Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Błysk pisze:
misioooo pisze:
Nie ma loozu, jest wojna! Tyle czekania, gracze pierwszej kategorii już dawno mają i nawet w sklepach już jest...
Ja instrukcję czytałem, nawet grałem z chłopakami z Phalanxa na Gratislavi :twisted: Za chwilę wezmę się na weryfikację instrukcji i zasad, bo z postów na bgg wychodzi, że jednak w tłumaczeniach na różne języki tłumacze sobie niektóre zasady dowolnie pozmieniali co ma duży wpływ na rozgrywkę ;)

Daj znać jak wyniki porównania, żebym nie grał źle pierwszej gry, bo jak się mojej ekipie nie spodoba to będzie smutek i żałoba narodowa. Wtedy będę skazany na Scythe cały czas, bo robi furorę u nas, a mnie zaczyna irytować ciągłe 2 miejsce.
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Dzięki Ozy za szybką reakcję i namierzenie paczuchy (niestety czekającej na wyjazd z magazynu) :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:Dzięki Ozy za szybką reakcję i namierzenie paczuchy (niestety czekającej na wyjazd z magazynu) :)
Mówiłech? Moja też szczeka jeszcze.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

1. Opis Posągu Zeusa... Jest wybrakowany. Wg opisu działania, po deklaracji pokoju legiony przeciwnika są przenoszone do jego stolicy... Ne ma nic o Twoich legionach w regionach przeciwnika. We francuskiej instrukcji jest zapis, że również muszą opuścić tereny przeciwnika i śmignąć do twojej stolicy. Kluczowe dla gry - bez tego mogę wleźć np. na 2 twoje regiony, odpalić "pokój" ze Statuetki Zeusa i nic mi nie zrobisz... Nie możesz próbować powstrzymać moich legionów przed przejęciem twoich prowincji.
2. Opis Kirke - brakuje informacji, że legiony do zbierania surowców można umieszczać tylko na swoich prowincjach lub na neutralnych gdzie nie ma żadnej wrogiej jednostki. Również mocno zmienia grę...

Pomijam jak na razie drobniejsze niedopowiedzenia, jedynie te grubsze, mające spory wpływ na rozgrywkę :) Szukam dalej...

--ATLAS
Brak informacji, że w grze dwuosobowej gracze mogą przechować do kolejnej rundy 2 monety ORAZ 2 sztuki złota (jest to w instrukcji francuskiej). Mocno zmienia rozgrywkę :)

W instrukcji Atlas Isztar nie pokazuje cycka :(
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

misioooo pisze:1. Opis Posągu Zeusa... Jest wybrakowany. Wg opisu działania, po deklaracji pokoju legiony przeciwnika są przenoszone do jego stolicy... Ne ma nic o Twoich legionach w regionach przeciwnika. We francuskiej instrukcji jest zapis, że również muszą opuścić tereny przeciwnika i śmignąć do twojej stolicy. Kluczowe dla gry - bez tego mogę wleźć np. na 2 twoje regiony, odpalić "pokój" ze Statuetki Zeusa i nic mi nie zrobisz... Nie możesz próbować powstrzymać moich legionów przed przejęciem twoich prowincji.
2. Opis Kirke - brakuje informacji, że legiony do zbierania surowców można umieszczać tylko na swoich prowincjach lub na neutralnych gdzie nie ma żadnej wrogiej jednostki. Również mocno zmienia grę...

Pomijam jak na razie drobniejsze niedopowiedzenia, jedynie te grubsze, mające spory wpływ na rozgrywkę :) Szukam dalej...

--ATLAS
Brak informacji, że w grze dwuosobowej gracze mogą przechować do kolejnej rundy 2 monety ORAZ 2 sztuki złota (jest to w instrukcji francuskiej). Mocno zmienia rozgrywkę :)
Zeus, Kirke - tak duża gra wymaga FAQ. Dziękuję bardzo za spostrzeżenia. Zasady tłumaczyliśmy i drukowaliśmy dawno temu, nie sposób było w nich umieścić AKTUALNEGO FAQ.

Altas - jak nie, jak tak, 3 str. instrukcji: "Obok 2 monet, gracz może przechować również do 2 złota." :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: espresso »

misioooo pisze: W instrukcji Atlas Isztar nie pokazuje cycka :(
Mnie to akurat nie robi różnicy, ale Hiszpanie dostali wyłącznie ocenzurowaną wersję tej karty, więc nie zastawiaj się za bardzo :P
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

ozy pisze: Zeus, Kirke - tak duża gra wymaga FAQ. Dziękuję bardzo za spostrzeżenia. Zasady tłumaczyliśmy i drukowaliśmy dawno temu, nie sposób było w nich umieścić AKTUALNEGO FAQ.

