Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

karawanken pisze:Chamstwo i drobnomieszczaństwo się szerzy. Normalnie masakra. Chyba też będę reklamować. Tylko u kogo.
Tu Ozy musi podpowiedzieć chyba.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: piwoslaw »

Nie uważam by był blady. Sporo kart jest w dwóch egzemplarzach.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 12:17 przez piwoslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Toldo
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:42

Re: Mare Nostrum

Post autor: Toldo »

Potwierdzam. Ja też dzisiaj rano dostałem. Każdy kto dostał wiadomość we wtorek o wysłaniu i mieszka w dużym mieście powinien dzisiaj dostać paczkę.
Na "wioski" niektórym kurierom Inpostu chyba nie opłaca się jechać z jedną przesyłką i czekają aż się więcej uzbiera na dany region :D
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

piwoslaw pisze:Nie uważam by był blady. Sporo kart jest w dwóch egzemplarzach.
Jak to? Napisz coś więcej - ile kart jest w dwóch egzemplarzach? Wszystkie czy tylko część? Są identyczne, czy może to inne wersje do rozgrywki z inną liczbą graczy?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Mare Nostrum

Post autor: Iesthir »

Szaweł pisze:Ozy - jak mogę to zareklamować? Nie chcę Wam robić problemu, ale dla żabojadów... Agresja 10, tolerancja 0
Osobiście Phalanxów za nic nie winiłem... opóźnienia, zieloni egipcjanie zamiast żółtych... jakoś przeżyję.

Ale cycków to już mogli przypilnować! :x
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: piwoslaw »

karty po 2 szt:
Baal, Isztar, Izyda, Posejdon, Wulkan, Katapulty, łucznicy, słonie bojowe, Oręty oblężnicze, Pentery, Partenon w Atenach, Port w Pireusie, Wieża Babel.

karty po 3 szt:
Targowisko Trajana

9 szt Przepowiednia
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

piwoslaw pisze:karty po 2 szt:
Baal, Isztar, Izyda, Posejdon, Wulkan, Katapulty, łucznicy, słonie bojowe, Oręty oblężnicze, Pentery, Partenon w Atenach, Port w Pireusie, Wieża Babel.

karty po 3 szt:
Targowisko Trajana

9 szt Przepowiednia
Po co tyle kart się powtarza? To znowu błąd czy tak ma być.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: detrytusek »

Szaweł pisze: Jak to? Dołączyli 2 karty Isztar tylko, że obie takie same? Co za bzdura...
Zamiast zrobić jedną kartę z 4 cyckami ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: piwoslaw »

Chyba ma być skoro w instrukcji są wymienione w takich ilościach.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: espresso »

Zaraz się pewnie okaże, że my mamy po dwie Isztar, a Hiszpanie czy Niemcy nie mają wcale :twisted:
@Szaweł KS exclusive na bank nie ma w instrukcji. Ja po tym opóźnieniu nie zamierzam odpuścić choćby najmniejszej niedoróbki, więc na pewno dokładnie sprawdzę komponenty z obietnicami z kampanii 8) Mam nadzieję, że reklamacje będzie można kierować bezpośrednio do Francuzów, przecież Phalanx nie są niczemu winni.
Keo
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:13
Lokalizacja: Świebodzice
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Keo »

No i super, w końcu jest. Szkoda tylko że brakuje mi jednego dodatkowego pledga =.=
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: piwoslaw »

exlusive sa w osobnym woreczku.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: crsunik »

Nie można. Reklamacje trzeba zgłaszać do lokalnego dystrybutora, którym w tym przypadku jest Phalanx. Oni to zgłoszą wyżej i będzie czekanie do końca tygodnia. Tak ma w tej chwili warszawska grupa, dla której zamówienie Jirian robiła. Gry niby są, ale bez addonow i bez SG. I teraz czekamy na oficjalne stanowisko Academy Games. Domyślam się, że z reklamacjami też tak będzie.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Ja również nie odpuszczę ani jednego braku. Nie w tym przypadku. Podeślecie jakąś fotę Egipcjan?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Keo
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:13
Lokalizacja: Świebodzice
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Keo »

crsunik pisze:Nie można. Reklamacje trzeba zgłaszać do lokalnego dystrybutora, którym w tym przypadku jest Phalanx. Oni to zgłoszą wyżej i będzie czekanie do końca tygodnia. Tak ma w tej chwili warszawska grupa, dla której zamówienie Jirian robiła. Gry niby są, ale bez addonow i bez SG. I teraz czekamy na oficjalne stanowisko Academy Games. Domyślam się, że z reklamacjami też tak będzie.
ale cyrk, współczuje. Ja np zamówiłem 2 gry, otrzymałem w paczce tylko 1
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

O zgrozo. Aż się bać zaczynam co do mnie dojdzie...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4042
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Ja cały czas czekam aż kurier podjedzie, nie ma mnie w odmu niestety... Sasiedzi muszą odebrać a wieczorem będe liczył.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Do mnie doszło wszystko jak powinno być. Przynajmniej jeśli chodzi o ilości :D Zaraz posprawdzam czy nazwy kart/ rzeczy też się zgadzają. Natomiast jeśli ktoś ma zacięcie do układania to niech zrobi zdjęcie jak zmieścił wszystko w wyprasce, bo monety i towary z podstawki +atlas na bank się nie mieszczą w wyznaczonym miejscu. Dodatkowo jedna karta bohatera musiała zostać przetransportowana w inne miejsce pudełka.

Komponenty są dobrej jakości i świetnie wychodzą z wypraski (poza miastami, gdzie trzeba troszkę uważać). Wszystko grube, twarde i ładne.

