(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Graszki pisze:Bawcie się dobrze! :)
Dziekujemy. Prosze pozdrowić Scarletę i spytać jaka jest spodziewana czwartkowa frekwencja... i kiedy w końcu będzie Manczkin do nabycia od ręki, bo to już zakrawa na kpinę i będzie rychło zgłoszone do dyrekcji opineo...

Dzięki za grańsko. Dla nieobecnych (co jest Adam? przygotowania do jakiejs czwartkowej wejscoweczki?) - pękła jedna Mombasa (całkiem, całkiem) i Łańcuch u nogi Magnata...
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Tłumów nie było. W sumie 6 osób. Nie chcieli grać w Wysokie Napięcie :-), więc podzieliliśmy się na dwie grupy.
Jedna walczyła ze sprzedażą pizzy, hamburgerów i piwa a druga budowała domki (faktorie) w Afryce.
Za tydzień znów u mnie!
A właśnie, czy ktoś chciałby zagrać w Nippon?
ja wiem, ze Pitton zjechał :lol: ale mam i jeszcze nie grałem więc może ktoś się znajdzie chętny?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja mogę zagrać w Nippon, ale wolałbym w nowości z Essen16' jak będę. Nie gwarantuję bytności.

w Nippon zagrasz 3 razy i zawsze wygląda tak samo, Interakcja jest tam doklejona na siłę, europasjans. Gra jest mocno przeciętna. Zresztą wystarczy poczytać co 'heavygamerzy' o tym sądzą.
o Mombasie mam nieco lepsze zdanie, bo nudzi się dopiero po 5 razie ;)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja od pewnego momentu nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na nowości z Essen. Po prostu większość ciekawych gier i tak zostanie wydana po polsku.
A nawet jeśli nie i nie uda mi się zakupić, to jakoś to przeżyję. Biblioteka gier jest już i tak bardzo duża, brakuje tylko czasu na granie.
Ale oczywiście jak coś ciekawego przyniesiesz, to z chęcią wypróbuję :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:J Po prostu większość ciekawych gier i tak zostanie wydana po polsku.
to "po polsku" to druk międzynarodowy niezależnych językowo gier, z wrzuconą polską instrukcja do środka i wkładką z tyłu pudełka ;) wydają to co jest tanie w druku, nie to co jest dobre niestety...sorry Winnetou - tutaj przykład "Badaczy Głębin" najpierw 160, teraz 60zł
Dla mnie wydane gry PO POLSKU to np. Agricola, Mage Knight, Zimna Wojna(pomijam błędy) itd. gdzie przetłumaczono masę tekstu i gra nie jest grywalna jak ktoś nie zna obcego języka.

A z tym parciem na gry z Essen... teraz chcesz ogrywać gry z przed roku czy dwóch, też z Essen ;) więc parcie jest, ale nieco opóźnione ;).
Ja mam do ogrania gry z przed dwóch tygodni i z przed 10 lat, więc te stare się bardziej nie zestarzeją. Pogram w "nowości" i te słabe sprzedam zanim więcej ludzi zagra i się skapnie, że lipa... bo będą czekać na "polskie" wydanie :lol:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Eee, no nie. Przesadzasz trochę.
No np taka Mombasa czy Nippon to masz rację, że wersja polska od niemieckiej niczym się nie różni (oprócz oczywiście instrukcji i może pudełka). No ale już T. Marsa wymagała przetłumaczenia ponad 200 kart.
Parcie jest ale opóźnione - no może trochę tak, ale mimo wszystko teraz już chyba nie warto tak rzucać się na nowości mając tyle dobrych starych tytułów :-) Szczególnie, że te nowości nie są lepsze. Sam to widzisz doskonale.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

te nowości to mimo wszystko kalka czy wariacja na temat starych, dobrych gier. Też jestem za graniem w klasyki, jak ktoś zrobił rzecz genialną to nikt jej nie pobije :)
No poza FCM, ale Splotter to inna liga ;)

o Marsie zapomniałem, to faktycznie POLSKIE wydanie i chwała Rebelowi. Takie wydania to czapki z głów. Mi bardziej chodzi o te tytuły typu Mombasy, Nipony itp. Większość polskich gier to takie dokładanie instrukcji, ale biznes to biznes.
Sami wydawcy/autorzy już na wejściu robią gry niezależne językowo żeby sprzedało się dobrze na świecie, a przy kolejnym dodruku inne kraje kupowały licencje. Biznes działa ;)
Spotkamy się, pogramy i pogadamy :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

A z tych nowości essenowych, coś ci się widzi ciekawego? Czy jeszcze za wcześnie na jakieś opinie?
Prizmi
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:56

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Prizmi »

j_g pisze:co jest Adam? przygotowania do jakiejs czwartkowej wejscoweczki?

Szczerze mówiąc, miałem mało ambitny powód, by się nie pojawić. Poprzedniej nocy wypadło tak, że robiłem za taksówkarza i rozwoziłem znajomych z imprezy. W związku z tym, zaraz po powrocie z uczelni się "na chwilę" położyłem i tak wyszło, że jak wstałem był późny wieczór. :(
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:A z tych nowości essenowych, coś ci się widzi ciekawego? Czy jeszcze za wcześnie na jakieś opinie?
w sumie z "dużych" gier to tylko zagrałem raz w Papa Paolo i Lorenzo cośtam.
Papa to gra o dostarczaniu pizzy, totalnie wyprana z klimatu, o co ludzie się rzucają... eeee to jest euro ;) fajne, bardzo dużo interakcji między graczami - podbieranie kafli, licytacje itp. Jak na gierkę na 60 minut bardzo fajna. Na 4 graczy będzie najlepiej. Takie miłe zaskoczenie.
Lorenzo - nie mam zdania. gra z kostkami, dla mnie lepsza niż Marco Polo i ten GAH - ci sami twórcy. W sumie wydaje mi się trudna, a to duży plus. Mechanicznie to nic nowego, te same mechanizmy z poprzednich gier, ale lepiej wplecione w grę i poprawione. Niby jest "twist" ze stałymi wartościami na kostkach, w tym pole za 7oczek (trzeba użyć pomagiera), ale dalej to zwykłe euro, działa poprawnie. Nie wywołuje WOW ani Meeeh, do pogrania jeszcze.

