Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: bman »

eh nie zazdroszcze ale podeślij ich do mnie :) być moze zadziałam na nich jak na swoich:)
x
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: Andy »

westwood pisze:Co wy tak mało gracie? Jak można 1 w tygodniu? :D
Po prostu tak się pechowo składa, że niektórzy w wolnych chwilach muszą trochę pracować. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: Dandee »

U mnie sytuację ratuje żona, która nie protestuje przeciwko argumentacji, że planszówki są sposobem spędzania z nią wolnego czasu, szczególnie kiedy gramy w tytuły, w które ona najczęściej wygrywa. W ten oto sposób partyjka zaginionych miast została uznana za najlepszy deser po kolacji, więc gramy w nie praktycznie codziennie.
Ostatnio Dorota nauczyła się wygrywać w mr Jacka i robi to na tyle często, że zaczyna on zagrażać pozycji ZM.
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
bajeczny
Posty: 71
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:51
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: bajeczny »

Ja gram obecnie 3 razy w tygodniu + forum codziennie + plaszostacja raz w tygodniu :D
http://www.rakugames.pl
Facebook - zostań fanem Dragon's Ordeal! http://www.facebook.com/dragonsordeal
Forum Dragon's Ordeal na Gamekeeper
Dragon's Ordeal na BGG - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ons-ordeal
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Odpowiedz brzmi: kiedy tylko moge:)
A czasu ostatnio troche malo, ale jak sie tylko da to z dziewczyna 1-2 w tygodniu po roznych knajpach (jakby ktos w warszawskim KFC zauwazyl pare grajaca w carcassone, to istnieje szansa, ze to ja:) do tego w weekendy, prawie codziennie forum, czasami BGG i sporo myslenia o samych planszowkach^^
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: westwood »

Andy pisze:
westwood pisze:Co wy tak mało gracie? Jak można 1 w tygodniu? :D
Po prostu tak się pechowo składa, że niektórzy w wolnych chwilach muszą trochę pracować. :wink:
Jeśli praca przeszkadza ci w graniu - rzuć pracę! :P
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: mst »

Albo przekonaj szefa, że planszówki zwiększają twoją efektywność ("poprzez trening kreatywności, podejmowania właściwych decyzji, długofalowego planowania itd.") i lojalność ("gdzie indziej znalazłbym taki duży i dobrze oświetlony stół do planszówek jak w naszej salce konferencyjnej") wobec firmy. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: Dandee »

mst pisze:Albo przekonaj szefa, że planszówki zwiększają twoją efektywność ("poprzez trening kreatywności, podejmowania właściwych decyzji, długofalowego planowania itd.")
A wszystkie wymienione cechy mogą uczynić z pracownika lepszego szefa od jego szefa, a nawet szefa wszystkich szefów, co już daje szefowi do myślenia czy aby planszówki to taki dobry pomysł dla nadambitnych :wink:
"Fabricati diem, punk"
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: bman »

Dandee pisze:
mst pisze:Albo przekonaj szefa, że planszówki zwiększają twoją efektywność ("poprzez trening kreatywności, podejmowania właściwych decyzji, długofalowego planowania itd.")
A wszystkie wymienione cechy mogą uczynić z pracownika lepszego szefa od jego szefa, a nawet szefa wszystkich szefów, co już daje szefowi do myślenia czy aby planszówki to taki dobry pomysł dla nadambitnych :wink:
Tja w sumie racja . Nie zapominajmy jednak że szefowie mająto do siebie iż uwielbiaja jeżeli prcownik działa wg ściśle określonych reg. na polu które wyznacza nam sam szef:) a tu przyznacie planszówki dośc pasują :) nie chciałbym zbytnio galopować , ale w sumie częśc wynagrodzenia w planszówkach być moze nie jest wcale taka niereaLNA :) No i tu nastepny plus syt. Koniec tłumaczenia dlaczego kupiłes kolejną planszówke :)
x
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: mst »

bman pisze:w sumie część wynagrodzenia w planszówkach być może nie jest wcale taka nierealna :)
Swoją drogą ciekawe czy koledzy pracujący np.w Graalu dostają jakiś planszówkowy deputat. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: yosz »

Na planszówki poświęcam trochę czasu w pracy - przerwa kawowo - batonowa to odwiedziny forum. Trochę bgg. Czasem coś wieczorem. Ogólnie tak z 1h max.

