Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Wincenty Jan pisze:Zaan84 masz rację tylko zdarzają się różne odpowiedzi na to samo pytanie ale chyba zadanie go po raz kolejny nic nie zmieni. Dzięki za link!
Dodam tylko, że polecam Ci kupić grę używaną. Większość jest zachowana w idealnym stanie, a do tego może kupisz od razu z jakimiś dodatkami, które są już niedostępne osobno (pierwsze części mrocznej puszczy) w wersji normalniej (nie DNŻ).
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: django »

Mam do was kilka pytań i jeśli były już one zadane to przepraszam za ich powtarzanie ale ciężko dokładnie prześledzić ponad 130 stronicowy wątek, a mianowicie:


Czy jeśli mam w talii kartę Legolasa Hero to mogę mieć również karte Legolasa Ally z dodatku Zdrada Sarumana ?
Chce budować talie na elfach czy jest może jakaś strona na której pisze jakie dodatki powinienem kupić w pierwszej kolejności ?
I tu pytanie raczej do wyjadaczy, którzy grali już we wszystkie scenariusze który z nich jest jak dotąd najtrudniejszy w całej historii tej karcianki ? Jeśli możecie podać dwa przykłady tzn raz z braniem pod uwage nightmare deckow a drugi bez brania ich pod uwage
maruniewicz
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2013, 22:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maruniewicz »

1. karta unikalna (z takim znaczkiem jak przy bohaterach i części sprzymierzeńców) może być tylko jedna na stole w danej chwili
2. https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/
3. Z tego co wiem jednym z najtrudniejszych scenariuszy jest The Battle of Lake-town wydany osobno jako DnŻ
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

django pisze: Czy jeśli mam w talii kartę Legolasa Hero to mogę mieć również karte Legolasa Ally z dodatku Zdrada Sarumana ?
W talii mieć możesz, ale na stole (obojętnie czy Twoim, czy współgraczy), może być naraz tylko jeden Legolas w jednej postaci. Obydwie te karty są unique (znaczek przed imieniem), zasady obwarowują zagrywanie takich kart. Gdy już jest jakaś karta unique z danym tytułem na stole, zagranie karty unique z takim samym tytułem skutkuje dokładnie niczym.
django pisze: Chce budować talie na elfach czy jest może jakaś strona na której pisze jakie dodatki powinienem kupić w pierwszej kolejności ?
http://ringsdb.com/find?q=k%3ANoldor%7C ... &view=list
django pisze: I tu pytanie raczej do wyjadaczy, którzy grali już we wszystkie scenariusze który z nich jest jak dotąd najtrudniejszy w całej historii tej karcianki ? Jeśli możecie podać dwa przykłady tzn raz z braniem pod uwage nightmare deckow a drugi bez brania ich pod uwage
Zdecydowanie PODy / decki z Genconów. The Battle of Lake-town jest bardzo ciężki.
Z standardowych to jest dużo narzekania na bazowy Dol Guldur, upierdliwy jest też Into Ithilien i scenariusze z oblężeniami (Siege of Cair Andros, itd.).
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Poradzi ktoś gdzie najlepiej kupować używane zestawy LOTR LCG w języki angielskim i czy opłaca się zabawa z kupowaniem na jakichś zagranicznych portalach typu ebay (czy wysyłka nie jest zbyt droga)? Generalnie interesuje mnie kupno dużej ilości rozszerzeń/dodatków naraz.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

panoramikzz pisze:Poradzi ktoś gdzie najlepiej kupować używane zestawy LOTR LCG w języki angielskim i czy opłaca się zabawa z kupowaniem na jakichś zagranicznych portalach typu ebay (czy wysyłka nie jest zbyt droga)? Generalnie interesuje mnie kupno dużej ilości rozszerzeń/dodatków naraz.
Musisz sam porównać sobie ceny na ebay w stosunku do tego co widzisz w sklepach. Używane, w dużych ilościach jeszcze to raczej rzadkość + nie liczyłbym wtedy na rabaty ;)

