Cry Havoc (G. Rodiek, M. Oracz, M. Walczak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Toudi »

Po pierwszej grzew trzy osoby wrazenia bardzo pozytywne.
Najbardziej mi sie podoba duze zroznicowanie ras, kazda gra sie inaczej. Ciekawy jest tez system walki.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Furan »

A jak z czasem gry?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: xelos80 »

I czy wkryto błędy i niejasności? Czekać na 2 edycję? [emoji14]
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Cry Havoc

Post autor: kaszkiet »

Pojawiła się recenzja All the Games You Like Are Bad - https://www.youtube.com/watch?v=H76npXYE6FE
Recenzja jest wprost przeciwna do Dice Tower i krytykuje głównie bardzo duże ograniczenia, które gra nakłada na graczy, przez co w swojej turze bardzo niewiele można osiągnąć.
Co więcej, jest w niej informacja, że od premiery pojawiła się już w sieci errata naprawiająca zdolności ras, które rzekomo nie były zbalansowane.
Ciekaw jestem kolejnych opinii.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: kwiatosz »

A to nie Moracz developował? Bo znając Hexa jestem sceptyczny wobec ludzi, którzy w ciągu kilku dni od kupna odkryli, że coś jest tak niezbalansowane, że aż trzeba erraty.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Cry Havoc

Post autor: ariser »

In Moracz we trust. (Oby się Vasel nie mylił co do tej gry, bo na fali jego hype'u zamówiłem) :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Cry Havoc

Post autor: toblakai »

kwiatosz pisze:A to nie Moracz developował? Bo znając Hexa jestem sceptyczny wobec ludzi, którzy w ciągu kilku dni od kupna odkryli, że coś jest tak niezbalansowane, że aż trzeba erraty.
Nie wiem jak z balansem, ale na BGG ludzie bardzo narzekali na instrukcje która podobno nie jest wystarczająco wyczerpująca. Oczywiście chodziło o wersję angielską :) Ja poczekam na recenzje i jeżeli będą chwalić to możliwe, że się zapoznam.

Ostatnio trochę ostrożniej podchodzę do zakupywania tytułów podchodzących pod 200zł bo można się przejechać - za taki pieniądz to ja chce mieć prawie że kryształowy tytuł.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Cry Havoc

Post autor: rattkin »

kaszkiet pisze:Pojawiła się recenzja All the Games You Like Are Bad - https://www.youtube.com/watch?v=H76npXYE6FE
Recenzja jest wprost przeciwna do Dice Tower i krytykuje głównie bardzo duże ograniczenia, które gra nakłada na graczy, przez co w swojej turze bardzo niewiele można osiągnąć.
Co więcej, jest w niej informacja, że od premiery pojawiła się już w sieci errata naprawiająca zdolności ras, które rzekomo nie były zbalansowane.
Ciekaw jestem kolejnych opinii.
WOW! Czemu nie wiedziałem o tym człowieku wcześniej? Ktoś, kto wreszcie gada z sensem o grach i potrafi merytorycznie przejechać się po detalach gry, w odróżnieniu od tych podniecaczy. Resztę wieczoru oglądam jego recenzje!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Cry Havoc

Post autor: kaszkiet »

To świeży gość. Zaczął w wakacje, a brzmi jakby robił to od lat. Ja z miejsca stałem się fanem po obejrzeniu recenzji Seafall.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Rune »

Nie wytrzymam chyba już dłużej. Ktoś grał na dwie osoby i może coś napisać o rozgrywce w takim układzie?

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Hazegiant »

Póki co bardziej ufam Tomowi, ale jeśli ziomek ma rację to zaoszczędzę koło 300 na scythe ;D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Bary »

Ciekawa, merytoryczna recenzja. Facet bardzo umiejętnie potrafi przebić balon hype.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
romancef
Posty: 83
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Cry Havoc

Post autor: romancef »

Dyskusje o recenzjach Marka Bigneya w tym Cry Havoc mozna znalezc na bloggu na BGG : https://www.boardgamegeek.com/blog/5759 ... ou-are-bad
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

Według mnie wszystko zależy od tego, jak do tej gry podchodzisz, czego od niej oczekujesz. Osobiście lubię bardzo długie rozgrywki (Forbidden Stars, Twilight Imperium, Dominant Spieces etc), ale czasami szukam interesującego tytułu z mechaniką mi odpowiadającą, ale takiego, który mogę skończyć w 1,5h bez uczucia zdziwienia czy żalu, że to już koniec za to ze świadomością dobrze wykorzystanego czasu i właśnie w takim przeświadczeniu zakupiłem ten tytuł. Miał to być zamiennik do Pana Lodowego Ogrodu. Widziałem gameplay z Watchitplayed i mi się spodobało na tyle by dokonać preorderu.

