Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

kamilpr pisze:Jak dużą część dziś wysyłacie ? Zastanawiam się czy gra dojdzie przed długim weekendem.
To zależy ile paczek przygotuje nocna zmiana, niestety na ten moment tego po prostu nie wiem.
hamish pisze:Dacie znać, w sensie zmiany statusu zamówienia albo via email?
Tak, tracking smsem będzie, podobnie jak w przypadku Mare Nostrum. Kurier DHL.
EMI_NAT pisze:Czy będzie jeszcze możliwość zakupienia gry z dodatkowami kartami, które były dostepne w przedsprzedaży
W sklepie wydawnictwa już nie. Ale pewnie na rynku takie gry się jeszcze znajdą, warto poszukać.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Panie i Panowie! Jadą!

Obrazek
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

splocki pisze:Delikatnie w kontekście ;)
http://pl.ign.com/iron-harvest/8215/new ... -filmu-lub
Jakby to netfix wzioł:)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Scythe

Post autor: Vester »

Czterej pancerni i mech.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Scythe

Post autor: Ayaram »

-W końcu udało mi się zbudować najpotężniejszą broń w dziejach ludzkości! W końcu będziemy mogli podbić cały świat!
-Właściwie to tego mecha budowałeś, żebyśmy mogli zasiać kukurydzę za rzeczką...
-ale...
-Żadnego ale, zabieraj Rysia i Krzysia za rzeczkę!

Film będzie epic :wink:
AbramsPl
Posty: 50
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: AbramsPl »

Wlasnie dostalem maila od aleplanszowki.pl że moja gra juz zostala wysłana [WHITE SMILING FACE]

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: zakwas »

Ayaram pisze:-W końcu udało mi się zbudować najpotężniejszą broń w dziejach ludzkości! W końcu będziemy mogli podbić cały świat!
-Właściwie to tego mecha budowałeś, żebyśmy mogli zasiać kukurydzę za rzeczką...
-ale...
-Żadnego ale, zabieraj Rysia i Krzysia za rzeczkę!

Film będzie epic :wink:
Mistrz! :mrgreen:
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

AbramsPl pisze:Wlasnie dostalem maila od aleplanszowki.pl że moja gra juz zostala wysłana
AlePlanszówki? Czyli kupując w sklepie będziesz miał grę szybciej niż ja kupując w przedsprzedaży bezpośrednio od wydawcy, bo u mnie wciąż cisza na mailu :? Przyznam szczerze, że zaczynam się do tego przyzwyczajać, że lepiej poczekać i nie brać nic w przedsprzedaży od przedsklepów lub przedwydawnict, coby gry przypadkiem nie otrzymać przeddługopo innych :D Nic to, wychodzę z założenia, że na dobre trzeba poczekać a na bardzo dobre trzeba poczekać dłużej ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: pan_slaw »

Dostałem paczkę, dobrze zapakowana, dzięki Phalanx!! :D
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe

Post autor: Dellas »

Głaszczę właśnie pudło...
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Scythe

Post autor: troinn »

pan_slaw pisze:Dostałem paczkę, dobrze zapakowana, dzięki Phalanx!! :D
Dellas pisze:Głaszczę właśnie pudło...
Zazdroszcze Wam, ja właśnie otrzymałem maila od aleplanszowki.pl z potwierdzeniem wysyłki. Mam cichą nadzieję, że uda mi się zagrać w ten weekend :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

troinn pisze:
pan_slaw pisze:Dostałem paczkę, dobrze zapakowana, dzięki Phalanx!! :D
Dellas pisze:Głaszczę właśnie pudło...
Zazdroszcze Wam, ja właśnie otrzymałem maila od aleplanszowki.pl z potwierdzeniem wysyłki. Mam cichą nadzieję, że uda mi się zagrać w ten weekend :)
To ja w takim razie zazdroszczę i Twoim poprzednikom i Tobie, bo ja nie mam nic i zaczynam wątpić, że pogram w weekend. A szkoda, bo wpadają znajomi, w sumie niezła banda planszówkowych wyjadaczy i pewnie będziem kosić kolejne tytuły, ale raczej nie samą kosę ;) Nic to. Coś tam znajdę w kolekcji do pogrania chyba :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe

Post autor: Dellas »

To ja w takim razie zazdroszczę i Twoim poprzednikom i Tobie, bo ja nie mam nic i zaczynam wątpić, że pogram w weekend. A szkoda, bo wpadają znajomi, w sumie niezła banda planszówkowych wyjadaczy i pewnie będziem kosić kolejne tytuły, ale raczej nie samą kosę ;) Nic to. Coś tam znajdę w kolekcji do pogrania chyba :D
To jak już tak zazdrościcie, to powiem Wam, że ja zagram dopiero za tydzień, bo na ten jest już zaplanowany inny harmonogram. Zatem głowa do góry :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

Czy ten wątek teraz zamieni się w zgłoszenia o dostaniu przesyłki? :roll:
A później ktoś zapyta o coś istotnego o grze, a Wy go będziecie odsyłać do przekopywania zaśmieconego wątku, dziwiąc się że coś przecież jest napisane pięć stron wcześniej a jemu się nie chce szukać.

