Essen Spiel 2016 - relacje

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: myszor »

https://www.youtube.com/watch?v=X9WK9X4wMPE - wycieczka po hali w Essen z możliwością rozglądania się w 360*.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: rattkin »

Trochę narzekanie, pewnie, ale narzekać też wolno. Targi jak targi, wiadomo, że ogólnie "jest fajnie". Ale jak się już któryś raz schodzi do detali, to zaczyna się widzieć już nie tylko przez różowe szkiełka :)
Dzisiaj sobie wreszcie pochodzę na spokojnie, może popatrzę przychylniej :)
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: mia123 »

Ja akurat nic złego nie widzę w wirtualnych grach. Chętnie gram w te gry, które będą na KS w przyszłości bo wiem co ew. kupić a co nie :) Jakiś mega hitów faktycznie nie ma, ale jedyne 2 minusy jakie widzę to ze bardzo słabo z parkowaniem i jedzenie na targach w kosmicznych cenach :) Reszta jest super!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: AkitaInu »

Bo trzeba wiedziec gdzie parkowac :) jakby co to pw i sie zdzwonimy to wytlumacze :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: mia123 »

Ja wiem gdzie wy parkujecie ;) ale jeśli chodzi o parkingi oficjalne to w czwartek było wszystko zapchane, z czego jeden był chyba zamknięty w ogóle. Ludzie którzy mieli wykupiony parking blisko okazało się ze muszą parkować na parkingu 2,5km od targów.
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: ENDryu »

wróciłem ze swojej pierwszej wizyty w Essen i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony, że się wybrałem :) Dzięki tips&tricks bodajże od rattkina, przebiegły dla mnie w miarę bezboleśnie :mrgreen: oczywiście przez 2 dni nie udało mi się zagrać we wszystkie gry, ale udało mi się obejść wszystkie stoiska, pogadać z chłopakami z Dice Tower, zrobić sobie z nimi fotkę, tak samo z Ericiem M. Langiem. Widziałem też Cathalę, Bauze i Felda (chłop ma ze 2 metry!).
mikeyoski pisze:Zdaje się, że tam jest takie specjalne stanowisko, gdzie wyłącznie uczestnicy mają prawo oddać głos
Były komputery przy stoisku BGG i można było głosować. Wyniki były na żywo pokazywane, ale przewijały się tak wolno, że nie chciało mi się czekać aż przelecą od 70 miejsca do 1 :roll:
trabiniu pisze:Gdyby ktoś miał okazję na rozpoznanie bojem ADRENALINE, to piszcie proszę - jestem ciekaw czy warto zamawiać ten tytuł :)
Nie dopchałem się do stołu, ale chłopaki z Rebel.pl mowili, ze wszyscy którym się udało byli bardzo zadowoleni, więc jest spora szansa, że wydadza ;)
yosz pisze:Trzecia część relacji już jest: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... en-vlog-3/

A co do nowości - w tym roku jakoś brakuje zdecydowane lidera. Chyba Terraformacja Marsa mocno się wybiła, ale dla nas to już nie nowość ;)

No i IceCool był non stop grany :)
IceCool spoko, ale 30 EUR za gierkę w pstrykanie to bym nie dał ;) Z moich obserwacji wynikałoby, że Lorenzo il Magnifico miał wzięcie - 5 stołów, wszystkie zajete non stop, czekałem 25 minut na swoja kolejke, pomimo ze ludzie mieli grac wersje demo, czyli 30 z 90 minut pelnej partii (wiec albo grali wolno albo grali dluzej niz demo). Fajny worker placement, ale po 1/3 gry ciezko powiedziec wiecej. Wyprzedali się z egzemplarzy gdzies na poczatku drugiego dnia. Rebel.pl wzial egzemplarz do przetestowania, więc trzymajcie kciuki :) Cena na Essen to 50 EUR

Chcialem tez zagrac w Oracles of Delphi, ale niestety oba stoly wydawcy byly zaklepane az do niedzieli :cry: a na 2 innych jednego ze sklepow byli przemili Niemcy, którzy nie chcieli zebym dolaczyl bo nie mowie w ich germanskim jezyku :evil:
AkitaInu pisze:
rattkin pisze:Owszem, brakuje. Najbliżej chyba tandemowi Terraformimg Mars/Adrenaline. Ogólny feeling targów: bieda. Zaobserwowane negatywy:

