Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: nikozja_dg »

Jeśli nie macie planów na weekend, a jesteście ciekawi gry - to zapraszamy Was do Wrocławia i do Rzeszowa.
Od czwartku uczestniczymy w Targach Dobrych Książek we Wrocławiu. Zapraszamy na nasze stoisko (numer 97) w Hali Stulecia. Mamy ze sobą całą naszą ofertę w promocyjnych cenach. To też ostatni moment, by kupić Scythe, ponieważ nakład jest już praktycznie na wyczerpaniu.
Zapraszamy także do Rzeszowa - na Games Days Rzeszów. Podczas imprezy odbędzie się premiera Scythe na Podkarpaciu. Będzie można również zagrać w inne nasze bezstellery m.in. w Mare Nostrum oraz w Magnatów.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

Czy będzie możliwość zakupu promek do Scythe?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

mat_eyo pisze:Czy będzie możliwość zakupu promek do Scythe?
Niestety nie ma możliwości dokupienia promek. Ale można je dostać/wygrać/wylosować na imprezach z naszym udziałem w zależności od zasług, osobistej prezencji i fantazji zainteresowanego. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:
mat_eyo pisze:Czy będzie możliwość zakupu promek do Scythe?
Niestety nie ma możliwości dokupienia promek. Ale można je dostać/wygrać/wylosować na imprezach z naszym udziałem w zależności od zasług, osobistej prezencji i fantazji zainteresowanego. ;)
Moją osobistą preferencją i fantazją jest oddanie za te promki jakiejś kwoty PLNów :D

Idą Święta, czas pomagania. Ja zrobię przelew w wysokości kilku dych na wskazaną przez Was fundację charytatywną, a Wy pomożecie mi obdarowując mnie promkami?

EDIT:
Jako bonus mojej inwencji dodaję radę, żeby koleżanka nikozja_dg zmieniła sobie napis "PHALANX" w podpisie na link do Waszej strony :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Dobre. :)

Niestety licencja nam nie pozwala na takie działanie. Jasno mamy określone do czego mogą służyć promki - wsparcie sprzedaży bezpośredniej na imprezach z udziałem wydawcy oraz przedsprzedaży. Przykro mi. Mam nadzieję, że będzie okazja by się spotkać i zrobić to jak należy. Inaczej bylibyśmy nie fair wobec całej reszty zainteresowanej tymi kartami.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Po cholerę te promki w ogóle. Gra jest wystarczająco regrywalna i fajowa bez nich. Jesli ktos tak uważa jak ja i ma te promki to może mi odsprzedać jakby co :wink:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:Dobre. :)
Dzięki ;)
ozy pisze:Niestety licencja nam nie pozwala na takie działanie.

Rozumiem.
ozy pisze:Mam nadzieję, że będzie okazja by się spotkać i zrobić to jak należy. Inaczej bylibyśmy nie fair wobec całej reszty zainteresowanej tymi kartami.
Okazji raczej nie będzie, bo pewnie do Warszawy szybko ponownie nie zawitacie, a ja niestety przegapiłem Planszówki na Narodowym. Jednak w drugim zdaniu masz rację, więc już przestaję męczyć. Moją darmową radę sobie zatrzymajcie, tak z czystej sympatii ;)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: veljarek »

Czy duże zainteresowanie tytułem spowoduje wydanie dodatku ?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

veljarek pisze:Czy duże zainteresowanie tytułem spowoduje wydanie dodatku ?
Chcemy go wydać, negocjujemy terminy, transporty itp. Jak będziemy mieli komplet informacji, to damy oficjalne info.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

ozy pisze:
veljarek pisze:Czy duże zainteresowanie tytułem spowoduje wydanie dodatku ?
Chcemy go wydać, negocjujemy terminy, transporty itp. Jak będziemy mieli komplet informacji, to damy oficjalne info.
Dajta info "TAK! Ceny i terminy wkrótce, jak dokończymy negocjacje" i po temacie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

W sumie i tak wszyscy wiedzą, że wydacie. Mało tego wszyscy wiedzą to od momentu, w którym ogłosiliście, że jesteście wydawcą Scythe w Polsce. Tylko się tak droczymy, że niby czekamy obgryzając paznokcie z niewiedzy, czy wydacie, czy nie a prawda jest taka, że obgryzamy z niecierpliwości czekając kiedy wreszcie wydacie... no co niektórzy obgryzają bo lubią ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Noooo. Odkułem się. Dzisiaj partia na cztery osoby. Wygrałem ze 116 pkt. Kolejnośc: Polonia, Nordycy, Saksonia, Krym. Nacje losowane tak jak planszetki akcji. Fajnie mi wyszła ta gra. Swoją drogą wylosowałem na samym początku karty walki z siłą 5, 5 i 3. Szalałem po jeziorach, zdobywałem spotkania ale też porządnie optymalizowałem produkcje, ulepszenia i rekrutów. Nie zapomniałem o zadaniach (celach) i kartach obiektów. Zrobiłem 6 gwiazdek w odpowiednim momencie (w kolejnosci: mechy, cel, bitwa, rekruci, popularność, budowle). Dwa razy wjechałem (przez jeziora) na tyły wroga i przejąłem sporo zasobów. Miałem dobrą kartę ulepszeń z fabryki i kontrolowałem ja dwoma mechami na koniec gry. Thrash till death :wink:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

Jak jeszcze nie dostałem zestawu promek z Hiszpanii to mam się martwić? (kupiłem bezpośrednio wszystko od Phalanxów).
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: rafaelus »

