Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: malekith_86 »

raczej chodziło o kostkę K100 ale 10scienną z dziesiątkami i drugą K10 z wartościami 0-9

chociaż nie wiem czy komplet 14 kostek na gracza tego typu to by było jakoś super rozwiązanie
jakby się przypadkowo potrąciło kostki to też nie wiadomo ile było
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Najlepszym rozwiązaniem byłaby po prostu wypraska "3d", która miałaby rowki na kostki w miejscach torów produkcji.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kali »

Wiem o czym piszecie, tak tylko mi się wyobraziło postawienie kostek k100 na planszy :)
Myślę, ze najlepiej po prostu wziąć te najtańsze kostki k6 10 mm za 30-50 groszy w różnych kolorach i niech się trąca. Nawet jak się zmiksuje to i tak wiadomo która kość co reprezentuje.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: EMI_NAT »

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 paź 2016, 17:26 przez EMI_NAT, łącznie zmieniany 4 razy.
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: buhaj »

Ze mna grając nie ma problemu - ja pamietam wszystkie poziomy produkcji u każdego gracza - nie chwalac sie bynajmniej :)
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Konioczynka »

Otworzyłem właśnie Terraformację ...

Ależ badziewne wydanie :D
Za nową 120,- oczywiście to nie jest zarzut, tylko spostrzeżenie :)
Bo cena jest naprawde rewelacyjna, jak fillery 15minutowe potrafią kosztowac ok. stówki ...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: DarkSide »

Pytanie do wszystkich solograczy: jak przy setupie wybieracie pole z lasem przylegle do każdego z neutralnych miast. Czy liczycie dookoła pomijając pola oceanów (gdy miasto doń przylega) czy tez liczycie wszystkie a jak wypadnie oceaniczne to przechodzicie na pierwsze wolne? No i jeśli początek liczenia wypada na oceanie? A co jak miasto wypadnie z brzegu mapy? Jezdzicie tylko po polach sąsiednich czy dookoła po wirtualnych?
Raz miałem miasto neutralne z przyległymi do niego 3 oceanami.

Lista pytań do FAQ właśnie się powiększyła. ;-)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: buhaj »

DarkSide pisze:Pytanie do wszystkich solograczy: jak przy setupie wybieracie pole z lasem przylegle do każdego z neutralnych miast. Czy liczycie dookoła pomijając pola oceanów (gdy miasto doń przylega) czy tez liczycie wszystkie a jak wypadnie oceaniczne to przechodzicie na pierwsze wolne? No i jeśli początek liczenia wypada na oceanie? A co jak miasto wypadnie z brzegu mapy? Jezdzicie tylko po polach sąsiednich czy dookoła po wirtualnych?
Raz miałem miasto neutralne z przyległymi do niego 3 oceanami.

Lista pytań do FAQ właśnie się powiększyła. ;-)
Jesli miasro wypadnie brzegu mapy licze tylko sasiadujace pola. Obszary zielone natomiast ustawiam licząc wszystkie pola i daje na piewsze wolne. Generalnie nie ma to większego znaczenia.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: DarkSide »

buhaj pisze:Obszary zielone natomiast ustawiam licząc wszystkie pola i daje na piewsze wolne. Generalnie nie ma to większego znaczenia.
Wiem, dlatego bardziej pytam z ciekawości, jak tę kwestię rozwiązują poszczególni forumowicze :D

Z innej beczki. Za mną 5 rozgrywek solo. Wszystkie z Erą korporacyjną i z symulacją draftu 4-3-2-1.
We wszystkich grach udawało się spełnić warunki sukcesu w 14 pokoleniu :mrgreen: Punkty końcowe na poziomie 75-90WT (ale nie grałem pod punkty tylko pod realizację celu nadrzędnego).
Pod koniec chodzą takie kombosy, że w ostatnim pokoleniu jestem w stanie podnieść tlen o 3 pola, temperaturę również 3 pola i jeszcze postawić 2 oceany. Ostatnio miałem rozgrywkę w której przychód kasy po 13 pokoleniu był na poziomie 90k$ więc już można było poszaleć ;) plus kilka mocnych kart niebieskich i poziom produkcji stali czy energii na poziomie 10-12.
Chyba zacznę grać bez draftu albo będę sobie podnosić poprzeczkę w kwestii liczby pokoleń, w których mam się zmieścić. 8)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Zazdroszczę Wam sukcesów w grach solo... najdziwniejsze jest to, że grając w większym gronie idzie mi całkiem nieźle, a grając solo za każdym razem przegrywam. To zawsze są jakieś minimalne przegrane jak brak jednego "euro" do wygrania lub jeden ocean ale to nadal przegrana. Może w weekend znowu zmierzę się z czerwoną planetą...
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Lothrain »

