydlenia oczu to ja nie lubię.
Super buty ale bez sznurówek, jak chcesz sznurówki to se dopłać, i to jest wybór? Dla mnie to jest obciach...
Ale kto bogatemu zabroni...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Yavi »

Planszman pisze:To prawda że bez drewna też się da grać, ale jak luknę jaki wypas jest w Kawernie... 5 kilo drewna i kartonu!!!
Orleans po prostu wypada bladziutko. Meple tekturowe? A jak chcesz drewniane to se dopłać...? Oj bladziutko, bladziutko...
Zresztą sami zobaczcie na jakim wypasie jest nowe wydanie Puerto Rico, właściwie cena taka sama a jeszcze władowali dwa dodatki!!!
Meple z tektórki...ojojoj, ojojoj...słabiutko... oj słabiutko... ech...
Nie tekturowe meeple, a żetony przedstawiające robotników. Drewniane to raczej bajerancki dodatek, nie konieczność.
Nowe PR ma - tak jak i stare - malutkie drewniane krążki zamiast tekturowych żetonów z grafikami z Orleanu. Nie mam teraz przed sobą pudełka z Orleanem, ale wydaje mi się, że ma trochę więcej zawartości od PR - chociażby wielka plansza robi tę różnicę. Z tego co pamiętam wagowo też wypadał ciężej od dość lekkiego PR.
Super buty ale bez sznurówek, jak chcesz sznurówki to se dopłać, i to jest wybór? Dla mnie to jest obciach...
Rozumiem, że można nie przepadać za jakąś grą czy wydawcą, ale trzymajmy się faktów - podstawka Orleanu jest w pełni grywalnym produktem, któremu niczego nie brakuje.
Ja tylko zwróciłem uwagę na to że można lepiej pewne rzeczy zrobić, a mydlenia oczu to ja nie lubię.
Lepiej to znaczy? Dorzucić plastikowe figurki i złote monety na własny koszt? Czy sprzedawać podstawkę od razu z drewnem drożej i zniechęcić mniej zamożnych klientów? Bądźmy realistami...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Orleans

Post autor: rastula »

mnie jednak zaniepokoiły uwagi o niszczących się żetonach... skoro miesza sie je w worku i miętoli... wiec jednak meeple trzeba by mieć...

za taką kasę odpuszczam niestety...
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: TTR_1983 »

A tam trzeba. Więcej w tym autosugestii niż prawdy.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Orleans

Post autor: Planszman »

Drewniane meple to bajerancki dodatek?
Zaraz, a w której to grze od Rosenberga nie ma drewnianych mepli?
A kampania z Polami Arle się nie udała? I co, tekturowe meple były?
Jeszcze raz powtarzam, bajerować to dzieci w piaskownicy.
Drewniane meple to nie bajerancki dodatek tylko STANDARD.
A co w tym złego że chcę mieć taką samą jakość do której przyzwyczaili mnie inni, szanujący się i klientów, wydawcy?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Orleans

Post autor: rastula »

ja tam żadnego oszustwa czy naciągania nie widzę, po prostu cena 190 pln w przedsprzedaży z dostawą w grudniu za euro z tekturki i kostek mnie nie przekonuje...

nie można mieć wszystkiego, ot co...


ps. w szklanym szlaku nie ma drewna :) i nie rozumiem o co ci chodzi... "pełna gra" kosztuje 190 zł... fajnie że jest wersja "lite" za 138, gdzie widzisz problem?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, 22:37 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

ale w Orlean jest duzo drewna:))) pomijając resztę tego co piszesz, bo i cen produkcji poszczególnych komponentów nie bierzesz pod uwagę itd. Nie wiem.nawet jak twoje porównania z polami mam traktować?
i jak już tak bardzo chcesz sie skupić na wydawcy ,.to my nic innego nie wymyślamy
Orlean to DLP wydany prze Baldara.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Yavi »

Planszman pisze:Drewniane meple to bajerancki dodatek?
Zaraz, a w której to grze od Rosenberga nie ma drewnianych mepli?
W Fasolkach. I w Szklanym szlaku. I w Agricoli. I w Polach Arle. W niektórych są drewniane elementy, ale nie ma meepli.
Planszman pisze:A kampania z Polami Arle się nie udała? I co, tekturowe meple były?
W Polach Arle też były żetony (drewno, glina) zamiast drewienek. Poza tym porównywanie gry innego autora (notabene jednego z największych nazwisk wśród twórców planszówek) i innego wydawnictwa do Orleanu jest wg mnie trochę chybione.

Tyle z mojej strony, możesz krzyczeć dalej, że Orlean to oszustwo - to wolny kraj :).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Orleans

Post autor: rastula »

meeple, konie, świnki itp, chodzinraczej o drewno, nie o ludki jako takie...
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Orleans

Post autor: Planszman »

Szklany szlak ma 40 drewnianych znaczników dóbr.
Moje kochane dzieci z piaskownicy...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Yavi »

rastula pisze:meeple, konie, świnki itp, chodzinraczej o drewno, nie o ludki jako takie...
Wiem, ale nie mogłem sobie darować ;)
Tym bardziej, że drewno jako takie w Orleanie jest: domki, po 1 meeplu na gracza, kostki do oznaczania pozycji na torach.
Planszman pisze:Szklany szlak ma 40 drewnianych znaczników dóbr.
Moje kochane dzieci z piaskownicy...
Mój kochany, "meeple" oznaczają drewniane pionki w kształcie ludzików. Jeśli już chcesz kogoś obrażać, to chociaż sam nie popełniaj błędów :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Orleans

Post autor: crsunik »

A najzabawniejsze jest to, że te meeple oprócz tego że są drewniane to są w sumie brzydkie i mniej estetycznie niż żetony wyglądają na planszy
ODPOWIEDZ