motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mrozy16
Posty: 295
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: mrozy16 »

Cześć, szukam jakiejś fajnej gry z elementami zamieszczonymi w tytule. Moja pierwsza nowoczesna gra planszowa/karciana to sabotażysta - uwielbiam, z ukrytymi celami lubię też Ankh Morpork. Kupiłem kiedyś Battlestara, ale mojemu towarzystwu nie przypadł do gustu i nie rozegrałem nawet jednej gry do końca i sprzedałem. Teraz trochę żałuję. Dead of winter nie chcę, bo nie trawię klimatu zombie. Czy możecie polecić inne średnio trudne gry z motywem zdrajcy?
Ostatnio zmieniony 30 paź 2016, 20:50 przez mrozy16, łącznie zmieniany 1 raz.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: Indar »

Shadows over Camelot - to chyba jedyny coop który jako tako lubię - pod warunkiem że jestem tym "złym". :)
Gra jest prosta, mechanika bazuje na układaniu przez graczy pokerowych sekwencji kart - tak w uogólnieniu. Na początek dobra pozycja.

Nie wiem czemu, ale ogólnie nie przepadam za coopami - zazwyczaj to nudne pozycje. A jedyną radość dostarcza mi wylosowanie "Złego" - przynajmniej coś się dzieje :) Ale to tylko taka moja dygresyjka.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: Sebs »

Moze Lords of Waterdeep? Nie ma tam zdrajcy ale sa ukryte tozsamosci, ktore odslaniane na koncu gry moga wiele pozmieniac. Gra jest idealna dla poczatkujacych a i doswiadczonym graczom moze przyniesc satysfakcje.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: Curiosity »

Dark Moon - pierwowzorem tej gry było BSG Express, który jest grą typu "print and play" (polecam). Ściągnij, zagraj.
Ca$h `n Gun$ - w grze jest wariant rozgrywki tajniakiem, którego trzeba odnaleźć, bo inaczej wezwie posiłki i tym samym wygra grę.
Homeland - grasz Agentem CIA, Politykiem lub Terrorystą. Proste, ale wymagające dedukcji.
Police Precinct - mało znana i chyba słabo dostępna w Polsce gra o prowadzeniu policyjnego śledztwa. Jednym z wariantów rozgrywki jest "Dirty Cop", czyli gra z "mafijnym kretem".

Cytadela (ukryte tożsamości, które zmieniają się co turę). Klasyka w niskiej cenie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: Rafalm »

Z gier wydanych w Polsce możesz zerknąć jeszcze na:
Avalon / The Restistance - to praktycznie ta sama gra w dwóch różnych opcjach "klimatycznych": albo legendy arturiańskie albo s-f. Dostępna w bardzo rozsądnych cenach.
Pokój 25 - tu masz kilka wariantów rozgrywki: kooperacja, team vs team i koop ze zdrajcą.
mrozy16
Posty: 295
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: mrozy16 »

Dzięki za wszystkie propozycje, mam się z czym zapoznawać. Mając Ankh Morpork chyba niekoniecznie ciągnie mnie do LOW - zbyt zbliżone gry jak na moją małą kolekcję. Inne jak najbardziej ok. Ale wybija się BSG express (przed nieszczęsną rozgrywką w BSG obejrzałem cały serial i klimat mi bardzo odpowiada). Ktoś ma do tego pliki pdf i mógłby się podzielić, bo na bgg nie mogę znaleźć?

edit: znalazłem na jakimś ruskim forum, ale ktoś ma moze pliki do tej wersji: https://boardgamegeek.com/thread/783937 ... sg-express
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: Curiosity »

Powinienem mieć całość na komputerze. Wyślij mi adres mailowy w prywatnej wiadomości.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: zix »

Hmm...
Ciekawe rozwiązanie ukrytych tożsamości jest w studium w szmaragdzie.
2 drużyny zbierające pkt do jednego wora by z końcem gry wprowadzić poprawki ;)

Z lżejszych/imprezowych - dobry glina zły glina :)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: motyw zdrajcy + ewentualnie ukryte tożsamości/cele

Post autor: kinioo »

Curiosity pisze:Powinienem mieć całość na komputerze. Wyślij mi adres mailowy w prywatnej wiadomości.
Moglbym rowniez prosic o kopie ?

Podesle maila na PW.

Dzieki,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