Na 5 gier solo trzy porażki, oczywiście bez draftu.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Lothrain pisze:Na 5 gier solo trzy porażki, oczywiście bez draftu.
Podniosłeś mnie na duchu... :D
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ariser »

U mnie skuteczność 50% (3/6) :mrgreen:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Wincenty Jan pisze:Zazdroszczę Wam sukcesów w grach solo... najdziwniejsze jest to, że grając w większym gronie idzie mi całkiem nieźle, a grając solo za każdym razem przegrywam. To zawsze są jakieś minimalne przegrane jak brak jednego "euro" do wygrania lub jeden ocean ale to nadal przegrana. Może w weekend znowu zmierzę się z czerwoną planetą...
Nie martw się, ja też mam 0 wygranych. Wprawdzie na 1 grę, ale to szczegół ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

mat_eyo pisze: Nie martw się, ja też mam 0 wygranych. Wprawdzie na 1 grę, ale to szczegół ;)
Sam do siebie się uśmiałem! :lol:
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wosho »

Zobacz ile ludzie ludzie osiagaja na bgg zanim zaczniesz grac bez draftu ;)
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: the_ka »

Po wczorajszej grze przestałem się łudzić że czas gry na 2 osoby może zejść poniżej 2h.
Grając z korporacjami pobiliśmy rekord zamulania przy stole i graliśmy ponad 4h przy 17 rundach...
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pattom »

the_ka pisze:Po wczorajszej grze przestałem się łudzić że czas gry na 2 osoby może zejść poniżej 2h.
Grając z korporacjami pobiliśmy rekord zamulania przy stole i graliśmy ponad 4h przy 17 rundach...
Ja też grałem wczoraj w dwie osoby na bazowych korporacjach gra do 16 pokolenia trwała 2h.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

the_ka pisze:Po wczorajszej grze przestałem się łudzić że czas gry na 2 osoby może zejść poniżej 2h.
Grając z korporacjami pobiliśmy rekord zamulania przy stole i graliśmy ponad 4h przy 17 rundach...
O.o

U nas najkrótsza partia dwuosobowa trwała 1.35
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: the_ka »

mat_eyo pisze:
the_ka pisze:Po wczorajszej grze przestałem się łudzić że czas gry na 2 osoby może zejść poniżej 2h.
Grając z korporacjami pobiliśmy rekord zamulania przy stole i graliśmy ponad 4h przy 17 rundach...
O.o

U nas najkrótsza partia dwuosobowa trwała 1.35
Już doszliśmy do wniosku że w Marsa możemy grac tylko w 4 osoby... będzie kto miał budować plansze i poganiać nas z myśleniem
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Ale ta gra nie wydłuża/skraca się wraz ze zmianą liczby graczy. Możecie sami na siebie krzyczeć [emoji14]
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: the_ka »

mat_eyo pisze:Ale ta gra nie wydłuża/skraca się wraz ze zmianą liczby graczy. Możecie sami na siebie krzyczeć [emoji14]
Mieliśmy tak dużo wyłożonych kart że zanim posprawdzaliśmy czy mamy jeszcze jaką akcje z niebieskiej karty to jednak trochę trwało poza tym bardzo późno zaczęliśmy budować na planszy. Też mi się wydawało że zejdzie nam max 2,5-3h...
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: pattom »

Ok, kostki surowców są słabe.
Macie pomysł na zamienniki? Najlepiej kostki w różnych kolorach i wymiarach, szklane, kamienne?
Jakieś linki? Koraliki? (te mają niepożądane dziurki).
KojusS
Posty: 10
Rejestracja: 10 paź 2016, 14:40

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: KojusS »

Hej :)
Czy jeśli mam korporacje Thorgate(za kazda karte z symbolem energii place -3 golda) i mam aktywna karte kosmiczne lustro z symbolem energii(niebieska karta z aktywnym zagraniem za 7 golda dostaje produkcje energii +1) czy place 7 golda za energie +1 czy 4golda ? Jak to liczyc?
Dziekuje za odpowiedz:)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

KojusS pisze:Hej :)
Czy jeśli mam korporacje Thorgate(za kazda karte z symbolem energii place -3 golda) i mam aktywna karte kosmiczne lustro z symbolem energii(niebieska karta z aktywnym zagraniem za 7 golda dostaje produkcje energii +1) czy place 7 golda za energie +1 czy 4golda ? Jak to liczyc?
Dziekuje za odpowiedz:)
Zmniejsza się tylko koszt projektów (górny lewy róg karty), koszt aktywacji pozostaje bez zmian :)
ODPOWIEDZ