Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

szutek pisze: Poza tym jak ktoś już wspominał gra nie ma charakteru rywalizacyjnego, grać się będzie raczej w domowym zaciszu, więc i ewentualne wtopy edytorskie Galakty (w stylu nazwanie dwóch innych kart tę samą polską nazwą) powinny być do przełknięcia.
Warto tez dodać, że Galakta ma teraz więcej doświadczenia w wydawaniu LCG niż za czasów Netrunnera, a Cthulhu jest u nas popularny.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

Tylko, że Netrunnera wypuścili długo po premierze angielskiej o ile się nie mylę: więc chętni i scena turniejowa już dawno się rozmyli, zostali tylko niedzielni gracze, którzy nie kupią wielu cyklów. Lepszym przykładem był Star Wars, ale on cierpiał na bardzo małą popularność.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szutek »

kamron6 pisze:Tylko, że Netrunnera wypuścili długo po premierze angielskiej o ile się nie mylę: więc chętni i scena turniejowa już dawno się rozmyli, zostali tylko niedzielni gracze, którzy nie kupią wielu cyklów. Lepszym przykładem był Star Wars, ale on cierpiał na bardzo małą popularność.
Scena turniejowa Netrunnera miała się wówczas bardzo dobrze, ma się też dobrze i dzisiaj. Natomiast z kilkudziesięciu graczy z jakimi grałem (zanim Galakta porzuciła Netrunnera PL) tylko jeden z nich miał polską wersę językową i to chyba jedynie dlatego, że udało mu się po taniości od kogoś odkupić. Dlatego też z nieturniejowego charakteru Arkhama i popularności Cthulhu (Galakta wydała ku mojemu zaskoczeniu wszystko do planszowego Arkhama) wnioskuję, że jest szansa że tym razem uda mi się dociągnąć grę do końca razem z angielską edycją.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

kamron6 pisze:Tylko, że Netrunnera wypuścili długo po premierze angielskiej o ile się nie mylę: więc chętni i scena turniejowa już dawno się rozmyli, zostali tylko niedzielni gracze, którzy nie kupią wielu cyklów. Lepszym przykładem był Star Wars, ale on cierpiał na bardzo małą popularność.
W tej sytuacji to powinniśmy im piątki przybić za Netrunnera a nie dokręcać śrubę. Nie pracuje w handlu ale osobiście bym nigdy nie zdecydował się na ten krok. Albo start day one albo wcale.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

Spoiler:
Źle mnie zrozumiałeś / niejasno napisałem: rozmyli się w sensie, że chętni na wersję polską się rozmyli, choćby dlatego, że mieli już wersję angielską / zrezygnowali.

Natomiast galakta póki co trzymała chyba inwazję, podbój, grę o tron i wp (choć w dnż). Rzuciła SW i Androida, gdzie Android był oczywistą wpadką, bo był całkowicie nieprzemyślanym zagraniem. Ciekawe jest to, że w takim tempie wydadzą też zapewne nową legendę. Widać, że rynek się rozszerza (choćby po sukcesie Time stories), więc jeśli nie wróżycie masowego powrotu do monitorów to będzie dobrze.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

kamron6 pisze:Natomiast galakta póki co trzymała chyba inwazję, podbój, grę o tron i wp (choć w dnż). Rzuciła SW i Androida, gdzie Android był oczywistą wpadką, bo był całkowicie nieprzemyślanym zagraniem.
Trochę inaczej było- Galakta porzuciła na raz Androida i Władcę (początek 2104), ale koniec końców WP udało się wybronić i przejść na DNŻ. Podbój Galakta wypuściła chwilę później. SW zarzucili zaś chyba rok temu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: RUNner »

WP przetrwał na mocy zgniłego kompromisu jakim jest DnŻ. Jeśli Lovecraft uniknie podobnego losu, to będę w szczerym szoku.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

Mnie to nawet nie będzie dziwiło, a z punktu widzenia własnego biznesu jest tym bardziej zrozumiałe, jeśli sprzedaż jest niska.

Pamiętacie o jakiej sprzedaży była mowa w przypadku ratowania WP. 50 sztuk, no proszę chyba nikt nie wierzy, że na takim pułapie zarabia się kasę.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Rune pisze:Pamiętacie o jakiej sprzedaży była mowa w przypadku ratowania WP. 50 sztuk, no proszę chyba nikt nie wierzy, że na takim pułapie zarabia się kasę.
Może nawet nie zarabiali tylko wyszli na zero, albo stwierdzili że takie zagranie będzie dobre na przyszłość - troszczymy się o was nawet jak się mało opłaca, kupujcie jednak w PL.

