Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

yosz pisze:Dorwałem w łapki pierwszy polski egzemplarz prosto z Chin. Reszta jest właśnie pakowana na palety i będzie płynąć. Preorder rusza w następnym tygodniu. Przygotowałem więc mały unboxing:
- polskiego egzemplarza Scythe
- kart bonusowych dołączanych do preorderów
- pakietu polonizacyjnego

http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... y-pudelka/
Cene, cene panie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

Dokładne SCD nie jest jeszcze ustalone. Europejskie SCD jest 80€ więc w PLNach nie będzie więcej niż 349zł i na pewno znajdą się sklepy gdzie będzie można kupić to taniej. Czy poniżej 300zł nie wiem.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

yosz pisze:Dokładne SCD nie jest jeszcze ustalone. Europejskie SCD jest 80€ więc w PLNach nie będzie więcej niż 349zł i na pewno znajdą się sklepy gdzie będzie można kupić to taniej. Czy poniżej 300zł nie wiem.
Cena za pakiet polonizacyjny... Za taki mniejszy, bez plansz graczy (bo po co?) byłem gotów dać ok 50zł... Ile będzie obecny kosztował? Na pewno więcej, ale już tutaj się zastanowię czy warto, bo 100zł na pewno nie dam ;P Chyba, że phalanx szykuje też pakiet polonizacyjny "mini" - karty spotkań i karty pomocy tylko.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

misioooo pisze:
yosz pisze:Dokładne SCD nie jest jeszcze ustalone. Europejskie SCD jest 80€ więc w PLNach nie będzie więcej niż 349zł i na pewno znajdą się sklepy gdzie będzie można kupić to taniej. Czy poniżej 300zł nie wiem.
Cena za pakiet polonizacyjny... Za taki mniejszy, bez plansz graczy (bo po co?) byłem gotów dać ok 50zł... Ile będzie obecny kosztował? Na pewno więcej, ale już tutaj się zastanowię czy warto, bo 100zł na pewno nie dam ;P Chyba, że phalanx szykuje też pakiet polonizacyjny "mini" - karty spotkań i karty pomocy tylko.
Dawałem info w jednym z tekstów na ZnadPlanszy: orientacyjna cena pakietu polonizacyjnego powinna być 10€ / 10$ + VAT czyli w tych 50zł powinno Ci się udać dostać pełny pakiet a nie wersję mini :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

yosz pisze:Dawałem info w jednym z tekstów na ZnadPlanszy: orientacyjna cena pakietu polonizacyjnego powinna być 10€ / 10$ + VAT czyli w tych 50zł powinno Ci się udać dostać pełny pakiet a nie wersję mini :)
Spoiler:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

Z tą ceną kurcze mam jakieś mieszane uczucia, angielska była dostępna za coś 280zł w jednym z polskich sklepów na iszopie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Hazegiant pisze:Z tą ceną kurcze mam jakieś mieszane uczucia, angielska była dostępna za coś 280zł w jednym z polskich sklepów na iszopie.
To były ceny za kickstartera. Wersje retailowe już są (sporo) droższe. Ja za swoją zapłaciłem coś około 240zł jakoś albo i mniej - nie pamiętam. Oczywiście wersja KS w cenie KS ;P

I bez marudzenia... Jak ktoś coś wesprze i potem w sklepie kosztuje tyle samo albo mniej - marudzenie... Zaraz zacznie się w drugą stronę pewnie - "dlaczego było za XYZ, a teraz jest za XYZ+A?"
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

W takim wypadku trudno, będzie trzeba zapłacić więcej ;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: adikom5777 »

Misioooo, 280zł to była cena angielskiej wersji w retailu. Wersja KS w tym samym sklepie kosztowała 350zł
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

Właśnie nie jestem pewien czy to był retail na 100%, bo w opisie na ten moment nie ma takiej informacji, tylko że produkt niedostępny.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Scythe

Post autor: Carmash »

Najbardziej podoba mi się to, że pojawia się wiele głosów, które wieszczą, że partię można wygrać bez rozgrywania walk. Bardzo cieszy fakt, że gra posiada wiele możliwości jej rozgrywania i nie ukrywam, że zarówno Wasze opinie, jak i 20 miejsce w rankingu BGG mocno mnie na ten tytuł nakręca. Chyba przestają mi towarzyszyć większe obawy :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: adikom5777 »

Hazegiant pisze:Właśnie nie jestem pewien czy to był retail na 100%, bo w opisie na ten moment nie ma takiej informacji, tylko że produkt niedostępny.
Był, sugeruje to nazwa produktu. Scythe (edycja angielska) to normalna wersja sklepowa bez kart promo, natomiast wersja KS to Scythe (KS edition). Poza tym w opisie produktu jest napisane, że jest to zwykła edycja nie zawierająca bonusów z kickstartera.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 275
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 152 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: malpka »

Co ciekawe będzie też wersja na Steam/iOS/Android (src)
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Padre_W_stare_konto »

Carmash pisze:Najbardziej podoba mi się to, że pojawia się wiele głosów, które wieszczą, że partię można wygrać bez rozgrywania walk. Bardzo cieszy fakt, że gra posiada wiele możliwości jej rozgrywania i nie ukrywam, że zarówno Wasze opinie, jak i 20 miejsce w rankingu BGG mocno mnie na ten tytuł nakręca. Chyba przestają mi towarzyszyć większe obawy :)
Potwierdzam wygraną bez walki na 4 osoby, przynajmniej ja jako wygrany nie walczyłem, bo ogólnie dwie-trzy potyczki były.
Gdzie Carmashu przesiadujesz obecnie, ja z okolic 100licy jestem, jak jakoś niedaleko to chętnie się spotkam na prezentację, partyjkę, naukę :-)

Pozdr.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Lord Voldemort »

P.Szwanke pisze: Potwierdzam wygraną bez walki na 4 osoby, przynajmniej ja jako wygrany nie walczyłem, bo ogólnie dwie-trzy potyczki były.
Gdzie Carmashu przesiadujesz obecnie, ja z okolic 100licy jestem, jak jakoś niedaleko to chętnie się spotkam na prezentację, partyjkę, naukę :-)

Pozdr.
Ale na walkach mozna zdobyc 2 z 6 wymaganych gwiazdek, troche slabo isc tylko w pacyfizm.
Zwlaszcza, ze to najszybszy i czasem najpiewniejszy sposob zakonczenia gry.