EDIT 1: W Atlasie wszystko się zgadza z instrukcją jeśli chodzi o stan posiadania.
EDIT 2: W podstawce też się zgadza. Isztar z wielkim ZASŁONIĘTYM cycem.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 13:31 przez Błysk, łącznie zmieniany 2 razy.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

AkitaInu pisze:Ja cały czas czekam aż kurier podjedzie, nie ma mnie w odmu niestety... Sasiedzi muszą odebrać a wieczorem będe liczył.
No ja staram się jakoś namierzyć kuriera, bo też nie ma mnie w domu i kurierzy zwykli zostawiać paczki na ochronie. Chyba Ozy pisał, żeby sprawdzać wszystko od razu, no ale jak się nie da to pozostaje liczenie wieczorne.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4042
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Szaweł pisze:
AkitaInu pisze:Ja cały czas czekam aż kurier podjedzie, nie ma mnie w odmu niestety... Sasiedzi muszą odebrać a wieczorem będe liczył.
No ja staram się jakoś namierzyć kuriera, bo też nie ma mnie w domu i kurierzy zwykli zostawiać paczki na ochronie. Chyba Ozy pisał, żeby sprawdzać wszystko od razu, no ale jak się nie da to pozostaje liczenie wieczorne.
U mnie to samo niestety, na szczęście kurier do mnie dzwonił (Kobieta, chyba pierwszy kurier Kobieta jaką spotykam) i zgodził się paczkę u sąsiadów zostawić więc nie jest źle.

Szaweł - musisz zadzwonić do inpostu i poprosić o interwencję, czyli że kurier ma zadzwonić zanim dostarczy paczkę :) Ja dzisiaj czekałem 15 min na infolinii na połączenie :/
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 13:21 przez AkitaInu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Mi teściowa odebrała paczkę ale otworze ją dopiero w poniedziałek :/
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: andy h »

Też już mam grę, plansza w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach/filmach - po prostu piękna (choć wydawało się że będzie większa). Zanim dostałem grę wolałem by były całe figurki wojska ale jednak te głowy są super!
Ozy mam jedno pytanie: w instrukcji do Atlasu (str 4 pkt 1: "Elementy gry" jest napisane, że powinno być 10 znaczników zwycięstw a jest 6, ale to chyba w instrukcji jest błąd bo przecież jest max 6ciu graczy. Dobrze kminie?
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: Mare Nostrum

Post autor: swiety_1984 »

Moja odebrana.. a ja w domu za 3h dopiero... ehhh [emoji14]
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

karawanken pisze:Po co tyle kart się powtarza? To znowu błąd czy tak ma być.
Tak ma być. Cały druk jest wykonany prawidłowo, sprawdziliśmy to. Stąd mała errata na naklejce. Isztar jest na kartach w Atlasie, to nie jest kafelek. A karty się powtarzają, dokładnie tak jak napisano w instrukcji Atlasa. Polecam zapoznać się z listą komponentów gry na pudełku czy w instrukcji gry. :)
piwoslaw pisze:exlusive sa w osobnym woreczku.
KS exclusives znajdują się na dwóch dołączonych do gier wypraskach z żetonami. Komplet wygląda tak: https://boardgamegeek.com/image/3152667 ... um-empires
karawanken pisze:Chamstwo i drobnomieszczaństwo się szerzy. Normalnie masakra. Chyba też będę reklamować. Tylko u kogo.
Kwestia Isztar jest poruszona w tym update kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/61 ... ts/1400280
Przepraszam, ale w kwestii odsłoniętego/zasłoniętego biustu Isztar jesteśmy zdani na wydawcę gry, ponieważ jest to komponent niezależny językowo, drukowany wspólnie. Liczba kart w pudełku się zgadza. Reklamacje związane z nieodpowiednim wizerunkiem proszę składać do purytanów z Academy Games. ;) Zresztą skromność Isztar powinna Wam wynagrodzić nieskromność Izydy. ;)
Ja również nie odpuszczę ani jednego braku. Nie w tym przypadku. Podeślecie jakąś fotę Egipcjan?
Kolor jest prawidłowo nasycony, są żółciutkie jak kurczaczki.
ale cyrk, współczuje. Ja np zamówiłem 2 gry, otrzymałem w paczce tylko 1
Proszę o PW z danymi, od razu wykonamy reklamację. Przepraszam za tę niedogodność, sprawdziliśmy - wysłaliśmy to co otrzymaliśmy na liście od Academy Games. Błąd musiał powstać po ich stronie. Reszta poszła już na maila.
Ozy mam jedno pytanie: w instrukcji do Atlasu (str 4 pkt 1: "Elementy gry" jest napisane, że powinno być 10 znaczników zwycięstw a jest 6, ale to chyba w instrukcji jest błąd bo przecież jest max 6ciu graczy. Dobrze kminie?
Tak, to jest literówka. Zamiast 10 znaczników jest 6, ale za to dwustronnych - z nominałami I na awersie i II na rewersie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Nidhogg »

Powiadomienia mi się zepsuły i dzisiaj przeklikałem 6 stron forum i znalazłem email w spamie :) ale
moja paczuszka dopiero dzisiaj przygotowana przez nadawcę, widzę że na mnie ciąży klątwa "do końca tygodnia".
Co do komponentów które zostały obiecane powinny zostać dostarczoną (przecież dla tych obietnic kupiliśmy tą grę na KS) może jakiś wątek (tak poza tym) do wspólnego zebranie się i napisania reklamacji ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