Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

PapaSzlumpf pisze:Jestem rozczarowany. Ostatnio fani tej serii dostali aż trzy dodatki, a teraz szykuje się kolejny. Słabe...
Bo dobra seria :-)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

Gosterq pisze:Słabe, przecież było, że rendery dostali :-P
Do angielskiej wersji Dominiona :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
PapaSzlumpf
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2016, 12:24
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: PapaSzlumpf »

Ale dostaną...bo przecież nikt nie wątpi że się nie ufunduje. A kiedy dostaniemy "Mage Wars'a" (chodzi mi o dodatki), bo na Akademię i Arenę już czekamy blisko pięć miesięcy, co ze "Spartakusem" i "Legendary Encounters" Wiem, że tego ostatniego nikt nie obiecywał, ale tak udzieliło mi się nakręcanie na tą serię, że uwierzyłem w jej polskie wydanie...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ChlastBatem »

Mimo, iż wsparłem każdego Dominiona to również trochę posmutniałem. Dominiona mam już tyle, że starczy na rok grania jak i nie dłużej. Przydałaby się jakaś inna gierka, jakiś hit na polskie stoły ;)

GFP dajcie czadu!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Pamiętajcie, że z Dominionami GFP ma "parę" lat do nadgonienia - gdyby wydawali dodatki w standardowym tempie i w standardowej kolejności, Imperium jeszcze długo byśmy nie zobaczyli ;)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: xelos80 »

Trolliszcze pisze:Pamiętajcie, że z Dominionami GFP ma "parę" lat do nadgonienia - gdyby wydawali dodatki w standardowym tempie i w standardowej kolejności, Imperium jeszcze długo byśmy nie zobaczyli ;)
Tylko narazie do ogrania są jeszcze aż 3 pudła. Starczy na długo. A zamiast kolejnego Dominiona przydałby się jakiś inny nowy hit na miarę Spartakusa. W sumie wydawanie kolejnego dodatku odrazu po dostarczeniu 3 może wpłynąć na mniejsze wsparcie. Trochę jakby odrazu po podaniu obiadu zaczynać odrazu gotować kolacje. Niektórzy mogą byc jeszcze najedzeni i kolacja będzie niezjedzona.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Popyt nie mnie oceniać, zobaczymy podczas akcji. A z tym hitem na miarę Spartakusa - no jasne, ale chyba nikt nie sądzi, że GFP znajdzie taki tytuł w tydzień i podpisze umowę na kolanie? [EDIT: Jeśli już, to sytuacja ze Spartakusem raczej skłania do jeszcze ostrożniejszego negocjowania i zawierania umów.] Nie ma się co oszukiwać, znalezienie innego tytułu na miejsce Spartakusa może trochę potrwać (obym się mylił).
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Rigidigi »

Czemu znowu na wspieraczce? Czy poprzednie dodatki nie zarobiły na wydanie kolejnego dodatku?
Dołączam do rozczarowanych zapowiedzią, pomimo tego, że Dominion zdobył moje serce i przymierzam się do zakupu.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Szczerze mówiąc, to rozczarowanie. Kolejny Dominion? Leo why? To trochę pójście na łatwiznę. Szkoda

Tapnięte z espiątki
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Ja podbijam pytanie o dodatek do Rolla - jaka cena i termin premiery?
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: citmod »

Ech, nawet nie zdążyłem jeszcze rozpakować 3 ostatnich pudeł Dominiona (nie mówiąc o innych nierozpakowanych grach na półkach), a tu już mam szykować kolejny hajs na nią... A za drzwiami Essen czeka...

Zobaczymy, ale ogólnie również dołączam się do głosów które mówią, że tempo trochę za szybkie. :(
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: olocop »

Kampania 3 poprzednich dodatków była pół roku temu. Jak teraz bedzie Empires, to pewnie na wiosnę dopiero dostanie się ten dodatek w swoje ręce. Prawda, że początek kampanii zbiega się z otrzymaniem pudeł z poprzedniej, ale jest czas na ogranie. Ja tam czekam i się cieszę.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: xelos80 »

Ja tym razem poczekam, chociaż mam wszystko od GFP. Nie jestem aż takim maniakiem Dominiona żeby 3 pudła ograć w pół roku. To co mam wystarczy mi na parę lat. Poczekam aż pojawi się w sklepie i wtedy może kupię jeśli do tego czasu Dominion mi się nie znudzi.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

A ja biore i się ciesze że jest to nowy dodatek, nie te starsze. Będzie powiew świeżości i to międzynarodowy :)