Wieczorami czasami w coś z Agą pogramy, najczęściej jednak dopiero w weekend - 2-3 partie (ostatnio Notre Dame) Więc chyba nie jestem jeszcze maniakiem - ale fakt, kupić bym kupił duuużo :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: mst »

yosz pisze:Więc chyba nie jestem jeszcze maniakiem - ale fakt, kupić bym kupił duuużo :)
To dobra wiadomość: nie jesteś planszówkomaniakiem ale zakupoholikiem a to, w przeciwieństwie do planszówkowej manii, da się leczyć. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: yosz »

mst pisze:To dobra wiadomość: nie jesteś planszówkomaniakiem ale zakupoholikiem a to, w przeciwieństwie do planszówkowej manii, da się leczyć. :wink:
Ale zakupy następnie przekładają się na granie ;) A jeszcze wcześniej to związane jest to z dużą ilościa myslenia " a co by teraz kupić " i przeglądaniu bgg, rebel, forum :P
Na razie zakupoholizm spowodowany jest małą ilością posiadanych gier - trudne początki :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: bazik »

sprobuj jakos z tym walczyc :-) poki co widze ze grasz na tyle nieczesto ze jesli kupisz 5 gier to zanim w kazda zagrasz 5 razy juz bedziesz przekonany ze chciales kupic zupelnie inne...

(i kto to mowi - ja w pierwszym roku kupilem dobrze ponad 100 :-(. tyle ze ja sie moge tlumaczyc ze gralem miesiecznie spore kilkadziesiat partii)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: yosz »

Gdyby jacyś znajomi mieszkali trochę bliżej to by się częściej grywało. A na spotkania planszówkowe w piątki różnie wychodzi bo często na weekend wyjeżdżamy.

Na razie po prostu bym chciał / byśmy chcieli spróbować wszystkiego ;) W Puerto Rico nie grałem, w Eufrat nie grałem.... w Agricolę też nie ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: Neurocide »

Ja różnie - widać to po moim games played na BGG.
Staram się grywać choćby raz w tygodniu, nie zawsze wychodzi, lecz bywa też kilka partii tygodniowo. W zależności sporo zależy od tego na ile pozwala mi praca.
Stałe punkty to planszostacja (co tydzień) + Avanti w Tychach (raz na dwa trzy tygodnie niestety) + losowe spotkania u znajomych bądź u mnie w tygodniu lub podczas weekendów. Raz na 3 miesiące orgia na gliwickim Pionku.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: mst »

yosz pisze:Na razie zakupoholizm spowodowany jest małą ilością posiadanych gier - trudne początki :)
To tym razem Cię zmartwię - duża ilość posiadanych gier wcale nie powstrzymuje przed kupowaniem kolejnych. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
krwck
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: krwck »

Dopiero zaczynam, więc cechuje mnie zapał początkującego, później pewnie będzie lepiej/gorzej. Pierwsze dwa tygodnie to kilka godzin dziennie na tym forum i na polskich stronach + BGG. Później troszkę ochłonąłem i do tej pory tylko codziennie patrzę co nowego na forum i na allegro, raz na dwa dni bawię się w BGG. Co do samego grania - jak tylko czas i dostępność graczy pozwalają Sam nieźle się sobie dziwię, że w lutym udało mi się grać średnio w więcej niż jedną grę dziennie. Spotkania planszówkowe i Pionki póki co niestety odpadają, z braku czasu.
krwck, czyt. karwacki :)
kolekcja
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: khaox »

