Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
PapaSzlumpf
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2016, 12:24
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: PapaSzlumpf »

Nie wiem ile dokładnie istnieje na naszym rynku GFP (pewnie dowiedziałbym się tego ze strony internetowej), ale fakt że na obecną chwilę nie posiada swojej strony w sieci to po prostu wstyd. Tak sobie myślę, że może dlatego między innymi nie udało się z tym Spartakusem. Jak mawia stare porzekadło: "Diabeł tkwi w szczegółach." Jednak od czego macie nas... załóżcie kolejny projekt na wspieram.to (tym razem odnośnie sfinansowania strony) my się złożymy i nie trzeba będzie szukać informacji o Was na jakiś "facebookach" stronach wspieram.to czy znad planszy bądź google raczy jeszcze więcej wiedzieć gdzie.
Awatar użytkownika
Coldar
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:48
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 14 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Coldar »

TTR_1983 pisze:
Coldar pisze:Są jakieś szanse na wydanie Sons of Anarchy (ew. z 2 dodatkami)? Konkretniej czy problem z wydawcą (Gale Force Nine) tyczy się tylko Spartacusa czy też innych jego gier?
Moim zdaniem takie coś nie jest warte wydania w Polsce. Przeciętna gra.
Black Monk planował to wydać, info z 2014r., ciekawe z czym był problem
http://polter.pl/planszowki/Polska-edyc ... chy-w71191
Morgad.pl 5%, Planszostrefa.pl 10%, Rebel.pl 6%, Mepel.pl 4%, BGG
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Nidhogg »

PapaSzlumpf pisze: Jednak od czego macie nas... załóżcie kolejny projekt na wspieram.to (tym razem odnośnie sfinansowania strony).
A jako nagrody będzie spartakus z 2 dodatkami w wersji delux :D
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Coldar pisze:Są jakieś szanse na wydanie Sons of Anarchy (ew. z 2 dodatkami)? Konkretniej czy problem z wydawcą (Gale Force Nine) tyczy się tylko Spartacusa czy też innych jego gier?
Nie planowaliśmy do tej pory rozmawiać o Sonsach. Gra dobra, klimatyczna, ale to jednak euro o gangsterskich porachunkach... ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

TTR_1983 pisze:
Coldar pisze:Są jakieś szanse na wydanie Sons of Anarchy (ew. z 2 dodatkami)? Konkretniej czy problem z wydawcą (Gale Force Nine) tyczy się tylko Spartacusa czy też innych jego gier?
Moim zdaniem takie coś nie jest warte wydania w Polsce. Przeciętna gra.
Popieram :) Jest wiele ciekawszych gier do wydania niż nijakie SoA :)
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Planszman »

Ambicja- kiedy startuje przedsprzedaż :?:
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: pan_slaw »

Planszman pisze:Ambicja- kiedy startuje przedsprzedaż :?:
już :) np. tutaj http://3trolle.pl/przedsprzedaz/6477-ro ... bicja.html
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Planszman »

O! I nawet cena spoko!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

U Michała ceny zawsze spoko :)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Krwawisz »

Ja nie wiem, co ludzie mają z Sonsami jako euro-grą.. u nas każda rozgrywka kipi emocjami, zdradami, krótkotrawłymi sojuszami i mnóstwem gadania i negocjowania nad planszą. Mechanicznie może i euro ale rozgrywka typowo ameri. Chyba, że gra się jak Windziarz, którego rozgrywki przebiegają w całkowitej ciszy :D IMO doskonała gra i wsparłbym tak samo jak Spartacusa (pamietajmy tez ze SoA jako serial wciaz bardziej popularni od S.). Obie w moim ścisłym TOP 10, dlatego liczę że jednak uda się pokonać problemy.

pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: sqb1978 »

Tylko czy ta gra potrzebuje spolszczenia? Wszystko co ma tekst jest jawne, a angielski jest tylko na nielicznych kartach i planszach graczy. Wolałbym aby potencjał poszedł w coś bardziej wartego istnienia rodzimej wersji: np Clash of Cultures albo Firefly :)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: xelos80 »

sqb1978 pisze:Tylko czy ta gra potrzebuje spolszczenia? Wszystko co ma tekst jest jawne, a angielski jest tylko na nielicznych kartach i planszach graczy. Wolałbym aby potencjał poszedł w coś bardziej wartego istnienia rodzimej wersji: np Clash of Cultures albo Firefly :)
Czy jest sens tego pytania? Czy próba rozpoczęcia kolejnej dyskusji dlaczego niektórzy wola grę po polsku nawet jeśli jest to tylko tytuł pl i instrukcja?
Ale zgodzę się że Coc by był lepszy :)
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: 8janek8 »

Zdecydowanie! Czekam na tę grę w pl od jej premiery.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GoldenDragon »

Clash of Cultures i Star Trek po polsku - czekam! :)
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: the_ka »

GoldenDragon pisze:Clash of Cultures po polsku
Też bym to chętnie po polsku zobaczył
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trawus »

Jeżeli chodzi o CoC pl z dodatkiem to biorę w każdej cenie ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Jestem jak najbardziej za. Może nie w każdej cenie ale w cenach GFP na 100%. :)
zawadz
Posty: 60
Rejestracja: 18 wrz 2007, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: zawadz »

