Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

A może kafle są... w produkcji i dotrą za około dekadę... Się śmialiście a wyszło na moje... VII kwartał 2016 :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: espresso »

Nawet mnie nie zdziwiło, że w przesyłce od Francuzów czegoś brakuje, nawet się tego spodziewałam. Ale wstrzymanie wysyłki do wspierających z powodu braku 3 żetonów, chyba nie jest podyktowane wyłącznie kosztami, bo te wyniosłyby tyle, co wartość 3 pudełek z grą (powyżej była informacja, że wspierających w Polsce jest raptem 150).
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Asyncron jutro wysyła paczkę z brakującymi żetonami.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Jak espresso pisze. Koszt niewielki, zadowolenie klientów ogromne. Teraz piłeczka jest po stronie Phalanx. Jak nie mieli gier to spoko, nie ich wina. Teraz gry mają. Więc każde opóźnienie wysyłki to już Phalanx. Ja też mogę 5zl dorzucić na list. Wg mnie z tej sytuacji jest tylko jedno słuszne wyjście... Wysłać gry i wziąć te kilka stówek na klatę i od chętnych nawet zebrać po piątaku.
Ale... Niech ozy na spokojnie najpierw policzy co tam przyszło. Może się okazać, że w pudłach są ślimaki zamiast gier ;)

Że asyncron coś wysyła jutro/do końca tygodnia słyszeliśmy nieraz... I jak nie wyślą to co? Dowiemy się o tym za tydzień i znowu dostaniemy info, że "jutro wysyłają"? I kolejny tydzień... Ja już jestem zmęczony tym ciągłym "do końca tygodnia". Którego qr## tygodnia? Którego roku? Ozy, macie jakąś umowę z Francuzami... I na pewno jakoś jesteście w niej zabezpieczeni. Wykorzystajcie to. Niech zabojady płacą za wysyłkę. A wy zajmijcie się wysyłanie od jutra gier, aby w weekend można było pograć! A nie "za tydzień"... Znowu...
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016, 19:53 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mare Nostrum

Post autor: rwieczor84 »

misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

rwieczor84 pisze:No mieliśmy troche szczęścia:
https://rewolucjaenergetyczna.wordpress ... -tosterow/
Nie jest to coś strasznego. Wiedziałem o tym z miesiąc temu. U mnie w robocie całe takie statki nieraz zamawiamy. Cena za transport z chin nie powinna przekroczyć 1600usd za kontener. Rok temu we wrześniu było to ok 1400usd. Te ceny wahają się tak co roku, od jakichś 400 do 1500usd w 4tym kwartale. Przez tego hanjina możliwy jest poślizg 1-2 miesiące i tyle.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

misioooo pisze:
rwieczor84 pisze:No mieliśmy troche szczęścia:
https://rewolucjaenergetyczna.wordpress ... -tosterow/
Nie jest to coś strasznego. Wiedziałem o tym z miesiąc temu. U mnie w robocie całe takie statki nieraz zamawiamy. Cena za transport z chin nie powinna przekroczyć 1600usd za kontener. Rok temu we wrześniu było to ok 1400usd. Te ceny wahają się tak co roku, od jakichś 400 do 1500usd w 4tym kwartale. Przez tego hanjina możliwy jest poślizg 1-2 miesiące i tyle.
Na tym cholernym statku jest moje 7 sins ...

BTW - czy jest możliwość żeby dla tych którzy chcą dopłacić zrobić wysyłkę a miarę szybko ? To pytanie kieruję do Oziego, wchodzi na forum więc tu pytam :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Jutro sprawdzamy dostawę, czy nie ma więcej niespodzianek. Wtedy będziemy podejmować decyzje.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

mnie oczywiście nie chodzi o dzień, dwa czy nawet next week, po prostu nie chciałbym czekać "miesiąc" skoro dostępny jest grywalny produkt...


spokojnie czekam na info :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:
rwieczor84 pisze:No mieliśmy troche szczęścia:
https://rewolucjaenergetyczna.wordpress ... -tosterow/
Nie jest to coś strasznego. Wiedziałem o tym z miesiąc temu. U mnie w robocie całe takie statki nieraz zamawiamy. Cena za transport z chin nie powinna przekroczyć 1600usd za kontener. Rok temu we wrześniu było to ok 1400usd. Te ceny wahają się tak co roku, od jakichś 400 do 1500usd w 4tym kwartale. Przez tego hanjina możliwy jest poślizg 1-2 miesiące i tyle.
U armatora pracujesz, że tak stawki zawyżasz :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Niestosowny
Posty: 469
Rejestracja: 27 lis 2014, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Mare Nostrum

Post autor: Niestosowny »

