Dominion - Intryga czy podstawka? Różnice wydawców.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Sadinus
Posty: 113
Rejestracja: 28 paź 2015, 09:16

Dominion - Intryga czy podstawka? Różnice wydawców.

Post autor: Sadinus »

Mam pytanie odnośnie Dominiona. Wiem że wcześniej grę w polskiej wersji językowej wydawał Bard, a obecnie jest to GFP. Teraz moje pytanie - czym różni się gra obu wydawców? No i drugie odrazu - co lepsze? Podstawka czy Intryga?
Tuminure
Posty: 557
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Dominion wydawca

Post autor: Tuminure »

Minimalnie różni się grafikami widniejącymi na kartach, okładką. Mechanicznie to zupełnie ta sama gra. Różnice w odcieniu koloru można też zauważyć na rewersach kart ale takie różnie występują nawet między różnymi częściami gry od GFP.

Podstawka minimalnie prostsza (tj. efekty kart są minimalnie prostsze) od Intrygi. Najlepiej sam przejrzyj efekty kart i sam oceń, który zestaw wolisz.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion wydawca

Post autor: Andy »

Tuminure pisze:Najlepiej sam przejrzyj efekty kart i sam oceń, który zestaw wolisz
... a i tak w końcu kupisz oba! :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Intryga czy podstawka? Różnice wydawców.

Post autor: Danielf »

Tutaj masz stronę z opisem wszystkich kart w Dominionie.
Bard już nie sprzedaje tej gry, więc, jeśli chcesz starą edycję, to tylko używaną. Tak poza tym to tylko grafiki na kartach są inne (porównując nową ze starą edycją).
Sadinus
Posty: 113
Rejestracja: 28 paź 2015, 09:16

Re: Dominion - Intryga czy podstawka? Różnice wydawców.

Post autor: Sadinus »

Pięknie dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Podejrzewam że kupię jedną z nich (Dominion lub Intryga) w nowej wersji.
ODPOWIEDZ