"Gościniec... poprzez czas i przestrzeń" - RECENZJA

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: misioooo »

Zajrzałęm na kampaniję i...
A oto co o grze powiedział Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski...
Rozumiem, że Arcybiskup już grał, widział i ma czas na takie zajęcia? Kiedy recenzja tego pana, skoro grał i zna temat? Bez recenzji ani rusz...

I ze strony tutaj ostro reklamowanej:
...Nie musisz nam wierzyć na słowo – zagraj i przekonaj się sam!
Ja się pytam - gdzie i jak w to zagrać?!

I ostatnie - czy w pudełku poza kajdankami, przepaską na oczy, piórkiem... będzie coś jeszcze?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: kmd7 »

Ale dlaczego poszydzić? Jest tańsza niż Eurocash, jakby nie było - zaleta!
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: trabiniu »

misioooo pisze: Ja się pytam - gdzie i jak w to zagrać?!

I ostatnie - czy w pudełku poza kajdankami, przepaską na oczy, piórkiem... będzie coś jeszcze?

kolega te cnoty chce zdobywać ? :twisted:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Marx »

Oprócz rekomendacji Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, mamy gorące poparcie biskupa Marka Solarczyka :)
A czy już wsparli?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: misioooo »

trabiniu pisze:
misioooo pisze: Ja się pytam - gdzie i jak w to zagrać?!
I ostatnie - czy w pudełku poza kajdankami, przepaską na oczy, piórkiem... będzie coś jeszcze?
kolega te cnoty chce zdobywać ? :twisted:
Mam już pod łózkiem Arkana i nie chciałbym drugiej podobnej gry - ta jedna wystarcza i jakoś się nie nudzi. No i ile scenariuszy! Co gra to inaczej się robi...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: trabiniu »

misioooo pisze: Mam już pod łózkiem Arkana i nie chciałbym drugiej podobnej gry - ta jedna wystarcza i jakoś się nie nudzi. No i ile scenariuszy! Co gra to inaczej się robi...

strach się bać o jakich scenariuszach myślisz :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: misioooo »

trabiniu pisze:
misioooo pisze: Mam już pod łózkiem Arkana i nie chciałbym drugiej podobnej gry - ta jedna wystarcza i jakoś się nie nudzi. No i ile scenariuszy! Co gra to inaczej się robi...

strach się bać o jakich scenariuszach myślisz :)
Nie dowiesz się, to tylko żona (nie)moja wie ;)

A tak na serio to ta wędrówka wygląda jakoś... lipnie i zalatuje scamem. Info, że można zagrać, nie trzeba wierzyć... Arcybiskup grał... Brak jakichkolwiek informacji co w pudełku (może nawet pudełka nie ma?), brak recenzji, brak opisu... Innymi słowy "Mam coś super" - jakby autor tyle napisał byłoby krócej :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Turnavine

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Turnavine »

Na stronie z jedną z recenzji jest napisane, że gra posiada budżet przewyższający 80 000, ale patrząc po z wpłatach z croudfundingu jest to kwota, którą twórcy by chcieli zebrać, a nie którą faktycznie dysponują. Szkoda, że nie napisano wprost, że to zbiórka, może gdyby napisano to i wcześniej promowano odzew były większy - ledwie ponad 20 udostępnień, mało wpłat jak na razie, 10 dni do końca (a chyba trwa od września co najmniej).

Jeśli się nie uda to faktycznie gra będzie wydana? Czy może jest to po prostu dodatkowa zbiórka do już posiadanego kapitału? Jeśli nie to trochę nieuczciwie pisać, że crowdfunding to zakup przedpremierowy (a na samym portalu jest też trochę zbiórek na cele, które mają trochę inny ciężar niż ufundowanie gry - może wspieram.to byłoby lepszym pomysłem?).

