Orleans (Reiner Stockhausen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: rafaelus »

slawas2001 pisze:to ja mam takie pytanie do baldara, czy jest szansa że w ramach kampani wydalibyście takie drewniane meeple/krążki jak w deluxe edition czy raczej nie ma takiej możliwości ? moim zdaniem wyglądają na ładniejsze i praktyczniejsze .. albo że chociaż tektury kafelków będa jakoś mocno grube tak jak na filmiku?

https://www.youtube.com/watch?v=ZKf0R1asVxM
(9 minuta)
Krążki to nie problem, bo pewnie można by takie znaleźć w jakimś sklepie. Sam swego czasu to rozważałem. Jednak potrzebne byłyby okrągłe naklejki na nie. Z tego co pamiętam, gdy TMT zbierało pieniądze na Orleans Delux Edition na Kickstarterze, zapewniali, że nie będzie ponownej produkcji elementów Deluxe. Nie wiem, jak do tego odnosi się DLP games, ale pewnie bez ich zgody Baldar niewiele mógłby tu zdziałać.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Orleans

Post autor: misioooo »

rafaelus pisze:
slawas2001 pisze:to ja mam takie pytanie do baldara, czy jest szansa że w ramach kampani wydalibyście takie drewniane meeple/krążki jak w deluxe edition czy raczej nie ma takiej możliwości ? moim zdaniem wyglądają na ładniejsze i praktyczniejsze .. albo że chociaż tektury kafelków będa jakoś mocno grube tak jak na filmiku?

https://www.youtube.com/watch?v=ZKf0R1asVxM
(9 minuta)
Krążki to nie problem, bo pewnie można by takie znaleźć w jakimś sklepie. Sam swego czasu to rozważałem. Jednak potrzebne byłyby okrągłe naklejki na nie. Z tego co pamiętam, gdy TMT zbierało pieniądze na Orleans Delux Edition na Kickstarterze, zapewniali, że nie będzie ponownej produkcji elementów Deluxe. Nie wiem, jak do tego odnosi się DLP games, ale pewnie bez ich zgody Baldar niewiele mógłby tu zdziałać.
Krążki można kupić. Chociażby w spielmaterial.de czy mepel.pl (ściagają ze spielmaterial).
Naklejki - można sobie samemu zrobić. Papier samoprzylepny z już naciętymi kółkami jest do kupienia w wielu miejscach (również tych w/w).
Tylko po co? Może Baldar dołoży takie naklejki i drewniane dyski ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: rafaelus »

misioooo pisze: Krążki można kupić. Chociażby w spielmaterial.de czy mepel.pl (ściagają ze spielmaterial).
Naklejki - można sobie samemu zrobić. Papier samoprzylepny z już naciętymi kółkami jest do kupienia w wielu miejscach (również tych w/w).
Tylko po co? Może Baldar dołoży takie naklejki i drewniane dyski ;P
Oczywiście, że wszystko można ;) bardziej jestem ciekawy, czy Baldar samodzielnie może podjąć taką decyzję. Pewnie nie. Sam bym przygarnął dyski z naklejkami :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: slawas2001 »

naklejki są na bgg, a dyski pewnie można znaleźć w necie,hm... tylko takie montowane w garażu może to wyglądać średnio, ciekawe czy baldar albo jakieś inne wydawnictwo mogłoby zamówić w chinach produkcje takiego zestawiku ? ;)

Gernealnie coraz bardziej skłaniam się ku decyzji żeby zrezygnować z tych drewnianych meepli, a jak gra się zużyje to ją po prostu oddam do recyclingu, może przynajmniej nie będę żałował że przepłaciłem a gra stoi na półce wśród innych które zagrałem 5-7 razy zanim kupiłem następną :twisted: :twisted: :twisted:
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: Sekator »

slawas2001 pisze: może przynajmniej nie będę żałował że przepłaciłem a gra stoi na półce wśród innych które zagrałem 5-7 razy zanim kupiłem następną :twisted: :twisted: :twisted:
Grasz az 7 razy w jedna gre zanim kupisz kolejna? :o nowy w planszowki, czy co? :D.
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: slawas2001 »

