Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szutek »

Ten woreczek moim zdaniem nie będzie się zbytnio nadawał do losowania żetonów. Może zdjęcie tego nie oddaje ale w rzeczywistości to bardzo mały worek, przydatny bardziej do przechowywania w nim kostek, niż do losowania czegokolwiek.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: RUNner »

Czytam ten wątek i śmieję się sam do siebie, bo już dawno nie widziałem tak najaranych graczy! Jeszcze gra się nie pojawiła, a tutaj nawet można znaleźć propozycje na dodatkowe akcesoria! Można też się dowiedzieć o ogromnej regrywalności i kapitalnym trybie kampanii! Ludzie, wyjdźcie na dwór, jest piękna pogoda, a na mroki Lovecrafta przyjdzie jeszcze czas i to już niedługo :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

RUNner pisze:Czytam ten wątek i śmieję się sam do siebie, bo już dawno nie widziałem tak najaranych graczy! Jeszcze gra się nie pojawiła, a tutaj nawet można znaleźć propozycje na dodatkowe akcesoria! Można też się dowiedzieć o ogromnej regrywalności i kapitalnym trybie kampanii! Ludzie, wyjdźcie na dwór, jest piękna pogoda, a na mroki Lovecrafta przyjdzie jeszcze czas i to już niedługo :)
Coś widzę RuNner, że Cię trochę drażni ten nowy LCG. Spokojnie, Władka nikt nie zabierze. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: sirafin »

Szutek ma rację, biały woreczek niezbyt nadaje się jako pojemnik do losowania, no chyba że ktoś ma wyjątkowo drobne dłonie :D
Spoiler:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: wojo »

Ja tam zostaję przy Władku ale życzę AH jak najlepiej. Natomiast hype tutaj na forum jest naprawdę duży (nawet nie czuję tego na BGG) chociaż gra doczekała się przed wypuszczeniem podcastu (wypuścili 2 odcinki już!) więc może to nie tylko syndrom lokalny.

A tak przy okazji: Jestem bardzo ciekawy czy uda się przy tej grze sformować jakaś "scenę" czy regularne spotkania. Chociaż sam nie mam na takie rzeczy czasu (ani w sumie ochoty) to jednak powstanie aktywnej społeczności przy kooperacyjnej karciance na pewno wyszło by jej na zdrowie, a jej sukces być może zwiększyłoby liczbę takich gier. Osobiście marzy mi się taka kooperacyjna gra LCG w klimatach SF (choć wolałbym coś nieco przeuniętego od RPG w stronę 4x - zarządzanie jakimś statkiem, planetą, kolonią, oddziałem).

Także wszyscy, którzy zamierzają wejść w grę: rozkręcajcie społeczność graczy :). Może jakieś dema w sklepach po ukazaniu się? Może od razu zacznijcie gadać z Galaktą czy jakiś programów dla sklepów im nie zaproponować (z innych gier LCG widać że potrafią naprawdę fajne customowe znaczniki produkować)? Może fanowskie scenariusze?
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: RUNner »

Bary pisze:
RUNner pisze:Czytam ten wątek i śmieję się sam do siebie, bo już dawno nie widziałem tak najaranych graczy! Jeszcze gra się nie pojawiła, a tutaj nawet można znaleźć propozycje na dodatkowe akcesoria! Można też się dowiedzieć o ogromnej regrywalności i kapitalnym trybie kampanii! Ludzie, wyjdźcie na dwór, jest piękna pogoda, a na mroki Lovecrafta przyjdzie jeszcze czas i to już niedługo :)
Coś widzę RuNner, że Cię trochę drażni ten nowy LCG. Spokojnie, Władka nikt nie zabierze. ;)
Wręcz przeciwnie, mam spore oczekiwania wobec tej gry, ale wolę się nie nakręcać zbyt wcześnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Swoją drogą ciekawe czy FFG idąc za ciosem nie ogłosi w przyszłym roku reedycji normalnego AH. Widać, że to uniwersum budzi zainteresowanie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Odi »

To by było podcięcie skrzydeł Eldritchowi, który jest max w połowie swojego cyklu wydawniczego.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

RUNner pisze:Czytam ten wątek i śmieję się sam do siebie, bo już dawno nie widziałem tak najaranych graczy! Jeszcze gra się nie pojawiła, a tutaj nawet można znaleźć propozycje na dodatkowe akcesoria! Można też się dowiedzieć o ogromnej regrywalności i kapitalnym trybie kampanii! Ludzie, wyjdźcie na dwór, jest piękna pogoda, a na mroki Lovecrafta przyjdzie jeszcze czas i to już niedługo :)
:-)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Bardziej spodziewałbym się gry w uniwersum opartej na mechanice "Chaosu w Starym Świecie", aniżeli odświeżonej wersji AH. Nadchodzi karcianka, a wspomniane EH jest takim jakby restartem swojego starszego brata.
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Michajlo »

