Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

O ile wykonanie wygląda na chałupnicze (jakieś mało wyraziste barwy, odstające krato-kafelki), to styl wygląda jak dla mnie zdecydowanie klimatyczniej niż inne gry o marsie, szczególnie że mówimy nie o jakimś corpo na marsie (gdzie wszystkie mają styl graficzny typowego euro), a o survivalu na marsie, co chwyta mnie osobiście bardziej. Ilość tabelek wróży dobrze, a nie źle, gry survivalowe powinny być zaawansowane ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Marx »

To jeszcze jakiś prototyp, ale widzę kostki zapożyczone z Terraformacji :-) Zresztą podstawa to scenariusze i tu pytanie czy będzie to podobnie hard science fiction, jak w dwóch innych grach o Marsie, czy jednak więcej fantastyki.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Mam nadzieję, że znajdą się scenariusze z lekkim klimatem niewiadomej / tajemniczości. Inaczej gra fabularnie może trącić nudą (cóż może być ciekawego w entym zwrocie akcji, że zepsuło się x, pogoda nie taka lub zachorował y). A tak powiedzmy dziwne uszkodzenie na łaziku nie musi oznaczać kosmitów, a może być podstawą do ciekawego scenariusza i klimatu (czy ktoś sabotował sprzęt? sprzęt jest na coś wrażliwy? ktoś lunatykuje? nie jesteśmy sami?).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Ayaram »

Kosmici to dobry motyw na dodatek. I wszyscy będą szczęśliwy wtedy ;)
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Wontzki »

Ayaram pisze:Kosmici to dobry motyw na dodatek. I wszyscy będą szczęśliwy wtedy ;)
Ciekawe czy Portal otworzy furtkę dla twórców własnych scenariuszy i wsparcie dla nich za pomocą aplikacji. Odpowiednie narzędzia do przygotowania interakcji między aplikacją a scenariuszem. Wtedy to by fani mogli tworzyć scenariusz z kosmitami.

W Robinson Crusoe, najfajniejsze scenariusze jakie grałem były tworzone właśnie przez społeczność, myślę że także w First Martian potencjał na tej płaszczyźnie jest ogromny.

PS. Macie więcej fotek :D?
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Inne obrazki:
Spoiler:
Spoiler:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Al_Dente »

Hm nie wiem czy to tylko ja, ale dla mnie wygląda bardzo blado. Po opisach i wywiadzie na prawdę chciałem się nakręcić na tę grę, a tu jakiś taki dysonans... ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: sqb1978 »

U mnie podobnie. Wygląda jak gra cywilizacyjna a nie przygodowa. Co nie znaczy, że jestem na nie. Wydawało mi się jednak, że gra będzie card driven.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Ayaram »

Bo ja wiem? niby racja, ale czy robinson wygląda na dużo bardziej klimatyczną grę? No też nie do końca, a daje radę przecież.

Bardziej mnie martwi to o czym wspominał kamron. Czy bez tych dzikich bestii, ufoloków, czegokolwiek żywego nie będzie trochę za nudno. Przygody i problemy na wyspie wydają się być dużo bardziej różnorodne.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Al_Dente »

Może to już kwestia gustu, ale dla mnie Robinson wygląda bardzo klimatycznie. Mnie tu chyba nie chodzi o klimat - ilustracje chyba go oddają. Po prostu nie wygląda to ani trochę atrakcyjnie czy wizualnie zachęcająco...

Co do drugiego akapitu - po wywiadzie z Ignacym Trzewiczkiem mam wrażenie, że ma dużo pomysłów na to, żeby była to bardzo interesująca przygoda, więc o to się nie martwię.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

No chyba każdy ma nadzieję że to był prototyp, a nie druk ostateczny (tak jak było to z TWOM, gdzie niektórzy uznawali to za końcowy stan rzeczy)

Co do samej gry: hard science to mam nadzieję będzie podstawa do gry (jakie przeciwności, jaki sprzęt, jakie warunki etc.), natomiast gdzieś były wspominane choćby przygoda z badaniem jakiś znalezisk -> mam nadzieję, że to będzie coś więcej niż skała opisująca warunki geologiczne sprzed tysięcy lat ;)

Martwi mnie natomiast to drzewko badań (wygląda jakoś biednie) oraz wspomniany brak kart (czy totalnie wszystko będzie wirtualnie? albo appka będzie przeładowana, albo gra biedna)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: tejot »

