Essen Spiel 2016 - relacje

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: vinnichi »

AkitaInu pisze:
vinnichi pisze:Pewnie znów bomba wybuchnie w najmniej spodziewanym momencie, jakiś niepozorny tytuł, bez gigantycznej kampanii, podbije serca graczy. Ja tylko czekam na dodruk The Great Zimbabwe od Splotter spellen
To by było ciekawe, tylko żeby udało się kupić ;)
Ja czekam na Indonesie :P Zimbabwe nie chce :P Ale to nie nowość niestety. Splotter móglby roads & boats przedrukować :)
Na 2017 chyba Antiquity, Roadsy jeszcze nie dawno można było kupić... a może to mi tak czas zasuwa :-), Indonesia niestety ponoć nie bardzo działa na 2 osoby, bo też bym się skusił.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: AkitaInu »

Moja wstępna lista, do przesiania jak na razie ;)

1. In the name of Odin - wiadomo :)
2. ave roma - euro z twistem, był kick na to ale nie brałem. Mam nadzieje że nie będe żałować :)
3. Colony - piękna okładka, beizer games, ted alspah, kostki, engine building - zapowiada się bardzo dobrze :)
4. Virus - to chyba oleje ale jakoś mi wpadło w oko ;) Karcianka z przyjemnymi grafikami
5. Hope - Nie brałem na kicku niestety bo brałem co innego, ale wygląda dość innowacyjnie. O ile pamiętam to coop gdzie staramy się zapobiec
katastrofie w kosmosie
6. Perdition's Mouth - dungeon crawler z twistem, długo im zajmuje wydanie tego ;)
7. Chronicles 1: Origin - było na kicku (chyba), ma być cała seria, budowa nowego świata itp itd. Wygląda ciekawie :)
8. Guilds Of London - wiadomo :)
9. Inis - chyba też wiadomo ;)
10. Cry Havoc - już jest ale dopiero na essen sobie pooglądam bo nie mam gdzie ;-)
11. cottage garden - nowość Uwego ale wygląda jak kalka patchworka
12. knight fight - Gra gości od polyhero dice, stworzili grę pod swoje customowe kości - do objerzenia raczej :)
13. Capture: A medieval wargame - przyjemna gra, raczej lekka. Była na kicku, wygląda ciekawie :)
14. aether capitans - Budowanie steam punkwowych statków z kostek, wygląda bardzo ciekawie ale była jakaś afera niefajna z tym związana, na BGG
mozna poczytać
15. INIS - o, dubel :)
16. ULM - nie wiem czy będzie w tym roku, podobno tak ;) Euro, budowa katerdy, trzeba sprawdzić :)
17. Dice Forge - to chyba jednak 2017, forging z kostkami, ciekawymi rozwiązaniami, do sprawdzenia
18. Siege Of The Citadel - reboot mutant chronicles, trzeba sprawdzić :)
19. Bios: Genesis - Po leaving earth chyba trzeba nadrobić tytuły tego autora ;)
20. cat town - gra o kotach z ładnymi grafikami :P
21. A Handful of Stars - nowe euro Martina, do sprawdzenia :)
22. Lorenzo il Magnifico - podobno bardzo dobrze zapowiadające się euro, może czarny koń essen ;)

Nautilion
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: Deem »

Lista gier do obserwacji w poszukiwaniu tytułów klimatycznych.