Sekator pisze:
slawas2001 pisze: może przynajmniej nie będę żałował że przepłaciłem a gra stoi na półce wśród innych które zagrałem 5-7 razy zanim kupiłem następną :twisted: :twisted: :twisted:
Grasz az 7 razy w jedna gre zanim kupisz kolejna? :o nowy w planszowki, czy co? :D.
ostatnio się nie napalam tak bardzo i nie spędzam całych dni czytając recenzje i fora bo mam też inne zajęcia,i jest chyba coraż mniej gier które wydają się mi mocno interesujące a nie chce kupować ani grać przeciętniaków...mogę się mylić myślę że 100 gier zagranych i ocenionych na bgg przez 2, 5 roku i 200 partii w zamki burgundii to nie jest chyba wcale taki zły wynik :? :roll:

inna sprawa że przed tą co kupuje aktualnie 10 czeka na półce w kolejce do zagrania, po prostu lubie mieć coś na zapas jak by coś miało mi się ograć
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Orleans

Post autor: AkitaInu »

Btw, bedzie drugi duzy dodatek do orleans :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Orleans

Post autor: Toudi »

AkitaInu pisze:Btw, bedzie drugi duzy dodatek do orleans :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wiadomo kiedy?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Orleans

Post autor: AkitaInu »

Toudi pisze:
AkitaInu pisze:Btw, bedzie drugi duzy dodatek do orleans :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wiadomo kiedy?
Podobno Essen tegoroczne.

zasady:

http://www.dlp-games.de/tpl/download/Or ... gue_EN.pdf
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Orleans

Post autor: flowerus »

Edycja: pomyłka
Ostatnio zmieniony 26 sie 2016, 15:41 przez flowerus, łącznie zmieniany 1 raz.
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Orleans

Post autor: Toudi »

AkitaInu pisze:Btw, bedzie drugi duzy dodatek do orleans :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
A wiesz moze kiedy?
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Orleans

Post autor: flowerus »

Edycja: Pomyłka
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

Toudi pisze:
AkitaInu pisze:Btw, bedzie drugi duzy dodatek do orleans :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
A wiesz moze kiedy?
Essen.
Mamy już instrukcję:) Ale na chwilę obecną nie było czasu zajrzeć, zrobimy to w weekend.
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Orleans

Post autor: burzykovski »

Ależ zabawnie jest czytać wpisy takiego użytkownika jak Planszman.... Nie masz pojęcia o wydawaniu gier, o wszelkich kosztach to nie pisz bzdur. Myślisz, że cenę gry kształtują tylko komponenty? To że ktoś wydał Pola Arle, Roll for the galaxy, które lepiej wypadają na papierze jeżeli chodzi o komponenty/cena w stosunku do Orleans to nie oznacza, że ktoś wydając Orleans w takiej a nie innej cenie, z takimi a nie innymi komponentami chce zrobić z Ciebie jelenia. Pisząc takie głupoty sam z siebie robisz jelenia. Na końcową cenę ma wpływ wiele innych czynników. Nakład, koszty licencji, miejsce i jakość druku, koszty działalności, promocji, marketingu, kwestia rentowności, czy zajmujesz się wydawaniem gry chałupniczo - hobbystycznie czy też jest to sposób na życie i na to żeby dzieci miały co do ust włożyć....

Cieszmy się, że ktoś ma chęć wydać Orleans w Polsce, dzięki czemu ta bardzo fajna gra trafi do szerszego grona. Cena ok. 130 zł za podstawową wersję jest jak najbardziej ok. Masz ochotę mieć grę na wypasie to wydawca dał Ci łaskawie wybór i pozwolił od razu odpicować sobię grę, nie szukając komponentów i upgrade kitów za granicą.