Odnośnie zarzutów - co do balansu ras to myślę, że chyba jeszcze za wcześnie na dyskusję na ten temat, tym bardziej dziwne, że taki zarzut się pojawił z wyjaśnieniem, iż autor tego nie odczuwa, bo za mało na razie rozegrał partii. Serio? Naprawdę podoba mi się jego analiza gry, ale taki tekst nie powinien się pojawić.
Co do zbyt małej liczby akcji - to było wiadome juz wcześniej. Potrzebowaliście kogoś by wam o tym powiedział, jeśli sama mechanika jest widoczna choćby na ww gameplayu? Tak, jest 12-15 akcji plus umiejętności rasowe i trzeba je maksymalnie wykorzystać. Osobiście na dłuższe posiedzenia będę wyciągał Forbidden Stars, Kemeta czy Dominant Spieces. Podobnie z blokowaniem regionu - dla mnie trochę nietrafinoy zarzut. Zupełnie jakby narzekać że np. w FS nie można atakować z więcej niż jednego sąsiedniego regionu.
Zgodzę się natomiast z zarzutem odnośnie liczby kart zagrywanych z ręki - tutaj naprawdę przydał by się jakiś homerule

Tyle na szybko, proszę o wyrozumiałość, bo tytuł daleki od ogrania

PS. Według mnie grafika na pudełku jest ochydna, zupełnie niepotrzebnie narzucająca skojarzenia z gra komputerową.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Dellas »

WOW! Czemu nie wiedziałem o tym człowieku wcześniej? Ktoś, kto wreszcie gada z sensem o grach i potrafi merytorycznie przejechać się po detalach gry, w odróżnieniu od tych podniecaczy.
Tak. Koleś wjechał do mojej króciutkiej listy subskrybentów po wysłuchaniu przeze mnie recencji ST Frontiers i SeaFalla.

Sporo tych uwag ma do Cry Havoca, choć przyznam że grając w prototyp na większość z nich nie zwróciłem uwagi i grało się bardzo przyjemnie.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Portal Games »

Skoro mowa o recenzjach, tutaj świeża od Game Troll TV:

https://www.youtube.com/watch?v=pvMPLMZc0yc
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Cry Havoc

Post autor: rastula »

kanał nazywa się

“All the Games You Like Are Bad“


on musi być z Polski :)
Awatar użytkownika
neotom
Posty: 95
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cry Havoc

Post autor: neotom »

Portal Games pisze:Skoro mowa o recenzjach, tutaj świeża od Game Troll TV:

https://www.youtube.com/watch?v=pvMPLMZc0yc
Świeża to na pewno. Tylko raczej materiał reklamowy, nie recenzja.

Z drugiej strony ten z "All the games you like..." to mi nieco na hejtera wygląda. Zadałem sobie trud żeby jego trzech 20-minutowych wywodów wysłuchać i generalnie na każdą grę jechał. Choć oczywiście głosy krytyczne dają do myślenia i są o wiele bardziej wartościowe niż peany pochwalne. To samo się tyczy np. komentarzy na BGG.

Czekam na jakąś obiektywną i merytoryczną recenzję z prawdziwego zdarzenia. Miałem kupić w przedsprzedaży, ale się wstrzymam jednak.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Cry Havoc

Post autor: rastula »

Hazegiant pisze:Póki co bardziej ufam Tomowi, ale jeśli ziomek ma rację to zaoszczędzę koło 300 na scythe ;D

ale jemu sięb scythe bardzo podoba :)


ale subskrypcja zrobiona, ciekawe i merytoryczne... czyli nawet jak się (nie) podoba to jest omówione bez epatowania własnymi preferencjami - od razu czuć inteligenta ;]
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Cry Havoc

Post autor: zioombel »

Ja dlatego jakiś czas temu przestałem oglądać GameTrolla. W moim odczuciu to tylko pokazanie gry i krótki opis, że jest to i to.
A na Cry Havoc się czaję. I również czekam na porządną recenzję.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Cry Havoc

Post autor: rastula »

neotom pisze:
Portal Games pisze:Skoro mowa o recenzjach, tutaj świeża od Game Troll TV:

https://www.youtube.com/watch?v=pvMPLMZc0yc
Świeża to na pewno. Tylko raczej materiał reklamowy, nie recenzja.