1) Pax Renaissance - bankierzy kształtujący losy renesansowej Europy; Here I Stand w zminiaturyzowanej wersji (ok to jest duży skrót myślowy); absolutny must have i numer 1 na liście
2) War of the Ring: Warriors of Middle-earth - duży dodatek do Wojny o Pierścień; patrząc na zasady mieni dużo więcej niż Lordowie Śródziemia
3) T.I.M.E Stories: Die Endurance-Expedition - kolejny dodatek do TIME Stories; do tej pory poziom poszczególnych dodatków był bardzo nierówny, ale ma nadzieję, że podobnie jak pierwszy, Operation: Endurance nadrobi ewentualne braki klimatem
4) The Last Friday - szansa na ciekawą wariację Listów z Whitechapel i podobnych tytułów; interesująco zapowiadające się twisty w trakcie rozgrywki
5) Siege of the Citadel - na razie wykonanie nie zachwyca, ale to gra ze świata Kronik Mutantów - zawsze warto dać im szansę
6) London Dread - śledztwa, wiktoriańskie klimaty i odkrywanie/opowiadanie historii; na filmikach mechanika wygląda na nieco zagmatwaną, ale mam nadzieję, że to tylko wrażenie z zewnątrz
7) Anachrony - kolejne planszówkowe podejście do zabawy czasem; wygląda obiecująco
8 ) Age of Thieves - ciekawa tematyka, bardzo ładne wykonanie; jeśli mechanika swoją suchością nie zabije klimatu, to może być miła niespodzianka
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: elayeth »

A ja pierwszy raz w tym roku jadę na Essen, ale wyjątkowo nie widzę, gier, na które mógłbym mieć wielki hype... (edit: ja w ogóle nie mam tendencji do hype i nie kupuję gier masowo... ale jednak).
W zeszłym roku z essen napaliłem się na Stockpile, Orleans, 7 cudów pojedynek i nową Cywilizacje Poprzez Wieki i je kupiłem w przedsprzedaży. W tym nie widzę wielu gier dla typowego eurogracza... no może poza grą Uwe... Aaa... nie bardzo lubię gry abstrakcyjne... typu Guilds of Londom, Keyflower czy gry Felda. Może czegoś nie dostrzegam na tych zapowiedziach z Essen?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: vinnichi »

Nie Ty jeden ;)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: AkitaInu »

elayeth pisze:A ja pierwszy raz w tym roku jadę na Essen, ale wyjątkowo nie widzę, gier, na które mógłbym mieć wielki hype... (edit: ja w ogóle nie mam tendencji do hype i nie kupuję gier masowo... ale jednak).
W zeszłym roku z essen napaliłem się na Stockpile, Orleans, 7 cudów pojedynek i nową Cywilizacje Poprzez Wieki i je kupiłem w przedsprzedaży. W tym nie widzę wielu gier dla typowego eurogracza... no może poza grą Uwe... Aaa... nie bardzo lubię gry abstrakcyjne... typu Guilds of Londom, Keyflower czy gry Felda. Może czegoś nie dostrzegam na tych zapowiedziach z Essen?
Vinhos Deluxe Edition ? :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: elayeth »

vinnichi pisze: Nie Ty jeden ;)
To mnie nie pocieszyłeś... liczyłem jednak, że źle patrzę... ;)
AkitaInu pisze: Vinhos Deluxe Edition ? :)
Spojrzę. Viticulture + Tuscany to jedna z moich ulubinych gier. Zastanawiam się na ile Vinhos jest inne i na ile trudniejsze. Poczytam, poszperam. Dzięki!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: vinnichi »

EEee tam, patrząc na Twoją kolekcję nie będziesz się nudził, nawet jak nic nie kupisz na essen :-). Dominant spiecies tylko 7.5, nie za bardzo podeszło czy po prostu za długa?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 50 times
Been thanked: 70 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: Mateez »

21. A Handful of Stars - nowe euro Martina, do sprawdzenia
Tego na Essen nie będzie do kupienia, na być tylko demo. Sam Wallace tak napisał w jednym z wątków o grze.
Pax Renaissance - bankierzy kształtujący losy renesansowej Europy; Here I Stand w zminiaturyzowanej wersji (ok to jest duży skrót myślowy); absolutny must have i numer 1 na liscie
Wygląda to ciekawie, ale jak myślisz - czy nada się do rozgrywek dwuosobowych?
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: elayeth »

vinnichi pisze:EEee tam, patrząc na Twoją kolekcję nie będziesz się nudził, nawet jak nic nie kupisz na essen :-). Dominant spiecies tylko 7.5, nie za bardzo podeszło czy po prostu za długa?
Czytasz w myślach? Dziś gadałem z kolegami, że gra się kurzy i trzeba odświerzyć by ocenić, czy dobra czy jednak średnia. Gra jest trochę za długa i troche za bardzo mózgożerna jak na mój gust. Chcę wypróbować evolution w tym samym klimacie. Choć a propose mózgożerności... akurat Mombasa bardzo podeszła. :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: vinnichi »