Nie ma też się co obrażać na określenie gra paragrafowa, dużo gier posiada pewien kościec mechaniczny z nietypowymi czasem dla niego elementami, ale są określane ze względu na te wyróżniający się, nie trzeba się doszukiwać ataku na grę w upraszczającym wypowiedzi sformułowaniu, przecież nie będziemy pisać "niezwykła i wymykająca się schematom gra" za każdym razem. ; )

Poza tym po tym co można wyczytać z wypowiedzi trochę trudno na 100% określić czy to akcja ze szczerego serca czy może próba osiągnięcia czegoś poprzez sprzedanie produktu osobom wierzącym i jednocześnie niekoniecznie znającym gry planszowe. Dodatkowo ciągle się pojawia porównanie do MiM / Talismana, które są grami sprzed kilku dekad, wskazywana jest współpraca zamiast rywalizacji jakby wynaleziono na nowo koło i nie było takich mechanik wcześniej.

Wiele osób tutaj zjadło zęby na grach i niestety nie ma się co dziwić, że chcą zobaczyć instrukcję, recenzje (najlepiej od kojarzonych recenzentów), film z rozgrywki itp. rzeczy, trochę inny "target" na pierwszy rzut oka. Stąd pewnie takie spięcie, strony wymagają od siebie różnych reakcji - tutaj gra obroni się sama jeśli spodoba się graczom. ; )
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: rastula »

No i jest to projekt "non profit" ...
Jest to projekt non – profit a całkowity dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na wydanie premierowe jak największej liczby egzemplarzy.

to już jest jawne robienie z ludzi baranów...nawet nie dziwne gdy czytam:

Jednym z głównych celów fundacji jest wzrost świadomości Polaków co do znaczenia ciągłego doskonalenia. Równie ważne jest dla nas umożliwienie wszystkim chętnym rozwijania kompetencji biznesowych, interpersonalnych i osobistych. Dlatego też każdy ma możliwość bezpłatnego zdobywania cennych kompetencji i rozwijania się w ramach programów, projektów i akcji Projektu Polacy.



Fundacja proponuje również usługi pół-komercyjne i komercyjne dla sfery biznesu. Są one skoncentrowane na zwiększaniu efektów biznesowych organizacji poprzez uaktywnianie, a następnie pełne wykorzystanie potencjału tkwiącego w pracownikach. W tym celu oprócz uznanych metod i narzędzi stosowanych w największych światowych korporacjach, wykorzystujemy także najnowsze rozwiązania z zakresu Business HR. Zostały one twórczo rozwinięte oraz wzbogacone doświadczeniem ekspertów Fundacji. W efekcie z dumą proponujemy metody, techniki i narzędzia, które są nie tylko najnowocześniejsze w Polsce, ale mogą z powodzeniem konkurować z rozwiązaniami światowymi.

cała strona pełna tego typu "kwiecia"...
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2565 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Gizmoo »

Turnavine pisze:Nie ma też się co obrażać na określenie gra paragrafowa,
Powiem więcej - większość obsługi na Essen zaczynała prezentację gry od słów:

"It's a worker placement/cokolwiek game with a twist".

Nie można było tak od razu napisać?

Sam chętnie zagrałbym w kooperacyjną przygodówkę/grę paragrafową z twistem.
Spoiler:
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: trabiniu »

U mnie to "wydawnictwo" ma bana za inny ich produkt. Irytował wykonaniem, miałem wrażenie ze wydawca wyszedł z założenia, że skoro to gra dla dzieci to może wykonać najgorszy badziew bo i tak nikt rabanu nie narobi. Chyba celują w nieswiadomą, przykościelną klientele. Na szczęście był to tylko nieudany prezent dla dziecka, który szybko zaliczył recykling.
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

ariser pisze:Ja raczej zostanę póki co niewiernym Tomaszem - zobaczę to uwierzę. ;) Powiedziałbym, że filmik z rozgrywki to mus tutaj.
A drogi autorze, może ja nie umiem czytać ze zrozumieniem (jak widocznie większość użytkowników tego forum), ale sporo informacji tu z Ciebie wyciagnieto niejako siłą (a i tak przeplatane one są powtarzaną jak mantra reklamą). I nie ma się tu chyba o co oburzać, że nikt Ci na słowo nie chce wierzyć - juz nieraz obiecywali i wyszło jak zwykle. Post otwierający wnosi niewiele moim zdaniem i może warto byłoby go uaktualnić o to co udało się kolegom od Ciebie wycisnąć?
Nie przesadzałbym z tym "wyciskaniem" - chętnie odpowiadam na konkretne i rzeczowe pytania. Dziękuję jednak za uwagę - uaktualnię post wstępny. Prezentują dotychczas grę nie mieliśmy aż takiego nacisku - nawet w Essen prezentacja gry była przyjęta bardzo życzlwie, chociaż przekazywane informacje były podobne. Rozumiem jednak, że na tym forum najważniejsze jest nie to czym jest gra i co umożliwia lecz, jak się w nią gra i z czego się składa. Obiecuję, że te informacje pojawią się, gdy tylko będą przygotowane.