Ja ogólnie kupuję wersję polską, bo chce grywać z osobami, które niekoniecznie znają angielski i w sumie od razu jakoś tak wyszło, że wszedłem w PL mimo bardzo dobrej znajomości angielskiego i tak już zostało. Opóźnienieniami się nie przejmuje - mam wiele gier, więc mogę na nie czekać. Jedyne co mi przeszkadza to niższa jakość DnŻ w stosunku do jakosci wydań dużych dodatków.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Dawno temu umieszczałem link do kart "podrasowanych" przez fana, które były zbyt słabe by je używać (niektóre zbyt mocne zostały z kolei osłabione - steward of gondor czy niebieski Glorfindel).

Jest nowy link z większą ilością poprawionych kart. Zwłaszcza ciekawa jest poprawiona wersja zielonego Glorfindela i Dwalina. "Nieużywalni" dzisiaj sojusznicy np. Dunedainowi i tacy, którzy kosztują 3, też zostali poprawieni.
Fajnie, że to poprawianie zazwyczaj jest dość tematyczne.

https://community.fantasyflightgames.co ... ew-tricks/

Tak a propo poprawiania i errat - ciekawe czemu został "zwarzywiony" róg gondoru, a przeginki w rodzaju zmiatającego wszystkie scenariusze Boromira czy niezniszczalny Gloin nie są erratowane. Gdzie tu sens? Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1522
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 181 times
Been thanked: 548 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Zawsze mi się wydawało, że niektóre karty są celowo przegięte, by trochę zmniejszyć poziom trudności dla chętnych ;)

Trzeba być totalnie upośledzonym by np. stwierdzić na pierwszy rzut oka, że Dain jest zbalansowany i nie wierzę, by twórcy gry tworząc go pomylili się w balansie :D

Więc pytanie raczej nie powinno brzmieć "czy WP jest zbalansowany", a "czy to dobrze, że WP jest niezbalansowany"? ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Trudno mówić o zbalansowanej grze, w której mamy deck kart Outlands, zrobionych specjalnie "by grało się łatwiej". Ta gra jest tak zbalansowana, jak chcemy, żeby była. I to jest piękne.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Raczej dawali super OP karty, by zachęcić potencjalnych klientów do kupna niektórych dodatków :)
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChandlerBong »

Tak sie zastanawiam czy jest sens kupowac duze rozszerzenia jeśli nie mam zamiaru kupowac do nich mniejszych dodatkow? Mam juz pierwsze 3cykle plus wszystkie czesci sagi jakie wyszly. Wysokie ceny malych dodatkow z dnz, plus gorsza ich jakosc odstraszaja mnie skutecznie. Ale duze rozszerzenia znowu korcą...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Duże rozszerzenie zawsze warto nabyć, bo zawiera 3 przygody i trochę kart dla graczy, a wszystko to za dość rozsądną cenę. Ja również mam pierwsze 3 cykle, a tam gdzie zaczyna się DnŻ to zostałem tylko przy dużych paczkach. Być może dokupię kiedyś małe dodatki w wersji angielskiej i pomieszam z polską, bo jakości (i ceny) DnŻ nie jestem w stanie zaakceptować.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Mam podobnie. Zatrzymałem się na cyklach, które wyszły normalnym drukiem. Te (pierwsze 3) mam kompletne. Z DNŻ na razie podziękuję ;) Duże pudła leżą, ale wątpię bym wydał znów taką furę kasy na małe dodatki do nich...
J_a_c_a
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2015, 08:24

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: J_a_c_a »

