Dice Stars - Dice Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Dice Stars - Dice Game

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Dice Stars - Dice Game

Post autor: Chaaber »

Okładka słaba moim zdaniem, poza tym do tego co WizKids wyczynia mam pewien dystans, po paru dziwnych decyzjach, jak Mage Knight. Dice Masters też chyba nie utrzymało startowego hype'u. Zobaczymy, bo nazwisko Cathala zawsze mnie przyciąga z uwagą, ale tak jak mówię, okładka narazie nie zachęca.
Game Components Include:

14 Dice
Dice Bag
Score Pad
Rules

MSRP: $19.99
A to jest w ogóle jakiś żart, 80 złoty za 14 kostek, torbę i notes? Nope.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Stars - Dice Game

Post autor: Wincenty Jan »

Zgadzam się. Drogo... No chyba, że gra okaże się genialna...
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Dice Stars - Dice Game

Post autor: kali »

Wincenty Jan pisze:Zgadzam się. Drogo... No chyba, że gra okaże się genialna...
Wtedy to też będzie za drogo. Te kostki na obrazku wyglądają na zwyczajne k6, tylko zamiast 6 oczek mają gwiazdkę. Gdyby chociaż były jakieś odjechane...

Edit:
Zagrałem kilka razy.
Pierwsza rozgrywka - losowa, bo nikt nie wiedział co robić, żeby było fajnie.
Później losowość została opanowana. Jak dla mnie jest to dwa oczka wyżej niż qwixx, ale nadal to gra w turlanie. Jest tutaj jakaś strategia (a nawet kilka) przydzielania kostek, trzeba czasami się zastanowić, bo wybór spośród dostępnych kości nie zawsze jest oczywisty.
Losowość - dwie partie pod rząd, ten sam gracz, granie w podobny sposób dały rezultaty 205 i 207 punktów (mógł to być przypadek).
Na minus zaliczam zasadę nakazującą wpisywanie w tabelkę gwiazdek, jeśli jest taka możliwość (może to doprowadzić do sytuacji, że obniża się własny wynik o 50 punktów).
Nie do końca też jestem pewny co zrobić w momencie gdy jest na stole więcej gwiazdek niż można wpisać w arkusz, a żadnej liczby nie da się wstawić w tabelkę.

PS. Kostki - 9 kości zwykłych (zamiast 1 mają gwiazdkę), 5 kości trochę mniej zwykłych (zamiast 1 i 2 mają gwiazdkę).
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Dice Stars - Dice Game

Post autor: windziarz44 »

jak się lubi Qwixxa to polubi się dice stars.
Faktycznie trochę droga jak na to co ma w środku.
ODPOWIEDZ