Rozumiem niewiarę, chociaaż takiej jej skali się nie spodziewałem. Pozdrawiam.
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Trawus pisze:Zainteresowałem się tym tematem z ciekawosic i chęcią poznania czegoś nowego. Jednak jak czytam posty autora to odechciewa mi się nawet tu zaglądać. W większości widze coś na kształt kryptoreklamy. Nie dość, że czytam o tym jak to produkt jest najwyzszej jakości - bez żadnych konkretow, to w praktycznie każdym poście widzę gloryfikacje własnej osoby - autora. Jak na trenera z 15 letnim doświadczeniem wydaje mi się to co najmniej dziwne. Myślę, że nie tędy droga do zjednania sobie graczy i zachecenia grupy docelowej do kupna. Oczywiście, mam nadzieje, ze gra będzie faktycznie tak dobra jak jest opisana, jednak polecam konkrety i mniej skupiania się na sobie i swojej nieomylnosci. Przyjmowanie uzasadnionej krytyki tez jest ważna cecha.
Dziękuję za komentarz. Rzeczywiście podałem kilka informacji na swój temat, tylko po to jednak żeby wyjaśnić, iż nie jestem nowicjuszem lecz zajmuję się tymi kwestiami profesjonalnie. Przykro mi, że zostało to odebrane, jako reklamowanie siebie - nie taka była moja intencja.

Trudno jest przyjmować krytykę, nawet uzasadnioną, jeżeli jest przekazywana w, powiedzmy oględnie, mało życzliwej formie. Będę jednak ćwiczył pokorę. :)

Jak już napisałem w odpowiedzi powyżej - szczegóły rozgrywki, opis stworzonego silnika gry postaramy się podać jak najszybciej. Rzeczywiście w tej chwili skupiamy się na dokończeniu ostatnich rzeczy i uruchomieniu produkcji z początkiem listopada. Pozdrawiam
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Indar »

Gra jest zestawem reguł i pewnych elementow i umożliwia rozrywkę poprzez granie (w grę ;) ) co tu więcej dodawać?
Ważniejsze są właśnie zasady i komponenty żeby odbiorca mógł sam wyrobić sobie zdanie na podstawie konkretów, nie zaś ogólnych frazesów.
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

trabiniu pisze:Jak widzę takie wydawnictwo i/lub tematykę to z zasady omijam szerokim łukiem. Natychmiast kojarzą mi się tanie propagandowe dodatki do toreb reklamowych, niż prawdziwe gry, ale co kto lubi. Raz trafiło do nas do domu Skryptorium - jakość wydania taka, że lepiej to przemilczeć. Z pewnością dla swojej córki nic od nich nie kupię.
na naszym fanpage'u zamieszczone są zdjęcia naszego stoiska na Essen - proszę samemu ocenić, na ile wygląd naszej gry pasuje do Pana opisu. Może chociaż częściowo rozwieje to wątpliwości. Pozdrawiam.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Indar »

A co ma wygląd stoiska do jakości wykonania gry?
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Marx pisze:Doświadczenie wskazuje, że jak ktoś chwali się czymś bez opamiętania i bezkrytycznie, to niestety w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.

Btw. zabrakło informacji, że to jest crowdfunding, jak rozumiem:
https://pomagam.zrzutka.pl/ttmaaw
Nie widzę w naszym reklamowaniu gry bezkrytyczności i braku opamiętania, ale cóż, to kwestia oceny. :)

Crowdfundingu nie reklamujemy szeroko , to dodatkowo opcja dla znajomych, którzy wspierają projekt.
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

rastula pisze:
wirusman pisze:
Marx pisze:Doświadczenie wskazuje, że jak ktoś chwali się czymś bez opamiętania i bezkrytycznie, to niestety w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.

