[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Kmet pisze:Wątek przeniesiony z BGG z Gramajdy.
(...)
Pjaj podał bardzo fajny pomysł.
Wprowadzenie stałych potyczek w rodzaju pucharu czy ligi było by ciekawe.
(...)Co wy na to ?
Też mi to chodziło po głowie, więc zrobiłem osobny wątek na ten temat na BGG: http://www.boardgamegeek.com/thread/302653

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Kmet pisze:
Pitchcar Mini Można nawet wzorem innych miast wprowadzić stałe rozgrywki.
Wprowadzenie stałych potyczek w rodzaju pucharu czy ligi było by ciekawe.
Teoretycznie w tym roku odbędą się Mistrzostwa Polski w Pitchcar Mini.

http://pitchcar.gry-planszowe.pl/x.php/ ... macje.html
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Widzę, że strona Pitchara mocno w budowie - nie wiem nawet czy te rozgrywki się toczą czy nie.

Powiedz lepiej mst kiedy przyjeżdzasz do Poznania.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić Poznań w ten weekend ale ostateczne decyzje zapadną pewnie jutro po południu. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

udało mi się zrobić pierwszą wstępną wersję koszulki Gramajdowej. Uciąłem Cyrylowi łapki i zrezygnowałem z "Join us" (po wielu próbach dotarło do mnie, że nie umiem tego narysować :oops:). Mam też na kartce projekt trochę zmienionego Cyryla - jak będę miał chwilę to go narysuję :)

Obrazek
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Rewelacja! Teraz trzeba tylko znaleźć sponsora, ale myślę, że logo na koszulkach pewne osoby być może zobowiąże do wsparcia w jakimś tam % (np. 99% :)). A tak poważnie to możnaby zobaczyć co wyjdzie z tego poniedziałku z ogłoszenia i wtedy może da się pogadać z klubem.

Łapki by się przydały rzeczywiście, ale to co jest teraz jest świetne.
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

edrache pisze:udało mi się zrobić pierwszą wstępną wersję koszulki Gramajdowej. Uciąłem Cyrylowi łapki i zrezygnowałem z "Join us" (po wielu próbach dotarło do mnie, że nie umiem tego narysować :oops:). Mam też na kartce projekt trochę zmienionego Cyryla - jak będę miał chwilę to go narysuję :)
Obrazek
Bardzo fajny.
Jeżeli mogę dorzucić swoje 3 grosze... to dodałbym jakiś wyraz twarzy, taki zadziorny - jak u "wiecie Kogo" :) .

Kmet
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Rewelacja!!! Choc łapki by sie przydaly... Poza tym zmienilabym czcionke napisu - moj brat zamiast G przeczytal S ... :? gdyby udalo sie w buzce Cyryla biale troche zmniejszyc po bokach (zwezyc)? Moge przeslac jego zdjecie legitymacyjne co by latwiej bylo podobienstwo zlapac ;)

Co do wykorzystania logo Alibi na koszulkach musimy pogadac z szefostwem. Gdy projekt ostateczny bedzie gotowy, trzeba sie bedzie naradzic co chcemy w zamian. Wolalabym tez miec jakiegos negocjatora do pomocy.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Cyryl sie na mnie obrazil - stwierdzil ze on nie jest żadna łamaga (gramajda) bez rąk i jak moge byc taka wesola i usmiechnieta z okazji tej koszulki ;)

Oblaskawianie wiewiory w toku :D
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

No to teraz moje trzy grosze. Wystrój graficzny bardzo mi się podoba - nie od dziś wiadomo, że Cyryl jest moim ulubieńcem :) i świetnie się prezentuje na koszulce. Łapki oczywiście można dorobić, ale bez nich też wygląda znakomicie.

Parę uwag merytorycznych. Nie chodzi mi o czepianie się, ale o to, żeby koszulka była jeszcze lepsza.

1. Symbole - nie za bardzo widać różnice pomiędzy nimi i nie każdy będzie w stanie rozpoznać kiedy chodzi o wiek, a kiedy o ilość graczy. Wydaje się, że można by się odwołać do występujących standardowo jak np. w tej koszulce:
http://skocz.pl/symbole_

2. Liczby pod symbolami - zwykle nie odwołuje się do nieskończoności więc można by użyć oznaczeń 18+ albo 1+

3. Nie wiem jaki jest cel tej koszulki - czy ma być tylko fajnym gadżetem dla uczestników spotkań, czy też osoba postronna, widząc ją, może dowiedzieć się o planszówkowych spotkaniach w Alibii. Jeżeli to drugie, to koszulkę należałoby moim zdaniem wzbogacić o jakieś dodatkowe informacje - choćby, że chodzi o Poznań i o planszówki, bo obecnie wielu osobom sympatyczna wiewiórka pewnie z niczym się nie skojarzy.

Na logo Alibi oczywiście musi być zgoda, ale myślę, że nie powinno z tym być problemu.