Railroad Revolution na bank sprzedam ;) nie wiem po co kupuję gry od Whats Your Game, bo począwszy od Madiery wszystko jak leci od nich uważam za słabe :P kombinowanie we własnym ogródku, interakcja to wyścig po bonusy. Jak ktoś lubi spokojne eura z optymalizacją, to jemu podejdzie. Ja lubię niespokojne eura z dużą interakcją i optymalizacją ;) tyle wiem po instrukcji, na planszy lepiej nie będzie...

o reszcie nie mam zdania po przeczytaniu instrukcji, zagram to dam znać.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Aha, czyli nie zapowiada się , że objawi się jakiś hicior...
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Ja będę w środę u Czarka.

Moglibyśmy omówić wyjazd do Wrocławia akurat kto ma ochotę już na 100% - ja na sobotę się szykuję :)
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Mnie u Czarka nie będzie. Mam przedłużony wyjazdowy długi łikend.
Pozdrawiam i miłej zabawy życzę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Scarlet pisze:Moglibyśmy omówić wyjazd do Wrocławia akurat kto ma ochotę już na 100% - ja na sobotę się szykuję :)
Ja dotrę do Cezarego - o ile jest spotkanie - to pogadamy na żywo.

miałem pisać do ciebie w temacie, BARDZIEJ DYSKRETNIE, ale w tej sytuacji pozostaje nam pogadać...
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Tym razem powinnam być :)

@piton: Wygląda na to, że ostatnio źle graliśmy w Futschikato.
Znalazłam taką zasadę: Kiedy kolej przychodzi na gracza, który zagrał zdublowaną kartę, to odrzuca ją nie tylko on, ale i wszyscy pozostali gracze zagrywający taką samą kartę.
Czy ty tak grałeś? Czy zapomniałeś nam o tym powiedzieć, a może mówiłeś, a my nie dosłyszeliśmy?
Do tej pory gra wydawała mi się bardzo losowa. Ta zasada trochę zmienia przebieg gry.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

w sumie ja Wam gry nie tłumaczyłem tylko coś dopowiadałem, bo ktoś inny tłumaczył ;) wyście mieli swoje zasady, szczególnie zasady Przemka o dodawaniu różnych liczb ;)
tam są trzy zasady, o każdej wiem - mój stolik grał dobrze.

Spotkamy się w środę i możemy zagrać "dobrze" :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

piton pisze: Ja dotrę do Cezarego - o ile jest spotkanie
Spotkanie oczywiscie jest. W środę.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Raczej będę w przyszłą środę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

DarkBogas pisze:Raczej będę w przyszłą środę.
<DYSKRETNE PYTANIE on > a Wrocław z nami atakujesz?? <DYSKRETNE PYTANIE off>
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Jeśli mowa o następnym weekendzie (5-6), to jak już wcześniej pisałem, odpadam. Inne terminy otwarte :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

DarkBogas pisze:Jeśli mowa o następnym weekendzie (5-6), to jak już wcześniej pisałem, odpadam. Inne terminy otwarte :)
no tak, też bym wybrał wódkę odwiedziny u teścia ;)
PanOddjob
Posty: 182
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Powinienem być u Czarka :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

PanOddjob pisze:Powinienem być u Czarka :)
a nie pisałeś tego ze dwa miesiące temu? ;)
PanOddjob
Posty: 182
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Wiedziałem, że ktoś mi to wypomni... Powinienem był się domyślić kto :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Nie wypominam, tylko tydzień w tydzień czekamy na Ciebie i w końcu mógłbyś przyjść popykać z nami :)

z cyklu Essen:
Graliśmy jeszcze dwa razy w Lorenzo, jest naprawdę OK. W sumie nie ma tam nic nowatorskiego, ale gra się dobrze, wszystko dobrze działa, sporo główkowania. Na 4 osoby będzie rzeźnia... Totalne przeciwieństwo GAH,w zasadzie "naprawili" wszystko o co miałem pretensję w GAH. Jakby ta gra kosztowała do 120 PLN, to polecam ;)

Railroad Revolution - totalnie nie nasze klimaty (na sprzedaż) wieloosobowa łamigłówka. Mechanicznie wszystko dobrze. Można kombować, kombinować, punktować wszędzie, wszędzie! W zasadzie interakcja polega na tym, że pierwsza osoba na jakimś polu dostaje dwa bonusy, reszta dostaje jeden. Gra ma masę potencjalnych kombinacji i dróg do punktowania itd. trzeba tak kombinować, żeby mieć jak najwięcej bonusów z własnych akcji i akcji przeciwników (realizuje się umowy). Taki powiew StefanaF., fanom Mistrza zdecydowanie podejdzie.

AHA - w środę jest Legia - Real (przy pustych trybunach), czy mogę liczyć na transmisję? :mrgreen:
ODPOWIEDZ