Btw. zabrakło informacji, że to jest crowdfunding, jak rozumiem:
https://pomagam.zrzutka.pl/ttmaaw
Czyli kolega chce 80 tys. za puste pudełko. Jest potencjał.

O przepraszam, pierwszy komentarz rozwiał moje przypuszczenia. "To najbardziej interaktywna gra międzypokoleniowa jaką widziałam do tej pory!"
Biorę !

poza tym powoduje "pobudzenie naturalnych hormonów organizmu (stresowych i euforycznych)"... gwarancja trenera biznesu...

Czemu wyszydza Pan coś czego nie rozumie i najwyraźniej nie ma o tym pojęcia? Bardzo proszę przestać trollować w wątku.
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Gromb pisze:My są jak ten niewierny Tomasz. Prezentacja, filmik z gry i później nasza życzliwość i wsparcie albo i potępienie i sromota.
Szkoda. Minimum życzliwości na początek wszystkim pomaga, no ale zmuszać nie będę. :)

Materiały dodatkowe podrzucimy, gdy tylko gra pójdzie do produkcji, bo do końca października mamy bardzo gorący okres. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: rastula »

Na twoje nieszczescie niestety mam pojęcie i wyczuwam na kilometr blagę i bełkot.
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Gizmoo pisze:
Marx pisze:Btw. zabrakło informacji, że to jest crowdfunding, jak rozumiem:
https://pomagam.zrzutka.pl/ttmaaw
1186 zebrany z 80 000. Z czego najwięcej (tysiąc) wpłacił Jarek.

:shock:

Wiara podobno przenosi góry, a jak wpłacił TEN Jarek, to zbiórka może zakończyć się sukcesem! :wink:

Przepraszam za żarty, ale czytając opis gry, jak i ten wątek - trudno pozostać w powadze. Mam nadzieję, że twórca i postujący (poszczący, bo w końcu to non-profit) nie zrazi się nami maluczkimi i całym hejtem. Czasami tak jest, że trener personalny musi trenować sam siebie.

Zaprezentowane ramy czasowe zabawy - od pół godziny do ośmiu godzin (14!), podważają niestety powagę przedsięwzięcia. Dla mnie - jak i pewnie dla wielu graczy - świadomość długości czasu poświęconego na rozgrywkę jest kryterium podstawowym. Właśnie dlatego jeszcze nie mam na półce TI3 - bo to za długa zabawa. I teraz oczami wyobraźni widzę jak wpadają do mnie znajomi na partyjkę.

- W co gramy?
- W "Gościniec."
- Długie to?
- Pół godziny.
- Stary! Ostatni raz graliśmy w to osiem godzin!
- To był akurat... Dłuższy scenariusz. Zresztą wszystko to kwestia mistrza gry.

Pozostając w powadze - prezentując grę, warto pokazać instrukcje, a jak ta jest jeszcze nie gotowa, to przynajmniej jakieś zdjęcia prototypu i grających weń osób. Komponenty, ilustracje, nazwiska autorów, fragmenty tekstów, cokolwiek.

No ale to już kuchnia planszówkowa. :wink:
Dziękuję za podpowiedzi - wzmiankowane materiały (większość z nich) pojawią się.

Co do czasu rozgrywki - przyznam, że jestem trochę zdziwiony obawami. Prowadząc sesje RPG wielokrotnie zdarzało się, że gracze chcieli grać od wieczora aż do świtku, czy coś w tym złego skoro sami chcą a gra wciąga? :)

Dla uspokojenia - kontrola nad upływem czasu jest w rękach graczy. To oni decydują ile scenariuszy chcą rozegrać - jeżeli chcą pograć 1-2 godziny - nie ma sprawy, doprowadzą przygodę do jakiegoś miejsca. Mogą tam całość gry zakończyć i zobaczyć jaki efekt osiągnęli, mogą ją odłożyć i kontynuować dalej. Pozdrawiam
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

misioooo pisze:Zajrzałęm na kampaniję i...
A oto co o grze powiedział Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski...
Rozumiem, że Arcybiskup już grał, widział i ma czas na takie zajęcia? Kiedy recenzja tego pana, skoro grał i zna temat? Bez recenzji ani rusz...

I ze strony tutaj ostro reklamowanej:
...Nie musisz nam wierzyć na słowo – zagraj i przekonaj się sam!
Ja się pytam - gdzie i jak w to zagrać?!