Trzymam kciuki za jakieś fajne SG. Wczoraj zagrałem u znajomego pierwszy raz w Orleans, dzisiaj szykuje się druga partyjka i pewnie jak tylko pojawi się wypłata wesprę wasz projekcik. Powodzenia dla Baldaru i trzymam kciuki, że ten grudzień 2016 oznacza to, że gra trafi na wigilijne stoły.

Pozdrawiam, a użytkownikowi Planszman radzę najpierw się zastanowić i ewentualnie zorientować się w temacie, a nie krzyczeć jak moherowe berety nie mając pojęcia.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Orleans

Post autor: Planszman »

Mocherowe berety? Hmm
Nie mam nic do Baldara, może taka jakość została narzucona Baldarowi z góry, ja tam nie wiem niech Baldar się sam wypowie.

Gra Orleans wygląda graficznie jak średniowieczne ryciny tyle że w kolorze, a kartonowe znaczniki są po prostu BADZIEWIANNE!
Mechanika super ale wykonanie do bani.
I mam prawo mieć swoje zdanie w tej sprawie.
Mogę być waszym Renegatem...

''Powodzenia dla Baldaru i trzymam kciuki, że ten grudzień 2016 oznacza to, że gra trafi na wigilijne stoły.'' To dopiero moherowy tekst.
Burzykovski, niech moc będzie z tobą...
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2016, 21:05 przez Planszman, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: piton »

Planszman pisze: Mam piękny egzemplarz Rosyjskich kolei, bardzo dobre wydanie, super komponenty, kto jest wydawcą? Tak! Baldar! Można?
to raz jeszcze spójrz na pudełko...
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Orleans

Post autor: Planszman »

Oj tam pochwaliłem wydawcę nie tego co trzeba.
W takim razie niech Baldar weźmie wzór z Barda!
Dobranoc!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

Planszman pisze:Mocherowe berety? Hmm
Nie mam nic do Baldara, może taka jakość została narzucona Baldarowi z góry, ja tam nie wiem niech Baldar się sam wypowie.

Gra Orleans wygląda graficznie jak średniowieczne ryciny tyle że w kolorze, a kartonowe znaczniki są po prostu BADZIEWIANNE!
Mechanika super ale wykonanie do bani.
I mam prawo mieć swoje zdanie w tej sprawie.
Mogę być waszym Renegatem...

''Powodzenia dla Baldaru i trzymam kciuki, że ten grudzień 2016 oznacza to, że gra trafi na wigilijne stoły.'' To dopiero moherowy tekst.
Burzykovski, niech moc będzie z tobą...
To ja - bo tego mohera to nie rozumiem, ale tekst fajny - napiszę tak: piątek, piąteczek:) Pozdrawiam:) Wszystkiego Naj...:)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Orleans

Post autor: Pan_K »

Planszman pisze:Mocherowe berety? Hmm
.
Jestem przekonany, wierzę głęboko, że miałeś coś mądrego na myśli...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

Recenzja Kamila na blogu: Kostki zostały rzucone

http://www.kostkizostalyrzucone.pl/2016 ... enzja.html
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Orleans

Post autor: pkajak »

Na 3 dni przed końcem kampanii Orleanu na Wspieram.to od wydawnictwa Baldar, zdążyliśmy nagrać nowy odcinek audycji Gra warta świeczki poświęcony właśnie tej grze. Zapraszamy do słuchania!
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Orleans

Post autor: tassman »

A ja się pytam czego na BGG nie ma wersji polskiej? Baldar?
W ogóle to są gdzieś preordery ze sklepów na polską wersję?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

tassman pisze:A ja się pytam czego na BGG nie ma wersji polskiej? Baldar?
W ogóle to są gdzieś preordery ze sklepów na polską wersję?
Będzie, zadbamy o to.
Preordery pojawią się po świętach.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Orleans

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

jest gdzieś Baldarowa instrukcja do ściągnięcia :?:
Bo bym se poczytał :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