Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: shaigan »

W sumie pozwolę sobie zacytować z ich forum:

"Obecnie nie posiadamy orientacyjnych dat premiery polskich wersji dodatków do gry. Na razie nadal czekamy na dokładny terminarz międzynarodowej produkcji. Trudno też na razie powiedzieć, czy wszystkie dodatki ukażą się na raz, czy tez zostaną podzielone, ponieważ wszystko to zależy od tego, jak będzie zorganizowany druk międzynarodowy. Wstępnie mówimy o ich wydaniu w I połowie 2017 r. " - Galakta

Trochę masakra, wybrałbym wersję angielską, tylko z dzieciakami to nie jest granie...
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Dwntn »

shaigan pisze:W sumie pozwolę sobie zacytować z ich forum:

"Obecnie nie posiadamy orientacyjnych dat premiery polskich wersji dodatków do gry. Na razie nadal czekamy na dokładny terminarz międzynarodowej produkcji. Trudno też na razie powiedzieć, czy wszystkie dodatki ukażą się na raz, czy tez zostaną podzielone, ponieważ wszystko to zależy od tego, jak będzie zorganizowany druk międzynarodowy. Wstępnie mówimy o ich wydaniu w I połowie 2017 r. " - Galakta

Trochę masakra, wybrałbym wersję angielską, tylko z dzieciakami to nie jest granie...
Z dwojga złego, przy tylu premierach, portfel zdąży przynajmniej lekko odsapnąć, jeśli zakupy będą rozłożone w czasie a przecież regrywalności w podstawce starczy na te kilkanaście, kilkadziesiąt partii.

- K.
Galukofit
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2016, 00:06

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Galukofit »

Hej!
Ja mam parę pytań odnośnie zasad, widzę, że już wielu grało, tak więc liczę na Waszą pomoc.

1. Używając akcji szkolenia mogę się uczyć więcej niż jednej umiejętności(na raz)?

2. Mając na żetonie 2 pioruny mogę użyć na raz dwóch zdolności, które mają koszt 1(piorun)?

3. Mogę kupić na raz więcej przedmiotów niż 1 przedmiot w mieście?


Wydaje mi się, że na pierwsze i drugie pytanie brzmi "nie", jednak wolę się upewnić, bo nie znalazłem informacji w instrukcji, która by mi to potwierdziła na 100%

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Olgierdd »

Niestety nie znam odpowiedzi na te pytania, ale na pewno ktoś Ci pomoże w wątku z zasadami gry.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=43621
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Skywarden »

1. Tak. Musisz mieć jednak odpowiednie trofea. Dodatkowo pamiętaj o maksymalnej liczbie umiejętności danego koloru, jakich możesz się nauczyć - nadmiarowe odrzucasz.
2. Tak. Ale to muszą być różne zdolności i aktywujesz je jedna po drugiej. - No niestety nie jest to prawda. Musiałem jeszcze przysypiać rano pisząc to zdanie.
3. Nie. Pamiętaj jednak, że możesz przed kupnem tego jednego, wyśnionego przedmiotu sprzedać ich dowolną liczbę.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 14:06 przez Skywarden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Mylicie pojęcia, szkolenie to NIE nauka umiejętności. Proponuję lekturę instrukcji i zasad:

Szkolenie
Bohater może wydać jedną akcję na szkolenie. W tym celu bohater dobiera liczbę kart umiejętności równą swojej maksymalnej wielkości ręki bez
względu na to, ile kart ma obecnie na ręce. Następnie odrzuca nadwyżkowe karty, tak aby mieć na ręce liczbę kart równą swojej maksymalnej wielkości ręki.
̉
Wy rozmawiacie o NAUCE umiejętności, a ta nie jest akcją i może być przeprowadzona przed lub po wykonaniu akcji w turze gracza...

A ponadto, zgodnie z tym co pisał Olgierd, polecam wątek z zasadami :)
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Kretilla »

Galukofit pisze:Hej!
Ja mam parę pytań odnośnie zasad, widzę, że już wielu grało, tak więc liczę na Waszą pomoc.

1. Używając akcji szkolenia mogę się uczyć więcej niż jednej umiejętności(na raz)?
2. Mając na żetonie 2 pioruny mogę użyć na raz dwóch zdolności, które mają koszt 1(piorun)?
3. Mogę kupić na raz więcej przedmiotów niż 1 przedmiot w mieście?