Może by jakiś czat na forum założyć?
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Bea pisze:Czy ten wątek teraz zamieni się w zgłoszenia o dostaniu przesyłki? :roll:
A później ktoś zapyta o coś istotnego o grze, a Wy go będziecie odsyłać do przekopywania zaśmieconego wątku, dziwiąc się że coś przecież jest napisane pięć stron wcześniej a jemu się nie chce szukać.

Może by jakiś czat na forum założyć?
+1
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

Bea pisze:Czy ten wątek teraz zamieni się w zgłoszenia o dostaniu przesyłki? :roll:
A później ktoś zapyta o coś istotnego o grze, a Wy go będziecie odsyłać do przekopywania zaśmieconego wątku, dziwiąc się że coś przecież jest napisane pięć stron wcześniej a jemu się nie chce szukać.

Może by jakiś czat na forum założyć?
Wystarczy temat w OT "Paczka idzie, jaram się jak flota Stannisa" albo coś w tym stylu. O, albo od razu wątek o nazwie "Chat" :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Szaweł pisze:AlePlanszówki? Czyli kupując w sklepie będziesz miał grę szybciej niż ja kupując w przedsprzedaży bezpośrednio od wydawcy, bo u mnie wciąż cisza na mailu
Paczki wysyłamy chronologicznie, a kilka sklepów wzięło udział w przedsprzedaży (coś jak pakiet sponsorski jakie robią sklepy na wspieram.to). Zatem może dojść do sytuacji, że paczka od nas dotrze o 1-2 dni robocze później niż paczka z innego sklepu, w którym była przedsprzedaż. Staramy się wszystkich klientów traktować równo, czy indywidualnych, czy sklepy.
pan_slaw pisze:Dostałem paczkę, dobrze zapakowana, dzięki Phalanx!! :D
To my dziękujemy! :)
Dellas pisze:Głaszczę właśnie pudło...
Fakt, jest co głaskać. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
esztfke
Posty: 312
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: esztfke »

Przepraszam jeśli to nieodpowiedni wątek, ale pomyślałem, że najbardziej odpowiedni.
Czy kiepska dostępność w sklepach wynika z tego, że gra do sklepów dopiero dociera czy prawie żaden sklep nie zainteresował się sprzedażą tego tytułu czy może już zostało wyprzedane z tych sklepów zanim fizycznie gry dotarły?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

esztfke pisze:Przepraszam jeśli to nieodpowiedni wątek, ale pomyślałem, że najbardziej odpowiedni.
Czy kiepska dostępność w sklepach wynika z tego, że gra do sklepów dopiero dociera czy prawie żaden sklep nie zainteresował się sprzedażą tego tytułu czy może już zostało wyprzedane z tych sklepów zanim fizycznie gry dotarły?
Gra będzie dopiero dostępna w sklepach. Na razie obsługujemy przedsprzedaż. W ofercie hurtowej pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
esztfke
Posty: 312
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: esztfke »

ozy pisze:
esztfke pisze:Przepraszam jeśli to nieodpowiedni wątek, ale pomyślałem, że najbardziej odpowiedni.
Czy kiepska dostępność w sklepach wynika z tego, że gra do sklepów dopiero dociera czy prawie żaden sklep nie zainteresował się sprzedażą tego tytułu czy może już zostało wyprzedane z tych sklepów zanim fizycznie gry dotarły?
Gra będzie dopiero dostępna w sklepach. Na razie obsługujemy przedsprzedaż. W ofercie hurtowej pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu.
Dzięki za tak szybką odpowiedź. Zacząłem czuć presję, że już została wyprzedana zanim się pojawiła i trzeba szybko się decydować :)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: nikozja_dg »

Pierwsze egzemplarze dotarły już do właścicieli. Magazyn bardzo dobrze się sprawuje. To jeden z komentarzy z naszego profilu na Facebooku:
"Doszło! Bardzo ładnie zapakowane, promki w całości, super organizacja! Po pracy zabieram się za instrukcję".
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Widzę, że przesyłka została nadana to może i czas zabrać się za instrukcję. Niestety na stronie Phanlanx'ów widzę tylko erratę, no chyba, że już mi się na oczy rzuca :) Mogę prosić o linka do polskiej instrukcji?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Widzę, że przesyłka została nadana to może i czas zabrać się za instrukcję. Niestety na stronie Phanlanx'ów widzę tylko erratę, no chyba, że już mi się na oczy rzuca :) Mogę prosić o linka do polskiej instrukcji?
Na stronie wydawcy (Stonemaier Games) masz we wszystkich dostępnych językach :)
http://stonemaiergames.com/games/scythe ... rint-play/

Bezpośrednio: https://app.box.com/s/rj3jrw0rab2uiz02up89kbant5g8ew1p
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:
Szaweł pisze:Widzę, że przesyłka została nadana to może i czas zabrać się za instrukcję. Niestety na stronie Phanlanx'ów widzę tylko erratę, no chyba, że już mi się na oczy rzuca :) Mogę prosić o linka do polskiej instrukcji?
Na stronie wydawcy (Stonemaier Games) masz we wszystkich dostępnych językach :)
https://app.box.com/s/rj3jrw0rab2uiz02up89kbant5g8ew1p
Dziękuję bardzo.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