Co prawda wolałbym w listopadzie bo teraz essen itp itd ale jakoś trzeba dać radę.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

mikeyoski pisze:Szczerze mówiąc, to rozczarowanie. Kolejny Dominion? Leo why? To trochę pójście na łatwiznę. Szkoda
Pójściem na łatwiznę jest wydanie "kolejnego" Dominiona?! Gracze w Polsce czekali kilka lat na to aby Dominion w ogóle powrócił na sklepowe półki, a nie dość że powrócił, to powrócił w przyzwoitych cenach, odświeżonym wydaniu i do tego jest zapowiedziana cała seria Dominiona. To jest luksus dla graczy w Polsce. Znam takich co jeszcze dwa lata temu kupowali, stara, zużyta mocną wersję innego polskiego wydania za prawie 300zl. Pewnie nie kupię wszystkich Dominionów, jeszcze podstawkę mam słabo ograną , a Intrygę ledwo rozpakowałem. Ale szalenie doceniam to, że GFP wzięło się za odświeżenie Dominiona i chcą to zrobić od początku do końca. Pójściem na łatwiznę byłoby dać ludzią podstawkę, a na resztę machnąć ręką. Nie jestem cichym obrońcą GFP tylko proszę zauważyć ile mamy na półkach tytułów przy których, czasem przez lata, widniała łatka nieopłacalnego wydania.
Teraz jest Dominion, za miesiąc pewnie będzie kolejna ciekawa gra. A na tyle na ile znamy poczynania GFP wszyscy wiemy, że zapewne jeszcze czymś nas zaskoczą w najbliższym czasie.

P.S fakt faktem na koniec roku moglibyście "przypieprzyć" jakimś mocnym tytułem :lol: może z Essen jakieś świeże perełeczki przywieziecie
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Nie zrozum mnie źle, ale nie każdy czeka na Dominiona. Przed chwilą pojawiły się 3 dodatki jednocześnie, a tu kolejny. Chyba nie tego oczekiwali ludzie.

Tapnięte z espiątki
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Gosterq »

Przecież to oczywiste, że Dominion był w planach wydawniczych, tylko, że pewnie w nieco późniejszym terminie, ale skoro sprawa Spartacusa zakończyła się "tymczasowym" fiaskiem, to na otarcie łez przyspieszyli akcję z nowym dodatkiem. Fani tej karcianki się ucieszą, a pozostali poczekają na wyniki rozmów na Essen, nie wiem nas czym się tu rozwodzić ;-)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Andy »

1. Dominion jest świetną grą, a każda jego część jest warta wydania.
2. Nie ma obowiązku kupowania Dominiona.
3. Nie ma zakazu kupowania innych gier.

Ad.2 i 3: przynajmniej na razie. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

mikeyoski pisze:Nie zrozum mnie źle, ale nie każdy czeka na Dominiona. Przed chwilą pojawiły się 3 dodatki jednocześnie, a tu kolejny. Chyba nie tego oczekiwali ludzie.
Oczywiście masz racje! Ja sam wolałbym inny tytuł ale wiesz jak to jest, że GFP zapowie np. wielki hit , który w Polsce długo nie mógł się przebić przez wydawnictwa , a i tak znajdą się ludzie co skrytykują "a bez sensu" , " a grałem u kolegi i nie siadło" , "a przecież są gry wyzej w rankingu" , " a to stare jest" , " o Boże muszę sprzedać angielksą wersję" i moje ulubione "przecież to się nie ufunduje!" ...
GFP trochę rozbujało nasz rynek planszówkowy i pokazało też innym wydawnictwom , że można , a że liczba graczy w Polsce jest już tak duża , że też się opłaca.
Minus jest taki , że oprócz 500+ , rząd powinien pomysleć o dofinansowaniu plaszomaniaków, wszak idea jest iście rodzinna, i stworzyć program "planszówka+"! I co miesiąc taka dodatkowa "stówka" byłaby mile widziana...
A może panowie ze wspieram.to przygotują jeszcze kiedyś taki konkursik z 20zl do wygrania. To mile było i sprawiło, że wydaliśmy jeszcze wiecej na wspieram.to niż bez konkursu :lol:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Zawód może nie, chociaż Dominion to nie moja brożka. Ale fajnie widzieć, że chłopaki z GFP nie zdejmują nogi z gazu i szybko wracają do formy po zamieszaniu ze Spartakusem wywołanym przez GF9. Czekam na kolejne punkty planu wydawniczego, mając cichą nadzieję, na jakieś smakowite euro w rozsądnej cenie jeszcze w tym roku :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: wrzesien »

Chciałbym zwrócić uwagę, iż podobno nowy dodatek do Dominiona będzie na wspieram.to - więc jeśli faktycznie nie ma niego popytu to się nie ufunduje i po problemie. Gorzej byłby gdyby GFP wydał go w zwykłym trybie, zamroził fundusze i został z grą, której nikt nie chce. Wtedy musiałby wydawać mniej i bylibyśmy jako gracze stratni mając mniejszy wybór na rynku.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: UncleLion »

ChlastBatem pisze:Mimo, iż wsparłem każdego Dominiona to również trochę posmutniałem. Dominiona mam już tyle, że starczy na rok grania jak i nie dłużej. Przydałaby się jakaś inna gierka, jakiś hit na polskie stoły ;)

GFP dajcie czadu!
Nie ma co się smucić.

Jestem po pierwszych rozgrywkach w Empires - zdecydowanie Vacarino w dobrej formie. Dają naprawdę masę możliwości kombinowania. Jestem pod dużym wrażeniem.

Dlatego mimo wszystko się cieszę. Ja należę do tych, którzy mają nadzieje, że mimo wszystko szybko doczekamy się wszystkich pozostałych Dominionów :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Muszę ponarzekać ;).

