Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: pan_slaw »

Miszon pisze:Jest też oficjalna aplikacja, ale działa tylko na tablety:

https://play.google.com/store/apps/deta ... nion&hl=pl

Jest tryb kampanii, solo z komputerem oraz online.
Nie trzeba grać na tablecie, można w przeglądarce https://www.playdominion.com/ jest całkiem spoko.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Dominion

Post autor: Miszon »

Toomek pisze:
Miszon pisze:Jest też oficjalna aplikacja, ale działa tylko na tablety:

https://play.google.com/store/apps/deta ... nion&hl=pl

Jest tryb kampanii, solo z komputerem oraz online.
Niestety - w obecnym kształcie niegrywalna. Wieczne ściny, brak jakiejkolwiek płynności działania i straszliwa szpetota. Przestrzegam przed darmowym sciagnieciem, nie mówiąc już o jakiejkolwiek inwestycji w tytuł.
ja mam, dużo gram i nie odczułem szczególnego braku płynności. Czasem trochę przymyka ale rzadko. Co do szpetoty, gra wygląda tak jak oryginał, bo przecież karty są z normalnymi obrazkami, wiec trudno aby było bardziej szpetnie niż na papierze.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Dominion

Post autor: Trolliszcze »

Jeszcze w temacie przechowywania kart - czy ktoś ma w domu standardowego deck boxa od Ultra Pro i może sprawdzić, czy karty z Dominiona bez problemu wchodzą na wysokość? Zgodnie z oznaczeniami rozmiarów koszulek, standard euro (Dominion) są jakieś 3 mm dłuższe od standardowych kart CCG (czyli takich, jak wchodzą do deck boxów).
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion

Post autor: Andy »

Bardzo dobrze się gra na pececie, tylko przeciwnik AI po ostatnich upgrade'ach bardzo słaby. Ale zaletą jest to, że mogę grać w sieci z kumplem, który kupił wszystkie dodatki (ja mam tylko podstawkę i Intrygę) - można używać wszystkich kart "najbogatszego" :wink: gracza, niezależnie od tego, co się samemu kupiło.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Dominion

Post autor: cezarr »

Zagrałem wczoraj pierwsze 3 gry w Przystań. Było ekstra! Masa świetnych kart, mnóstwo nowych pomysłów względem tego, co było w podstawce i Intrydze - po prostu super zabawa! :D

Dwa razy poległem w wyrównanych bojach, w których przeciwniczka stawiała m.in. na Okręty pirackie, które po paru rundach dawały już naprawdę duży bonus w złocie (jeśli ktoś nie grał: te okręty pozwalają wywalać na śmietnisko karty skarbu przeciwnika, za co zbiera się monety, które potem wykorzystuje się przy zakupach - jak na Dominiona, jest to w ogóle megaklimatyczne).

Mnie zauroczyło za to Bocianie gniazdo, które pozwala m.in. wyrzucić na śmietnik jedną z trzech odkrytych w ciemno kart, co jest bardzo fajne, dopóki solidnie nie odchudzisz sobie talii i potem nagle jesteś zmuszony wywalić np. Srebrnika). ;)

Na koniec wygrałem superszybką grę, w której już po drugim przetasowaniu dostałem na rękę 2 Mapy skarbu, które tym samym zamieniłem w 4 Złota - no i zaczęło się szybkie skupowanie Prowincji. 8)

Nie wiem czy ta Przystań taka dobra, czy to po prostu efekt tego, że po tylu latach oczekiwania w końcu gramy nowymi kartami?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Dominion

Post autor: Trolliszcze »

O ile się nie mylę, jeszcze jakiś czas temu Przystań wygrywała w przeróżnych plebiscytach na ulubiony dodatek do Dominiona (zwykle obok Złotego wieku). Wielu recenzentów wymienia ją też jako ulubiony dodatek, m.in. Tom Vasel, który ma chyba wszystko, co wyszło. Tak więc to jest naprawdę solidne rozszerzenie dla maniaków gry :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

Zaczynam żałować, że kupiłem Intrygę. Trzeba było zainwestować w Przystań albo Złoty Wiek ;). Generalnie mam wrażenie, że Intryga nie jest zbyt lubianym dodatkiem (w zestawieniu z dwoma pozostałymi).

Jeśli dalej będę tak najarany na Dominiona jak teraz, to wjedzie na 3 miejsce mojego top10 (zaraz za Troyes i Caylusem). A wielkimi krokami goni go Race for the Galaxy...
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: UncleLion »

warlock pisze:Zaczynam żałować, że kupiłem Intrygę. Trzeba było zainwestować w Przystań albo Złoty Wiek ;). Generalnie mam wrażenie, że Intryga nie jest zbyt lubianym dodatkiem (w zestawieniu z dwoma pozostałymi).
Każdy dodatek jest inny - każdy wnosi coś nowego. Kupisz Złoty Wiek, a potem może stwierdzisz, że Imperium jest lepsze itd. Każdy z nich wnosi coś nowego i czasem zaskakuje w działaniu z kartami z innych dodatków :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: Wincenty Jan »

Pewnie moje pytanie padało tutaj już nie raz... Chcę zakoszulkować Inteygę. Jakie najlepsze koszulki polecacie i gdzie można je w przyzwoitej cene dostać :D
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: UncleLion »

