Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Na określony kontent, czasową. Bodaj do końca 2016 (pięcioletnia, od 2011). Ale mówi się też, że przedłużą.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

@Phate, pewną pulę masz już w podstawce + pierwsze paczki Mrocznej Puszczy. Ktoś wyżej wspomniał o wybraniu sfery lub rasy i to jest bardzo dobry pomysł. Można pójść nawet inaczej. Ja lubię grać dając postaciom dużo przedmiotów, pancerzy, mieczy, koni. To też jest świetna sprawa. Zobacz, że po Mrocznej Puszczy masz już fajny set Orłów. Przy Dwarrowdelfie - krasnoludów. Reszta, pojedynczych kart jest porozrzucanych wszędzie, bo taki biznes z tego mają ;) Kup pierwszą część sagi LOTR, bo akurat tam sporo kart fajnych do wszystkiego. Taki sposób jest chyba najłatwiejszy. Na podanej już stronie Beorna zobaczysz co masz w każdym dodatku, czasem spodoba Ci się jedna, czasem dwie karty, a w innych najlepszy jest scenariusz i już mniejsza o karty :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Co gracz to opinia. Ja bym powiedział, że jest dokładnie odwrotnie. Jak nie chce się kupować wszystkiego to wybranie i skupienie się na jednej rasie jest najszybszym sposobem do znudzenia się grą. Dużo lepiej moim zdaniem celować w bardziej uniwersalne dodatki. Ja bym osobiście polecił 2gi cykl pod tym względem, gdzie można naprawdę pokombinować z różnymi kombinacjami bohaterów. Potem zawsze można dokupić Hobbitów i mieć tak czy siak krasie.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

Ayaram pisze:Co gracz to opinia. Ja bym powiedział, że jest dokładnie odwrotnie. Jak nie chce się kupować wszystkiego to wybranie i skupienie się na jednej rasie jest najszybszym sposobem do znudzenia się grą. Dużo lepiej moim zdaniem celować w bardziej uniwersalne dodatki. Ja bym osobiście polecił 2gi cykl pod tym względem, gdzie można naprawdę pokombinować z różnymi kombinacjami bohaterów. Potem zawsze można dokupić Hobbitów i mieć tak czy siak krasie.
Mając na myśli 2-gi cykl, mówisz o cyklu przygodowym Dwarrowdelf ? Tak ? Do niego też ten duży Khazad-Dum ?

A co sądzicie o wykorzystywaniu w grze fanowskich bohaterów, którzy są w paczce z fanowskimi scenariuszami na dropboxie ? (link znalazłem w poradniku na stronie Win On Board) ?
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Patrząc na ilość kontentu, który mam od FFG nie miałem nigdy potrzeby sięgać po fanowskie karty :) Ale o ile są zbalansowane, to nie widzę przeciwwskazań, w końcu to gra która ma tobie sprawić przyjemność. Modyfikuj wedle woli :) Tylko pamiętaj by się później nie spaczyć, np zbyt silnymi kartami.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ja bym pograł w te fanowskie scenariusze od NinjaDorg, ale odpuscilbym dodatkowe postaci, bo FFG daje wystarczająco w ramach oferowanych pozycji:) Inne fanowskie rZeczy zostawiłabym jak ograsz normalny druk.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Scenariusze to świetny pomysł :) Dają solidnego kopa jeśli chodzi o grywalność samej podstawki. W oryginalne 3 można trochę pograć, ale bez przesady, a te nowe spisują się świetnie :) Szczególnie, że są na dobrym dla nowego gracza poziomie trudności.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Phate »

Ściągnąłem sobie te fanowskie scenariusze i podoba mi się w nich właśnie to, że można w nie grać z kartami z podstawki (mam nadzieję, że znacznie zwiększy to regrywalność samej podstawki). Co do fanowskich bohaterów, to może rzeczywiście lepiej ich nie używać bo mogą być przegięte i niepotrzebnie przyzwyczaimy się do silnych kart.

