Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: uyco »

ja też, ja też... tylko ta waga :shock: 13 kg. Słuszną linię ma nasza władza :wink:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Marcosii »

do mnie tez ma ochote powedrowac, przynajmniej tak widać w track'ingu :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lothrain »

Cieszę się Waszym szczęściem, podobnie jak swoim, ale byłoby dobrze, gdyby kolejne kilka stron w wątku o grze nie było wypełnionych informacjami o otrzymaniu maila z Bochni...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

OK, cofam wypowiedziane słowa, właśnie na telefon mi spadło pierwszych 20 wiadomości o Waszych paczkach. :P

@Lothrain - może potem admini wyczyszczą ten wątek, tak do grudnia zeszłego roku? ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Nie ma mowy, to musi pozostać dla potomnych. Sam jeszcze wszystko raz przeczytam zanim przesyłka dotrze ;)

Ale żeby nie offtopować... ja jeszcze nie mam numeru przesyłki :D ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Neoptolemos »

I pomyśleć, że od godziny się zastanawiam, ki diabeł z Bochni mi wysyła jakąś paczkę... a wystarczyło wejść na forum :D
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Jak tylko to dostanę to wezmę się za porównanie zasad z oryginałem... Żeby się nie okazało, że cały manual będziecie musieli przedrukować raz jeszcze! :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Mam złe przeczucie...
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: janekbossko »

Zastanawiam sie czy kurier posiada nr tel odbiorcy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

misioooo pisze:Jak tylko to dostanę to wezmę się za porównanie zasad z oryginałem... Żeby się nie okazało, że cały manual będziecie musieli przedrukować raz jeszcze! :twisted:
Po co czekać? To przecież można zrobić już teraz:
http://www.phalanxgames.pl/wp-content/u ... -small.pdf
http://www.phalanxgames.pl/wp-content/u ... -small.pdf
;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: mauserem »

misioooo pisze:Jak tylko to dostanę to wezmę się za porównanie zasad z oryginałem... Żeby się nie okazało, że cały manual będziecie musieli przedrukować raz jeszcze! :twisted:
Taaaak! Misioooo znajdzie jakieś soczyste błędy na kartach, albo tym podobne "kwiatki" :twisted:
Jak się z tym uporacie wątek będzie rekordzistą forum :mrgreen:
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Ja niestety nie mam nadal maila... czyżbym był w tych 5%? :?

E: Jupppiiii. Nie jestem w 5%... 20kg :D Nieźle...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ribik
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:39
Lokalizacja: Jasło
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ribik »

Ja też dostałem informację o zleceniu, a mnie do końca tygodnia nie będzie w pracy. Dziewczyny pewnie będą dzwonić w panice do mnie, że jest wielgachne pudło. Chyba, że da się przesunąć termin wysyłki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

moje czarne wizje zaczynają się zagęszczać....
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Rastula będzie dobrze, trzymam kciuki. Gdybyś był w tych 5% chybaby Cię Phalanxi już poinformowali?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: glorfindel »

uyco pisze:ja też, ja też... tylko ta waga :shock: 13 kg. Słuszną linię ma nasza władza :wink:
Podejrzewam, że jest to po prostu "taryfa" kurierska. Ja też mam 13kg, a nie sądzę, żeby jedna gra tyle ważyła... no chyba, że Uwe w ramach przeprosin za bycie parówą, opóźnienia i ściemnianie dorzucił inne tytuły od AG ;)
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, 23:40 przez glorfindel, łącznie zmieniany 1 raz.
Toldo
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:42

Re: Mare Nostrum

Post autor: Toldo »

Mieszkam w Warszawie i nie dostałem żadnej wiadomości :(

Panowie, może się zastanowić nad jakimś podkładem muzycznym pod rozgrywkę? Jakieś klimatotwórcze propozycje? :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Coś mi się nie zgadza... Czytam, że kilka osób nie dostało powiadomienia. Wrocław też nie dostał powiadomienia o paczce ani żadnego maila od Phalanxa (6-pak, bez żadnych innych gier AG)...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Spokojnie. Pewnie nie wyrobili się ze wszystkimi wysylkami. Ja dostałem tylko info o przygotowaniu paczki. Pewnie dopiero dziś wyjdzie. Może część jeszcze nie została nawet wprowadzona do systemu i zrobią to dziś.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

