,,Ładna i sycąca,, solo gra

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: Goldberg »

Jak w temacie. Chcę kupić sobie coś do połykania SOLO (ew od czasu do czasu kooperacyjnie)
Klo!aty fantasy, zombie,postapo,cthulhu, historyczne (ww I i II) -interesuja mnie zarówno karcianki jak i waroacje, figurkowo planszowe.
Gra ma być ładna!! Żadnych abstrakcyjnych eurogier z kilograma!i drewna itd - sorry nie trawie. Tak wiem że to ogranicza mnie praktycznie do ffg ale...może ktoś zna coś jeszcze??
Budżet do 400zl

Ma razie rozważam nowe coop lcg cthulhu, posiadłość, the walking dead all out war...
Ps LOTR lcg mam i sobie chwalę ;-)


Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: dziobanes »

Warhammer Quest: Silver Tower . Najlepsze i najbardziej szczegółowe figurki jakie widziałem (wiadomo Games Workshop we własnej osobie). Oczywiście trzeba je posklejać i najlepiej pomalować ale np. dla mnie to dodatkowa przyjemność :D sama gra ma genialną mechanikę zarządzania kośćmi, jest bardzo regrywalna, pięknie ilustrowane i polakierowane kafelki planszy (dwustronne). Uczucie prawdziwej, nieprzewidywalnej przygody.

Gears of War - tutaj też piękne figurki (chyba najlepsze z FFG, przynajmniej z tych gier, w które grałem i/lub posiadam) . Świetny system sztucznej inteligencji, napędzany kartami. Ciekawa taktyczna rozgrywka i wcale nie jest łatwo i kolorowo :shock:

Descent z aplikacją lub dodatkiem "Zapomniane Dusze" lub "Gniew Natury" . Tutaj nie będe się rozpisywał , jest nieźle.. to mało powiedziane, jest miodzio :D
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: przemoo99 »

Jedno małe "ale":
Gears of War odpada na starcie. No chyba, że używka bo na nową nie ma szans.
Planszówkowy maniak... :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: misioooo »

Legendary Alien.
Darkest Night.
Albions Legacy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: akahoshi »

przemoo99 pisze:Jedno małe "ale":
Gears of War odpada na starcie. No chyba, że używka bo na nową nie ma szans.
Jak to nie ma szans: Gears of War?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: Goldberg »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Odniose się do części.
Questa mam jeszcze starego, na GW się obraziłem za to co zrobili ze starym światem.

Descent:miałem i grałem w starego...w nowy serio idzie pograć solo? Trzeba jakiś dodatek dokupić czy gra jest solo z pudełka??

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: Goldberg »

Misioooo: gry zaproponowane przez ciebie sprawdze, bo słyszałem tylko o Alienie

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: misioooo »

Alien znasz. Karty. Mega klimat.
Darkest Night to genialna przygoda. Każda gra toczy się inaczej i na podstawie każdej można by świetne opowiadanie napisać.
Albions to przygoda w świecie króla Artura. Dla mnie znacznie lepsze od np. Eldritch Horror. Mapę buduje się z kafli, są bardzo zróżnicowane questy i wrogowie różnie się zachowujący.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: Quba40 »

To ja się powtórzę z innego wątku:
Tutaj jest całkiem fajna lista: https://boardgamegeek.com/geeklist/1864 ... 15-edition

Moja kolekcja kooperacji, które sprawdzają się świetnie solo:
Warhammer Quest Gra Karciana, Space Hulk Anioł Śmierci, Pandemia Czas Cthulhu, Mistfall
Dodam jeszcze Eldritch Horror, Posiadłość Szaleństwa 2 edycja, Arkham Horror LCG.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 186
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 34 times

Re: ,,Ładna i sycąca,, solo gra

Post autor: Giermek »

I nikt nie polecił jeszcze Mage Knight?? Jeśli masz kilka godzin na rozgrywkę, to zdecydowanie Mage Knight jest bardzo sycacy.
ODPOWIEDZ