Niezależnie od powyższego jako podstawa do dalszych prac naprawdę rewelacja!
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Koszulka jest super! Ogromne gratulacje.
Co do grafiki - nie przeszkadza mi brak rączek, jakoś wyobraźnia podpowiada mi, że są zasłonięte przez dolny pasek z piktogramami.
Co do symboli - zgadzam się z pjaj'em, że trzeba ją troszkę podrasować - pierwsze dwa są do siebie podobne i rzeczywiście warto zamienić na 18+ i 1+. Moim zdaniem nie ma co upychać za dużo informacji na koszulce. Logo klubu jest o.k., przydałaby się gdzieś jeszcze informacja o mieście i idealnie by było jeszcze jakiś link dać (wtedy reszta informacji jest do doczytania na stronie). Chwytnym tekstem byłoby coś w stylu "Najlepsze gry planszowe świata w Poznaniu".
Powyższe uwagi mają sens oczywiście tylko, jeśli koszulka ma spełniać rolę reklamową. Jeśli ma być natomiast gadżetem klubowiczów, trzeba by nieco inaczej podejść do sprawy.
Czy będą inne wersje niż czarna?

Czyli ulotki mamy, koszulki mamy, sukno mamy, oby tak dalej :)


pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Gramajda/Sramajda - coraz bardziej podoba mi się ta nazwa :D Wielkie dzięki za celne uwagi

Będę bardzo wdzięczny za zdjęcie legitymacyjne Cyryla (jak już da się przeprosić), dorobię łapki - może trochę inne niż ma w rzeczywistości (chyba, że dostanę też zdjęcie legitymacyjne łapek ;)). Macie rację co do piktogramów - zmienię na pewno a 18+ jest duuuużo lepsze niż jakaś tam nieskończoność (w ogóle nie pomyślałem o tym plusie).

Jaki koszulka ma cel? Nie wiem ;) Taki, żebym sobie porysował :P A tak serio, to jeśli chcemy przyciągać nowe osoby, to przydałyby się dodatkowe informacje - dopiszę Poznań i dzień tygodnia. Nawet jeśli nie będziemy mieli sponsoringu to nie rezygnowałbym z loga Alibi (squirell, jeśli masz dostęp do loga w lepszej jakości to byłoby super - najlepiej w postaci wektorowej - to jest rysowane "na kolanie").

To na razie tyle - myślę, że przed poniedziałkowym spotkaniem nic więcej z tą koszulką nie zrobię, ewentualnie narysuję drugiego wiewióra :P

EDIT: byłbym zapomniał - kolor czarny jest testowy - sam wolałbym inny, ale nie wiem jakie koszulki będą, więc póki co będę pokazywał na czarnych
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

edrache pisze:(...) A tak serio, to jeśli chcemy przyciągać nowe osoby, to przydałyby się dodatkowe informacje - dopiszę Poznań i dzień tygodnia. Nawet jeśli nie będziemy mieli sponsoringu to nie rezygnowałbym z loga Alibi (squirell, jeśli masz dostęp do loga w lepszej jakości to byłoby super - najlepiej w postaci wektorowej - to jest rysowane "na kolanie").(...)
1. Myślę że dzień tygodnia jest ryzykowny (może się zmienić) - lepiej dać linka do jakiejś strony. Np. coś ze skocz.pl albo tiny.com (czy tam można edytować linka? - to by było najlepsze), albo może po uzgodnieniu z szefostwem Alibi może dałoby się zrobić www.alibipoznan.pl/gramajda ? (celowo nie parsuję linka, bo nie działa).
2. Nawet bez sponsoringu - Alibi zasłużyło na reklamę!

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

maluman pisze: 1. Myślę że dzień tygodnia jest ryzykowny (może się zmienić) - lepiej dać linka do jakiejś strony. Np. coś ze skocz.pl albo tiny.com (czy tam można edytować linka? - to by było najlepsze), albo może po uzgodnieniu z szefostwem Alibi może dałoby się zrobić www.alibipoznan.pl/gramajda ? (celowo nie parsuję linka, bo nie działa).
Zgadzam się, że nie warto umieszczać dnia tygodnia - te dane akurat szybko mogą się zdezaktualizować. Ponieważ jak na razie wygląda na to, że wiążemy się z Alibi na dłużej nie byłoby zbytnim ryzykiem wskazać miejsca. Oczywiście idealnie byłoby wskazać własną stronę, której jak mniemam już niedługo się dorobimy (od biedy za pomocą skocz.pl można zrobić linka na BGG)
maluman pisze: 2. Nawet bez sponsoringu - Alibi zasłużyło na reklamę!

