New Bedford

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

New Bedford

Post autor: cezaras »

KubaP pisze:
Gizmoo pisze:NEW BEDFORD - Ostrzę sobie pazury na ten tytuł. Budowanie własnego miasteczka portowego + worker placement. Mniam!
https://boardgamegeek.com/boardgame/157413/new-bedford
Będę miał niedługo New Bedford, to dam znać, jak to śmiga, bo też się nahype'iłem na ten tytuł ;)
i jak??
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: New Bedford

Post autor: KubaP »

cezaras pisze:
KubaP pisze:
Gizmoo pisze:NEW BEDFORD - Ostrzę sobie pazury na ten tytuł. Budowanie własnego miasteczka portowego + worker placement. Mniam!
https://boardgamegeek.com/boardgame/157413/new-bedford
Będę miał niedługo New Bedford, to dam znać, jak to śmiga, bo też się nahype'iłem na ten tytuł ;)
i jak??
I nijak, nie urzekło mnie i trafiło w ręce przyjaciela, któremu z kolei przypadło do gustu.

Grałem w dwie osoby tylko i było bardzo nijako, oni grali w 4 i podobno było już zdecydowanie lepiej.

Niby budujemy miasto z kafelków, które mają specjalne właściwości (akcje). Można wleźć na cudzy kafelek, zapłacić mu i odpalić akcję. Punkty trzepiemy głównie z wysyłania łodzi wielorybniczych i wyławiania odpowiednio punktowanych wielorybów, choć i za miasto można przypunktować, ale chyba nie aż tak, jak za wieloryby.

Worker placement bez specjalnego wow. W tej cenie na pewno są lepsze gry z tej kategorii - ale jak mówię, inny srogi geek nie podziela mojej opinii.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: New Bedford

Post autor: cezaras »

opinia Vassela jest taka, że dra mocno zyskuje z dodatkiem
(wg niego wręcz to nie jest dodatek, tylko część, która powinna być w podstawce - jakby ją odcięli, żeby wypuścić dodatek od razu ...)
a z dodatkiem cena nieuzasadnienie rośnie...
... zagram u kolegi (jak jakiś sobie ją sprawi :):):) )
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: New Bedford

Post autor: crsunik »

Mnie z kolei martwi długa lista niedoróbek i misprintów :/
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: New Bedford

Post autor: Toomek »

Jestem po pierwszej rozgrywce, więc czas na parę wniosków na gorąco.

Wykonanie jest OBŁĘDNE. Pionki są śliczne, klimatyczne i bardzo porządne (mnie urzekł wieloryb), a niewielkie pudełko jest wypchane po brzegi grubym kartonie i innymi elementami. Serio, rzadko mam w rękach tak porządna grę.

Rozgrywka: bardzo przyjemny city builder. Chyba jeden z lepszych w jaki grałem. Bardzo podoba mi się mechanizm połowu wielorybów - jest niesłychanie klimatyczny. Na razie nie widzę "błysku geniuszu", ale muszę zagrać z dodatkiem i rozegrać jeszcze kilka partii. Na razie jestem na tak i planuję zamówić również Nantucket :).
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: New Bedford

Post autor: crsunik »

Jak wrażenia?
ODPOWIEDZ