Myślę, że dyskusja o tym co i jak będzie, a czego nie, na podstawie tak szczątkowych informacji / zdjęć jest trochę bez sensu. A już zupełnie nie na miejscu jest jakakolwiek ocena, czy rozczarowanie na podstawie - no właśnie czego - prototypu? Zalążka planszy? Sami nie wiemy.
Poczekajmy. Grafika potrafi zmienić wszystko diametralnie. Zobaczymy jak będą ilustrowane wydarzenia, przygody, przedmioty (zakładam że w tym przypadku na ekranie zamiast na karcie).
O koncepcję scenariuszową (która w Robinsonie robi 90% klimatu) jestem raczej spokojny, aczkolwiek tego i tak dowiemy się tak naprawdę dopiero po pierwszych grach recenzentów.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Tyle że różnego rodzaju artykuły czy opisy rozgrywek testowych już były (choć bez konkretów), natomiast efektu wow ze względu na mechanikę raczej nie uznamy, całym kluczem będzie właśnie klimat i scenariusze oraz mózgożerność. Jeśli gra ma się ukazać w styczniu to musi być już na ukończeniu ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Tycjan »

Malibu pisze:
Tycjan pisze:i ustalonej daty premiery (styczeń)
Gdzie podali, że styczeń? FB?
Tu: http://www.dicetowernews.com/first-mart ... 2017/32572
Ale obecnie nie jestem już tego taki pewien, dlatego na Premiery.ZP zmieniłem termin przezornie na "nieustalony 2017".

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: pan_satyros »

Ayaram pisze:
Bardziej mnie martwi to o czym wspominał kamron. Czy bez tych dzikich bestii, ufoloków, czegokolwiek żywego nie będzie trochę za nudno. Przygody i problemy na wyspie wydają się być dużo bardziej różnorodne.
Z tego co pamiętam Trzewik wspominał, że gra ma mocno stąpać po ziemi, tzn Marsie, czyli póki co bez ufoków itp.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Tycjan »

Ayaram pisze:... Czy bez tych dzikich bestii, ufoloków, czegokolwiek żywego nie będzie trochę za nudno. Przygody i problemy na wyspie wydają się być dużo bardziej różnorodne.
Mam nadzieję, że dożyjemy czasów, kiedy będziesz mógł to powiedzieć pierwszej misji załogowej na Marsa i oni będą tak samo myśleć w kontekście swoich problemów ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Data wydania: "mam nadzieję wiosna przyszłego roku" ~Trzewiczek
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: vojtas »

Skoro Pierwsi Marsjanie przegapią Gwiazdkę, to Portal nie powinien się spieszyć. Niech spokojnie dopracują tę grę, a nie wydają na wariackich papierach. Jeśli o mnie chodzi, premiera mogłaby być na przyszłorocznym Gen Conie. :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Trzewiczek mówił, że za 3 tygodnie skończy z first martians ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: wirusman »

Gdzie tak mówił? Ja słyszałem że bierze urlop od planszówek.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Na bgg tv coś mówił w stylu, że za 3 tygodnie będzie miał w końcu spokój z Marsjanami, bo nie może już na nich patrzeć.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: misioooo »

Tycjan pisze:
Ayaram pisze:... Czy bez tych dzikich bestii, ufoloków, czegokolwiek żywego nie będzie trochę za nudno. Przygody i problemy na wyspie wydają się być dużo bardziej różnorodne.
Mam nadzieję, że dożyjemy czasów, kiedy będziesz mógł to powiedzieć pierwszej misji załogowej na Marsa i oni będą tak samo myśleć w kontekście swoich problemów ;)
Pierwsza załoga ma lecieć w 2022 roku. Więc raczej dożyjemy jak nas kosmici wcześniej nie ubiją.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Ayaram »

Tycjan pisze:Mam nadzieję, że dożyjemy czasów, kiedy będziesz mógł to powiedzieć pierwszej misji załogowej na Marsa i oni będą tak samo myśleć w kontekście swoich problemów ;)
No wiesz, na "bezludnej" wyspie też kanibali i king konga do szczęścia nie potrzeba :wink:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: vojtas »

kamron6 pisze:Trzewiczek mówił, że za 3 tygodnie skończy z first martians ;)
Wolałbym, by jednak Trzewik i Portal trochę zwolnili; detale - nie tylko gry, ale też i aspekty wydawniczo-techniczne - powinny być dopięte na ostatni guzik.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: sqb1978 »

Szczególnie instrukcja ;)
ODPOWIEDZ