AH dalej się sprzedaje i ciągle organizują dodruk więc nie ma takiej potrzeby, po za tym to Eldritch miał być takim "unowocześnionym" AH.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

A nie chodziło o karciankę AH (która nazywa się CoC)?
Bo reedycja AH to EH ...
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szutek »

No wybieganie myslami wprzód aż po drugą edycję karcianki AH to chyba przesada :P (albo któryś z nas nie zrozumiał o czym jest powyższa dyskusja) :-)

Edit: Doprecyzowałes post po edycji, teraz już jaśniej :)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Bary ewidentnie miał na myśli oryginalną wersję "Arkham Horror" :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Carmash pisze:Bary ewidentnie miał na myśli oryginalną wersję "Arkham Horror" :)
Dokładnie. Myślę, że Chaos w wersji Cthulhu tak czy siak powstanie w wersji FFG (powstał już Cthulhu Wars, ale wiadomo- cena). Jednakże widzę też miejsce dla AH 2.0 mimo obecności EH. Odczucia z gry w Eldritch są jednak trochę inne niż w przypadku Arkham i myślę, że tytuły fajnie się uzupełniają. Jedyne, co powstrzymuje mnie przed zakupem AH w obecnej wersji to potrzeba szlifu zasad i brak niektórych fajnych rozwiązań EH (dwustronne karty stanów, czarów, większy wpływ wyboru Przedwiecznego na rozgrywkę). Gdyby to dodano w Arkham 2.0...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Bary pisze:
Carmash pisze:Bary ewidentnie miał na myśli oryginalną wersję "Arkham Horror" :)
Dokładnie. Myślę, że Chaos w wersji Cthulhu tak czy siak powstanie w wersji FFG (powstał już Cthulhu Wars, ale wiadomo- cena). Jednakże widzę też miejsce dla AH 2.0 mimo obecności EH. Odczucia z gry w Eldritch są jednak trochę inne niż w przypadku Arkham i myślę, że tytuły fajnie się uzupełniają. Jedyne, co powstrzymuje mnie przed zakupem AH w obecnej wersji to potrzeba szlifu zasad i brak niektórych fajnych rozwiązań EH (dwustronne karty stanów, czarów, większy wpływ wyboru Przedwiecznego na rozgrywkę). Gdyby to dodano w Arkham 2.0...
Widzę nawet potencjalną mapę dla gry opartej na mechanice "Chaosu...": :D :D

Obrazek

A sama karcianka wywołuje we mnie sporo emocji, podobnie zresztą jak druga edycja "Posiadłości Szaleństwa". Przebieram już nóżkami, nie mogąc doczekać się własnej kopii, bo nie wykluczam, że będzie to najprawdopodobniej pierwsza gra LCG, która nie zakończy swojej kariery w mojej kolekcji na podstawce :)
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: the_ka »

Pojawiła sie przedsprzedaż. Spodziewałem.sie ceny w stylu gry o tron lcg czyli ~130zł a tu cena 170
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

Gdzież ta przedsprzedaż?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Na 3Trollach z weekendową zniżką 145. Myślę, że będzie szansa znaleźć jeszcze taniej. Cierpliwości :D
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Ja poczekam na polską wersję.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: the_ka »

Antioch Seleucyda pisze:Ja poczekam na polską wersję.
Fakt, nie zauważyłem ze to wersja angielska. Polska powinna byc tansza.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Markus »

170 za core seta.
Do gry pełny playset to 2xCS czyli 340zł. Nie, dziękuję.
To ile zażyczą sobie za małe rozszerzenia? 70zł? 75zł?

Dla mnie te ceny to zabijanie produktu już na starcie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Cena podstawki do AH LCG jest dokładnie taka sama, jak wszystkich innych LCG of Fantasy Flight i wynosi $39,95.
Google nie bolą.
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: bowmanek »

Nie będę palcem wskazywał, ale w sklepie w którym kupuję, ceny CS w polskiej wersji językowej wahają się od 110 (Podbój, Star Wars) do 125 (Władca Pierścieni, Gra o Tron) zł. Dodając 5% zniżki, koszt nawet dwóch podstawek nie wydaje się szalenie wysoki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Markus »

Akurat 3 trole to byl jeden z tańszych sklepow. A tu taki zonk.
Wiem ile wynosi cena w dolarach. Teraz mówimy o tym ile sklepy starają się "przyciąć" w Polsce
ODPOWIEDZ