Nie raz myślałem o tej grze, ale długość rozgrywki i chyba niezbyt ciekawy wariant 2-osobowy, nie pozwalały jej się wepchnąć na półkę :-). No nic, może kiedyś jak dzieci pójdą na studia to będę miał więcej czasu :D.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: Gizmoo »

elayeth pisze: Może czegoś nie dostrzegam na tych zapowiedziach z Essen?
Prezentowanych tytułów będzie więcej niż to, co jest w zapowiedziach. A w sprzedaży - jeszcze drugie tyle. ;)

Mi już wyklarowała się lista tytułów (choć niestety Red Raven Games nie zapowiedziało obecności na Essen :cry: ), które muszę wypróbować na własnej skórze. ;)

Pewne zakupy:

SCUBA - gra o nurkowaniu = kupuję w ciemno.
ISLEBOUND - Nie wiadomo, czy RRG będzie na Essen. Jeśli będzie, to pewnie wrócę do domu nie tylko z Isleboundem, ale również z Above and Below.
OCEANOS - raczej zaczekam na polską edycję, ale to jest Bauza, więc pewny zakup.

Największe nadzieje:

TIDES OF INFAMY - Czekam na jakaś fajną grę o piratach. Ta jest bardzo prosta, ale daje (podobno) sporo frajdy.
BUNNY KINGDOM - Nowy Garfield. Liczę na to baaardzo!
ULM - ślicznie wyglądające euro. Mam fioła na punkcie wszystkiego, czego dotknie się Michael Menzel.
POWER GRID: CARD GAME - Liczę, że to będzie świetna karciana wersja świetnej gry.
TOURIA - Nowa gra mojego ulubionego designera Michaela Rienecka. Partnerują mu Marcus i Inka Brand. To nie może być słabe!
SOL - Dwie pirackie drużyny plądrują wyspę i walczą o wpływy. Strasznie podoba mi się koncept i strona graficzna tej gry.
NEW BEDFORD - kapitalnie zapowiadające się euro o wielorybnikach. To jest chyba tytuł, na który liczę najbardziej!

Pozostałe skarby:

LOBOTOMY - rodzimy ameritrash o szpitalu psychiatrycznym. Mam nadzieję, że nie zawalą sprawy i gra rzeczywiście będzie dostępna na Essen.
PAPA PAOLO - Euro o pizzerii. Liczę na mały hit.
KARMAKA - przepiękna karcianka.
PLUS ULTRA: THE COURT OF EMPEROR CHARLES V - Bardzo ciekawie zapowiadające się, trochę cięższe euro.
MI TIERRA: NEW ERA - kapitalnie wyglądające euro o farmerach.

Liczę też na możliwość zakupu kilku trudno dostępnych, starszych tytułów. Głównie FIRENZE i FORTUNA.