Patrząc na okładki nowych/starych wersji Dominiona (edit: mówiąc stare, mam na myśli oryginalne, a mówiąc nowe mam na mysli te od GFP):

Podstawka: nowa okładka od GFP jest ładniejsza (chociaż ilustracja na starej też była ok, efekt psuło koślawe logo).
Intryga: stara okładka podoba mi się chyba trochę bardziej
Przystań: stara okładka deklasuje tę nową od GFP imo
Złoty Wiek: stara nie była może majstersztykiem, ale lepiej oddawała klimat dodatku. Nowa ma starego dziada na pierwszym planie. Stara okładka do Złotego Wieku była żywa i świetnie oddawała to, czym jest ten dodatek (od razu widać bogactwo ;)). Smutny stary dziad z nowej edycji bardziej kojarzy mi się z upadkiem niegdyś bogatego rodu, niż z "prosperity" ;).

Mam w sumie problem z nowymi grafikami - wszystkie okładki trzech dodatków są utrzymane w bardzo podobnej, dość nudnej kolorystyce i zlewają się ze sobą. Pudełka ze starej serii odróżniały się od siebie i miały charakter.

Mam nadzieję, że okładka do Empires będzie lepsza, bo oryginał jest dość "epicki" :).
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 11:54 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: olocop »

A ja za to patrzyłem na te "nowe" oryginalne wersje okładek,które będą wprowadzane wraz z poprawianymi kartami.
Jak jeszcze nowa podstawka jest całkiem ładna i o wiele lepsza od poprzedniej, to Intryga jest ponownie paskudztwem.

Bardzo mi się za to podobają okładki od GFP i mam nadzieję, że pozostałe dodatki (jak już wyjdą, nie "jeśli"), będą miały podobną szatę graficzną.
Trzymają fajny klimat średniowiecza.
Oryginalne są wyprane z jakiegokolwiek klimatu. Tu jakieś paskudztwo, jakaś straszliwa małpa, czy manekin z toporem, tu jakiś dworek, który mi od razu kojarzy się z Wokulskim i jego czasami. Według mnie, bronią się tylko okładki do Adventures i Empires.

A tak w ogóle, to mam podstawkę i Intrygę jeszcze z Barda, więc od razu po dotarciu Przystani i Złotego Wieku, do nich przerzuciłem wszystkie karty. Gdybym kupował na nowo, to pewnie trzymałbym na półce wszystkie pudełka, nie mogąc się zdecydować na odrzucenie jakiegokolwiek:)
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Dzięki za dyskusję.

Fakt faktem- ledwie kilka tygodni temu rozesłaliśmy dominiony do Polskich graczy, a tymczasem już serwujemy powtórkę z rozrywki. Byliśmy przekonani, że pojawią się takie głosy, i w pełni to rozumiemy. Nasza decyzja wynika między innymi z odsunięcia spartakusa. Pierwotnie kampania miała startować końcem października i być ostatnią na ten rok.

Skoro mamy do tej kampanii większość gotowe, trzyma nas też termin produkcji (tegoroczny), nie chcemy szukać żadnego zastępstwa dla spartakusa "na już". Zdecydowanie wolimy zaproponować Wam kampanię która jest przemyślana, gra jest gotowa do produkcji, prace nad plikami już trwają, niż na chybcika wrzucać "coś".

Z jednej strony możecie czuć, że to za dużo. Z drugiej strony, Vaccarino naprawdę jest w dobrej formie. To świetny dodatek. Zapowiadaliśmy że będziemy Dominionowi poświęcać bardzo dużo uwagi w tym i przyszłym roku, i jest to jedna z konsekwencji naszych słów. Jak, skądinąd słusznie zauważył Trolliszcze: Polska edycja ma pewne zaległości czasowe, a naszą ambicją jest dbać o Dominion tak bardzo, żeby nie poprzestać na czterech pudełkach. ;)

Long story short: decyzja o zaproponowaniu Wam Imperium, jest podyktowana:
1. Nieustanną chęcią rozszerzenia marki Dominion
2. Terminem produkcji
3. Nie chcemy dodawać żadnej kampanii na szybko. Staramy się unikać działania pod presją czasu- to powoduje pole do powstania błędów.

Twierdzenie, że w tym konkretnym przypadku idziemy na łatwiznę, jest tak daleko od prawdy, jak tylko może być. Widać po ilości głosów "Coooo? Już?! Jeszcze nie ograliśmy poprzednich!"- i te głosy w pełni rozumiemy. Mamy jednak nadzieję, że praca którą wkładamy w promocję serii wróci i do nas i do Was.

Bardzo niedługo pojawią się pierwsze recenzje imperium.

Jeśli chodzi o SCD dodatku do Rolla- jutro w ciągu dnia na znadplanszy. :) Tak jak obiecywałem, jest dobrze. W artykule znajdziecie podstawowe informacje o grze, oraz PDF insturkcji. Gry powinny być u nas w okolicy 20-25 października. Niebawem w sklepach rozpocznie się przedsprzedaż.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ODPOWIEDZ