mst pisze:To tym razem Cię zmartwię - duża ilość posiadanych gier wcale nie powstrzymuje przed kupowaniem kolejnych. :wink:
ale rośnie jakość i cena jednostkowa ;) Jednocześnie pojawiają się rabaty dla stałego klienta w ulubionych sklepach, ale średnia ilość kasy wydawanej na miesiąc pozostaje na stałym, możliwie wysokim poziomie
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: Dandee »

khaox pisze:Jednocześnie pojawiają się rabaty dla stałego klienta w ulubionych sklepach, ale średnia ilość kasy wydawanej na miesiąc pozostaje na stałym, możliwie wysokim poziomie
Na statystyczny rozkład udziału poszczególnych wariactw w moim budżecie kolosalny wpływ ma żona, a ona nie daje się nabierać na rabaty albo okazje, chyba że to jej coś wpadnie w oko :D

Niestety Graal jest przeciwny polityce rabatowej :cry: , ale bez żalu, przyjdzie rewolucja i zrobi wiosenne porzadki.
Wargamer ma skomplikowany system kwotowo-procentowy, którym stosunek wydanej kasy do procentu zniżki wzrasta w ślimaczym tempie.

Każdy zakup podlega u nas dyskusji i walce argumentów jak przy uchwalaniu budżetu Przenajrzeczpospolitszej. Z drugiej strony procedura ta zwiększa ilość czasu poswięcanego grom, a gra kupiona po takim boju tylko zyskuje na wartości.
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: yosz »

Dandee pisze:Na statystyczny rozkład udziału poszczególnych wariactw w moim budżecie kolosalny wpływ ma żona, a ona nie daje się nabierać na rabaty albo okazje, chyba że to jej coś wpadnie w oko :D
To ja mam tutaj na razie inny problem. Aga nic nie zabrania.... cieszy się z każdej gry... i mówi że wszystko oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i jeżeli mi się wydaje, że wydajemy za dużo, to muszę sam sobie to powiedzieć i "być twardym" i nie kupować.... Więc na razie słyszę "chesz to kup :)" (tak z takim ślicznym, rozbrajającym i szczerym uśmiechem)... ciekawe po ilu grach to się zmieni :P

Zadałem to pytanie i dostałem odpowiedź:
Aga pisze:az sam uznasz ze dość :P
No to mam problem :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: bazik »

u mnie nigdy problemem nie byla kasa. w ktoryms momencie zaczalem sie odbijac od pytania 'a gdzie to upchniemy'....
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: mst »

No i jak rozwiązałeś problem miejsca? (moja żona już od dłuższego czasu akceptuje tylko gry typu Tyros, Heckmeck, Pit lub Logistico - nie próbujcie odgadnąć jakiegoś tajemnego powiązania pomiędzy nimi - są po prostu zapakowane w małe pudełka :) ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: bman »

rozwiązaniem moze byc oddanie tych wszystkich gier mnie :) kiedy tylko chcielibycie bede wam je udostpeniał:) Rozwiazuje sie tu przy okazji odwieczny problem konfliktu stanu posiadania nowej gry z polityką ekonomiczną naszych " lepszych połówek" Panowie miejsca mam mnóstwoo Jestem nawet w stanie podjechac po te kolekcje :) Innym rozwiazaniem moze byc na przykład wyniesienie lodówki z domu, w koncu jak sie w grę wgryzie i tak niema czasu na jedzenie :) tapczan tez mozna wywyalic w koncu po co spac jak tu tyle gier lezy i sie marnuje :) p.S u MNIE JEST TYLE MIEJSCA ZE MOGLIBYSMY KAJAKAMI ZAGRAC W NIAGARA:)
x
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Ile poswiecacie czasu na rzeczy zwiazane z grami ?

Post autor: mst »

bman pisze: u MNIE JEST TYLE MIEJSCA ZE MOGLIBYSMY KAJAKAMI ZAGRAC W NIAGARA:)
Super pomysł :mrgreen: Ciekawe czy na prawdziwe monumenty w E&T też by się znalazło miejsce?

A swoją drogą to moje początki zbiorów planszówkowych zajmują już znaczniej więcej miejsca niż lodówka i tapczan razem wzięte.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