Ja jeszcze też nie, więc chyba nie ;-)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe

Post autor: playerator »

ChlastBatem pisze:Jak jeszcze nie dostałem zestawu promek z Hiszpanii to mam się martwić? (kupiłem bezpośrednio wszystko od Phalanxów).
Ja też jeszcze nie mam, ale:
ozy pisze:Dziś rozesłaliśmy ostatnie brakujące karty, zatem powinny do Was dotrzeć w tym i następnym tygodniu.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: EMI_NAT »

Szanowni Planszówkowicze,
nie ma co się aż tak mocno podniecać kartami PROMO, one zbytnio nie zmieniają rozgrywki, gra jest mocno średnia a dodatkowe karty nic w niej nie zmieniają.
Szczerze 300 PLN wydane na tę grę uważam za stracone, mogłem zakupić minimum dwie pozycje z których był bym mega zadowolony a tak mam grę ładną ale .....,...........bez emocji, bez zabawy, średnio-suche euro
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: TTR_1983 »

EMI_NAT pisze:Szanowni Planszówkowicze,
nie ma co się aż tak mocno podniecać kartami PROMO, one zbytnio nie zmieniają rozgrywki, gra jest mocno średnia a dodatkowe karty nic w niej nie zmieniają.
Szczerze 300 PLN wydane na tę grę uważam za stracone, mogłem zakupić minimum dwie pozycje z których był bym mega zadowolony a tak mam grę ładną ale .....,...........bez emocji, bez zabawy, średnio-suche euro
Jak to dobrze,ze w swojej opinii jesteś raczej osamotniony [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

TTR_1983 pisze:
EMI_NAT pisze:Szanowni Planszówkowicze,
nie ma co się aż tak mocno podniecać kartami PROMO, one zbytnio nie zmieniają rozgrywki, gra jest mocno średnia a dodatkowe karty nic w niej nie zmieniają.
Szczerze 300 PLN wydane na tę grę uważam za stracone, mogłem zakupić minimum dwie pozycje z których był bym mega zadowolony a tak mam grę ładną ale .....,...........bez emocji, bez zabawy, średnio-suche euro
Jak to dobrze,ze w swojej opinii jesteś raczej osamotniony [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Ja ja podzielam :) :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe

Post autor: playerator »

EMI_NAT pisze:...mogłem zakupić minimum dwie pozycje z których był bym mega zadowolony...
:?: ..... Jestem zaintrygowany. Można zapytać, jakie to gry?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

Mocno średnie gry nie wbijają się w top10 BGG w niecały rok :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Sekator »

Hazegiant pisze:Mocno średnie gry nie wbijają się w top10 BGG w niecały rok :D
Wbijaja, pod warunkiem ze sa ladne/ maja duzo fajnego plastiku. Ranking BGG to nie jest konkurs tego jak dobra jest gra, tylko popularnosci.
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Przecież w tej grze nie ma dużo plastiku. Ja raczej nie ulegam emocjom i twierdze, że to bardzo dobra gra. To, ze jest ładnie wydana to nie jest minus. Przy Terraformacji Marsa opozycjonisci podnosili larum jaka to brzydka gra tu, że ładna. Ludziom nie dogodzisz :wink: . Moim zdaniem Scythe broni się mechaniką i subtelnością - a to, że jest ładnie wydany to tylko jeszcze większy plus
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

buhaj pisze:Przecież w tej grze nie ma dużo plastiku. Ja raczej nie ulegam emocjom i twierdze, że to bardzo dobra gra. To, ze jest ładnie wydana to nie jest minus. Przy Terraformacji Marsa opozycjonisci podnosili larum jaka to brzydka gra tu, że ładna. Ludziom nie dogodzisz :wink: . Moim zdaniem Scythe broni się mechaniką i subtelnością - a to, że jest ładnie wydany to tylko jeszcze większy plus
Ale sa figurki :) jak dla mnoe ta gra to mocny przecietniak z ladnymi grafikami i figurkami ;) gdyby nie grafiki to wedlug mnie nie bylo by pierwsze 100, pewnie 200 tez nie.

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Sebs »

AkitaInu pisze:
buhaj pisze:Przecież w tej grze nie ma dużo plastiku. Ja raczej nie ulegam emocjom i twierdze, że to bardzo dobra gra. To, ze jest ładnie wydana to nie jest minus. Przy Terraformacji Marsa opozycjonisci podnosili larum jaka to brzydka gra tu, że ładna. Ludziom nie dogodzisz :wink: . Moim zdaniem Scythe broni się mechaniką i subtelnością - a to, że jest ładnie wydany to tylko jeszcze większy plus
Ale sa figurki :) jak dla mnoe ta gra to mocny przecietniak z ladnymi grafikami i figurkami ;) gdyby nie grafiki to wedlug mnie nie bylo by pierwsze 100, pewnie 200 tez nie.

Wysłane z telefonu
A gdyby nie bylo planszy tylko np strona z gazety i gdyby rzucalo soe kostka zeby poruszyc sie o iles pol to nie bylo by nawet w pierwszym 1000

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Sebs, jeżeli nie podoba Ci się moja opinia - masz do tego prawo. Ale pisanie w tym tonie niczego dobrego nie przyniesie. To moja opinia i po to jest forum żebym mógł ją napisać.

Więc prosze Cię, daruj sobie takie komentarze :) Napewno będzie przyjemniej na forum ;)
ODPOWIEDZ