I ostatnie - czy w pudełku poza kajdankami, przepaską na oczy, piórkiem... będzie coś jeszcze?
Tak, Arcybiskup grał. Osobiście. W skróconą rozgrywkę. I dla nas czas znalazł. Ponad godzinę. Jego recenzja (a właściwie rekomendacja) jest zamieszczona na stronie www gry. Zapraszam do poczytania. :)

W tej chwili sesje testowe są już zamknięte. Gra za chwilę idzie do produkcji.

Co do ostatniego pytania (ćwiczę pokorę ;)) proszę przeczytać opis gry na stronie sklepu lub jeden z wpisów na fanpage'u - tam są dokładnie podane elementy składowe gry. Pozdrawiam
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Marx pisze:
Oprócz rekomendacji Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, mamy gorące poparcie biskupa Marka Solarczyka :)
A czy już wsparli?
Tak, na różne sposoby. :)
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Turnavine pisze:Na stronie z jedną z recenzji jest napisane, że gra posiada budżet przewyższający 80 000, ale patrząc po z wpłatach z croudfundingu jest to kwota, którą twórcy by chcieli zebrać, a nie którą faktycznie dysponują. Szkoda, że nie napisano wprost, że to zbiórka, może gdyby napisano to i wcześniej promowano odzew były większy - ledwie ponad 20 udostępnień, mało wpłat jak na razie, 10 dni do końca (a chyba trwa od września co najmniej).

Jeśli się nie uda to faktycznie gra będzie wydana? Czy może jest to po prostu dodatkowa zbiórka do już posiadanego kapitału? Jeśli nie to trochę nieuczciwie pisać, że crowdfunding to zakup przedpremierowy (a na samym portalu jest też trochę zbiórek na cele, które mają trochę inny ciężar niż ufundowanie gry - może wspieram.to byłoby lepszym pomysłem?).

Nie ma też się co obrażać na określenie gra paragrafowa, dużo gier posiada pewien kościec mechaniczny z nietypowymi czasem dla niego elementami, ale są określane ze względu na te wyróżniający się, nie trzeba się doszukiwać ataku na grę w upraszczającym wypowiedzi sformułowaniu, przecież nie będziemy pisać "niezwykła i wymykająca się schematom gra" za każdym razem. ; )

Poza tym po tym co można wyczytać z wypowiedzi trochę trudno na 100% określić czy to akcja ze szczerego serca czy może próba osiągnięcia czegoś poprzez sprzedanie produktu osobom wierzącym i jednocześnie niekoniecznie znającym gry planszowe. Dodatkowo ciągle się pojawia porównanie do MiM / Talismana, które są grami sprzed kilku dekad, wskazywana jest współpraca zamiast rywalizacji jakby wynaleziono na nowo koło i nie było takich mechanik wcześniej.

Wiele osób tutaj zjadło zęby na grach i niestety nie ma się co dziwić, że chcą zobaczyć instrukcję, recenzje (najlepiej od kojarzonych recenzentów), film z rozgrywki itp. rzeczy, trochę inny "target" na pierwszy rzut oka. Stąd pewnie takie spięcie, strony wymagają od siebie różnych reakcji - tutaj gra obroni się sama jeśli spodoba się graczom. ; )
Dziękuję za komentarz. Spokojny i wyważony. :)

Tak - zbiórka na zrzutce to tylko akcja dodatkowa - możliwość dla znajomych do wsparcia projektu. Byłoby tam więcej, ale niektórzy wpłacili bezpośrednio na konto Fundacji. Gra ma osobny budżet i będzie wydana. Kwoty ze zbiórki pozwolą po prostu na dodatkowe zwiększenie liczby egzemplarzy w edycji premierowej.

Chętnie odpowiem na wszystkie rzeczowe pytania, przyznam jednak, że spodziewałem się nieco większej życzliwość u pytających. Wyszydzanie i posądzanie o najgorsze intencje naprawdę nie pomagają w dobrej komunikacji. Pozdrawiam.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Wincenty Jan »

Jedziecie po eFlashu bo w dosyć nierozważny sposób napisał pierwszy post czy za to , że jest katolikiem?
ODPOWIEDZ