Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Nookie
Posty: 21
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:28

Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: Nookie »

Część Wam ;)

Poszukuję gry na dwie osoby. Może być na więcej, może być tylko na dwie. W tytule podałem dwie gry, którymi jestem zainteresowany. Czy dobrze skalują się na dwie osoby? Czy są warte uwagi? :D Generalnie nie szukam niczego konkretnego. Chcę żeby gry były w przystępnej cenie (do 100zł), była przyjemna mechanika i generalnie dobrze się grało. Klimat może być ale nie musi, zresztą ja jestem z tych graczy, którzy klimat czują w Osadnikach z Catanu ^^.

Z gier, które posiadam i z drugą połówką gramy często to Osadnicy NI, 7 Cudów Pojedynek, Testament diuka de Crecy. Jeśli przychodzi wam coś do głowy podobnego do wcześniejszych tytułów to ok, jeśli nie, to też chętnie sprawdzę coś nowego ;]


P.S. Tylko nie Reiner Knizia. Kompletnie nie czuję tego autora i nawet dla mnie jego gry są wyprane z klimatu doszczętnie :D A może to ja trafiłem na jego słabsze(tudzież dla mnie nieprzystępne) gry(mam Samuraia, Zaginione Miasta, Pan tu nie stał)?
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2016, 13:07 przez Nookie, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: Planszman »

Rialto i Na chwałę też dobre, ale to już rzecz gustu. Właściwie parę karcianek już masz, więc może coś z kafelkami jak:
Wyspa Skye
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: dgd79 »

A myśleliście o lcg? Większość core setów wystarcza na kilkadziesiąt (jeśli nie więcej) partii i niekoniecznie trzbea wchodzić w dodatki. Ze swojej strony polecam Android Netrunnera. Deckbuilding na podstawce nie jest bardzo wymagający, a sama gra jest bardzo klimatyczna.
Nookie
Posty: 21
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:28

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: Nookie »

O Wyspie Skye już kiedyś myślałem ;)

LCG odpada. Ja bym jeszcze o tym pomyślał, ale dziewczyna kręci nosem na LCG ^^ Poza tym nie widzi mi się dokupować dodatki :)
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: kmd7 »

Jeśli kolejna karcianka, to z klimatów handlowych polecam Jaipur lub z klimatów kosmiczno-wojennych Star Realms. Bardzo pięknie wyglądającą i z banalnymi zasadami grą jest Herbaceous: https://www.kickstarter.com/projects/eb ... escription. Nie musisz go zaraz kupować, jeśli niestraszny/e Ci nóż/nożyczki i brystol/papier samoprzylepny oraz drukowanie możesz wykonać swój egzemplarz z dostępnej tam wersji PNP (niestety czarno-białej). Skromny watek o tej grze jest na forum:http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... us#p827698.
A jeśli z planszą na dwie osoby, to bardzo fajnie grało mi się w Aton. Nie wiem, czy jest gdzieś do kupienia w sklepie, widziałem niedawno na forum oferty sprzedaży. Klimatu nie ma za grosz, zasady niezbyt skomplikowane ale trochę kombinowania jest.Tutaj recenzja: https://xpil.eu/aton-recenzja/.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: misioooo »

Na dwie osoby wg mnie super gra. Race for the Galaxy. Jak coś prostszego, z podobną mechaniką, ale w klimatach przyziemnych - San Juan. Świetna gra, prostsza od Race, ale równie dobra.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: Nadis »

Pola Arle - nam podoba się baaardzo. Doplacisz te 40 zł ale gra jest piękna, ma proste zasady i moim zdaniem klimat jest. Rialto jest ok, ale jeśli już Feld na dwie osoby to zdecydowanie Zamki Burgundii.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Nookie
Posty: 21
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:28

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: Nookie »

Race for the Galaxy i Wyspa Skye, kolejne tytuły do listy: "gry, które trzeba kupić" :D
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: Leszy2 »

Polecam "Władca Pierścieni - Konfrontacja" - rewelacyjna gra dla dwóch osób. Asymetryczna, ale świetnie zbalansowana. Plansza, karty, brak kostek - ale w dużej mierze opiera się na podejmowaniu ryzyka, bo nie znasz pozycji przeciwnika i kart jakie zagrywa. Zagrywałem się w to z żoną do upadłego i każda rozgrywka była zupełnie inna. Dostaniesz za 110 zł nówkę.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: warlock »

Konfrontację dostanie za 97.90 - http://tropemgier.pl/dla-2-osob/307-wla ... tacja.html

A czasem na aros.pl np. można dostać jeszcze taniej (ale w tej chwili nie mają).

A na cdp.pl z darmową dostawą do kiosku za 9 groszy więcej ;) https://cdp.pl/wladca-pierscieni-konfrontacja.html
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Rialto, Na Chwałę Rzymu... Gra dla dwóch osób

Post autor: TV3 »

Może tak:

Hawana.
Wymagająca ciut bardziej niż 7 Cudów Pojedynek czy Testament, jednak cały czas jest to jeszcze waga dość lekka. Wskazana odrobina pomyślunku, czasem planowania na (aż) 2 kolejki w przód. Ciekawy motyw z wykładaniem kart - tu możemy sobie trochę poblefować, popodpuszczać współgracza. Na 2 osoby bardzo przyjemna. Niby można grać do 4 graczy, jednak przy większej ilości już chaos się robi na stole. Zatem wskazana liczba to 2. Eeewentualnie 3. Cena poniżej stówy.

Mr Jack.
Instruktażowo prosta jak budowa cepa, jednak sama rozgrywka wymagająca. Czysty blef i dedukcja. Nie wybacza błędów. Takie trochę szachy, przy czym można nie przepadać za szachami, a lubić Jacka (patrz: ja). Po 2-ch partiach pod rząd przy tej grze mózg może parować. Cena przekracza stówę o kilka złociszy. I to gra tylko na 2.
ODPOWIEDZ