Wciąż się zastawiam w jakie dodatki iść na początku - chciałbym, żeby były fajne scenariusze i fajne karty do rozbudowy talii.
Zdaje sobie jednak sprawę, że z założenia w grach LCG takiego złotego środka nie znajdę ;p
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Spokojnie, w oryginalnych kartach też jest sporo totalnie przegiętych :wink:
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Polecam Ci przejrzeć ten wątek. Co któryś post jest na temat "co kupić", na pewno znajdziesz coś dla siebie ;) Ja wyznaję zasadę "bierz wszystko po kolei" ale aktualne ceny tych pierwszych dodatków z mrocznej puszczy nie są najlepsze...
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Co robicie gdy (podam przykład z Podróży wzdłuż Anduiny) w 2 rundzie wychodzi drugi górski troll? reset i na nowo, czy "marnujecie" czas i dopisujecie porażkę do talii ?
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Lord_Venom »

Mógłby ktoś napisać mi jak brzmi treść karty nr 60 z dodatku Czatownik? Po angielsku karta nazywa się: Short Cut. Niestety w zakupionym przeze mnie dodatku brakowało tej właśnie karty. Napisałem do FFG (do Galakty także pisałem, ale nie odpisywali) i o dziwo przysłali mi za darmo trzy kopie karty. Nic tylko pogratulować troskę o klienta. Wolałbym mieć kartę w naszym języku, ale lepiej mieć niż nie mieć.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Tony23 pisze:Co robicie gdy (podam przykład z Podróży wzdłuż Anduiny) w 2 rundzie wychodzi drugi górski troll? reset i na nowo, czy "marnujecie" czas i dopisujecie porażkę do talii ?
Rozwalamy 2 trolle :) Z Trollami to jeszcze pół biedy (jak nie przekroczymy 30 zagrożenia od razu w pierwszej rundzie to da się wyżyć ze spokojem), ale co to zasady jak trafia się konkretny bullshit na początku, to rozdaje na nowo ale zaliczam tą "poddaną" grę do porażek i dalej gram tak by mieć win rate 50%+.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Lord_Venom pisze:Mógłby ktoś napisać mi jak brzmi treść karty nr 60 z dodatku Czatownik? Po angielsku karta nazywa się: Short Cut
Wydarzenie
Skrót

Odpowiedź: Kiedy do gry wchodzi jakiś obszar, wyczerp postać z cechą Hobbit, aby wtasować ten obszar z powrotem do tali spotkań. Następnie odkryj 1 kartę z tali spotkań i umieść ją w strefie przeciwności.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Ayaram pisze:
Tony23 pisze:Co robicie gdy (podam przykład z Podróży wzdłuż Anduiny) w 2 rundzie wychodzi drugi górski troll? reset i na nowo, czy "marnujecie" czas i dopisujecie porażkę do talii ?
Rozwalamy 2 trolle :) Z Trollami to jeszcze pół biedy (jak nie przekroczymy 30 zagrożenia od razu w pierwszej rundzie to da się wyżyć ze spokojem), ale co to zasady jak trafia się konkretny bullshit na początku, to rozdaje na nowo ale zaliczam tą "poddaną" grę do porażek i dalej gram tak by mieć win rate 50%+.
taaaaa
ja myślałem, że już mam dobry deck, ale po 0-8 chyba czas coś w nim zmienić
póki co ciągle walę głowa w mur z tym scenariuszem solo
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Kombinuj, kombinuj ;) Ten quest wydaje się mega trudny do czasu wymyślenia dobrej strategii. A sposobów podejścia do tej przygody jest minimum kilka ;) Bardzo fajna przygoda, pierwsza z tych, gdzie prawdziwa walka toczy się bardziej nad klaserem przy tworzeniu talii niż już przy prawdziwej grze ;) Dlatego nie polecam słuchać podpowiedzi, bo one popsują calutką zabawę w tym przypadku ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Podróż w dół Anduiny to pierwsza przygoda, w której nie wystarczy mieć planu A, ale również plan B i C :) Jest sporo pomysłów na ten scenariusz, zdecydowanie lepiej samemu coś wymyślić niż korzystać gotowych rozwiązań.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Nawet nie próbuje zaglądać na stronę z deckami innych.
Mając tylko podstawke buduje talię tylko na 30 kartach
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Tony23 Spróbuj 3 kolorki. W podstawce masz mało kart, warto wybrać te najlepsze z każdej strefy :) Przynajmniej u mnie tak zadziałało gdy grałem sobie Progression Series.
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Lord_Venom »