Poza tym gra, w ktorej mozna tak ostro jak ja wczoraj lomotac Ozy'ego zasluguje na wydanie po polsku :D
(wygralem bardzo nieprzyzwoita przewaga punktowa mimo, ze dwa razy przegralem z Ozym bezposrednie potyczki).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Lord Voldemort pisze: Ale na walkach mozna zdobyc 2 z 6 wymaganych gwiazdek, troche slabo isc tylko w pacyfizm.
Zwlaszcza, ze to najszybszy i czasem najpiewniejszy sposob zakonczenia gry.

Poza tym gra, w ktorej mozna tak ostro jak ja wczoraj lomotac Ozy'ego zasluguje na wydanie po polsku :D
(wygralem bardzo nieprzyzwoita przewaga punktowa mimo, ze dwa razy przegralem z Ozym bezposrednie potyczki).
I tutaj jest jeden z plusów tej gry - można grać "po swojemu" :) W sumie jest 10 celów, za które dostajemy gwiazdki. Musimy wykonać 6, aby zakończyć grę (niekoniecznie wygrać).
Zatem jest z czego wybierać.
Czy walka to najszybszy sposób na zakończenie gry? Nie koniecznie. Czy najpewniejszy? Jak mamy min. 7 siły i piątkę na ręku i oponenta w zasięgu gdzie ma tylko jednego mecha/herosa... To tak. Ale dużo tych warunków :) Czasami znacznie prościej (i zawsze z pełną pewnością sukcesu) postawić 4ty budynek czy wystawić ostatnich robotników.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

Hehe wczoraj graliśmy w 5 osób - miooodzio

Kolega grający agresywnie Polanią szedł na lidera i w ładnym kombosie zakończył grę
Musielibyście widzieć jego minę kiedy okazało się, że moja małżonka (Saksoni) bez żadnego mecha na planszy pokonała go 2 punktami - czyli wygrała z 4 gwiazdkami na koncie bez inicjacji żadnej walki :) 74 - 72 - 70 - 64 - 59
Tu ładnie pokazało się jak bardzo trzeba uważać na tor popularności i bonus za budowle na mapie :D

No i zwycięstwo zostało w domu :)
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

Kusicie tymi komentarzami tak bardzo :D Chyba kupię przed zagraniem gdzieś, na pewno nie będzie trudno odsprzedać :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Specjalnie dla polskich fanów Scythe, Jakub Różalski narysował nowy obraz ze świata 1920+! Nazywa się "Pierwszy śnieg". Poznajecie jakie to miejsce? :)
Spoiler:
Dlaczego specjalnie dla fanów? Otóż każdy kto kupi Scythe w przedsprzedaży, obok kart promo z Kickstartera, otrzyma również ten obraz (w formacie kartki pocztowej). To takie skromne dziękuję od Jakuba, za całe okazane wsparcie.

Więcej o przedsprzedaży już jutro. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Scythe

Post autor: akahoshi »

Na telefonie nienajlepiej widać, ale to chyba Błonia Krakowskie...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

Uwielbiam styl jego rysunków. Ładny Wawel w tle. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Scythe

Post autor: wrzesien »

ozy pisze:Specjalnie dla polskich fanów Scythe, Jakub Różalski narysował nowy obraz ze świata 1920+! Nazywa się "Pierwszy śnieg". Poznajecie jakie to miejsce? :)
Spoiler:
Dlaczego specjalnie dla fanów? Otóż każdy kto kupi Scythe w przedsprzedaży, obok kart promo z Kickstartera, otrzyma również ten obraz (w formacie kartki pocztowej). To takie skromne dziękuję od Jakuba, za całe okazane wsparcie.

Więcej o przedsprzedaży już jutro. :)
A w pakiecie polonizującym też?
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Scythe

Post autor: HUBertPL »

Grafiki z Scythe rotują na moim pulpicie jako tapeta :) Są świetne.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

wrzesien pisze:
ozy pisze:Specjalnie dla polskich fanów Scythe, Jakub Różalski narysował nowy obraz ze świata 1920+! Nazywa się "Pierwszy śnieg". Poznajecie jakie to miejsce? :)
Spoiler:
Dlaczego specjalnie dla fanów? Otóż każdy kto kupi Scythe w przedsprzedaży, obok kart promo z Kickstartera, otrzyma również ten obraz (w formacie kartki pocztowej). To takie skromne dziękuję od Jakuba, za całe okazane wsparcie.

Więcej o przedsprzedaży już jutro. :)
A w pakiecie polonizującym też?
O toto właśnie!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Obrazek

Zapraszamy serdecznie do sklepu po grę lub po pakiet polonizacyjny. Przygotowaliśmy świetną cenę oraz wspaniałe dodatki. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni.
Liczba egzemplarzy gry w konfiguracji z przedsprzedaży - 200 szt, pakietów - 95 szt. Kto pierwszy ten lepszy. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