Nie wiem czy najlepsze, ale sam koszulkuje w Mayday Standard European. Aczkolwiek kupując zawsze warto brać pod uwagę, że część może nie pasować - w ostatniej paczce, którą kupowałem bodaj z 8 koszulek okazało się węższych. Wybierając koszulki do Dominiona warto brać pod uwagę to, że może skusisz się na następne pudła i będzie trzeba kolejne dokupić :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

Jeśli zacznę koszulkować, to w Maydaye z czarnym tyłem (żeby zatuszować różny stopień zużycia kart) ;).
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

To kiepsko będzie Ci się grało z Zaskórniakiem.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

morris pisze:To kiepsko będzie Ci się grało z Zaskórniakiem.
Serio mam rezygnować z tego dla jednej karty promo? :) Zresztą - nie można zrobić tak, że Zaskórniak będzie w przezroczystych, standardowych koszulkach? Bo rozumiem, że chodzi o to, że ma inny rewers od innych kart?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Dominion

Post autor: tomb »

Największa wada Dominiona - z uwagi na różny stopień zużywania kart koszulkowanie uznałem za konieczne. Boli przy każdym kolejnym pudle, ale tasuje się szybciej, a to też ważne.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Dominion

Post autor: Miszon »

A ja mam taki problem że jak zakoszulkowalem karty to mi się nie mieściły w przegrodkach... znaczy się pieniądze, bo karty królestwa to jeszcze jakoś się wcisnely. Jak to rozwiazaliscie?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

Trzymam wszystkie (no, prawie - bez Adventures i Empires) karty w dedykowanej walizce :)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

morris pisze:Trzymam wszystkie (no, prawie - bez Adventures i Empires) karty w dedykowanej walizce :)
Którą można nabyć ___________ (tu wpisać miejsce).... ? :)
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Dominion

Post autor: Miszon »

A inny pomysł? ;)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

warlock pisze:
morris pisze:Trzymam wszystkie (no, prawie - bez Adventures i Empires) karty w dedykowanej walizce :)
Którą można nabyć ___________ (tu wpisać miejsce).... ? :)
Se zrobiłem :-)
Jak robiłem to nie było jeszcze Guilds. To się zmieściło, natomiast dwa następne dodatki już nie...
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

A inny pomysł to żeby część Miedziaków (chyba 15) i 5 Srebrników trzymać "luzem" w pudełku (mogą być w woreczkach strunowych). Tak robiłem jak jeszcze korzystałem z oryginalnego pudła.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: UncleLion »

warlock pisze:Jeśli zacznę koszulkować, to w Maydaye z czarnym tyłem (żeby zatuszować różny stopień zużycia kart) ;).
Zrobiłem tak kiedyś i konsekwencje będę musiał ponosić do końca serii :P
Był czas gdzie było cięzko dostać te koszulki - bałem się, że przyjdzie mi zmieniać wszystkie koszulki. Na szczęście znów wróciły do dystrybucji.
Ale ma to ten minus, że jeżeli znikną ze sklepów, będzie ciężko znaleźć zamiennik. W przypadku przezroczystych to nie jest aż taki problem.
Miszon pisze:A ja mam taki problem że jak zakoszulkowalem karty to mi się nie mieściły w przegrodkach... znaczy się pieniądze, bo karty królestwa to jeszcze jakoś się wcisnęły. Jak to rozwiazaliscie?
już dawno wywaliłem plastikową wypraskę. Najpierw posiadane karty trzymałem w pudełku od Rogu Obfitości (w dwóch rzędach), a teraz musiałem przełożyć do większego pudła (od podstawki). ułożone alfabetycznie, z papierowymi separatorami wiec szybko się szuka poszczególne karty.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

Z tego co widzę "katalog biblioteczny" to jedyna opcja...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: ramar »

Miszon pisze:A inny pomysł? ;)
Wincenty Jan pisze:Pewnie moje pytanie padało tutaj już nie raz... Chcę zakoszulkować Inteygę. Jakie najlepsze koszulki polecacie i gdzie można je w przyzwoitej cene dostać :D
warlock pisze:Z tego co widzę "katalog biblioteczny" to jedyna opcja...
taka propozycja
Spoiler:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: Wincenty Jan »

Co jak co ale ta wypraska jest badziewna! Kupiłem dzisiaj też podstawkę do gry i cholercia wydać teraz tyle pieniędzy na koszulki... Jeszcze trza okoszulkować inne gry więc spokojnie ok 150zl na same koszulki... Dramat...
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Dominion

Post autor: norkbes »

Co do grania online to RGG/DXV sprzedają licencje różnym podmiotom na określony czas. Z tego co pamiętam to obecnemu posiadaczowi licencja wygasa z końcem tego roku. DXV obiecuje, że zakupione w MakingFun pakiety (rozszerzenia Dominiona) zachowują ważność u nowego operatora. Jak będzie zobaczymy. Nowa firma ma nowy pomysł na aplikacje i niestety na sprzedaż - planuja subskrypcję w cenie ok $3 za miesiąc grania wszystkim - u obecnego operatora można było wykupić raz wszystkie dodatki. Źródło.
ODPOWIEDZ