Altas - jak nie, jak tak, 3 str. instrukcji: "Obok 2 monet, gracz może przechować również do 2 złota." :)
To nie aż tak duża gra :) Duża gra jeśli chodzi o reguły i ich złożoność to jakiś Feld czy coś, a nie Mare Nostrum :) Ale spoko.

Zgadza się co do złota. Mój błąd. Umknęło mi to jakoś.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:1. Opis Posągu Zeusa... Jest wybrakowany. Wg opisu działania, po deklaracji pokoju legiony przeciwnika są przenoszone do jego stolicy... Ne ma nic o Twoich legionach w regionach przeciwnika. We francuskiej instrukcji jest zapis, że również muszą opuścić tereny przeciwnika i śmignąć do twojej stolicy. Kluczowe dla gry - bez tego mogę wleźć np. na 2 twoje regiony, odpalić "pokój" ze Statuetki Zeusa i nic mi nie zrobisz... Nie możesz próbować powstrzymać moich legionów przed przejęciem twoich prowincji.
2. Opis Kirke - brakuje informacji, że legiony do zbierania surowców można umieszczać tylko na swoich prowincjach lub na neutralnych gdzie nie ma żadnej wrogiej jednostki. Również mocno zmienia grę...

Pomijam jak na razie drobniejsze niedopowiedzenia, jedynie te grubsze, mające spory wpływ na rozgrywkę :) Szukam dalej...

--ATLAS
Brak informacji, że w grze dwuosobowej gracze mogą przechować do kolejnej rundy 2 monety ORAZ 2 sztuki złota (jest to w instrukcji francuskiej). Mocno zmienia rozgrywkę :)

W instrukcji Atlas Isztar nie pokazuje cycka :(
Misioooo postrach wydawcy/tłumaczy :D Z Twoim tempem, to FAQ będzie gotowe zanim gry dojdą do nas :)
espresso pisze:
misioooo pisze: W instrukcji Atlas Isztar nie pokazuje cycka :(
Mnie to akurat nie robi różnicy, ale Hiszpanie dostali wyłącznie ocenzurowaną wersję tej karty, więc nie zastawiaj się za bardzo :P
Skandal! Bez 'Upadłej Madonny z wielkim cycem' gry w ogóle nie odbieram od kuriera. Strajk. Głodowy!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: piwoslaw »

Paczka przyjęta wczoraj i nadal nie wyszła :(
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

piwoslaw pisze:Paczka przyjęta wczoraj i nadal nie wyszła :(
U mnie niestety to samo. To chyba minus wysyłania paczek przez przewoźników zamiast oddania ich samemu kurierowi. Cóż, jak dzisiaj nie wyjdą to liczę na reakcję Phalanxów :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

I am the 5% ;)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

AkitaInu pisze:
piwoslaw pisze:Paczka przyjęta wczoraj i nadal nie wyszła :(
U mnie niestety to samo. To chyba minus wysyłania paczek przez przewoźników zamiast oddania ich samemu kurierowi. Cóż, jak dzisiaj nie wyjdą to liczę na reakcję Phalanxów :)
U mnie również nadal wisi. Przypuszczam, że przygotowują przesyłki do powiedzmy południa, kurier wpada po nie pewnie koło 14/15 i zabierają się za kolejne wysyłki. Dlatego np. moje zamówienie wisi od wczoraj jako 'zaakceptowane' i nie rusza się dalej. Oczywiście, jeśli dziś do końca dnia przesyłka nie ruszy... będą gromy, srogie gromy ;)
rastula pisze:I am the 5% ;)
Czego brakuje, jeśli to nie tajemnica i ile musisz jeszcze czekać... Współczuję...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Szaweł,

U mnie tak samo, wisi i wisi. Już miałem nadzieje że wczoraj wyruszy no ale cóż. Mam szczerą nadzieję że dzisiaj jednak status się zmieni :P
Awatar użytkownika
Niestosowny
Posty: 469
Rejestracja: 27 lis 2014, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Mare Nostrum

Post autor: Niestosowny »

U mnie tak samo, już powoli tracę nadzieje, że bedzie na jutro. Może ten piątek (14.09.2016, by nie było wątpliwości :D) chociaż, rozpływam się w domysłach.
Sprzedam tanio: Master Leonardo
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

No u mnie już od niemal 24 godzin wisi status 'Przygotowana przez nadawcę'...