Ja z bólem pozbyłem się wszystkich dodatków zapewne za jakiś czas będę bardzo żałował, chyba nawet powoli do mnie to dociera. Oczywiście zachęcam wszystkich, którzy chcą spróbować. Tylko uważajcie, może Was pochłonąć a portfel okaleczyć :). Fajna sprawa że praktycznie karta może być użyteczna w przeciwieństwie do "elcegów" konfrontacyjnych.
ChandlerBong pisze:Tak sie zastanawiam czy jest sens kupowac duze rozszerzenia
Jak najbardziej, przede wszystkim ilościowo i cenowo, ale przede wszystkim duże rozszerzenia mają "wyrównane" przygody. Ktoś wspomniało balansie, podczas budowy talii pod konkretny scenariusz sam możesz "ustawić" sobie poziom od -łatwego- po -powodzenia baranie- :)
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Polecacie jakieś w miarę wytrzymałe koszulki do Władcy, które nie zniszczą się po wielu grach, ale nie są w cenie koszulek FFG? Czy zwykłe Maydaye Ultra-Fit za 6-7zł dadzą radę? :D
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

panoramikzz pisze:Polecacie jakieś w miarę wytrzymałe koszulki do Władcy, które nie zniszczą się po wielu grach, ale nie są w cenie koszulek FFG? Czy zwykłe Maydaye Ultra-Fit za 6-7zł dadzą radę? :D
Ja używam Dragon Shield, które niestety cenowo wychodzą podobnie do FFG, ale spróbuj z Ultra Pro Deck Protector. Moim zdaniem maydaye się nie sprawdzą, szczególnie ultra fit.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Sprawdź koszulki firmy Arcane Tinmen. Gdzieś tu na forum już o nich pisałem, inni użytkownicy też. Wyjdzie taniej i tak samo dobrze.
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChandlerBong »

Swan Panasia, jesli gdzies w Polsce je dostaniesz to sa naprawde ekstra, tylko wybieraj te grubsze, ostatio zamawialem tez koszulki aliexpress i jak na tanie szmatki sa ok

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ceville »

Ja natomiast od zawsze do gier używam najtańszych koszulek, takich za 3 złote. Jeszcze nigdy mi się nic nie zniszczyło. Nie widzę sensu przepłacać, przy takiej ilości kart. Wolę kupić kolejny dodatek ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

ceville pisze:Ja natomiast od zawsze do gier używam najtańszych koszulek, takich za 3 złote. Jeszcze nigdy mi się nic nie zniszczyło. Nie widzę sensu przepłacać, przy takiej ilości kart. Wolę kupić kolejny dodatek ;)
Dokładnie tak.

Chyba, że ktoś lubi pół życia przekładać koszulki ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karh »

kamron6 pisze:
ceville pisze:Ja natomiast od zawsze do gier używam najtańszych koszulek, takich za 3 złote. Jeszcze nigdy mi się nic nie zniszczyło. Nie widzę sensu przepłacać, przy takiej ilości kart. Wolę kupić kolejny dodatek ;)
Dokładnie tak.

Chyba, że ktoś lubi pół życia przekładać koszulki ;)
Używam takich od 2011 roku, do koszulkowania kart przeciwności, również polecam.

Co do kart gracza to trzymam je w segregatorze a do gry używam matówek z ultra pro - bardzo dobrze się tasuje.
I was born too late
And I'll never be like you
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ja koszulkuję talie przeciwności i wypraw na stałe, a karty gracza tylko tą którą gram. Trzymam je w segregatorze.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Bracia i siostry we Władku, miałby kto dojście do tegorocznych zestawów fellowship w wersji eng?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

A polskie w końcu dotarły do sklepów?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

LordMongo pisze:Bracia i siostry we Władku, miałby kto dojście do tegorocznych zestawów fellowship w wersji eng?
Jest z tym problem :( Do tej pory mam pl z zeszłego roku i nie mogę nigdzie zdobyć questa po angielsku. Chciałem sprzedać karty polskie, zamówić angielskie i zostawić sobie matę oraz nieszczęsną polską promkę. Niestety tylko Rebel przez chwilę miał Murder at the Prancing Pony a Galakta nie chce ściągnąć nawet na zamówienie (próbowałem przez 3T). Obawiam się, że podobnie może być i z tym scenariuszem, pomijając fakt, że do tej poru się nie odbył event w Polsce, nie wiem jak to ma się do reszty świata.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