Z drugiej strony ten z "All the games you like..." to mi nieco na hejtera wygląda. Zadałem sobie trud żeby jego trzech 20-minutowych wywodów wysłuchać i generalnie na każdą grę jechał. Choć oczywiście głosy krytyczne dają do myślenia i są o wiele bardziej wartościowe niż peany pochwalne. To samo się tyczy np. komentarzy na BGG.

Czekam na jakąś obiektywną i merytoryczną recenzję z prawdziwego zdarzenia. Miałem kupić w przedsprzedaży, ale się wstrzymam jednak.

scythe ocenił pozytywnie
nazwa kanału zobowiązuje
hejtu nie wyczułem za grosz
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Trolliszcze »

neotom pisze:Z drugiej strony ten z "All the games you like..." to mi nieco na hejtera wygląda. Zadałem sobie trud żeby jego trzech 20-minutowych wywodów wysłuchać i generalnie na każdą grę jechał. Choć oczywiście głosy krytyczne dają do myślenia i są o wiele bardziej wartościowe niż peany pochwalne. To samo się tyczy np. komentarzy na BGG.
Zdaje się, że gościu pisał/mówił na początku swojej przygody z recenzjami, że będzie robić takie recenzje, jakich mu najbardziej brakuje: czyli recenzje krytyczne, które rozbierają grę na czynniki pierwsze, zamiast prezentować zasady i odczucia recenzenta (vide Vasel i wielu jemu podobnych). Taka więc konwencja - wydaje mi się, że on nie będzie recenzować gier, które lubi, a jedynie te, do których ma zarzuty, przez co rzeczywiście może wychodzić na lekko zgorzkniałego typa. Niemniej jestem pewien, że wiele gier ceni, zresztą często w swoich recenzjach odwołuje się do innych tytułów, kiedy chce pokazać, jak można coś zrobić lepiej (albo kiedy zostało to już zrobione).

Osobiście doceniam jego pracę, niemniej uznałem, że nie są to recenzje dla mnie - facet potrafi czepiać się drobiazgów, które wg mnie nie wpływają znacząco na ocenę gry. Widać, że ma misję - kiedy uważa, że jakaś gra jest zła, czepi się wszystkiego, żeby swoje zdanie udowodnić. A ja jestem raczej z tych, którzy w każdej grze starają się znaleźć coś dobrego. Kwestia podejścia.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Cry Havoc

Post autor: rattkin »

rastula pisze: ale subskrypcja zrobiona, ciekawe i merytoryczne... czyli nawet jak się (nie) podoba to jest omówione bez epatowania własnymi preferencjami - od razu czuć inteligenta ;]
Wręcz przeciwnie. On bardzo często mówi o swoich preferencjach i w pasywno/agresywny czy tam "zabawny" sposób nimi szafuje ("if you think otherwise, that's ok, but you're wrong and I'm right. I forgive you"). Ale, póki co - bardzo mi się podoba jego styl mówienia o grach. Takiego człowieka brakuje, kogoś kto potrafi krytycznym okiem spojrzeć i opowiedzieć (przy czym wyjaśnia się internetowi, że krytyczny != hejterski) o grach. Wszyscy na tym zyskają: odbiorcy (trochę się doszkolą, zyskają dobrego przewodnika), autorzy (bo będą wiedzieć, że ktoś ich trzyma za rękę, jak odwalą chałę) i inni recenzeci (wzorzec metra do odniesienia, choć niekoniecznie do naśladowania). Gier jest na rynku za dużo, by w każdej szukać iskierki dobra. Od jakiegoś etapu trzeba stosować odcięcie i windować ogólny "poziom wykoniania" (nie: poziom wydania).

Tym bardziej trochę drżę, czy mi się ten Cry Havoc będzie podobał (bo już zamówiony).

Nazwa kanału trochę za bardzo agresywna (i jak pokazuje recenzja Scythe, niekoniecznie sugerująca, że będzie tylko mówił o złych rzeczach), ale z tego co widzę, on dopiero zaczyna, może trochę ją stonuje.
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Cry Havoc

Post autor: ENDryu »

Słyszałem opinie, że "Cry Havoc to taki lepszy Blood Rage". Też tak uważacie (pytanie do osób, które grały w oba tytuły)?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Bary »

ENDryu pisze:Słyszałem opinie, że "Cry Havoc to taki lepszy Blood Rage". Też tak uważacie (pytanie do osób, które grały w oba tytuły)?
Dobre pytanie. Tytuł też mi się jakoś skojarzył BR.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