Wydaje mi się, że na pierwsze i drugie pytanie brzmi "nie", jednak wolę się upewnić, bo nie znalazłem informacji w instrukcji, która by mi to potwierdziła na 100%
Skywarden pisze:1. Tak. Musisz mieć jednak odpowiednie trofea. Dodatkowo pamiętaj o maksymalnej liczbie umiejętności danego koloru, jakich możesz się nauczyć - nadmiarowe odrzucasz.
2. Tak. Ale to muszą być różne zdolności i aktywujesz je jedna po drugiej.
3. Nie. Pamiętaj jednak, że możesz przed kupnem tego jednego, wyśnionego przedmiotu sprzedać ich dowolną liczbę.
1. Pamiętaj, że są dwie różne rzeczy - akcja szkolenia, polega na dobraniu tylu kart ile masz limit ręki i odrzuceniu nadwyżkowych kart do swojego limitu - tylko tyle, oraz uczenie się (to nie jest akcja z 3 dostępnych do wykonania w turze), gdzie możesz przed każdą lub po każdej akcji (ale nie w trakcie) nauczyć się dowolnej liczby umiejętności z ręki, płacąc trofeami. Jeżeli nauczysz się czegoś ponad limit umiejętności musisz odrzucić jakąś (wcześniej lub właśnie) nauczoną się umiejętność do limitu umiejętności.
2. Tutaj się nie zgodzę z poprzednikiem - moim zdaniem z instrukcji wynika, że jako akcję walki możesz aktywować jedną zdolność wzmocnienia, jeżeli masz na przykład żeton z dwoma wzmocnieniami i dwie zdolności o koszcie 1 to aktywujesz jedną, niestety drugie wzmocnienie przepada i drugiej zdolności nie aktywujesz.
3. Tak jak napisał Skywarden.

Pozdr
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: rattkin »

Kretilla +1
Galukofit
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2016, 00:06

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Galukofit »

Faktycznie, teraz dopiero widzę, że szkolenie i nauka umiejętności to dwie różne rzeczy. Myślałem, że nauka umiejętności jest następstwem wykonania akcji szkolenie.
Teraz to ma sens!

Zakup paru przedmiotów różnego tupu na raz wydaje mi się zagadką, poszukam w tym podesłanym linku ;)

Dzięki za pomoc ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Przecież już otrzymałeś odpowiedź odnośnie zakupów. Jedna akcja zakupów = jeden przedmiot (zakupiony bądź odrzucony).
Naprawdę sugeruję przeczytać uważnie instrukcję i almanach zasad zamiast marnować swój czas na forum ;-) Wyjątkowo dobrze rozpisane reguły są w 3 edycji ;-)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Bary »

Powiedzcie, jak tam żetony po kilkunastu rozgrywkach? Ścierają się jak w FS czy jest ok?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Trzymam w kapslach, więc u mnie w porządku :)))
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Bary »

Maxxx76 pisze:Trzymam w kapslach, więc u mnie w porządku :)))
Heh, to bardziej pytanie do tych, co nie trzymają. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: rattkin »

Bary pisze:Powiedzcie, jak tam żetony po kilkunastu rozgrywkach? Ścierają się jak w FS czy jest ok?
Nic się nie ściera.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Bary »

rattkin pisze:
Bary pisze:Powiedzcie, jak tam żetony po kilkunastu rozgrywkach? Ścierają się jak w FS czy jest ok?
Nic się nie ściera.
Dzięki za info! W takim razie na razie się wstrzymam z kapslami. A tak przy okazji- wspominałeś wcześniej, że karty przedmiotów i umiejętności z dodatków sprawiają, że trzeba je rozdzielać. Na jakiej zasadzie ten podział jest robiony i po co generalnie to wprowadzono? Nie może być tak jak np. w Eldritch, nowe przedmioty na stałe do talii?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: rattkin »

Karty mają swoje oznaczenia, przydzielające je do grup. Rozszerzenia wprowadzają nowe grupy. W grze naraz może brać udział 3 grupy przedmiotów i 6 grup skilli, po 2 z koloru. Zatem jesli masz ich więcej, musisz wybrać grupy, z którymi aktualnie chcesz grać - a to wymaga uprzedniego posortowania. Wprowadzono to zapewne głównie dla utrzymania stałego rozkładu w taliach (rodzaje przedmiotów, gwiazdki na skillach, itd.) i dla relatywnego balansu. Zmieszanie wszystkiego razem może wypaczyć nieco rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Bary »