pozdrawiam, m.
Oj niebiznesowo koledzy myślicie, niebiznesowo :wink: Chyba będę się musiał włączyć do tych negocjacji :) Oczywiście miło ze strony Alibi, że udostępnia nam lokal, ale nie da się ukryć, że również na nas zarabia, a jeżeli będziemy reklamować Alibi na swoich koszulkach to przecież też odbywa się to z korzyścią dla klubu. Z tych względów oczekiwanie, iż Alibi będzie w jakiejś części partycypować w kosztach jest uzasadnione - przecież koszulkę możemy zrobić również bez logo Alibi.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Cyryl powiedział, ze wszystkie legitymacyjne rozdal dziewczynom... i w zamian dal mi to:
Cyryl_mugshot2.jpg
juni
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: juni »

no proszę...
i z profilu to całkiem przystojny wiewiór jest :D
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

to jak mst z Twoim przyjazdem? :D
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

No niestety znowu mi się pozmieniało - mam nadzieję, że będę w przyszły piątek/sobotę. Teraz macie Pyrkon więc na ten weekend atrakcji Wam wystarczy. :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Na stronie gildii umieściłam jeszcze ciepłe zdjęcia z Pyrkonu :)

Za akcję propagandową, której przykłady tu:
http://www.boardgamegeek.com/image/317131
i tu: http://www.boardgamegeek.com/image/317130
prezes powinien zasponsorować jakieś nagrody a wszyscy spragnieni szerzenia planszówek i dyżurowania niech się przygotują bo trochę nowych może przybyć...

Jedyni członkowie Gramajdy obecni na wszystkich trzech dniach Pyrkonu -> to edrache, memnos i ... squirrel :twisted:

Recenzje gier później na razie dziekuję Markowi (edrache) za wytrwałość co do mojej osoby, pomoc w chwili głodu (kanapka) i lenistwa (podwózka) ;) a także Sabinie, Eli (olimpia), Ani, Pawłowi, Piotrkowi, Grzegorzowi (pandura), Tomkowi (cannehal), Mikołajowi (demnogonis), Bartkowi (memnos), Markowi (senaszel), Pawłowi (Pjaj) i Danielowi za mile spędzony czas.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Zdjęcia tradycyjnie już rewelacyjne. Iluminacja mojej osoby naprawdę mnie rozbawiła :)
Jedna tylko uwaga techniczna - część zdjęć prawdopodobnie źle się wgrała do BGG i widnieją na liście tylko jako małe skrawki. Czy squirrel jako osoba, która je w grała może je usunąć, czy też jest to niemożliwe? Jeżeli nie, to może maluman jako szef gildii napisze do BGG, żeby te zdjęcia skasowali, bo niepotrzebnie zakłócają idealną harmonię naszej galerii.

Cyryl oczywiście jest najlepszy i chodzą po BGG słuchy, że niedługo zostanie mu poświęcony GeekList przez co stanie się postacią kultową środowiska planszówkowego na całym świecie :)
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Squirrel pisze:Na stronie gildii umieściłam jeszcze ciepłe zdjęcia z Pyrkonu :)
Zdjęcia jak zwykle świetne :D

Jutro napisze więcej wrażeń z Pyrkonu, bo po przestawieniu godziny mam jakby mniej czasu
PS. Jutro gramy w Finito - Pyrkonową Grę Roku ;) (będę tylko na chwilę, ale zagrać muszę)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Pjaj pisze: Jedna tylko uwaga techniczna - część zdjęć prawdopodobnie źle się wgrała do BGG i widnieją na liście tylko jako małe skrawki. Czy squirrel jako osoba, która je w grała może je usunąć, czy też jest to niemożliwe? Jeżeli nie, to może maluman jako szef gildii napisze do BGG, żeby te zdjęcia skasowali, bo niepotrzebnie zakłócają idealną harmonię naszej galerii.
Mi się czasem komputer zawiesza i niestety wychodza takie kwiatki wtedy :( Napisalam do admina (nie wiem czy do wlasciwego...) z prosba o pomoc bo zdjec usunac sie nie da (mimo zapewnien pod okienkiem uploadu "You may remove your content at any time." -> no ale uprzedzal o tym maluman :( )
Pjaj pisze:Cyryl oczywiście jest najlepszy i chodzą po BGG słuchy, że niedługo zostanie mu poświęcony GeekList przez co stanie się postacią kultową środowiska planszówkowego na całym świecie :)
??
edrache pisze: PS. Jutro gramy w Finito - Pyrkonową Grę Roku ;) (będę tylko na chwilę, ale zagrać muszę)
Umowa jest taka - ja przynoszę Finito, a Ty Kornelię :D
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Squirrel pisze:
edrache pisze: PS. Jutro gramy w Finito - Pyrkonową Grę Roku ;) (będę tylko na chwilę, ale zagrać muszę)
Umowa jest taka - ja przynoszę Finito, a Ty Kornelię :D
Kornelia powiedziała, że przyjdzie :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Moja obecność na Pyrkonie była niestety na tyle krótka, że w Finito zagrać nie zdołałem. Z chęcią więc odrobię zaległości jutro. Tym bardziej jeżeli jest okazja poznania żony mojego ulubionego rysownika :)
ODPOWIEDZ