We wtorek miało wyjść 95% paczek. Z resztą miał być kontakt w związku z jakimiś problemami (brak innych gier AG zanawianych razem z Mare). Ja widzę, że nie wyszło tyle co miało wyjść, a i kontaktu brak... Znowu qr## "do końca tygodnia"? Którego i dlaczego?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Może jednak jesteś w tych 95%, powiedzmy 150 przesyłek i Twoja jest już gotowa do wprowadzenia do systemu i dziś wyjedzie. Moja została wprowadzona do systemu wczoraj po 16 i aktualnie jest 'Zlecenie zaakceptowane' - pewnie dziś przyjedzie kurier i ją zabierze wraz z przesyłkami nadanymi dziś do 12? A 5%, które miało dostać maila od Phalanx już go otrzymało - Ty nie bo Twoja przesyłka czeka na wprowadzenie do systemu i nadanie w dniu dzisiejszym?

Mam nadzieję, że tak będzie i że nie wyjdą znowu jakieś krzaki...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

Dajcie już sobie spokój z tym oburzeniem na wydawcę, wysyłkę itd. Na pewno starają się to zrobić jak najszybciej. Może paczki nie zostały wprowadzone, ale jadą już do nas? A nawet jakby dziś miały dopiero wyjść, to czy to taka tragedia? Pewnie większość i tak nie będzie grać w tym tygodniu, tylko otworzy, ponaca i dopiero się umówi na granie.Zacznijcie sobie czytać instrukcje lepiej [emoji14]

Luzu więcej panowie ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Wassago pisze:Dajcie już sobie spokój z tym oburzeniem na wydawcę, wysyłkę itd. Na pewno starają się to zrobić jak najszybciej. Może paczki nie zostały wprowadzone, ale jadą już do nas? A nawet jakby dziś miały dopiero wyjść, to czy to taka tragedia? Pewnie większość i tak nie będzie grać w tym tygodniu, tylko otworzy, ponaca i dopiero się umówi na granie.Zacznijcie sobie czytać instrukcje lepiej [emoji14]

Luzu więcej panowie ;)
Nie ma loozu, jest wojna! Tyle czekania, gracze pierwszej kategorii już dawno mają i nawet w sklepach już jest...
Ja instrukcję czytałem, nawet grałem z chłopakami z Phalanxa na Gratislavi :twisted: Za chwilę wezmę się na weryfikację instrukcji i zasad, bo z postów na bgg wychodzi, że jednak w tłumaczeniach na różne języki tłumacze sobie niektóre zasady dowolnie pozmieniali co ma duży wpływ na rozgrywkę ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: crsunik »

Luz nie luz lekko frustrujace to zaczyna być. Gra nie kosztowała kilku złotych i o ile rozumiem, że Phalanx robi co może i to nie z ich winy ta cała sytuacja, ale no kur.... zapiał. Najpierw angielskie kopie i inne gry czekały na polskie wersje. Teraz polskie wersje już są, ale angielskie się zagubiły.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

misioooo pisze:
Nie ma loozu, jest wojna! Tyle czekania, gracze pierwszej kategorii już dawno mają i nawet w sklepach już jest...
Ja instrukcję czytałem, nawet grałem z chłopakami z Phalanxa na Gratislavi :twisted: Za chwilę wezmę się na weryfikację instrukcji i zasad, bo z postów na bgg wychodzi, że jednak w tłumaczeniach na różne języki tłumacze sobie niektóre zasady dowolnie pozmieniali co ma duży wpływ na rozgrywkę ;)

Daj znać jak wyniki porównania, żebym nie grał źle pierwszej gry, bo jak się mojej ekipie nie spodoba to będzie smutek i żałoba narodowa. Wtedy będę skazany na Scythe cały czas, bo robi furorę u nas, a mnie zaczyna irytować ciągłe 2 miejsce.
ODPOWIEDZ