rattkin pisze:Karty mają swoje oznaczenia, przydzielające je do grup. Rozszerzenia wprowadzają nowe grupy. W grze naraz może brać udział 3 grupy przedmiotów i 6 grup skilli, po 2 z koloru. Zatem jesli masz ich więcej, musisz wybrać grupy, z którymi aktualnie chcesz grać - a to wymaga uprzedniego posortowania. Wprowadzono to zapewne głównie dla utrzymania stałego rozkładu w taliach (rodzaje przedmiotów, gwiazdki na skillach, itd.) i dla relatywnego balansu. Zmieszanie wszystkiego razem może wypaczyć nieco rozgrywkę.
No i wszystko jasne, jeszcze raz dzięki. Z tego wynika więc, że na początku lepiej skupić się na 2 scenario packach, a dopiero, jak dobrze poznamy zestawy w podstawce, wtedy wchodzimy w adventure packi.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Poza tym przedmioty i umiejętności są częściowo dedykowane bohaterom :-D
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Dziubek »

Przeglądając ten wątek, też chciałem wyrazić swoją opinie o grze. Będąc już szczęśliwym posiadaczem edycji 3 (i prawie sprzedanej kompletnej edycji 2, która od dłuższego czasu tylko grzała półkę). I po jednej rozegranej partii mogę już wyrazić się o plusach i minusach (których nie wymienili inni gracze w tym wątku). Reszta opinii zgadza się w 100%, prawie wszystko na plus w porównaniu z dwójką.

A więc moje plusy:
-Bardziej mobilne tury (niby 3 akcje ale się nie dłużą) i można zrobić wszystko co się chce, lub na co starczy czasu.
-Lepsze "umieranie" (nie tracimy żadnego złota ani fantów/towarzyszy, tylko od razu leczenie i hop w przygodę).
-Questy (Wyprawy/Wyprawy Fabularne) zupełnie jak z Piasków Al-Kalim (tego zdecydowanie brakowało w samej podstawce z dwójki)
-Logiczny (w miarę) rozwój postaci (umiejętności dostajemy losowo i tak jak w prawdziwej przygodzie RPG, ktoś napotkany właśnie po drodze nas czegoś nauczył, lub sami coś przypadkiem opanowaliśmy).

I minusy:
-Ile osób gra, tyle godzin trwa (niestety tak)
-Brak pomagających towarzyszy (na razie, choć możliwe że jak będą to dodadzą żeton/skill, jak koń kostki do ruchu)
-Naklejane ścianki na kostkach (już czekam jak wypuszczą customowe do dokupienia :x )

Nowych dodatków raczej nie polecam (przynajmniej tych 4 co mają wyjść/wyszły teraz). Jedyne co z nich dobrego, to nowi bohaterowie (1 na dodatek :( ) reszta to tylko copy/paste tego co już jest). Myślałem że będą tam zakończenia w stylu Talismanowym (jakiś wyścig w to "Kto wykona więcej zadań" lub "Zdobędzie jakieś punkty sławy" ), a nie znów walka tylko w innym stylu (z innym wrogiem/ze sobą nawzajem), bo to to houserulesowo mogę sobie zrobić.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: ravenone »

Z Talizmana już dawno wyrosłem, Mage Knight z początku mnie zachwycał, ale często drażnił przyblokowaniem akcji przez złe karty na ręce. Tak jak wielu z was powiedziało - ta gra jest między tymi dwoma tytułami.
Fajny sandbox, klimat fantasy z ciekawą otoczką fabularną. Podoba mi się zwłaszcza, jak w wydarzeniach fabularnych faktycznie ludzie czekają na przyjście smoka, jakiś prorok ględzi o zagładzie itd. W tym jest moc, da się w to wszystko nieźle wczuć.
Walka żetonami to dla mnie nowość, ale sprawdza się fajnie.
Tu mam jedyne pytanie, bo nie wiem czy dobrze robimy - w jednej turze mogę wydać ataki i magiczne i fizyczne na raz czy to powinny być dwie różne tury?

Ogólnie gra się świetnie, z żoną pykamy w półtorej godzinki scenariusz, na więcej osób nie wiem czy jest sens, bo interakcji nie w tym żadnej.
Minusy:
- mało postaci i scenariuszy
- skill ataku kośćmi przez lyssę nieco przegięty
Przyjrzę się dodatkom jak wyjdą po polsku.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Maxxx76 »

Dwie różne tury
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: uyco »

pojawiły się już jakieś zapowiedzi dodatków po polsku?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: Wallenstein »

Nie.... :x
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: HUBertPL »

Da się w to zagrać w 5 osób ?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Runebound (Trzecia Edycja)

Post autor: karawanken »

Na swoim forum Galakta zapowiedziała, że dodatki są w fazie przygotowania i będą wydane po polsku.
ODPOWIEDZ