@ Niestosowny też zaczynam wątpić w jutro, czyżbyś sugerował kolejne 'by end of the (next) week"? :D

Jak się okaże, że do piątku nie dojdzie, pie&#@lę sprzedaję tę grę jak tylko dojdzie i nigdy więcej nie kupię nic od jakiegokolwiek wydawcy zamieszanego w tę całą akcję... :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Alleluja.

Dostałem od Inpostu (?) że Vertima nadał do mnie paczkę. Zakładam że to mare nostrum :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

AkitaInu pisze:Alleluja.

Dostałem od Inpostu (?) że Vertima nadał do mnie paczkę. Zakładam że to mare nostrum :)
Ja też. Szkoda, że nie lubię Inpostu. :(
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bdjl »

Niestety kurier dopasował się poziomem do tej całej akcji związanej z tą grą. Inpost, więc gorzej być nie mogło. Od Wczoraj status mojej przesyłki to "Kurier odebrał paczkę od Nadawcy i przekazuje ją do oddziału InPost.", szkoda, że nie dodali po "... i " by the end of the week.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Bdjl pisze:by the end of the week
Szukałem pomysłu na następną dziarę... chyba już znalazłem :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: crsunik »

Spoko, zawsze mogło być gorzej. Ja się załapałem na grupowe zamówienie, o którym Academy Games zapomniał poinformować wszystkich zainteresowanych i nasze gry są nigdzie :D by the end of the week... 2017.
Toldo
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:42

Re: Mare Nostrum

Post autor: Toldo »

Niestety kurier dopasował się poziomem do tej całej akcji związanej z tą grą. Inpost, więc gorzej być nie mogło. Od Wczoraj status mojej przesyłki to "Kurier odebrał paczkę od Nadawcy i przekazuje ją do oddziału InPost.", szkoda, że nie dodali po "... i " by the end of the week.
Szczęśliwie podałem adres warszawski a nie domowy. Na domowy Inpostem to by dotarło do mnie w jakieś 2 tygodnie.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

crsunik pisze:Spoko, zawsze mogło być gorzej. Ja się załapałem na grupowe zamówienie, o którym Academy Games zapomniał poinformować wszystkich zainteresowanych i nasze gry są nigdzie :D by the end of the week... 2017.
Wydaje mi się, że ogarnialiśmy zamówienie w tym samym temacie, tylko jak zebrała się odpowiednia liczba chętnych w warszawskiej grupie z osobą z kontem na KS, dorzuciłem i sam ogarniałem listę trójmiejską... czyżby był to totalny fuks?
Ale nie mogę pojąć, jak można zapomnieć o jakimkolwiek zamówieniu, czy to grupowym, czy to pojedynczym.
Tragikomedii ciąg dalszy.

@AkitaInu, Błysk, Toldo, Bdjl - a moja od ponad doby czeka na odebranie przez kuriera niestety bez rezultatu. Dzwoniłem do Świataprzesyłek i poinformowali mnie, że wszystko robi inpost i że nie mają absolutnie żadnych możliwości sprawdzenia co z przesyłką się dzieje :D Ręce.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mare Nostrum

Post autor: arturroq »

Jeśli chodzi o Inpost, zapytajcie ich na FB. W miarę szybko odpowiadają.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

No... moją wreszcie kurier odebrał... jest szansa.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: crsunik »

Szaweł pisze:
crsunik pisze:Spoko, zawsze mogło być gorzej. Ja się załapałem na grupowe zamówienie, o którym Academy Games zapomniał poinformować wszystkich zainteresowanych i nasze gry są nigdzie :D by the end of the week... 2017.
Wydaje mi się, że ogarnialiśmy zamówienie w tym samym temacie, tylko jak zebrała się odpowiednia liczba chętnych w warszawskiej grupie z osobą z kontem na KS, dorzuciłem i sam ogarniałem listę trójmiejską... czyżby był to totalny fuks?
Ale nie mogę pojąć, jak można zapomnieć o jakimkolwiek zamówieniu, czy to grupowym, czy to pojedynczym.
Tragikomedii ciąg dalszy.
Ano dramat. Gry się znalazły, ale cała reszta już nie :{
ODPOWIEDZ