Dobra, chyba wszyscy czekają na szybkie przeliczenie i decyzję co do wysyłki niekompletnych, jednak, gier. Domyślam się, że to jest trudna decyzja po stronie Phalanxów, bo nie tylko chodzi o kasę, ale o spędzenie dwa razy wiecej czasu na samo wysyłanie.
Ja jednak liczę na szybkie dostarczenie paczek, przynajmniej tym, którzy są niecerpliwi, jak ja, i dopłacą parę złotych :D.
Sprzedam tanio: Master Leonardo
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Niestosowny pisze:Dobra, chyba wszyscy czekają na szybkie przeliczenie i decyzję co do wysyłki niekompletnych, jednak, gier. Domyślam się, że to jest trudna decyzja po stronie Phalanxów, bo nie tylko chodzi o kasę, ale o spędzenie dwa razy wiecej czasu na samo wysyłanie.
Ja jednak liczę na szybkie dostarczenie paczek, przynajmniej tym, którzy są niecerpliwi, jak ja, i dopłacą parę złotych :D.
Ja tak samo czekam ;) Jest wtorek. Wciąż jest realna szansa żeby zagrać w weekend :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

cisza nie wróży najlepiej :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Ja już porzuciłem nadzieję, że uda mi się zagrać w ten weekend i radzę innym zrobić tak samo. Jeśli Francuziki wyślą faktycznie dziś kafle to bez sensu byłoby Phalanxon wysyłać gry jutro bez nich. Przypuszczam, że gry wyjdą z początkiem przyszłego tygodnia.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Niestosowny
Posty: 469
Rejestracja: 27 lis 2014, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Mare Nostrum

Post autor: Niestosowny »

Szaweł pisze:Ja już porzuciłem nadzieję, że uda mi się zagrać w ten weekend i radzę innym zrobić tak samo. Jeśli Francuziki wyślą faktycznie dziś kafle to bez sensu byłoby Phalanxon wysyłać gry jutro bez nich. Przypuszczam, że gry wyjdą z początkiem przyszłego tygodnia.
No może i racja, ale jest realna szansa, że paczka od Francuzików nie przyniesie dobrych wieści :(. Co wtedy, będziemy czekać na naprawienie kolejnych niedopatrzeń jeszcze jeden tydzień?
Sprzedam tanio: Master Leonardo
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Niestosowny pisze:
Szaweł pisze:Ja już porzuciłem nadzieję, że uda mi się zagrać w ten weekend i radzę innym zrobić tak samo. Jeśli Francuziki wyślą faktycznie dziś kafle to bez sensu byłoby Phalanxon wysyłać gry jutro bez nich. Przypuszczam, że gry wyjdą z początkiem przyszłego tygodnia.
No może i racja, ale jest realna szansa, że paczka od Francuzików nie przyniesie dobrych wieści :(. Co wtedy, będziemy czekać na naprawienie kolejnych niedopatrzeń jeszcze jeden tydzień?
Dokładnie, nie mamy pewności a wręcz mamy dużą niepewność że znów coś się stanie.

Nie można po prostu wysłać gier do osób które chcą dopłacić? Przecież to będzie kilkanaście paczek :/
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Kochani, najpierw musimy sprawdzić czy gry są prawidłowo wyprodukowane oraz co dokładnie jest na paletach. Jeszcze dziś będzie informacja w tej sprawie oraz decyzja co do terminu wysyłki gier.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

liczcie, liczcie, liczymy na was :)
Awatar użytkownika
Blichew
Posty: 59
Rejestracja: 08 sty 2013, 15:50

Re: Mare Nostrum

Post autor: Blichew »

A co z osobami, które zakupiły grę po kampanii na KS przez ich stronę (zgodnie z Waszą sugestią z resztą ;) - dobre X miesięcy temu)? Ja np swoje zamówienie z zetonami i znacznikami mam potwierdzone i opłacone przez portal crowd0x.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Blichew pisze:A co z osobami, które zakupiły grę po kampanii na KS przez ich stronę (zgodnie z Waszą sugestią z resztą ;) - dobre X miesięcy temu)? Ja np swoje zamówienie z zetonami i znacznikami mam potwierdzone i opłacone przez portal crowd0x.
Będziemy rozsyłać jednocześnie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Dwntn »

Mnie osobiście te pare dni nie zrobi róznicy po i tak już kilkunastomiesięcznym poślizgu. Wolałbym dostać gotowy produkt bez konieczności dosyłania brakujących elementów czy dopłacania za wysyłkę (bo niby czemu to ja miałbym płacić za kolejny błąd po stronie wydawcy ?).

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: nahar »

Mnie to juz nic nie robi. Tylko napisze do Phalanx ze maja wyslac po 28 wrzesnia.

Przepraszam za brak PL znakow.
awaken24h
Posty: 40
Rejestracja: 02 lis 2015, 15:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: awaken24h »

Zasadzę z liścia pierwszemu napotkanemu Francuzowi, jak do końca miesiąca nie dojdzie kompletna gra :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

awaken24h pisze:Zasadzę z liścia pierwszemu napotkanemu Francuzowi, jak do końca miesiąca nie dojdzie kompletna gra :wink:

Na Allacha! :mrgreen:
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Nie jest źle, tak jak obiecałem, jeszcze dziś będzie info, tylko dajcie mi poskładać posta na stronę.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