Z góry przepraszam pozostałych forumowiczów za niewiele wnoszącego dla nich posta, ale próby kontaktu mailowego (na różne adresy) z wydawnictwem spaliły na panewce. Wiadomości tutaj nie pozostają bez odzewu. Do rzeczy:
Pomimo zapewnień od pracowników Państwa firmy (dostaję odpowiedzi na niektóre wiadomości - losowo wybrane) WCIĄŻ nie otrzymałem wspieranego Roll for the Galaxy. Wedle ostatnich ustaleń miał on pojawić się w paczce razem z dodatkami do Dominiona. Te również nie zostały do mnie wysłane w terminie (przynajmniej dwa tygodnie później niż reszta wspierających; dwa dni po mailu z prośbą o status mojego Dominiona dostałem informację o wysyłce z InPostu. Od wydawnictwa odpowiedzi się nie doczekałem. Intryga miała lekko uszkodzone pudełko i wypraskę - machnąłem już na to ręką). Najgorsze jednak, że w paczce nie było Rolla. Kolejny mail, znów cisza. Wspierałem większość Waszych kampanii, jednak to co dzieje się ostatnio jest smutne.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

the_ka pisze:
GoldenDragon pisze:Clash of Cultures po polsku
Też bym to chętnie po polsku zobaczył
Od razu mówię, że na to bym raczej nie liczył. ;)
zawadz pisze:Z góry przepraszam pozostałych forumowiczów za niewiele wnoszącego dla nich posta, ale próby kontaktu mailowego (na różne adresy) z wydawnictwem spaliły na panewce. Wiadomości tutaj nie pozostają bez odzewu. Do rzeczy:
Pomimo zapewnień od pracowników Państwa firmy (dostaję odpowiedzi na niektóre wiadomości - losowo wybrane) WCIĄŻ nie otrzymałem wspieranego Roll for the Galaxy. Wedle ostatnich ustaleń miał on pojawić się w paczce razem z dodatkami do Dominiona. Te również nie zostały do mnie wysłane w terminie (przynajmniej dwa tygodnie później niż reszta wspierających; dwa dni po mailu z prośbą o status mojego Dominiona dostałem informację o wysyłce z InPostu. Od wydawnictwa odpowiedzi się nie doczekałem. Intryga miała lekko uszkodzone pudełko i wypraskę - machnąłem już na to ręką). Najgorsze jednak, że w paczce nie było Rolla. Kolejny mail, znów cisza. Wspierałem większość Waszych kampanii, jednak to co dzieje się ostatnio jest smutne.
Tomasz, zlecam Twoją paczkę do magazynu z najwyższym priorytetem. Zostanie zapakowana i nadana jutro.

Mistfall
Dziś nadaliśmy drugą partię poprawionych kart.

W ramach ciekawostki - ankietę adresową uzupełniło ok. 40 % wspierających. Więc my już wiemy, że "będzie bal" w najbliższej przyszłości...
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Zgadza się: moje karty mają już status: Utworzę zlecenie odbioru :)
Co do tych 40%: ludzie nie wypełniają ankiet, nie piszą gdzie trzeba, robią inne głupie rzeczy a potem jest płacz i narzekanie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ernin »

Piettrucha pisze:Mistfall
Dziś nadaliśmy drugą partię poprawionych kart.

W ramach ciekawostki - ankietę adresową uzupełniło ok. 40 % wspierających. Więc my już wiemy, że "będzie bal" w najbliższej przyszłości...
Do mnie nie dotarł mail na razie z inpostu o nadaniu paczki jak i w managerze paczek też nic nie mam.
Ankietę wypełniłem od razu jak pojawiła się aktualizacja z linkiem do niej jeszcze zanim dotarł mail ze wspieram.to o aktualizacji. Więc powinna zostać nadana prawdopodobnie paczka do mnie jako jedna z pierwszych.
krystek
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2008, 19:22
Lokalizacja: bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: krystek »

A można jakoś dostać poprawione karty jako sklepowy wspieracz? Napisałem do sklepu i odpisali, że nie mają żadnego infa odnośnie poprawionych kart.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

krystek pisze:A można jakoś dostać poprawione karty jako sklepowy wspieracz? Napisałem do sklepu i odpisali, że nie mają żadnego infa odnośnie poprawionych kart.
Odbij do sklepu wiadomość- wszyscy nasi partnerzy, otrzymali od nas @, w jaki sposób mogą od nas zamówić, lub zlecić wysyłkę poprawionych kart oraz errat, do swoich klientów.


Edit:
Teraz mnie oświeciło: być może to sklep, który kupił gry przez pośrednika- jest możliwość, że pośrednik nie poinformował o tym swoich klientów hurtowych. Tak czy inaczej, podbij wiadomość do sklepu. Wszystkie podmioty gospodarcze które kupiły u nas Mistfall, otrzymały taką instrukcję, więc po nitce do kłębka dojdziemy. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

ernin pisze:
Piettrucha pisze:Mistfall
Dziś nadaliśmy drugą partię poprawionych kart.

W ramach ciekawostki - ankietę adresową uzupełniło ok. 40 % wspierających. Więc my już wiemy, że "będzie bal" w najbliższej przyszłości...
Do mnie nie dotarł mail na razie z inpostu o nadaniu paczki jak i w managerze paczek też nic nie mam.
Ankietę wypełniłem od razu jak pojawiła się aktualizacja z linkiem do niej jeszcze zanim dotarł mail ze wspieram.to o aktualizacji. Więc powinna zostać nadana prawdopodobnie paczka do mnie jako jedna z pierwszych.
To samo.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Być może jesteście w grupie osób które zostaną spakowane rano. Zostało nam jeszcze ok 40 -45 paczek.

Albo np. podaliście dane pocztowe, a ta nie generuje potwierdzeń (nadajemy w okienku, nie mamy z nimi umowy)?
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ODPOWIEDZ