Gra o kosmosie dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
babayaga0
Posty: 79
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: babayaga0 »

Będę wdzięczny za poradę jaką grę kupić w tematyce kosmicznej, dobrze działającej na dwie osoby. Z dziewczyną gram w Terraformację Marsa i jej się spodobała, więc szukam czegoś w zbliżonych klimatach. Nie licząc nadchodzących kolejnych gier o Marsie oraz Leaving earth, co byście polecili?
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: vigdis »

Metallum.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: warlock »

Race for the Galaxy (o ile dorwiesz gdzieś po polsku) :). Tak jak w Terraformacji budujesz silniczek z kart, arcyciekawa gra ;).

Ewentualnie kościana wersja Roll for the Galaxy (chociaż w tę nie grałem).
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: Gromb »

Starfighter
Metallum
Galaxy of Trian

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
babayaga0
Posty: 79
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: babayaga0 »

Dziękuję za sugestie. Dlaczego Race for Galaxy ma być po polsku?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: RunMan »

Jeżeli wszyscy gracze znają angielski to nie będzie problemu. Większość kart operuje na spójnej ikonografii, tylko karty z unikalnymi, bardziej złożonymi zdolnościami są dodatkowo opisane słownie.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: louiscyphre »

Dodam jeszcze nietypowe gry Chvatila: Ciężarówką przez Galaktykę, Space Alert (koooperacja). Poza tym Pośród Gwiazd.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: Rocy7 »

Zdefiniuj "gra w kosmosie" bo sa rowniez figurkowe gry bitewne w kosmosie jak X-Wing, Star Wars Armada, Firestorm Armada czy Halo Fleet Battles.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: Marx »

Wiertła, Skały, Minerały
Roll for the Galaxy
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: Rafalm »

Dorzuce dwa tytuły oparte na deckbuildingu:
Star Realms
Eminent Domain
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: misioooo »

Leaving Earth może? Jest kosmos i to bez niszczycieli gwiezdnych etc... Za to można (czasami trzeba) polecieć na Marsa!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: buhaj »

misioooo pisze:Leaving Earth może? Jest kosmos i to bez niszczycieli gwiezdnych etc... Za to można (czasami trzeba) polecieć na Marsa!
Dobrze trzeba znać angielski? Ja gadam ale średnio i słabo z idiomami u mnie. W technicznym jezyku się pogubię
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: misioooo »

buhaj pisze:
misioooo pisze:Leaving Earth może? Jest kosmos i to bez niszczycieli gwiezdnych etc... Za to można (czasami trzeba) polecieć na Marsa!
Dobrze trzeba znać angielski? Ja gadam ale średnio i słabo z idiomami u mnie. W technicznym jezyku się pogubię
Nie trzeba go znać...
Tutaj masz wątek o grze, linki do polskiej instrukcji i sporo innych, ciekawych informacji :) Ale uważaj - to jest bardzo specyficzna gra, gdzie notujesz swoje plany na papierze. I obmyślanie planu misji to clue tej "gry" (symulacji?).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
istvankohany
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2011, 09:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: istvankohany »

Nowy Wallace (A Handful of stars?) będzie kosmiczny i podobno spoko na dwie osoby. Około grudnia premiera.

Wysłane z mojego GT-I9100
babayaga0
Posty: 79
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: babayaga0 »

Dzięki za kolejne propozycje. Niestety Leaving earth przekracza nasze możliwości finansowe. Gra "o kosmosie" to dla mnie gra w stylu terraformacji, tj mająca jakieś naukowe podstawy. S-F ale bez kosmitów itp ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: misioooo »

babayaga0 pisze:Dzięki za kolejne propozycje. Niestety Leaving earth przekracza nasze możliwości finansowe. Gra "o kosmosie" to dla mnie gra w stylu terraformacji, tj mająca jakieś naukowe podstawy. S-F ale bez kosmitów itp ;)
No to Leaving Earth się pięknie wpisuje - ta gra to bazuje na nauce i stara się ją w miarę możliwości wiernie przenieść na stół ;) Na dziś jakbyś jednak wziął Leaving Earth - nie powinieneś miec kłopotu z wymianą czy odsprzedażą jakby nie podeszło. Obejrzyj gameplaye, mój krótki i ogólny filmik i jak się podoba i "przemawia" do ciebie i małżonki - bierz. Warto, nie powinniście się zawieść. Jak się zawiedziecie - na handel i w miarę szybko ją zamienisz na inne gry (czy to za $ ze sprzedaży czy też na zasadzie wymiany).

Jest jeszcze jadna gra, która jest bardzo mocno naukowa - High Frontier, ale... trudno dostępna i tylko po angielsku. W Polsce raczej jej nie kupisz. Wariant "podstawowy" High Frontier jest bardzo prosty i spokojnie do ogarnięcia, a w miarę poznawania gry można dokładać "moduły" bardzo mocno zmieniające rozgrywkę i dodające sukcesywnie nowe mechaniki.

Może jakieś Sorlarius Mission? Ale w to nie grałem (na razie) więc więcej nie napiszę.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
istvankohany
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2011, 09:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: istvankohany »

babayaga0 pisze:Dzięki za kolejne propozycje. Niestety Leaving earth przekracza nasze możliwości finansowe. Gra "o kosmosie" to dla mnie gra w stylu terraformacji, tj mająca jakieś naukowe podstawy. S-F ale bez kosmitów itp ;)
Jest jeszcze ta nowa gra o kolonizacji kosmosu, tytuł to chyba Kepler 2143, premiera ma być na Essen. Niewiele wiem o samej grze, ale podobno ma solidne podstawy naukowe.

Wysłane z mojego GT-I9100
babayaga0
Posty: 79
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: babayaga0 »

Leaving Earth jest bardzo ładny, to duża zaleta przy negocjacjach, gdy ma się dziewczynę artystkę. W sumie cena za podstawkę nie jest taka straszna. ALe teraz to już chyba z drugiej ręki...

Keplera też już wypatrzyłem, wygląda ciekawie, ale mało o tej grze wiadomo.
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Gra o kosmosie dla 2 osób

Post autor: buhaj »

misioooo pisze:
buhaj pisze:
misioooo pisze:Leaving Earth może? Jest kosmos i to bez niszczycieli gwiezdnych etc... Za to można (czasami trzeba) polecieć na Marsa!
Dobrze trzeba znać angielski? Ja gadam ale średnio i słabo z idiomami u mnie. W technicznym jezyku się pogubię
Nie trzeba go znać...
Tutaj masz wątek o grze, linki do polskiej instrukcji i sporo innych, ciekawych informacji :) Ale uważaj - to jest bardzo specyficzna gra, gdzie notujesz swoje plany na papierze. I obmyślanie planu misji to clue tej "gry" (symulacji?).
Dz za info. Kusi mnie ta gra.
ODPOWIEDZ