- idiotycznie wysokie ceny niektórych gier. Próbowano mi sprzedać Daedlus Encounter za 99 eur lub Ninja Arena za 75 eur. Obie gry nie są warte nawet 50. Niektórzy wydawcy pogubili sie totalnie w stosunku komponenty / grywalność.
- wyjątkowo dużo gier wirtualnych - prezentacji kickstarterowych na dwie modły: straszną i smutną. Straszna: "nie mamy gry do kupienia, KS startuje za kilka miesięcy i bedzie kosztować kupę forsy". Smutna: "gra jest super, a Ty jesteś cieniasem, bo nie wsparles pół roku temu, teraz sobie poliż przez szybkę. Gry do kupienia oczywiście niet". Podium zgarnia Modiphus, którzy zamiast pokazać prototyp Kung Fu Panda... rozdawali ulotki na "wieczorny event sobotni", gdzie można zobaczyć. Ta, pędzę, lecę. Czyli znów: jesteśmy na targach, żeby nic Ci nie pokazać.
- widać pierwsze negatywne skutki molocha Asmodee: ich przestrzeń nie zwiększyła sie znacząco, prezentują mniej gier, a obsługa zarówno sali jak i sklepu nie ogarnia co sprzedają, co maja na stanie, a co nie - bo pod ta bandera jest juz naście wydawnictw. Kilkakrotnie słyszałem jakieś głupoty, półprawdy lub przeoczenia. Aha, zman sie z targów wyniósł - pierwszy dzień bombardowano ich stoisko do grania pytaniami o sklep, którego zabrakło. Asmodee sprzedaje ich gry w swoim sklepie. Tajemna wiedza to wiedzieć na której polce jest w kacie upchnięte to pudełko zmana, którego szukasz.
- Bauza i Cathala obydwaj zawiedli w tym roku. Dodatek do Duel pomijamy, bo to musiał być hit, nawet jakby był slaby. Pierwszy zrobił ładnie ilustrowany, ale nudny jak flaki z olejem kolejny set collection, drugi napłodził z 5 mechanicznych przeciętniaków, jak Kanagawa (w dodatku tak sobie zilustrowana). Szkoda, szkoda. Może za rok.

Pozytywy:
- Mechs vs Minions w tym samym czasie.
Ogólny feeling, narzekanie ;)

Asmodee mnie szybko obsluzylo i podalo gre zmana w sekunde. Kanagawa jest bardzo ladnie i schludnie zilustrowana (nie wiem jak gra bo sam nie gralem, kolega jak rozumiem gral?) . Ceny - to na razie podales dwa przyklady. Pozatym tu sa ceny scd, czego sie spodziewałes? I sa tez drozyzny. Zawsze tak bylo

A same rargi bardzo fajne, tak jak w zeszlym roku. Nie ma moze rzeczywiście tak mocnych hitow jak rok temu ale przyjechalem tu milo spedzic czas i tak sie wlasnie dzieje :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Moze rattkin mial gorszy moment ;) Ale zgodzę się z punktem o Panach z Francji, bo tez sie zawiodlem - zarówno Kana Gawa jak i Oceanos mocno przeciętne... Kana Gawa przyciaga uwage artworkiem, bo jest naprawdę piękny :)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Martin_Valdez »

ENDryu pisze:Nie dopchałem się do stołu, ale chłopaki z Rebel.pl mowili, ze wszyscy którym się udało byli bardzo zadowoleni, więc jest spora szansa, że wydadza
Hmmm już przed Essen było info w wątku Rebela, że wydadzą w Listopadzie :P
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wincenty Jan »

A jakieś linie o Oracles of Delphi? Szukam po "internetach" i nie moge niczego znaleźć...
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: vigdis »

Uwaga uwaga :) czy ktoś byłby tak uprzejmy i kupił dla mnie na targach promo "Daisy" do "Oceanosa" Bauzy? Taka dodatkowa łódeczka za 2 dolary :mrgreen: Szczegóły na pw, oczywiście za wszystko zapłacę, łącznie z przesyłką i napiwkiem za fatygę :D Bardzo mi zależy! :D
Ostatnio zmieniony 15 paź 2016, 14:42 przez vigdis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Martin_Valdez »

Wincenty Jan pisze:A jakieś linie o Oracles of Delphi? Szukam po "internetach" i nie moge niczego znaleźć...
No właśnie ktoś tu pisał, że ma być wydanie PL, ale też nie udało mi się namierzyć kto i kiedy.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Quetzalcoatl »

Tak, ma być. I to w tym miesiącu jeszcze.
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Andarist »

vigdis pisze:Uwaga uwaga :) czy ktoś byłby tak uprzejmy i kupił dla mnie na targach promo "Daisy" do "Oceanosa" Bauzy? Taka dodatkowa łódeczka za 2 dolary :mrgreen: Szczegóły na pw, oczywiście za wszystko zapłacę, łącznie z przesyłką i napiwkiem za fatygę :D Bardzo mi zależy! :D
Podpinam sie, prosba ta sama ;)
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: flowerus »

Martin_Valdez pisze:
Wincenty Jan pisze:A jakieś linie o Oracles of Delphi? Szukam po "internetach" i nie moge niczego znaleźć...
No właśnie ktoś tu pisał, że ma być wydanie PL, ale też nie udało mi się namierzyć kto i kiedy.
Fullcap Games, polska wersja jeszcze w tym tygodniu: viewtopic.php?f=1&t=44162&start=25#p846765
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Wincenty Jan »