O AH jestem spokojny, dobrze to sobie rozkminili. Podstawka da trochę funu , ale potrzeba dodatków aby grac dalej. Dodatki pewnie trzeba będzie kupować wszystkie aby zachować ciągłość historii, zwłaszcza że cykle mają być kampaniami. No a deluxy zrobią pewnie na zasadzie must have przed cyklem :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Nie podoba mi się krojenie kampanii ale co ja mam do powoedzenia :)
Raczej zbyt się napalę po CSie i będę co miesiąc przelew wysyłał.

Po jakimś czasie pewnie przejdę w tryb "poczekam pół roku i łykam boxa i 6 dodatków". Będzie taniej i nikt nie będzie mi mówił ile mam czekać pomiędzy historiami w kampanii.
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ghts-2016/

Czyżby pierwszy mały dodatek, który ma się zamiar pojawić :)

" an exclusive new scenario for Arkham Horror: The Card Game that gives you the chance to experience a horrific new adventure before it’s released to the general public. "
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 16:43 przez GunWar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

Nie pierwszy, lecz eventowy :-)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Wygląda na to, że na tym evencie AH będzie miał swoją premierę. A ponieważ premiera polska ma się odbywać równolegle, wiele wskazuje na to, że będziemy mogli zagrać już w drugiej połowie października...
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

Faktycznie wygląda na to, że to może być październik. Jeśli zaczną od razu z dodatkowym scenariuszem pod event, to można liczyć na to, że co roku będzie taki scenariusz.

Swoją drogą to szkoda, że Galakta nie robi u nas tego typu imprezy i to chociaż na jeden dzień.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Link umarł :(
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: sirafin »

Nie jest umarłym ten...
link
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Dzięki :)
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: bowmanek »

Pojawiło się sporo opinii, przecieków, a do premiery zostały około dwa miesiące. Zrobiłem kilka ankiet, żeby uporządkować informacje, oraz aby każdy miał do nich łatwy dostęp. Dowiedzmy się więcej o sobie.
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

bowmanek pisze:Pojawiło się sporo opinii, przecieków, a do premiery zostały około dwa miesiące. Zrobiłem kilka ankiet, żeby uporządkować informacje, oraz aby każdy miał do nich łatwy dostęp. Dowiedzmy się więcej o sobie.
Spoiler:
Coś tu nie działa...
Zaznaczam opcję mój głos i tak się nie liczy.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

Mystery, Murder and Madness...zegar tyka coraz szybciej [emoji2]
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... d-madness/

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Miniuuu
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2016, 08:11
Lokalizacja: okolice Pruszkowa

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Miniuuu »

Czy ty tylko ja mam mieszane uczucia co do wyglądu kart przeciwników? Ponad połowę karty zajmuje pole na tekst, a obrazek jest upchany na dole, dość to nietypowe.

A tak w ogóle to chyba wypada się przywitać, to mój pierwszy post na forum.

Witam wszystkich :)
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Skywarden »

Ja tam się cieszę. Nie walczysz z obrazkiem, tylko z ikonami i tekstem, który będzie się musiał zmieścić na karcie :).
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 481
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 18 times
Been thanked: 116 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zaan84 »

Jak na razie widzieliśmy tylko te prostsze i podstawowe karty przeciwników, może inne będą miały bardziej skomplikowane mechaniki, wymagające większej ilości tekstu.
Miniuuu
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2016, 08:11
Lokalizacja: okolice Pruszkowa

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Miniuuu »

Skywarden pisze:Ja tam się cieszę. Nie walczysz z obrazkiem, tylko z ikonami i tekstem, który będzie się musiał zmieścić na karcie :).
Mam walczyć z ikonami i tekstem? A gdzie w tym klimat? :D
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

Miniuuu pisze:Mam walczyć z ikonami i tekstem? A gdzie w tym klimat? :D
W ikonach i tekście ;) Mechanika karty, dobrze dobrany tekst, dobrze dobrana zdolność dużo więcej daje w kwestii klimatu niż głupi obrazek ;)
ODPOWIEDZ