Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: nikozja_dg »

misioooo pisze:Wy jesteście nienormalni...
Tylko czasami. :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Taka sytuacja...

Proponuję wszystkim posiadaczom polskiego Scythe powąchać żetony monet i plansze graczy/frakcji. Moje śmierdzą wilgocią i już zaczęły się wyginać (monety nie, plansze tak). Nie wiem czy to było spowodowane włożeniem jeszcze nie do końca suchych kartonów do pudła, czy może jakaś inna przyczyna się tam czai. Generalnie to nic wielkiego, ale to takie trochę... nieprofesjonalne ze strony producenta. Nadmienię, że nie mieszkam w piwnicy, półka z grami nie stoi na balkonie, przy oknie, w łazience ani w kuchni. Zapach stęchlizny unosił się z pudła zaraz po odpakowaniu z folii, ale uznałem wtedy, że widocznie tak już jest. Jak dziś podniosłem wieko i ujrzałem uśmiechnięte plansze już wiedziałem co i jak... I ten zapach. Także, pod rozwagę...
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

hamish pisze:Taka sytuacja...
Widziałem już wiele otwartych egz. i nigdzie nie stwierdzono takiego problemu. Reszta na PW.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Scythe

Post autor: KrzysiekL »

ozy pisze:
hamish pisze:Taka sytuacja...
Widziałem już wiele otwartych egz. i nigdzie nie stwierdzono takiego problemu. Reszta na PW.
U mnie podobny zapach po otwarciu... Mam nadzieję, ze jednak wywietrzeje...

Ale to i tak nic w porównaniu do "zapachu" wymiocin trogów w Cry Havoc. ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

U mnie wygięta jest jedna lub dwie planszetki, ale i tak są po niemiecku, wiec mi nie szkoda. :P
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Scythe

Post autor: Gromb »

Sprawdzę wieczorem. Nie ma nic gorszego niż zawilgotniałe planszetki. W najgorszym wypadku mogą się rozeschnąć i po zabawie :(
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Scythe

Post autor: dominGeS »

U mnie jedna planszetka dosyć mocno wygięta, ale raczej do naprostowania. Zostawiłem sobie w pudle te pochłaniacze wilgoci co były razem z drewienkami.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

dominGeS pisze:U mnie jedna planszetka dosyć mocno wygięta, ale raczej do naprostowania. Zostawiłem sobie w pudle te pochłaniacze wilgoci co były razem z drewienkami.
Też je zostawiłem, ale są słabe. Musiałbym chyba wsadzić taki pochłaniacz samochodowy żeby wyssało stęchliznę ;)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Scythe

Post autor: Marx »

U mnie wspomniany problem nie występuje. Ryż znakomicie zbiera wilgoć, polecam spróbować.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Sekator »

KrzysiekL pisze: Ale to i tak nic w porównaniu do "zapachu" wymiocin trogów w Cry Havoc.
Albo do wnętrza kubka w Stone Age.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: pan_satyros »

Sekator pisze:
KrzysiekL pisze: Ale to i tak nic w porównaniu do "zapachu" wymiocin trogów w Cry Havoc.
Albo do wnętrza kubka w Stone Age.
Ten kubek ... jedyny element gry planszowej, który z czystym sumieniem wywaliłem :D
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

hamish pisze:
dominGeS pisze:U mnie jedna planszetka dosyć mocno wygięta, ale raczej do naprostowania. Zostawiłem sobie w pudle te pochłaniacze wilgoci co były razem z drewienkami.
Też je zostawiłem, ale są słabe. Musiałbym chyba wsadzić taki pochłaniacz samochodowy żeby wyssało stęchliznę ;)
wyjmij te torebeczki i wygrzej w mikrofalówce - zaczną znowu działać
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

mauserem pisze:
hamish pisze:
dominGeS pisze:U mnie jedna planszetka dosyć mocno wygięta, ale raczej do naprostowania. Zostawiłem sobie w pudle te pochłaniacze wilgoci co były razem z drewienkami.
Też je zostawiłem, ale są słabe. Musiałbym chyba wsadzić taki pochłaniacz samochodowy żeby wyssało stęchliznę ;)
wyjmij te torebeczki i wygrzej w mikrofalówce - zaczną znowu działać
Ciekawy patent. Muszę spróbować. Dzięki.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Przepraszam, ale nad czym my tu rozprawiamy? Zwróciłem uwagę na pewien problem. Sytuacja może dotyczyć jednej, dwóch, kilku paczek na sto. I akurat dotyczy mojej, może jeszcze czyjejś... Więc się podzieliłem doświadczeniem, żeby zwrócić Waszą uwagę. Przyjrzyjcie się planszom graczy, frakcji i planszy głównej. Bo jeśli w Chinach spakowali Wasze komponenty zanim dobrze obeschły, to możecie się zdziwić tak samo jak ja. I żadne woreczki (nawet te z mikrofali), pochłaniacze czy nawet ryż w niczym nie pomogą. I jestem ciekaw, kto z Was wsypie sobie ryżu do pudła za 300 zeta, żeby się pozbyć wilgoci. Z własnej, nieprzymuszonej woli i z uśmiechem na ustach :) Także pod rozwagę :)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

W moim egzemplarzu nic nie śmierdzi i wszystko suche aczkolwiek planszetki leciutenko wygiete. No nic to. Dzisiaj odbyłem pierwszą dwuosobową grę Polonia kontra Nordycy. Byłem pierwszy w fabryce i dostałem kilerskie udoskonalenie (mech za dwie monety). Miałem 4 mechy a przeciwnik tylko jednego i zmiażdżyłem go w grze bardzo szybko. Hasałem po planszy aby aktywować spotkania. Kasa i wszelkie wskaźniki rosły szybko. Były 3 bitwy. Miazga. Grało się bardzo fajnie. Pomysł z akcją górną i dolną rewelacyjny. Na dwóch trochę dużo miejsca ale na naukę zasad w sam raz. W piątek gra na 5 osób. Zapowiada się nader interesująco.
Koperty
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: Koperty »

U mnie gra raczej pachnie. Plansza niemcow troche wygieta pozostale sa proste.