Bardzo mnie to cieszy! Tylko chciałbym znać opinie osób, które już zagrały!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: Bary »

Czy padły może nowe info od Langa w kwestii Rising Sun?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: rattkin »

Kanagawa ma piękna okładkę, sama gra ma juz niewiele grafik, paskudne "pędzle" i maciupkie obrazeczki na połowie kart, zasłoniete i tak przez symbole. Mozna to było ładniej zrobić, ale gra tez tania, wiec w sumie zrozumiałe. W grze nic pięknego nie widzę, no ale gusta :)

Jak sa jeszcze Daisy, to kupię.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: AkitaInu »

Obrazki ok sa male ale sa calkiem spoko a pedzle sa fajne, cos innego niz w reszcie gier. Ale rzeczywoscie, kazdy ma swoj gust :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: vigdis »

rattkin pisze:Jak sa jeszcze Daisy, to kupię.
Spróbuj, proszę :) Jak się uda, to odezwij się na pw - biorę na 100% :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: TTR_1983 »

Wie ktoś czemu nie ma Carcassonne Amazonas od Z-man? Szukałem cały dzień. Swoją drogą fajne promocje na queen games;)

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: rattkin »

Mam kilka Daisy, ale jeszcze nie wiem, ile będę sam potrzebował. Zainteresowani niech do mnie napiszą. Jest to dość duże (wypraska), wiec wysyłka bedzie upierdliwa.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: AkitaInu »

Co to jest to daisy? :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: crsunik »

Promo do Oceanos
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: beam022 »

Bary pisze:Czy padły może nowe info od Langa w kwestii Rising Sun?
Rozmawiałem z nim, ale żadnych nowości w stosunku do oficjalnego info.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: DarkSide »

Prośba do Essenowców. Wrzucajcie jakiś swoje TOP5-TOP10 best/worst/zaskoczeń/rozczarowań lub coś w stylu: "mocne 8,5/10" albo "niestety tylko 4/10" jeśli chodzi o tytuły prezentowane. Chyba tu wszyscy w Polsce czekamy z utęsknieniem na jakiś punkt zaczepienia, by wiedzieć za czym się rozglądać po sieci, a co raczej odpuścić. Z wielu opinii zawsze się jakąś wypadkową zrobi. :roll:

O tej porze w zeszłym roku miałem już listę z 25-30 tytułów. Teraz od biedy wymienię ze 3-4, z czego tylko na jeden "mam hype'a": GWT
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen Spiel 2016 - relacje

Post autor: rattkin »

Top:
Not Alone

Wyjątkowo dobra gra nie-euro, która wyjątkowo dobrze spisała sie na Essen (8 miejsce Geekbuzz w środku soboty). Emocje gwarantowane.

Dreams

Gra, która jednym ruchem zwalnia Dixita. Komuś wreszcie udało sie zrobić grę "na wyobraźnie", z sensem i dobrą punktacją i nawet z blefem i zgadywaniem. Bonus: można do niej użyć wszystkich swoich kart z Dixita. Minus: wykonanie wybierajek w grze jest mega tandetne, spróbuję zastąpić klipsami na wcisk.

Kodama

Prosta karcianka w zdobywanie punktów, ale z jakimś takim uspokajającym ciepłym tematem i decyzjami wynikającymi nie tylko z symboli i efektów, ale tez z rozmieszczenia na stole. Pięknie wygląda po zakończeniu gry.

nie grałem jeszcze w inne potencjalne topy: Adrenaline, Age of Thieves, Bios: Genesis, Ice Cool

Wesołe / Interesujące
Dead Cat (pierwsza mikrokarcianka od lat, w której której ktoś tak świetnie pożenił temat z mechanika)
Edenia (chyba) - kosmiczne owce błądzące w przestrzeni w poszukiwaniu nowego domu
Rising 5 - mastermind na planszy z utrudnieniami i aplikacja. Grafika troche infantylna, ale niezła. Rozgrywki jakoś nie umiem jeszcze ocenić. Z jednej strony dobra, z drugiej, wydaje sie jakos rozdęta, by przykryc samo zgadywanie.

Meh:

Oceanos
Kanagawa
Diamant
Colony
Inis
Perfumer
Hop
Fields of Green
Captains of the Golden Age

Nieobecni:
Histrio EN
Dodatek do Potion Explosion
Dodatek do Tragedy Looper

Na gorąco z głowy, grałem w jakieś 30 tytułów. Większość niewymienionych można uznać za słabe (pomijając całkowicie gry czysto euro, bo w te nie gram prawie w ogole) .

Najlepiej na targach sprzedał sie Terraformimg Mars i dodatek do 7W Duel.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2016, 00:36 przez rattkin, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