Nie wypisywałem tytułów w które będzie można pograć, ale nie będzie można zakupić. Bo tutaj na samym topie byłby OUTLIVE, ale na Essen będzie dostępny jedynie prototyp. :(
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: Bary »

Gizmoo pisze:SCUBA - gra o nurkowaniu = kupuję w ciemno.
PAPA PAOLO - Euro o pizzerii. Liczę na mały hit.
Ooo, Gizmoo niedługo zmieni avatara! :D
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: AkitaInu »

Mateez pisze:
21. A Handful of Stars - nowe euro Martina, do sprawdzenia
Tego na Essen nie będzie do kupienia, na być tylko demo. Sam Wallace tak napisał w jednym z wątków o grze.
Pax Renaissance - bankierzy kształtujący losy renesansowej Europy; Here I Stand w zminiaturyzowanej wersji (ok to jest duży skrót myślowy); absolutny must have i numer 1 na liscie
Wygląda to ciekawie, ale jak myślisz - czy nada się do rozgrywek dwuosobowych?
Dzięki za informacje :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: ChlastBatem »

AkitaInu pisze: Vinhos Deluxe Edition ? :)
Spojrzę. Viticulture + Tuscany to jedna z moich ulubinych gier. Zastanawiam się na ile Vinhos jest inne i na ile trudniejsze. Poczytam, poszperam. Dzięki![/quote]

Wiadomo, że gusta są różne. Vinhos trudniejszy o wiele. Viticulture bardziej jako gateway. Dla mnie Vinhos to pierwsza 10, gra idealna, nie ma żadnych wad czy przekombinowań. Viticulture... no cóż, skoro gra cały czas jest zmieniana, autor zmienia zasady, jakieś dodatki aby naprawić grę itp. Samo za siebie mówi. Do tego te karty... ech. Tak więc jak kochasz Viticulture to kupuj w ciemno Vinhosa bo oszalejesz z zachwytu :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: AkitaInu »

Ja czekam wlasnie na moja wersje z kicka, narobiles mi smaka :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: crsunik »

Vinhos z KS różni się czymś od tej wersji Deluxe z Planszostrefy?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: AkitaInu »

Jak kupowalem to sie nie roznil :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: Deem »

Mateez pisze:
Pax Renaissance - bankierzy kształtujący losy renesansowej Europy; Here I Stand w zminiaturyzowanej wersji (ok to jest duży skrót myślowy); absolutny must have i numer 1 na liscie
Wygląda to ciekawie, ale jak myślisz - czy nada się do rozgrywek dwuosobowych?
Liczę na to, że tak. U mnie trybem domyślnym jest trzyosobowy, ale przetestuję w domowym zaciszu dwuosobowy i dam znać.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: vinnichi »

A może ktoś w domowym zaciszu podjąłbym się tłumaczenia kart/instrukcji :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: Moniczka.s »

Gizmoo pisze: ISLEBOUND - Nie wiadomo, czy RRG będzie na Essen. Jeśli będzie, to pewnie wrócę do domu nie tylko z Isleboundem, ale również z Above and Below.
W zeszłym roku ich gry były sprzedawane i rozłożone na stoisku innej firmy... Nie pamiętam jakiej (Elzra?), ale można było tam też kupić Catacombs.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: maciejo »

Ma ktoś z Was może dojście do stronki na której można zobaczyć rozkład poszczególnych stoisk na Targach,tzn gdzie dokładnie jakie gry będą prezentowane :?:
Będę wdzięczny z pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: rattkin »

Plany bedą pod koniec września.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: maciejo »

Nie dałem za wygraną i znalazłem,może komuś się przyda :D
Przy każdym Wydawnictwie jest numer Stanowiska i nr Hali.
Przy niektórych jest jeszcze znak zapytania ale w opisie stronki jest napisane,że autorzy będą to na bierząco uzupełniać.
W prawym górnym rogu jest też opcja wydruku "Druckversion"
Strona jest po niemiecku :|
Gry można szukać na 4 sposoby
Wydawnictwo
Wydawnictwo + Gra
Dodatkowo opis i Autor
Dodatkowo zdjęcia i opis

http://cliquenabend.de/events/210000-Essen-2016.html

Powoli można zacząć planować zwiedzanie :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen Spiel 2016 - na co czekamy?

Post autor: rattkin »

Kolega uparty widzę.

http://www.merz-verlag-en.com/hallplans.html

Finalnych planów jeszcze nie ma.
ODPOWIEDZ