stary gracz pisze:
Lord_Venom pisze:Mógłby ktoś napisać mi jak brzmi treść karty nr 60 z dodatku Czatownik? Po angielsku karta nazywa się: Short Cut
Wydarzenie
Skrót

Odpowiedź: Kiedy do gry wchodzi jakiś obszar, wyczerp postać z cechą Hobbit, aby wtasować ten obszar z powrotem do tali spotkań. Następnie odkryj 1 kartę z tali spotkań i umieść ją w strefie przeciwności.
Dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Co robicie gdy (podam przykład z Podróży wzdłuż Anduiny) w 2 rundzie wychodzi drugi górski troll? reset i na nowo, czy "marnujecie" czas i dopisujecie porażkę do talii ?
Myślę, że początkującym graczom (takim z samym zestawem podstawowym) warto polecić deck niejakiego Seastana i porady z nim związane właśnie do Anduiny:
http://ringsdb.com/decklist/view/961/se ... t-solo-2.0

Sam przyznam, że z niektórych rzeczy nie korzystałem.

Na stronie można znaleźć sporo fajnych talii do wypróbowania (na których wymyślenie nie starczyłoby większości z nas czasu). Między innymi deck: który ponoć bije wszystko nawet w nightmarze,
deck samobójczy Caldara, Boromir i Drzewiec,
i wiele innych.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

Ciekawy trick tam widzę: wysłać postać do questowania, przygotować ją i ponownie wysłać do questowania w tej samej fazie. Prawdę mówiąc nigdy na to nie wpadłem/nie zastanawiałem się nad tym... (a i tak pewnie bym dumał czy to zgodne z przepisami... na pewno można przerywać przydzielanie do wyprawy akcjami, ale żeby przydzielić 2 razy tę samą postać...)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: schen »

jax pisze:
Ciekawy trick tam widzę: wysłać postać do questowania, przygotować ją i ponownie wysłać do questowania w tej samej fazie. Prawdę mówiąc nigdy na to nie wpadłem/nie zastanawiałem się nad tym... (a i tak pewnie bym dumał czy to zgodne z przepisami... na pewno można przerywać przydzielanie do wyprawy akcjami, ale żeby przydzielić 2 razy tę samą postać...)
Gdzie to widzisz? Nie chodzi Ci przypadkiem o podwójne użycie zdolności Faramira? Co do przydzielania do wyprawy jestem pewien, że nie można kogoś przydzielić podwójnie, w taki sposób postacie, które się nie wyczerpują mogłyby być przydzielane nieskończoną ilość razy ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Nie da się przydzielić postaci dwa razy do tej samej wyprawy. Combo z linkowanej talii polega na dwukrotnym wykorzystaniu akcji z Faramira.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Matchay
Posty: 22
Rejestracja: 04 cze 2004, 15:52
Lokalizacja: Ettlingen / Łódź

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Matchay »

No właśnie temu też się zdziwiłem. Zna ktoś odpowiedź na to pytanie, "czy to zgodne z przepisami"? Dodanie punktów siły woli dwukrotnie do testu rozpatrywania wyprawy? Instrukcja mówi o sumie punktów siły woli wszystkich przydzielonych postaci - taka akcja jak powyższa, to w tym kontekście schizofrenia...
ODPOWIEDZ