Ja to jestem raczej z tych co sa Scythe zafascynowani. Gralem 3 razy, 2 razy w 2 os i raz w 4. Dla mnie bomba moze dlatego, ze jestem fanem euro. Dla mnie gra ma klimat dokladnie czegos takiego sie spodziewalem i jedyna wada tej gry to jest fakt, ze nie jest zaskakujaca ale to bardzo silna pozycja. Oczywiscie kazdy ma prawo ale szczerze nie rozumiem opinii niektorych, ze gra nie ma klimatu. Wspominam o tym dlatego, ze akurat klimat w grze oceniam bardzo wysoko. Mozna sie wczuc w klimat podczas spotkan czy obmyslania strategii jak rozmiescic swoje jednostki i zasoby. Dla mnie rewelacja, wzmocniene z centralnej fabryki tez dobrze wkreca. Bardzo sie ciesze, ze w grze jest znikoma ilosc tekstu. Dalem za gre w preorxerze 279 zl i uwazam ze jest warfa tej ceny
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe

Post autor: Dellas »

Zaniepokojony waszymi postami sprawdziłem jeszcze raz swój egzemplarz. Na szczęście u mnie nic nie śmierdzi (chyba że nowością) a planszetki są wszystkie prościutkie i suche.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

Może część paczek wypadła ze statku podczas transportu? ;)
U mnie też wszystko ładnie pachnie, choć niektóre planszetki lekko wygięte. macie na to jakiś sprawdzony sposób? Włożenie pod stos książek na noc wystarczy?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Gdyby ktoś chciał sobie wydrukować naklejki do erraty, to już są: http://www.phalanxgames.pl/do-pobrania/
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Scythe

Post autor: troinn »

Po przeczytaniu komentarzy na forum sprawdziłem dokładnie wszystkie planszetki i nie zauważyłem żadnych wygięć czy zapachu zgnilizny.

Jestem po pierwszej partii dwuosobowej i czuję lekki niedosyt. Moje pierwsze wrażenia: gra jest ciekawa mechanicznie, karty spotkań są świetne, ale we dwie osoby jest zdecydowanie zbyt luźno na planszy. Na pewno jeszcze usiądę, żeby odkryć głębię tej gry, ale spodziewałem się, że gra z miejsca "zaskoczy". Jestem ciekaw jak będzie kształtowała się moja opinia wraz z ilością rozgrywek.

Może wymyślam, ale żałuję, że nie zdecydowano się na wcięcią w przypadku plansz frakcji (mechy, rekruci, gwiazdki).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

troinn pisze:Po przeczytaniu komentarzy na forum sprawdziłem dokładnie wszystkie planszetki i nie zauważyłem żadnych wygięć czy zapachu zgnilizny.

Jestem po pierwszej partii dwuosobowej i czuję lekki niedosyt. Moje pierwsze wrażenia: gra jest ciekawa mechanicznie, karty spotkań są świetne, ale we dwie osoby jest zdecydowanie zbyt luźno na planszy. Na pewno jeszcze usiądę, żeby odkryć głębię tej gry, ale spodziewałem się, że gra z miejsca "zaskoczy". Jestem ciekaw jak będzie kształtowała się moja opinia wraz z ilością rozgrywek.

Może wymyślam, ale żałuję, że nie zdecydowano się na wcięcią w przypadku plansz frakcji (mechy, rekruci, gwiazdki).
Wiesz, że na bgg masz wariant z użyciem Automy przy grze w niepełnym składzie? (i to wykorzystywany z powodzeniem) Czyli możesz grać we dwójkę, a na planszy choćby 5 frakcji ;) (musisz tylko sobie karty automy skserować i wydrukować, aby więcej "botów" wrzucić do rozgrywki). I pamiętaj - Automa potrafi dokopać! I to zdrowo!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

Straszycie a gra ma dziś do mnie dość,jak dojdzie napisze jak jest u mnie :)
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Karit »

misioooo pisze:Wiesz, że na bgg masz wariant z użyciem Automy przy grze w niepełnym składzie? (i to wykorzystywany z powodzeniem) Czyli możesz grać we dwójkę, a na planszy choćby 5 frakcji ;) (musisz tylko sobie karty automy skserować i wydrukować, aby więcej "botów" wrzucić do rozgrywki). I pamiętaj - Automa potrafi dokopać! I to zdrowo!
Czy jest jakaś spolszczona wersja tych zasad z bgg?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

ozy pisze:Gdyby ktoś chciał sobie wydrukować naklejki do erraty, to już są: http://www.phalanxgames.pl/do-pobrania/
Nie dało się zrobić tego lepiej. Profesjonalizm. Bardzo dziękuję.
AbramsPl
Posty: 50
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: AbramsPl »

ChlastBatem pisze:
ozy pisze:Gdyby ktoś chciał sobie wydrukować naklejki do erraty, to już są: http://www.phalanxgames.pl/do-pobrania/
Nie dało się zrobić tego lepiej. Profesjonalizm. Bardzo dziękuję.
Dajcie pomysł jak to najlepiej wydrukować, gdzie i na czym??? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